انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 3 خرداد1403 - 5:28pm

پاسخ به موضوع  [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 121  بعدی
 فلزیاب حرفه ای Pi Polones Honduras 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سوناتا نوشته است:
12341234 نوشته است:
سلام
اقای سوناتا
من این دستگاه رو ساختم ولی یکی مورد تفکیک رو اگر بفرمایید ممنون میشم یکی فرکانس رو روی چه محدوده ای تنظیم کنیم و بعضی اوقات دستگاه من قاطی میکنه و با کم کردن ولوم حساسیت بیشتر میشه شما که رو این دستگاه کار کردی علت چیه

دوست من بنده با استفاده از سلکتور مقاومتهای مختلف بجای پتاسیومتر مولتی ترن 100 کیلو کنار ای سی 555 مولد فرکانس اسفاده کردم که میتونم فرکانسهای مختلف رو در هر خاکی تست کنم و بهترین برد رواشته باشم

در مورد برای تفکیک هم از دوتا خازن که بصورت موازی قرار دادم با مقدار 6 نانو استفاده کردم

برای لوپ هم بهترین ظرفیت مقاومتی برای این لوپ 3 اهمه برای لوپ با سایزهای مختلف فرقی نداره

سلام دوست عزیز شما از چه رنج مقاومتهایی استفاده نمودید و هر کدامشان برای کدام فرکانس چه مقداری است
کلا چه فرکانس هایی برای شما مهمتر بود؟

پنج شنبه 24 دی1394 - 10:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب سوناتا رو قسمت تفکیک این مدار نمیشه بیشتر از ۱۵ درصد حساب باز کرد ولی تو ال متال خیلی عالی و با ثبات هستش

جمعه 24 دی1394 - 1:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب اورجینال عزیز خسته نباشید در مورد انواع مقاومتهایی که استفاده شد برای بنده فرکانسهای به ترتیب ۸۰ و ۱۰۰و۱۲۵و۱۴۰و۱۷۰و۲۰۰و۲۵۰ مهم هست دلیل این موضوع هم بر میگرده به اینکه وقتی داشتم در روستایی در اطراف قزوین با این دستگاه کار میکردم بدلیل اینکه با فرکانس ۲۵۰ این دستگاه بسیار بی ثبات بود نشد در اون منطقه کار کنم و وقتی فرکانس رو روی ۸۰ قرار دادم دستگاه کاملا با ثبات شد و خیلی عالی جواب داد و همین موضوع هم در یکی از محلهای اطراف زنجان بود که داخل زمین کشاورزی بنده با فرکانس ۲۵۰ به راحتی کار میکردم به همین جهت فرکانسهای مختلف رو با سلکتور تصمیم گرفتم برای هر زمینی قبل از کاوش تست کنم و بهترین فرکانس رو برای کاوش استفاده کنم

رنج مقاومتها هم از ۵۰ کیلو شروع میشه که فرکانس ۲۵۰ هرتز هست و بیشترین مقاومتی که استفاده کردم ۱۱۰ کیلو بود فکر میکنم که برای فرکانس ۸۰ هرتز بود

در مورد تفکیک هم جناب اقا مجید عزیز بنده اینطور فکر نمیکنم چون با فلز بزرگتر به راحتی این تفکیک فلز اهنی با فلزغیر اهنی در متراژ ۲۶۰ سانت به خوبی جواب داد به هر حال تفکیک کلا مد نظر بنده نیست و تمرکز بنده بیشتر از برد روی ثبات دستگاه هست منتها تفکیکش هم مناسب هست

جمعه 24 دی1394 - 1:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای سوناتا سلام
ممکنه تصویر سیم کشی مقاومتها ی فرکانس وخازنهای تفکیک رو بذارین

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

جمعه 25 دی1394 - 10:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سوناتا نوشته است:
سلام جناب اورجینال عزیز خسته نباشید در مورد انواع مقاومتهایی که استفاده شد برای بنده فرکانسهای به ترتیب ۸۰ و ۱۰۰و۱۲۵و۱۴۰و۱۷۰و۲۰۰و۲۵۰ مهم هست دلیل این موضوع هم بر میگرده به اینکه وقتی داشتم در روستایی در اطراف قزوین با این دستگاه کار میکردم بدلیل اینکه با فرکانس ۲۵۰ این دستگاه بسیار بی ثبات بود نشد در اون منطقه کار کنم و وقتی فرکانس رو روی ۸۰ قرار دادم دستگاه کاملا با ثبات شد و خیلی عالی جواب داد و همین موضوع هم در یکی از محلهای اطراف زنجان بود که داخل زمین کشاورزی بنده با فرکانس ۲۵۰ به راحتی کار میکردم به همین جهت فرکانسهای مختلف رو با سلکتور تصمیم گرفتم برای هر زمینی قبل از کاوش تست کنم و بهترین فرکانس رو برای کاوش استفاده کنم

رنج مقاومتها هم از ۵۰ کیلو شروع میشه که فرکانس ۲۵۰ هرتز هست و بیشترین مقاومتی که استفاده کردم ۱۱۰ کیلو بود فکر میکنم که برای فرکانس ۸۰ هرتز بود

در مورد تفکیک هم جناب اقا مجید عزیز بنده اینطور فکر نمیکنم چون با فلز بزرگتر به راحتی این تفکیک فلز اهنی با فلزغیر اهنی در متراژ ۲۶۰ سانت به خوبی جواب داد به هر حال تفکیک کلا مد نظر بنده نیست و تمرکز بنده بیشتر از برد روی ثبات دستگاه هست منتها تفکیکش هم مناسب هست

سلام به همه و ممنون از زحمات شما دوست عزیز

جمعه 25 دی1394 - 11:36am
مدیر سایت
مدیر سایت

مدار بنده هنوز سنس برعکس داره روی تیک تیک فلز روی جلوی لوپ ببرم صدا قطع میشه ..

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 26 دی1394 - 12:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا مهدی یه عکس با کیفیت از رو و پشت فیبرتون بذارید

شنبه 26 دی1394 - 8:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:

سلام اقا مهدی گل شما به جهت ترانزیستور bf245 یا 256 که با 2n3819فرق میکنه در جا گذاری دقت کننین و از ایسی ۳۵۷ مرغوب استفاده کنین

یکشنبه 26 دی1394 - 1:27am
مدیر سایت
مدیر سایت

مجید1 نوشته است:
مهدی نوشته است:

سلام اقا مهدی گل شما به جهت ترانزیستور bf245 یا 256 که با 2n3819فرق میکنه در جا گذاری دقت کننین و از ایسی ۳۵۷ مرغوب استفاده کنین

ممنونم داش مجید عزیزم . تصاویر مدار رو میزارم البته بعضی مقاومتها رو وات بالا گذاشتم چون نداشتم .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 27 دی1394 - 10:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا مهدی از 4011 معمولی استفاده کن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 27 دی1394 - 12:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1202 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 121  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: فرشته عذاب و 80 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure