انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 13 خرداد1403 - 10:13am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

به این شکل جا بزن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 22 مهر1393 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
جناب دلتا 1عزیز ورودتونو به انجمن تبریک میگم و تشکر میکنم بابت جوابتون موفق باشید

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 22 مهر1393 - 1:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebi-gold نوشته است:
آقا رستم من همون نکاتی رو که برای تفکیک گفتید انجام دادم ایسی 358 رو به tl082 تغییر دادم و مقاومت زیرش رو هم به 6.8 کیلو تغییر دادم و یک مقاومت هم که 12 کیلو بود رو 59 کیلو کردم و ال ای دی رو هم به همون روش که گفتید وصل کردم ولی مدار رو خیلی بی ثبات میکنه شاید من جایی اشتباه کردم اگه امکان داره یک نقشه خوانا برای درست کردن تفکیک بزارید ممنون میشم تا دوستان هم استفاده کنند

با سلام
ابی جان ترانزیستور های قدرت رو 3 تا ببند و ترانزیستور تقویت کننده فرکانس رو bd140 بزار بعلاوه تعقیراتی که دادید
دستگاه تا 20 درصد قویتر میشه و اگه در منزل ودر مجاورت فلزات تست بگیری احساس بی ثباتی در دستگاه میکنی که برای مطمعن شدن در حالتی که دستگاه رو تنظیم کردی اگه شروع به صدا دادن کرد سیم پیچ رو حرکت بده در این حالت صدا قطع و یا افزایش پیدا میکنه که نشونگر وجود فلز در اطراف شما هست سیم پیچ هم با این تعقیرات حتما بالای 6 اهم وظرفیت 900 میکرو هانری بزار
3 دور کابل لن 8 رشته فنری به اضلاع مربع 1 متری که 2 تا 2 تا بهم وصل میشن و در کل میشه 12 دور سیم

چهارشنبه 23 مهر1393 - 9:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دلتای عزیز خوش آمدید
ممنون به خاطر راهنمایتون

چهارشنبه 23 مهر1393 - 9:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alidadashi نوشته است:
سلام دستگاه من ثباتش کمی کم هست و میشه نهوه وصل ولوم تون رو بفرمایید چجوری وصلش کنم؟

علی جان نحوه وصل کردن ولوم به ثبات ربط نداره اگه اشتباه وصل کنی ولومت میسوزه اگه احیانن این کارو کردی و ولومت ثبات نداره عوضش کن

چهارشنبه 23 مهر1393 - 9:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت همه دوستان
از دوستانی که مدارو ساختن خواهش میکنم بی لطفی نکنن و کیفت کار کرد دستگاهشون و معایبی که مورد ساخت با اون مواجه شدن و برطرف کردن رو اعلام کنن تا همه استفاده کنن
یا دتون نره که هدف از این تایپیک ساخت یه دستگاه متوسط به بالا برای بچه های خوب انجمن بود مگرنه من شخصا احتیاجی به این مدار ندارم و بهینه ترین حالتشو ساختم
ممنون میشم همکاری کنید

چهارشنبه 23 مهر1393 - 9:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقارستم من لوپ رو از ٣ دور کابل شبکه استفاده کردم که اهمش نزدیک ۵ شد که ولوم تفکیک رو نزدیک ٣ دور میزارم یک سینی رو تو منزل سینی ٣٠ در ٣٠ رو با صدای تیک تیک ملایم از ١ مترو ٧۵ سنس میکنه الان مشکلی که دارم فقط میتر عقربش با نزدیک کردن فلز به لوپ تا ته نمیره و نهایتش در وسط عقربه میمونه

پنج شنبه 23 مهر1393 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
از دوستانی که مدارو ساختن خواهش میکنم بی لطفی نکنن و کیفت کار کرد دستگاهشون و معایبی که مورد ساخت با اون مواجه شدن و برطرف کردن رو اعلام کنن تا همه استفاده کنن
یا دتون نره که هدف از این تایپیک ساخت یه دستگاه متوسط به بالا برای بچه های خوب انجمن بود مگرنه من شخصا احتیاجی به این مدار ندارم و بهینه ترین حالتشو ساختم
ممنون میشم همکاری کنید

رستم جان دستت درد نکنه این حکایت سوزن رو شنیدی که میگن برا همه لباس میدوزه خودش لخت میگرده الان دقیقا حکایت منه برا سه تا از دوستان رو کمک کردم دستگاهشون راه افتاده ولی هرکاری میکنم مال خودم نمیشه

همه آیسی ها رواز مدار میکنم فقط 555 فرکانس ساز رو رو مدار جا میزنم بعد فرکانس رو خیلی راحت میتونم از 80 تا 900 هرتز رو با پتانسیومتر تنظیم کنم در این حالت هیچ قطعه ای داغ نمیکنه ولی وقتی اون یکی 555 رو تو مدار جا میزنم فرکانس پایه 3 آیسی 555 فرکانس ساز یهو میشه 2.5 کیلو هرتز و هر کاری هم میکنم تغییر نمیکنه بعد حدود 30 ثانیه اون سه تا رگلاتوری که ولتاژ این قسمت مدار رو تامین میکنن به شدت داغ میکنن اون رگلاتور ها رو عوض کردم آیسی های 555 رو عوض کردم کل لاینهای مدار رو قلع کشی کردم اون پتانسومتر 100 کیلو بغل 555 رو سه بار عوض کردم خود 555 رو تو 12000 چک کردم سالم هستن کل لاینها رو چک کردم که جایی اتصالی نداشته باشه ولی هر کاری میکنم این سه تا رگلاتور داغ میکنن و فرکانس پایین نمیاد البته اینو بگم که در این حالت سنس دارم و یه پارچ استیل رو از 1.30 میزنه ولی هر کاری میکنم عیبش رو نمیتونم پیدا کنم

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 23 مهر1393 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:
اقارستم من لوپ رو از ٣ دور کابل شبکه استفاده کردم که اهمش نزدیک ۵ شد که ولوم تفکیک رو نزدیک ٣ دور میزارم یک سینی رو تو منزل سینی ٣٠ در ٣٠ رو با صدای تیک تیک ملایم از ١ مترو ٧۵ سنس میکنه الان مشکلی که دارم فقط میتر عقربش با نزدیک کردن فلز به لوپ تا ته نمیره و نهایتش در وسط عقربه میمونه

:D :D :D :D
ابی جان اون مقاومت R3 که مقدارش 27 کیلو هستش رو از مدار بکن وبه جاش یه مولتی ترن یا یه پتانسومتر 50 کیلو بزن بعد میتونی با اون میتر رو تنظیم کنی

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 23 مهر1393 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kavoshgar نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
ممنون میشم همکاری کنید

رستم جان دستت درد نکنه این حکایت سوزن رو شنیدی که میگن برا همه لباس میدوزه خودش لخت میگرده الان دقیقا حکایت منه برا سه تا از دوستان رو کمک کردم دستگاهشون راه افتاده ولی هرکاری میکنم مال خودم نمیشه

همه آیسی ها رواز مدار میکنم فقط 555 فرکانس ساز رو رو مدار جا میزنم بعد فرکانس رو خیلی راحت میتونم از 80 تا 900 هرتز رو با پتانسیومتر تنظیم کنم در این حالت هیچ قطعه ای داغ نمیکنه ولی وقتی اون یکی 555 رو تو مدار جا میزنم فرکانس پایه 3 آیسی 555 فرکانس ساز یهو میشه 2.5 کیلو هرتز و هر کاری هم میکنم تغییر نمیکنه بعد حدود 30 ثانیه اون سه تا رگلاتوری که ولتاژ این قسمت مدار رو تامین میکنن به شدت داغ میکنن اون رگلاتور ها رو عوض کردم آیسی های 555 رو عوض کردم کل لاینهای مدار رو قلع کشی کردم اون پتانسومتر 100 کیلو بغل 555 رو سه بار عوض کردم خود 555 رو تو 12000 چک کردم سالم هستن کل لاینها رو چک کردم که جایی اتصالی نداشته باشه ولی هر کاری میکنم این سه تا رگلاتور داغ میکنن و فرکانس پایین نمیاد البته اینو بگم که در این حالت سنس دارم و یه پارچ استیل رو از 1.30 میزنه ولی هر کاری میکنم عیبش رو نمیتونم پیدا کنم

با سلام
دوست خوبم کاوشگر عزیزاگر در خروجی رگلاتور ولتاژ دارید تنها دلیل ایراد شما آی سی 4013 و یا قطعات اطراف آن است و اگر ولتاژ نداری 555 مولد ولتاژ و دورو برشو چک کن

پنج شنبه 24 مهر1393 - 8:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour , Google , mnbvcxzaqwsx و 109 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure