انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 27 خرداد1403 - 5:24am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 271 , 272 , 273 , 274 , 275 , 276 , 277 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

muhammad87 نوشته است:
چشم داش مهدی
مسافرتم إن شاء الله امشب یا فردا میزارم
کنترل کردم تمام قطعات رو هم درست جا زدم و ولتاژگیری هم کردم همه چی سالمه؛ قشنگ کار میکنه ولی فقط بردش مشکل داره
فعلا موقتا از یه سیم ساده برا کابل استفاده کردم؛ سیم خود لوپ رو هم به مدار وصل کردم هیچ فرقی نکرد؛ آی سی های 8پایةشم عوض کردم افاقه نکرد؛ فقط بجا 7662 از 7660 استفاده کردم.
لوپم از 2 تا 3 اهم عوض کردم مشکل حل نشد.
گارد 17 و باریر 2 اوج قدرتش با لوپ 45 بودش که حتی دست خودمو از 45 میزد!

به احتمال زیاد مشکل از مقاومت 13 شماست! این مقاومت یا درست به مدار وصل نشده یا سوخته و یا مقدارش خیلی بیشتر از 680 اهم هست!

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 4:20pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
muhammad87 نوشته است:
چشم داش مهدی
مسافرتم إن شاء الله امشب یا فردا میزارم
کنترل کردم تمام قطعات رو هم درست جا زدم و ولتاژگیری هم کردم همه چی سالمه؛ قشنگ کار میکنه ولی فقط بردش مشکل داره
فعلا موقتا از یه سیم ساده برا کابل استفاده کردم؛ سیم خود لوپ رو هم به مدار وصل کردم هیچ فرقی نکرد؛ آی سی های 8پایةشم عوض کردم افاقه نکرد؛ فقط بجا 7662 از 7660 استفاده کردم.
لوپم از 2 تا 3 اهم عوض کردم مشکل حل نشد.
گارد 17 و باریر 2 اوج قدرتش با لوپ 45 بودش که حتی دست خودمو از 45 میزد!

به احتمال زیاد مشکل از مقاومت 13 شماست! این مقاومت یا درست به مدار وصل نشده یا سوخته و یا مقدارش خیلی بیشتر از 680 اهم هست!

حميد جان ، من هم همين مشكل رو دارم ، امروز ads7816 كه سوخته بود رو عوض كردم و همچنين بقيه ic ها رو محض اطمينان، دستگاه سنس ميكنه ولي خيلي ضعيف ، تفكيك مشخص نيست ، اهم كويل هم 0.7 و ظرفيت هم 396 ميكرو هانري ، فعلا اين كويل براي تست هست ، كابل حدود 1.5 متر از نوع ژاپني rg59 كه شيلدش هم مسي و از كابل انتن غير از كرمان هم تست گرفتم ، چون كرمان ندارم فعلا ، ولتاژ ها همه درسته ، اما قدرت سنس افتضاح يه سيني گرد 45 سانتي استيل رو تا 20 سانتي كويل ميارم بزور بوق ميزنه ولي قسمت پائين lcd كه مربع داره حداكثر از سه تا خونه هم بالاتر نميره ،
گارد از 15 تا 40 و باير از 1 تا 5 تست كردم ، كل مدار رو هم با ورقه الوميني شيلد كردم ، بازم افاقه نكرد ، ماسفت هم تست كردم درسته ، r13 هم 680 اهم 2 وات ، ديگه نميدونم علت چيه ؟

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 6:37pm
مدیر کل
مدیر کل

ارتین عزیز مشکل شما اصلا ارتباطی با شیلد کردن نداره! جایی از مدار شما ایراد داره. حالا میتونه از قطعات اطراف ایسی 5 باشه یا هر اشکال دیگری در مدار و قطعات یا اتصالی که دیگه نمیشه درست پیش بینی کرد بابتش چه اتفاقی ممکنه بیفته! فقط میتونم بگم احتمال زیاد قطعات اصلی یعنی ایسی ها و ماسفتها سالم هستن. شما باید جزئیات رو مورد بررسی قرار بدین.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 6:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید خان فیوز بیتهای منو چک میکنید؟واستون پیام هم فرستادم اگه امکان داره بررسی کنی ممنونت میشم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 10:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان
به دلیل مشکل تصادفی که برام پیش اومدم نتونستم بیام انجمن.فیلمی رو که قول داده بودم الان در حال آپلود کردن هستم.شاید خیلی از بچه ها پشت سرم حرف و حدیثی گفتن ولی بیخیال حوصله خوندن و جواب دادن ندارم.فیلم آپلود شده آدرسش رو تقدیم بچه های با مرام انجمن میکنم.یا حق @};-

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 11:00pm
مدیر سایت
مدیر سایت

abasazad نوشته است:
سلام بر دوستان
به دلیل مشکل تصادفی که برام پیش اومدم نتونستم بیام انجمن.فیلمی رو که قول داده بودم الان در حال آپلود کردن هستم.شاید خیلی از بچه ها پشت سرم حرف و حدیثی گفتن ولی بیخیال حوصله خوندن و جواب دادن ندارم.فیلم آپلود شده آدرسش رو تقدیم بچه های با مرام انجمن میکنم.یا حق @};-

abasazad جان ، خدا بده نده ، سالمي باز خدا رو شكر ، بي صبرانه منتظريم ، يا علي

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و خسته نباشید به همه هموطنان @};- @};- @};-
بلاخره این ایران میکرو قطعاتش رسید دستم .منم دارم این چنس اقا حمید می سازم ولی مشغله کاری نمیزاره تمومش کنم.اگه خدا خواست و شبا خسته نبودم یه هفته کار داره(انگار اپولو هوا می کنم =)) ).دست همگی درد نکنه خصوصا مهندس حمید که این مدار خوب تو تاپیک قرار دادند بدون هیچ توقعی.واقعا بعضی از دوستان منت سر ما می زارن وقت گرانبهایشون صرف کمک به ما می کنند.
کماکان منتظر فیلم این دوستمون هستیم.موفق باشید یاحق.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 11:24pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلامارتین جان مقاومت r16 رو هم چک کن

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 10 اردیبهشت1393 - 12:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان و عزیزان.اولین فیلم رو آپلود کردم
http://uppit.com/ztzedk6yfjak/MVI_4152.mp4
مشخصات:
جنس سینی مورد تست در هوا: استیل
ابعاد لوپ: یک متر
قطر سینی : 47 سانت
ارتفاع سنس: 340 سانت
دوستان اون چهار پایه ارتفاعش 1 متر هستش و دوست من هم تو فیلم وقتی که دستهاش کاملا بالا هستش میشه 240 سانت که در مجموع میشه 340 سانت.دستگاه از 340 سانتی به خوبی سنس میکنه.فیلمهای بعدی رو هم که 5 تا هستش براتون میذارم. @};- اینها همش نتایج راهنمایی مهندس حمید عزیز هستش که به این مرحله رسیده.پس به افتخارش :ymapplause: @};-

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

پنج شنبه 10 اردیبهشت1393 - 1:04am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام :| .من مدارمو ساختم .متاسفانه وقتی مدارمو روشن میکنم نمایشگر کاملا خاموشه و صدای یه بوق به فاصله زمانی 1 ثانیه از بلندگو شنیده میشه که با وصل کزدن بوبین یه ذره صداش عوض میشه ولی نماشگر بازم خاموشه.کمک لطفا

پنج شنبه 10 اردیبهشت1393 - 1:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 271 , 272 , 273 , 274 , 275 , 276 , 277 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 95 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure