انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 10:22pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 451 , 452 , 453 , 454 , 455 , 456 , 457 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeed.jo نوشته است:
سلام برهمگی .دوستان من یه لوپ 30سانت درست کردم و برا امتحان درستش کردم کیفیتش زیاد خوب نیست ولی باعدد گارد 10 کار میکنه و اصلا بوق اضافه و بیخود نمیزنه تفکیکش نسباتا خوبه ولی حذف اهن رو وقتی روی 1 یا 2 میزارم بازم بوق میزنه ولی روی 3 میزارم سنس میکنه ولی بوق نمیزنه .بنظر دوستان واسه حذف اهن ایرادش چیه؟

دوست عزیز اگه تفکیک خوب میخای که راحت روی ایرون ماسک 1به خوبی کار کنه به این لینک برو وتمام مراحل را انجام بده 100درصد جواب میده @};-

viewtopic.php?f=28&t=2073

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 4 اسفند1393 - 11:54pm

سلام بر استاد حمید
بنده قطعات این را یکسال قبل گرفتم و اسمبل کردم
حالا که می بینم چند مقاومت را تغییر دادید:
R6
R9
R14
R16
R25
دو سوال دارم: آیا باید تغییرات را اعمال کنم؟
دیگر اینکه می خوام قطعات الکترونیک را از طریق اینترنت بخرم
شما کدام سایت را پیشنهاد میکنید؟
این سایت ها چطور هستن؟
http://iran-micro.com/
http://roboeq.ir/
http://javanelec.com/

Amin

سه شنبه 5 اسفند1393 - 10:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: ایران
سلام اقا حمید شرمنده شاید اینجا جای نباشه که سوالمو بپرسم ولی اگه مایل بودین بی زحمت پاسخ بدین منظور از میدان مغناطیسی جنس در داخل زمین اینه که مثل اهن ربا هستش اخه دیشب من با سیم هسته کنتاکتور که خیلی نازک هستش چیزی شبیه لوپ پیچیدم میخاستم با اهم متر امتحان کنم دیدم وقتی یه انبوردست که سرش یه کمی خاصیت اهنربای داره رو از روی سیم پیچ با فاصله 50سانتی رد میکنم شماره اهم متر بالا پاین میشه هر چه قدر نزدیکتر رد میکردم اعداد بالاتری نشون میداد اگر امکان داره لطفا یه کم توضیح بدین

سه شنبه 5 اسفند1393 - 10:36am
مدیر کل
مدیر کل

aminli عزیز به فلزجو خوش اومدین.
تغییراتی که ملاحظه کردین در جهت افزایش قدرت و همچنین ثبات صورت گرفته و قطعا به عملکرد بهتر مدار کمک میکنه. با این حال انجامش ضروری نیست.
در خصوص سایتهای فروشگاه قطعات الکترونیک هم این سایتها که فرمودین خوب هستن و البته در بخش فروشگاه تاپیکی مخصوص معرفی این سایتها داریم که میتونین استفاده کنین.

سه شنبه 5 اسفند1393 - 4:06pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم جهانفر عزیز.
مختصرا عرض کنم منظور اثر هاله ای هست که بهش Halo Effect هم گفته میشه و میتونین در نت در موردش تحقیق کنین. این اثر برای فلزات قدیمی مدفون شده در خاک بوجود میاد و سبب میشه بطور خلاصه حجم فلز برای فلزیاب ها و به نحوی متفاوت برای ردیاب ها افزایش پیدا کنه که باعث سنس قوی تر میشه.
اما در خصوص تستی که شما انجام دادین داستان متفاوت هست و طبیعی هم بوده چرا که عبور آهن از کنار یک سیم پیچ سبب تغییر شار مغناطیسی سیم پیج شده که جریان اندکی رو بصورت لحظه ای در سیمپیچ ایجاد میکنه و چون اهم متر بر اساس عبور جریان مقاومت رو اندازه میگیره ؛ طبیعتا در میزان عدد نمایش داده شدش بصورت لحظه ای تغییر ایجاد میشه.

سه شنبه 5 اسفند1393 - 4:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام .مهندس حمید من یه لوپ 60سانت عنکبوتی باسیم لاکی 1میل درست کردم جنس لوپ از چوب باضخامت 3 میلی متر و یک طرف لوپ رو با رنگ اسپری رنگ کردم و طول شیار 4سانتی متر و عرض شیار 2سانتی متر اول 4میل گرفتم ولی چون تو قسمت لوپ و کویل نوشته بود بهتره 2سانت بگیری عرض شیار رو منم 2 سانت گرفتم و اهم لوپ 1 هست . مهندس جان با گارد 20 و بایر 4 توی خونه هیچ سرو صدای بیخود نداره البته مهندس رو گارد 10هم اصلا سرو صدا نداره دستگاه امااااااااااااااااا یک سینی 20 در 20 استیل رو تو 60سانت میگیره تو40سانت تفکیک میکنه به فلز روی فقط نمودار سنس پرمیشه و بوق نمیزنه وایرون ماسکم رو no هست .و یه چیز دیگه حذف اهن باید رو 3 باشه که عمل کنه حالابنظر استاد محترم ایراد کارم کجاست لوپ یا مدار ایراد داره؟؟؟؟؟ باتشکر

سه شنبه 5 اسفند1393 - 10:38pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان از توضیحات شما چیزی که بنظرم ایراد داشته باشه متوجه نشدم! باید دید ظرفیت لوپ رو درست دراوردین یا نه. همینطور با کابل اتصال متفاوت تست کنین.

چهارشنبه 5 اسفند1393 - 2:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تشکر از پاسخت مهندس .انجام میدم نتیجه رو اعلام میکنم

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 10:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید مهندس با کابل های مختلف انجام دادم درست نشد بردش همون شصت سانته و دستگاه نداشتم مقدار هانری لوپ رو اندازه گیری کنم حالا بنظر استاد عزیز چیکار کنم بردم بالا بره؟لوپ دیگه بسازم یا مدارم ایراد داره؟؟؟؟؟؟؟؟با تشکر از استاد عزیز و دوستان گلم

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 1:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه سوال دبگه مهندس تعداد شیار برای لوپ شصت سانت 15 حالا برای نظم بیشتر لوپ تعداد شیار هارو چندتاا بگیریم که حالت خازنی برای لوپ پیش نیاد حداکثر تعداد شیار برای لوپ 60سانت و لوپ 45رو بفرماید باتشکر

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 2:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 451 , 452 , 453 , 454 , 455 , 456 , 457 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohammad rog , parparvazsofi و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure