انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 3 خرداد1403 - 7:59am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 930 , 931 , 932 , 933 , 934 , 935 , 936 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

محمد کیا نوشته است:
دوستان سلام بنده دو بار مدار رو منتاژ. کردم که دفعه اول چند قطعه مشکل داشت که با تعویض قطعه ها بالا نیومد و تنها ال سی دی روشن می شود حال دوباره منتاژ کردم ولتاژ ها دقیق هستند باز ال سی دی روشن میشه اما بدونه هیچ علامت یا مربعی در ضمن برای مدار قبلی دو تا ای سی پروگرام کردم و حالا نمی دانم ای سی ها سوختند یا مشکل دیگری دارم لطفا رهنمای بفرمائید

میکرو رو مجددا با فیوز بیت ریست تنظیمات پروگرام کنین. اگر باز هم مشکلی وجود داشت باید اتصالات ال سی دی رو بررسی کنین. در ضمن اگر نور ال سی دی روشن میشه یعنی میکرو درست کار میکنه. ولی برای تنظیم کنتراست نیاز به تنظیم اولیه هست که باید تنظیمات ریست بشه تا دستگاه از ابتدا بالا بیاد و بتونین کنتراست نوشته ها رو تنظیم کنین. فایل توضیحات رو در این زمینه دوباره مطالعه کنین.

دوشنبه 3 خرداد1394 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه دوستان
من دو عدد آیسی میکرو atmega328pخرید کردم یکی از ایران میکرو ویکی هم از روبوکیو
نحوه پروگرام کردن هر دوتاشون یکی است و همچنین از کریستال خارجی استفاده کردم تو پروگرام کردنشون
یکی از اینها فوق العاده سریع راه اندازی میشه و با کوچکترین فشار دکمه می توانم تغییرات بدم و بردش هم خیلی زیادت از اون یکی است ولی در دومی سرعت پایین تره باید چند ثانیه شصتی را نگه داشته باشم تا تغییر کند و کویل ارور هم می دهد
توی پروگرام کردن هردوتاشون هم فیوزبیتها را تنظیم کردم به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟

دوشنبه 4 خرداد1394 - 8:49am

دوستان مدار من قبلا کار میکرد گذاشتمش تو کمد 2 هفته موند
بعد از دو هفته از کمد درآوردم دیگه روشن نمیشه
موندم چیکار کنم
bs170
bc337
irf840
l7812
l7805
عوض کردم جواب نداده

دوشنبه 4 خرداد1394 - 10:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
حمید نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام به همه عزيزان
بالاخره بعد از كلي كلنجار رفتن با پروگرامرم تونستم منوي شاهكار مهندس حميد رو از نزديك ببينم :ymhug: اما مشكلي هست كه روي صفحه low battery اومده و جلوشم ١٢.١ و بعضي وقت ها هم ١٢ من ولتاژ رو تست كردم ١٢.٠٨ ولت هستش از 7812 استفاده نكردم چون منبع تغذيه بالاي ١٥ ولت ندارم جريان منبع تغذيه هم ٢ امپر هست بايد چكار كنم دوستان ؟
ممنونم :-\

دوست عزیز اگر ولتاژ باطری از 14.5 ولت کمتر بشه دیگه صدای دستگاه قطع میشه و فقط پیغام Low Battery رو میبینید! این کار به این جهت انجام شده که امکان نداره رگولاتور 7812 با ولتاژ ورودی کمتر از این درست و با ثبات کار کنه و ولتاژ های داخلی هم از حالت با ثبات خارج میشن و بتدریج افت میکنن. پس برای راه اندازی مدار استفاده از ولتاز بالای 14.5 ضروری هست. حالا شما اگر رگولاتور 7812 رو کلا برداشتین که اشتباه بدتری مرتکب شدین! چون باید توجه میکردین که دقت و رگوله بودن ولتاژ 12 ولت در این مدار شرط اساسی برای کارکرد صحیح هست. هیچ باطری 12 ولتی هم وجود نداره که ولتاژ خودش بصورت ثابت و رگوله شده باشه.

ممنون مهندس عزيز چون باطري و منبع تغذيه در دسترس نبود مجبور شدم اين كارو انجام بدم :^o :ymhug:
@};- @};- @};- :ymapplause: @};-
عضنفر عزيز اگه سرتو نزدي جايي بيا ماچت كنم :-*

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 4 خرداد1394 - 11:15am

سلام
irf840 و bs170 ایران میکرو بدرد میخوره یا نهLF357H فلزی را از قبل دارم در ظمن خازنهای عدسی با سایز کوچک اگه نظامی و دقیق باشه بهتره از کدوم فروشگاه اینترنتی می تونم تهیه کنم چون امکان خرید حضوری ندارم در ظمن مقاومتهای متال فیلم 2 وات 1درصد را از کدوم فروشگاه می تونم خرید کنم در ظمن مهندس اگه مدار را روی فیبر معمولی پیاده کنم در کارکرد دستگاه تاثیری دارد یا نه در ظمن اگه امکانش باشه pcb را در پروتئوس یا پروتل پیاده کنید که من و دوستان بتونند به بیرون هم سفارش بدند تا روی فیبر فایبر گلاس بزنند که کیفتش بالا باشه با تشکر از شما و همه دوستان

دوشنبه 4 خرداد1394 - 1:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

majid_famali نوشته است:
Hamed t نوشته است:
مدار من وقتی روشن میکنم تصویر السیدی مربع میاد ولی با چند بار خاموش روشن کردن درست میشه و کار میکنه چند بارم باز کردم میکرورو در اوردم دوباره زدم جاش درست شد این مشکل از چی میتونه باشه

علتهای زیادی میتونه داشته باشه از جمله جا نرفتن یا برعکس جا رفتن پایه های میکرو یا سوکت و لحیم نادرست و یا اتصال در پایه های ال سی دی یا قطعی یکی از پایه ها ولی با توجه به اینکه بعد از چند بار روشن و خاموش شدن و در آوردن و جازدن درست میشه میتونه مشکل پروگرام یا پایه های ال سی دی یا شل شدن سوکت داشته باشه ابتدا این موارد رو چک کنید...

یه سئوال : آیا شما سیمهای رابط مدار به ال سی دی رو به طور مستقیم به هر دو لحیم کردید یا اینکه از پین هدر (نظامی یا مخابراتی) برای اتصال استفاده کردید ؟
اگر از پین هدر برای ارتباط استفاده کرده باشید مخصوصا مخابراتی احتمال شل شدن آن یا قطعی یا اتصال ریز بین پایه های پین هدر هم هست...
اگر هم مستقیم لحیم کردید حتما با ذره بین پایه ها رو چک کنید چون احتمال اتصال یک سیم لخت با سایر پایه ها یا از این دست مشکلات وجود داره...

سلام دوست عزیز از پین هدر مخابراتی استفاده کردم شل هم هستن ممنون از راهنماییتون حتما کنترل میکنم کاش از این موارد باشه چون پروگرامر من خرابه اگه از پروگرام باشه مجبورم ببرم بدم بیرون بزنن اونم دفعه اول دردسر شد برام میدادم میزدن میووردم خونه کار نمیکرد بعد چند بار رفت برگشت درست شد @};-

بسیاری از ناکامی ها ناشی از این هست که هنگام تسلیم شدن نمیدانید چه حد به موفقیت نزدیکید (توماس ادیسون)

دوشنبه 4 خرداد1394 - 1:52pm
مدیر کل
مدیر کل

sinaghahhari نوشته است:
سلام به همه دوستان
من دو عدد آیسی میکرو atmega328pخرید کردم یکی از ایران میکرو ویکی هم از روبوکیو
نحوه پروگرام کردن هر دوتاشون یکی است و همچنین از کریستال خارجی استفاده کردم تو پروگرام کردنشون
یکی از اینها فوق العاده سریع راه اندازی میشه و با کوچکترین فشار دکمه می توانم تغییرات بدم و بردش هم خیلی زیادت از اون یکی است ولی در دومی سرعت پایین تره باید چند ثانیه شصتی را نگه داشته باشم تا تغییر کند و کویل ارور هم می دهد
توی پروگرام کردن هردوتاشون هم فیوزبیتها را تنظیم کردم به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟

دوست عزیز چنین مشکلی امکان نداره وجود داشته باشه! مگر اینکه یکی از میکروهای شما ایرادی داشته باشه که خیلی بعیده. بیشتر بحث تنظیم فیوز بیت و پروگرام صحیح میکرو توسط خودتون مطرح هست که باید دوباره انجام بدین. بهرحال میکروی دوم شما درست کار نمیکنه و کارکرد باید مثل همون میکروی اول باشه.

دوشنبه 4 خرداد1394 - 3:26pm
مدیر کل
مدیر کل

fazeleb نوشته است:
دوستان مدار من قبلا کار میکرد گذاشتمش تو کمد 2 هفته موند
بعد از دو هفته از کمد درآوردم دیگه روشن نمیشه
موندم چیکار کنم
bs170
bc337
irf840
l7812
l7805
عوض کردم جواب نداده

عجب چیزهایی اینجا میشنویم! دوست عزیز شما تصور میکنین یک مدار اگر داخل کمد قرار بگیره ممکنه دچار دگردیسی بشه؟! یا مثلا فکر کردین کمد شما میتونست اون چند قطعه رو معیوب کنه که تعویضشون کردین؟! :D
خب مشخصه که داخل کمد گذاشتن یا نذاشتن به خودی خود نمیتونه به معیوب شدن قطعه ای منجر بشه. البته اگر شما اشتباه دیگری صورت نداده باشین. ولی معمولا اینطور ایرادات حین جابجایی مدار مربوط به شل شدن کانکتورها ؛ قطعی سیمها و یا شل شدن آیسیها روی سوکت میشه. شما همینها رو بررسی کنین کافیه. بخصوص که اگر مدار کلا روشن نشه ؛ مساله میتونه از عدم اتصال صحیح میکرو روی سوکتش باشه.

دوشنبه 4 خرداد1394 - 3:33pm
مدیر کل
مدیر کل

sardarshams نوشته است:
سلام
irf840 و bs170 ایران میکرو بدرد میخوره یا نهLF357H فلزی را از قبل دارم در ظمن خازنهای عدسی با سایز کوچک اگه نظامی و دقیق باشه بهتره از کدوم فروشگاه اینترنتی می تونم تهیه کنم چون امکان خرید حضوری ندارم در ظمن مقاومتهای متال فیلم 2 وات 1درصد را از کدوم فروشگاه می تونم خرید کنم در ظمن مهندس اگه مدار را روی فیبر معمولی پیاده کنم در کارکرد دستگاه تاثیری دارد یا نه در ظمن اگه امکانش باشه pcb را در پروتئوس یا پروتل پیاده کنید که من و دوستان بتونند به بیرون هم سفارش بدند تا روی فیبر فایبر گلاس بزنند که کیفتش بالا باشه با تشکر از شما و همه دوستان

1- در خصوص قطعات مربوط به فروشگاهی خاص باید دوستانی که ازشون خرید کردن اظهار نظر کنن.
2- خازنهای عدسی 100 نانو ظرفیت دقیقشون اصلا اهمیتی نداره و معمولا 60-70 نانو هستن که اشکالی نداره چون همگی صرفا نویزگیر هستن و برای انجام صحیح این امر نوع خازنه که اهمیت داره نه ظرفیت دقیق. عدسی نظامی هم بنده به اون شکل نشنیدم که در بازار باشه. شما هم بهتره چنین چیزی درخواست نکنین که برخی فروشنده ها به این بهانه بازار سیاه جدیدی به راه نیندازن! عدسی معمولی کاملا خوب جواب میده. از نوع ریز بودنش هم برای جاگیری مناسب تر روی فیبر بوده وگرنه ضروری نیست. بهرحال فاصله بین پایه این خازنها باید 2.5 میل باشه که دقیقا روی فیبر مدار ما بشینه.
3- مقاومت 2 وات 1 درصد اون هم متال فیلم ؛ بعید میدونم بصورت واقعی اصلا در بازار داشته باشیم! ولی فروشگاه شهاب که مختص فروش مقاومت هست 380 اهم 1 درصد رو داره و اگر از من میپرسین عرض میکنم با 390 اهم 5 درصد فرق محسوسی نداره!
4- در مورد جنس فیبر به اعتقاد من شما که دارین این همه زحمت تهیه قطعه و ساخت رو متحمل میشین خیلی بهتره بسادگی یک قطعه فیبر فایبرگلاس هم بگیرین. عملکرد تمامی این قطعات در بستر یک فیبر خوب میتونه خودشو بهتر نشون بده. بله فیبر فایبرگلاس تاثیر مثبت محسوسی داره.
5- قبلا عرض کردم به جهت اینکه احتمال سوء استفاده ها به حداقل برسه و مدار تا حد ممکن فقط برای مصرف کننده قابل ساخت و استفاده باشه بهیچ وجه مدل دیگری از فیبر رو نمیتونم ارائه کنم. شما هم میتونین روش تهیه فیبر با اطو رو در همین انجمن و بسیاری سایتها مورد استفاده قرار بدین و خودتون فیبر رو بزنین. اگرم نتونستین دوستان زیادی هستن که میتونین ازشون کمک بگیرین.

دوشنبه 4 خرداد1394 - 3:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دگردیسی تو کمد :D =)) =)) =))

دوشنبه 4 خرداد1394 - 4:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 930 , 931 , 932 , 933 , 934 , 935 , 936 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: nader194194 , فرشته عذاب و 85 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure