انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 9 خرداد1403 - 11:15am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1177 , 1178 , 1179 , 1180 , 1181 , 1182 , 1183 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کاردینال نوشته است:
کاردینال نوشته است:
حمید نوشته است:
دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین.
جرقه اتصالی اگر در محل سیم باطری یا کلید بوده باشه طبیعی هست چون در مدار از خازنهای بالایی استفاده شده که در لحظه روشن شدن مدار نیاز به شارژ اولیه دارن. با این حال احتمال اتصالی دیگری داخل مدار شما منتفی نیست.
اگر بین دو پایه 15 و 16 ال سی دی ولتاژی بیش از 2.5 ولت داشته باشین باید نور زمینه ال سی دی روشن بشه. در غیر این صورت ال سی دی شما اشکال داره.

مرسی مهندس جان خدایی دمت گرم جواب همرو یکی یکی میدی...ایشالله تو همه ی زمینه ها موفق و سربلند باشی...

مهندس جان الان تست کردیم ولتاژ بین پاییه ی 15،16زیر یک ولته بنظرتون مشکل از مداره یا ال سی دی؟مرسی...

دوست عزیز این مشکل قطعا از مدار شماست و ما هم نمیدونیم که شما تا چه حد از الکترونیک و مونتاژ سر درمیارین که ببینیم چه کارهایی برای رفع ایراد مدارتون انجام دادین ولی این نکته رو عرض کنم که تقریبا جواب همه ی سوالات شما توی فایل توضیحات هست سعی کنین با دقت بیشتری بخونین

شنبه 10 مرداد1394 - 9:51pm

داداش من اصلا سر درنمیارم از الکترونیک و دوستم برام ساخته،توضیحات تو کدوم صفحست داداش هزارو خورده ای صفحست...اگه میشه بگین احتمال داره کدوم قطعه مشکل داشته باشه...بخدا چند ماه گیر ساخت این دستگاهم و خرید قطعه و بغییه مساعل امشبم ک با بدبختی یکی سرهم کرده برام این مشکل پیش اومده...

شنبه 10 مرداد1394 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کاردینال نوشته است:
داداش من اصلا سر درنمیارم از الکترونیک و دوستم برام ساخته،توضیحات تو کدوم صفحست داداش هزارو خورده ای صفحست...اگه میشه بگین احتمال داره کدوم قطعه مشکل داشته باشه...بخدا چند ماه گیر ساخت این دستگاهم و خرید قطعه و بغییه مساعل امشبم ک با بدبختی یکی سرهم کرده برام این مشکل پیش اومده...

تو صفحه ی اول همه ی اطلاعات ساخت مدار هست همینکه قطعات رو بشناسی و کار با مولتی متر رو بدونی برای ساخت تقریبا کفایت میکنه

شنبه 10 مرداد1394 - 10:21pm

mhak نوشته است:
کاردینال نوشته است:

تو صفحه ی اول همه ی اطلاعات ساخت مدار هست همینکه قطعات رو بشناسی و کار با مولتی متر رو بدونی برای ساخت تقریبا کفایت میکنه

مرسی داداش گلم ماهم طبق همون عمل کردیم...تمامه قطعاتم اصلی خریدم از جمهوری...

شنبه 10 مرداد1394 - 10:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

داداش عکس از مدارت بزار تا دوستانی که وارد هستن بهتر بتونن کمکت کنن.شاید از روی عکس بهتر معلوم بشه.

شنبه 10 مرداد1394 - 11:14pm

پیوست:
IMG_20150802_001852.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 10 مرداد1394 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

majid_famali نوشته است:
حمید نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:
سلام
میشه جعبه مدار رو از ورقه های کامپوزیتی که در نما ساختمان استفاده میشه درست کرده
دو لایه 0.5 میلی از آلومینیوم با یک لایه پی وی سی در میان این دو لایه که روی آلومینیوم رنگ بسیار مقاوم کار شده استفاده کرد؟
دلایلشم این با این ورقه ها میشه یه جعبه شیک درست کرده

دوست عزیز علت اینکه ما زیاد بدنه فلزی رو توصیه نمیکنیم این هست که ممکنه در روند ساخت اسکلت موفق نشین موقعیت جعبه رو به نسبت لوپ بخوبی در نظر بگیرین و اگر اینطور باشه جعبه فلزی در میدان سنس لوپ قرار میگیره و عملکرد دستگاه کاملا مختل میشه! ولی اگر میتونین این مساله رو رعایت کنین استفاده از جعبه فلزی یا پوشش فلزی که فرمودین اشکالی نداره و اتفاقا اتصالش به زمین مدار میتونه مقداری نویز رو کاهش بده.

بله مهندس! بنده هم یکی از مدارام توجعبه ی فلزی هست که عکسشو براتون گذاشته بودم و زمین مدارو به جعبه متصل کرده بودم...
نسبت به مداری که تو جعبه ی پلاستیکی بود ودقیقا با شرایط مدار قبلی ساخته شده بود هم ثبات و هم برد بهتری داشت.. .
یه شب موقع کاوش نم نم بارون زدو منم حواسم نبود که با یه جرقه رگلاتور12 و چند قطعه دیگه پرید... :D
ولی کامپوزیت بین لایه های آلومنیومش یک لایه عایق پی وی سی داره. اگر بتونه خوب خم بزنه مطمئنا جعبه ی خوبی از آب در میاد...

:-Q

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 10 مرداد1394 - 1:05am
مدیر کل
مدیر کل

hoshyar191 نوشته است:
جناب مهندس حمید ضمن تشکر از شما بخاطر مدیریت قوی و راهنمایی کاربران سایت ، نظر به اینکه فلزیاب پالسی فلزجو مورد استقبال خیل عظیمی از دوستداران الکترونیک و کاوشگران خستگی ناپذیر واقع گردیده است و نسخه اخیر که تقریبا کامل هست و کم و کسری در آن مشاهده نمیشه و همانطور که همه واقف به این می باشند که دامنه علم و تحقیق شما روز بروز رو به فزونی میباشد . خواستم از جنابعالی بپرسم برنامه ای برای ارائه ی ورژن جدیدتر و برداشتن محدودیت کانتر on/off ندارید ؟

خیلی ممنون از شما بابت لطفی که به بنده داشتین.
بله نسخه جدید و بسیار فراتر از همه نسخه های قبلی در حال تهیه هست که به امید خدا در آینده نزدیک و البته نامشخصی ارائه خواهد شد! :D
ولی در مورد برداشتن محدودیت واقعا از این حرف شما تعجب میکنم! بنظر شما آیا دلیلی وجود داره که این محدودیت رو برداریم؟ همینکه دفعات محدودیت کمتر نشه خودش خیلیه! :D
اما اگر منظور شما نسخه تجاری و بدون محدودیت باشه ؛ خیر هنوز چنین چیزی مد نظر من نیست و برنامه ای هم براش ندارم. (این رو شما تا حالا چند بار مطرح کرده بودی! :-w :-? :D )

یکشنبه 10 مرداد1394 - 1:48am
مدیر کل
مدیر کل

کاردینال نوشته است:
کاردینال نوشته است:
حمید نوشته است:
دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین.
جرقه اتصالی اگر در محل سیم باطری یا کلید بوده باشه طبیعی هست چون در مدار از خازنهای بالایی استفاده شده که در لحظه روشن شدن مدار نیاز به شارژ اولیه دارن. با این حال احتمال اتصالی دیگری داخل مدار شما منتفی نیست.
اگر بین دو پایه 15 و 16 ال سی دی ولتاژی بیش از 2.5 ولت داشته باشین باید نور زمینه ال سی دی روشن بشه. در غیر این صورت ال سی دی شما اشکال داره.

مرسی مهندس جان خدایی دمت گرم جواب همرو یکی یکی میدی...ایشالله تو همه ی زمینه ها موفق و سربلند باشی...

مهندس جان الان تست کردیم ولتاژ بین پاییه ی 15،16زیر یک ولته بنظرتون مشکل از مداره یا ال سی دی؟مرسی...

خواهش میکنم.
خب با زیر 1 ولت که دلیلی نداره نور ال سی دی روشن بشه! کلا این تست نشون نمیده که وضعیت صحت و سلامت مدار شما در چه مرحله ای هست. نور ال سی دی از میکرو فرمان میگیره و برای روشن شدن لازمه که میکرو بدرستی پروگرام شده باشه.

یکشنبه 10 مرداد1394 - 1:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام وخسته نباشید من یه سوال بیربط دارم ببخشید .میخواستم یک مولتی متر دیجیتال بخرم که هم به صرفه باشه هم سلف سنج و خازن سنج هم داشته باشه اگه امکان داشته باشه چینی نباشه باز ببخشید

برای تهیه قاب لوپ ولوپ ودسته تلسکوپی به لینک زیر مراجعه نمایید
https://t.me/joinchat/EbJXtUMD3cUynlOqO2J6yw

یکشنبه 11 مرداد1394 - 6:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1177 , 1178 , 1179 , 1180 , 1181 , 1182 , 1183 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 127 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure