انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 27 خرداد1403 - 10:01am

پاسخ به موضوع  [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 127  بعدی
 sand banks 150 metal detector 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

aygon84 نوشته است:
ارتین نوشته است:
aygon84 جان ، مشابه قطعه NE5534 و 2n5459 چيه ، اون سلف استوانه اي كه گفتي ، پيچيدنش چجوريه ، منظورم استوانه از كجا ميشه تهيه كرد ، قطر استوانه و طولش چند سانت باشه ؟ از سلفي كه بصورت تيروئيدي كه با حلقه فريت دال لامپ كم مصرف وجو داره بپيچيم مشكلي كه نداره ؟ و اين سلف دقيقا در كجاي مدار استفاده ميشه؟

سلام اکه E113 (or BF256B)1Tr4 پیدا نکردید( bf256 شاید پیدا بشه )از2n5459 استفاده میکنیم که تو بازار هست
اگه سلف را پیدا نکردید میتونید از داخل تلوزیونهای قدیمی یا از تعمیر کاران تلوزیون تهیه کنید اما باید همون 7 یا 8 میکرو هانری باشه و مقاومتش هم بین 11 تا 12 اهم باشه عکسش را تو سایت قرار خواهم داد

میگم نگفتی اون سیم پیچ افزاینده شما از تلویزیون باز کردید کدوم مدل من تعدادی شاسی tv دارم .

پنج شنبه 23 مرداد1392 - 1:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

ali222 نوشته است:
aygon84 جان 2.5 در خاک؟ یا تست در هوا؟ این مدار به همه فلزات حساسیت داره ؟

بیشتر از هوا تو زمین میزنه تجربه شده به همه فلزات حساسیت داره

پنج شنبه 23 مرداد1392 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

aygon84 نوشته است:
ali222 نوشته است:
aygon84 جان 2.5 در خاک؟ یا تست در هوا؟ این مدار به همه فلزات حساسیت داره ؟

بیشتر از هوا تو زمین میزنه تجربه شده به همه فلزات حساسیت داره

اگر تو زمین بیشتر از هوا بزنه که یک شاهکاره !! ولی عجیبه تو زمین بیشتر از هوا بزنه چون اکثر فلزیاب های pi از یک اصل پیروی میکنند

پنج شنبه 23 مرداد1392 - 2:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

aygon84
جان اون عکس خیلی بی کیفیت بود اصلا واضح نبود محبت کن عکس با کیفیتی بزار به همراه شماره قطعات . تو شماتیک مداری اون سیم پیچ سه سر بود ولی تو عکس سلف با هسته دو پایه بود؟ من میخوام طبق شماتیک بسازم اگر بشه

پنج شنبه 23 مرداد1392 - 2:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

ali222 نوشته است:
aygon84
جان اون عکس خیلی بی کیفیت بود اصلا واضح نبود محبت کن عکس با کیفیتی بزار به همراه شماره قطعات . تو شماتیک مداری اون سیم پیچ سه سر بود ولی تو عکس سلف با هسته دو پایه بود؟ من میخوام طبق شماتیک بسازم اگر بشه

درسته شماتیک مدار ترانسفور ماتور میباشه که برای ان قطعه tokoکه االان پیدا نمیشه نوشته شده پس این قسمت با یک سلف دو پایه درست میشه تو صفحات قبل کاملا توضیح داده شده دو تا D1با یک خازن 104 اگه شکل را دقت کنی این هم سه سر داره

پنج شنبه 23 مرداد1392 - 2:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

aygon84 عزیز من توضیحات این مدار رو که در مجله الکترونیک بود رو قبلا خوندم یادمه گفته بود خروجی این ترانسفورماتور 60 ولت هستش . توی یه فروم خارجی خوندم میشه به جای این قطعه یک باطری 12 ولت رو به صورت مستقیم استفاده کرد نظرتون چیه ؟
و اینکهاین قطعه که شما ساختید خروجیش چقدر هستش ؟

پنج شنبه 24 مرداد1392 - 7:48am
مدیر سایت
مدیر سایت

mrmr16 نوشته است:
aygon84 عزیز من توضیحات این مدار رو که در مجله الکترونیک بود رو قبلا خوندم یادمه گفته بود خروجی این ترانسفورماتور 60 ولت هستش . توی یه فروم خارجی خوندم میشه به جای این قطعه یک باطری 12 ولت رو به صورت مستقیم استفاده کرد نظرتون چیه ؟

درواقع نقش توکو هم نوعی تقویتی و افزاینده قدرت مدار هستش ، همین نکته کوچیک ولی خیلی مهمه که میتونه به مدار کمک کنه تا پالسها نفوذ پذیری خوبی در خاک داشته باشه ، این نکته باید دقیق ساخته بشه تا بازدهی خوب به مدار بده @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 24 مرداد1392 - 8:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آیگون جان یه پارت لیست برامون بزار که همه چیز شسته رفته باشه

یعنی هر جایی که داخل مدار تغییراتی شده یا مشابه ای گذاشته شده داخلش قرار بدین

و اینکه کدوم تغییرات باعث افزایش قدرت این مدار میشه رو بیان کنین

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

پنج شنبه 24 مرداد1392 - 8:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

mrmr16 نوشته است:

من از باطری استفاده نکردم ولی 9 ولت نوشته شده چون اگه 12 ولت باشه از باطری مدار استفاده میشد

پنج شنبه 24 مرداد1392 - 10:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

aygon84 شما در ابتدا فرمودین pcb تغییراتی کرده وقتی ایران تشریف میارین تغییرات رو میگین

لطف میکنین تغییرات pcb رو بفرمایین

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

پنج شنبه 24 مرداد1392 - 10:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1264 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 127  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 142 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure