انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 27 خرداد1403 - 7:11am

پاسخ به موضوع  [ 27753 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 932 , 933 , 934 , 935 , 936 , 937 , 938 ... 2776  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
مدار تی ال منو یکی از بچه‌های ضریف کار و کار درست سایت درست کرده ... اما خرابی که من منظورم هست در اثر ضربه یا امثالهم بوجود نمیاد , مثلا من تی ال بردم تو یه تونل یه دو ساعتی که کار کردم بعد بوغ یکسره زد و ولکن نشد این بوغ . .. اما من قبلا یه فلزیاب شرکتی داشتم که مشابه این کاری که از تی ال کشیدم از اون هم کشیدم اما اون هیچ چیش نشد . میخاستم بدونم این فلزیاب آقا حمید هم مثل شرکتی خوب کار میکنه.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

سه شنبه 4 خرداد1394 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
jafar نوشته است:
مدار تی ال منو یکی از بچه‌های ضریف کار و کار درست سایت درست کرده ... اما خرابی که من منظورم هست در اثر ضربه یا امثالهم بوجود نمیاد , مثلا من تی ال بردم تو یه تونل یه دو ساعتی که کار کردم بعد بوغ یکسره زد و ولکن نشد این بوغ . .. اما من قبلا یه فلزیاب شرکتی داشتم که مشابه این کاری که از تی ال کشیدم از اون هم کشیدم اما اون هیچ چیش نشد . میخاستم بدونم این فلزیاب آقا حمید هم مثل شرکتی خوب کار میکنه.

دوست عزيز شركت هايي كه فلزياب توليد ميكنن براي اينكه كارايي خوبي داشته باشه دستگاشون ميان از بهترين قطعات استفاده ميكنن شما هم همين كارو انجام بدين تا الان كسي نيومده بگه كه مدارش چنين اتفاقي براش افتاده در ضمن اگر هم چنين اتفاقي كه ميگين بخواد بيوفته كه بعيد ميدونم چون مدار ديجيتاله و قطعات كمي داره ميشه به راحتي تعمير كرد شما با خيال راحت بساز من كه تو علم مهندس شك ندارم الان بيان بگن اين مدار يك انگشترو تو ٢٠ متري ميزنه بنده قبول ميكنم :D

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

سه شنبه 4 خرداد1394 - 12:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم دوست عزیز بابت راهنماییم

سه شنبه 4 خرداد1394 - 1:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
jafar نوشته است:
ممنونم دوست عزیز بابت راهنماییم

خواهش ميكنم @};-

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

سه شنبه 4 خرداد1394 - 1:13am
مدیر کل
مدیر کل

jafar نوشته است:
حمید جان فلزیاب آنالوگ دست ساز برا کسی خوبه که از ساختن فلزیاب سر در بیاره , درسته خوب کار میکنه اما خرابی هم زیاد داره , چون قطعات درست و حسابی تو بازار نیست . برا همین دچار مشکل میشه کاوشگر ... متوجه هستی که چی میگم حمید تعمیر جان .. خیلی دلم میخاد فلزیاب شما را داشته باشم اما میترسم مثل فلزیاب آنالوگ عمل کنه و حی نیاز به تعمیر داشته باشه . سوالی که داشتم اینه آیا این سیستم شما یه بار درست , درست بشه آیا نیاز به و بازسازی داره یا نه ?...

خواهش میکنم جعفر جان. سوال خوبی کردین!
بله درسته اصولا مدارات آنالوگ چون پیچ و خم مداری بیشتر و قطعات زیاد تری دارن به مرور زمان دچار مشکلات بیشتری میشن. این طرح ما خوشبختانه اکثر این مشکلات رو نداره و حتی بنده تنظیمات قدرتی که اپراتور میتونه تنظیم کنه رو جوری محدود کردم که احتمال خرابی قطعه وجود نداشته باشه. همینطور اگر تصادفا لوپ دچار اتصالی بشه امکان خرابی تقریبا وجود نداره! در مجموع این مدار بین تمام مدارات موجود به اعتقاد من کمترین احتمال خرابی به مرور زمان یا حین استفاده رو میتونه داشته باشه. پس خیالتون از این نظر راحت باشه. کافیه با دقت عادی و متعارف و قطعاتی که حداقل تقلبی نباشن ساخته بشه.
اما نکته ای که هست شما حتما نیاز به یک پروگرامر دارین که ارزان هم هست تا بتونین خودتون در آینده میکرو رو پروگرام کنین. این مطلب جدیدی هست که برای این دستگاه وجود داره و باید حتما یاد بگیرین. کار سختی هم نیست.

سه شنبه 4 خرداد1394 - 1:53am
مدیر کل
مدیر کل

jafar نوشته است:

خب وقتی بنده از روز اول اون طرح عرض کردم اصولا به مدارات آنالوگ علاقه ای ندارم همین بود! نظیر این اتفاق سالها پیش برای بنده هم رخ داد و درست در لحظه ای حساس مدار آنالوگی که داشتم معیوب شد! سیستم آنالوگ اگر فقط یک ذره اشکال درش باشه براحتی میتونه مشکل پیدا کنه.
اما در مورد بوق یکسره داخل تونل ؛ البته این فلزیاب هم ممکن هست اونجا درست کار نکنه! ما که نمیدونیم شرایط چی بوده. ولی در این دستگاه تنظیمات زیاد به اپراتور کمک میکنه تحت هر شرایطی بالاخره بتونه از دستگاه کار بکشه. اینجور نیست که بوق بزنه و سوزنش گیر کنه و دیگه تا آخر عمرش زوزه بکشه!!! :D

سه شنبه 4 خرداد1394 - 2:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان محترم
در مورد تعویض ماسفت برای اون دسته از دوستانی که امکان تهیه قطعات مرغوب هست لطف کنن قطعه جایگزینی برای 840 که توسط خود بنده تست و آزمایش شده رو روی مدارشون آزمایش بکنند و نتیجه رو برای دوستان اعلام بفرمایند .

قطعه پیشنهادی

igbt :bup 403

قیمت قطعه توی اکثر فروشگاهها ی اینترنتی کشور به صورت تک فروشی 3500 تومان به تاریخ 1394/2/4

و قطعه پیشنهادی دوم
igbt:h25b1202
البته قطعه دوم بدون گزینه حذف آهن خواهد بود اما تاثیر بسازیی در برد خواهد داشت

قیمت قطعه 6500 تومان

سه شنبه 5 خرداد1394 - 6:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
jafar نوشته است:

خب وقتی بنده از روز اول اون طرح عرض کردم اصولا به مدارات آنالوگ علاقه ای ندارم همین بود! نظیر این اتفاق سالها پیش برای بنده هم رخ داد و درست در لحظه ای حساس مدار آنالوگی که داشتم معیوب شد! سیستم آنالوگ اگر فقط یک ذره اشکال درش باشه براحتی میتونه مشکل پیدا کنه.
اما در مورد بوق یکسره داخل تونل ؛ البته این فلزیاب هم ممکن هست اونجا درست کار نکنه! ما که نمیدونیم شرایط چی بوده. ولی در این دستگاه تنظیمات زیاد به اپراتور کمک میکنه تحت هر شرایطی بالاخره بتونه از دستگاه کار بکشه. اینجور نیست که بوق بزنه و سوزنش گیر کنه و دیگه تا آخر عمرش زوزه بکشه!!! :D

ممنونم حمید جان که پاسخ دادی پس با این حساب سر فرست مناسب به فکر ساختن فلزیاب شما میشم

سه شنبه 5 خرداد1394 - 8:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ayaz mb نوشته است:
با سلام خدمت دوستان محترم
در مورد تعویض ماسفت برای اون دسته از دوستانی که امکان تهیه قطعات مرغوب هست لطف کنن قطعه جایگزینی برای 840 که توسط خود بنده تست و آزمایش شده رو روی مدارشون آزمایش بکنند و نتیجه رو برای دوستان اعلام بفرمایند .

قطعه پیشنهادی

igbt :bup 403

قیمت قطعه توی اکثر فروشگاهها ی اینترنتی کشور به صورت تک فروشی 3500 تومان به تاریخ 1394/2/4

و قطعه پیشنهادی دوم
igbt:h25b1202
البته قطعه دوم بدون گزینه حذف آهن خواهد بود اما تاثیر بسازیی در برد خواهد داشت

قیمت قطعه 6500 تومان

با سلام
ایاز جان ممنون بابت تست ومعرفی قطعه جدید
سوال من اینه که شما زحمت این دو قطعه رو کشیدید لطفانتایجتون رو اعم ازتغییر برد تفکیک اهن وهمینطور دمای ماسفت و مصرف باتری ومهمتر از اون ثبات رو توی هر دو ماسفت یه مقایسه کنید وجوابش رو اینجا قرار بدین.
با تشکر

سه شنبه 5 خرداد1394 - 9:16am

orginal نوشته است:
fazeleb نوشته است:
دوستان مدار من قبلا کار میکرد گذاشتمش تو کمد 2 هفته موند
بعد از دو هفته از کمد درآوردم دیگه روشن نمیشه
موندم چیکار کنم
bs170
bc337
irf840
l7812
l7805
عوض کردم جواب نداده

سلام دوست گرامی
اولین اقدام در این موارد اندازه گیری ولتاژهاست که مهندس حمید روی نقشه شماتیک قطعات مشخص کردن باید ولتاژها تقریبا همان اندازه باشد اگه نبود احتمالا یا باطری مورد استفاده شما خالی کرده یا خراب شده یا بر حسب جریانها اگر جریان 5 ولتی درست نبود رگولاتور 5 ولتی واگه جریان 12 و 10 ولتی درست نبود رگولاتور 12 ولتی را عوض می کنی
دومین اقدام چک کردن میکرو است که احتمال داره داخل سوکت محکم نباشه یا هر چی دیگه
سومین قدم چک کردن اتصالات خصوصا اتصال ال سیدی به روی برد و همچنین خود ال سیدی می باشد
برای چک کردن سالم بودن ال سیدی می توانید از دستگاه پروگرامرتان استفاده کنید

ولتاژها همه درسته
2 تا ال سی دی رو تازه خریدم
میکرو 3 تا دارم هر 3 تا رو امتحان کردم
موندم دیگه

سه شنبه 5 خرداد1394 - 9:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27753 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 932 , 933 , 934 , 935 , 936 , 937 , 938 ... 2776  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure