انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 4:23am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 677 , 678 , 679 , 680 , 681 , 682 , 683 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا کوبانی کاملان درسته این مدار اگه به همون صورت آنالوگ استفاده بشه بهتره

یکشنبه 5 بهمن1393 - 5:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
امشب رفتیم کاوش با لوپ 1متری
1جا رو زد و نمودار دیجیتال رو فول پر کرد
اولش گفتم شاید سطحی باشه؛ لوپ 50 رو هم بستم نگرفت!! فهمیدم تو عمقه! تا 1متر کندیم یه تیکه حلبی بود
حدود 20 در 30 میشد
خاکه پر بود از سفال؛ فکر کنم براش آورده بودن و زمین رو پر کرده بودن که اینقده اون حلبی تو عمق بود
چند شب پیش هم مقداری وسایل در آوردیم؛ فعلا حسابی خستةم
فردا تانستم راجبشان مینویسم

دوشنبه 5 بهمن1393 - 1:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
خسته نباشی داش

دوشنبه 5 بهمن1393 - 1:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

muhammad87 نوشته است:
سلام دوستان
اولش گفتم شاید سطحی باشه؛ لوپ 50 رو هم بستم نگرفت!! فهمیدم تو عمقه! تا 1متر کندیم یه تیکه حلبی بود
حدود 20 در 30 میشد
خاکه پر بود از سفال؛ فکر کنم براش آورده بودن و زمین رو پر کرده بودن که اینقده اون حلبی تو عمق بود

یعنی تو اون همه سفال حلبی رو زده پس حرفای مهندس طراح مهدی خان درست بوده خیلی جالب شد :^o

دوشنبه 5 بهمن1393 - 2:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

mhak نوشته است:
muhammad87 نوشته است:
سلام دوستان
حدود 20 در 30 میشد

یعنی تو اون همه سفال حلبی رو زده پس حرفای مهندس طراح مهدی خان درست بوده خیلی جالب شد :^o

سپاس داش میلاد
محاک عزیز بنده لوپ رو میذارم زمین و رو زمین بالانسش میکنم؛ معمولا جاهایی هم که میریم سفال هست پس رو سفال ها هم بالانس میشه و دیگه سفال رو نمیزنه؛ مگه جایی که دیگه سفال خالی باشه
وقتی هم که بالانسش کردم بیل رو از روش رد میکنم اگه از 170 گرفتش میفهمم گه اون زیر فلزی نبوده و درست بالانس کردم و شروع به کار میکنم

دوشنبه 6 بهمن1393 - 8:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
mhak نوشته است:
muhammad87 نوشته است:
سلام دوستان
حدود 20 در 30 میشد

باسلام
لازم دونستم مطلبی رو در مورد سفال و دلیل سنس اون توسط فلزیابها خدمت دوستان،مخصوصا" عزیزانی که ادعا میکنند فلان فلزیاب حساسییتی به سفال نداره،عرض کنم.همه فلزیابهای از نوع پالسی القایی به سفال حساسیت نشون میدن البته نه به همه نوع سفال،بلکه فقط به سفالهایی که رنگ خاکشون قرمز و نارنجی هست،علتش هم اینه که در این نوع خاک مقداری ذرات بسیار ریز فلزی وجود داره،که وقتی در زیر خاک و در تماس با رطوبت خاک قرار میگیره ،مانند هر فلز دیگه ای، فرایند یونیزه شدن روی این ذرات فلزی هم رخ میده،از طرفی بخاطر رطوبت خاک،طبیعیه که خاصیت رسانایی اون هم افزایش پیدا کنه، که این امر موجب آشکار شدن این نوع سفالها توسط فلزیاب میشه.سفال هایی که رنگشون خاکستری و یا تیره مایل به سیاه هست هیچگونه اثری روی فلزیابهای پالسی ندارند.حتی فلزیاب های سری لورنز دیپمکس هم از این قاعده مستثنی نیستند،فقط وفقط فلزیابهای سری جی پی این خصوصیات رو ندارند و به اینگونه سفال هیچگونه حساسیتی نشون نمیدن.
بنابراین هرفردی حتی از دوستان ادعا کنه که مداری که جمع کرده و یا ساخته حساسیتی به سفال نداره، تا این لحظه صرفا" ادعایی بیش نیست، مگه اینکه همین الآن و یهویی این تحول صورت گرفته باشه که در اینصورت ما ازش بیخبریم .
این مطالب رو هر اوپراتور نه چندان حرفه ای عرصه فلزیابی مانند بنده که یه مدت کاوش واقعی انجام داده باشه مسلما" باید بدونه، مگه اینکه ادعاش در مورد اوپراتوری فلزیابها صرفا" به تست های خانگی ختم بشه.
باسپاس

دوشنبه 6 بهمن1393 - 10:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خسته نباشی اقا محمد از اینکه دستگاهت داره خوب جواب میده ما خوشحال شدیم انشا الاه که به بار توپ بزنی

دوشنبه 6 بهمن1393 - 10:37am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
pouya83 نوشته است:
mhak نوشته است:
muhammad87 نوشته است:
سلام دوستان
حدود 20 در 30 میشد

باسلام
لازم دونستم مطلبی رو در مورد سفال و دلیل سنس اون توسط فلزیابها خدمت دوستان،مخصوصا" عزیزانی که ادعا میکنند فلان فلزیاب حساسییتی به سفال نداره،عرض کنم.همه فلزیابهای از نوع پالسی القایی به سفال حساسیت نشون میدن البته نه به همه نوع سفال،بلکه فقط به سفالهایی که رنگ خاکشون قرمز و نارنجی هست،علتش هم اینه که در این نوع خاک مقداری ذرات بسیار ریز فلزی وجود داره،که وقتی در زیر خاک و در تماس با رطوبت خاک قرار میگیره ،مانند هر فلز دیگه ای، فرایند یونیزه شدن روی این ذرات فلزی هم رخ میده،از طرفی بخاطر رطوبت خاک،طبیعیه که خاصیت رسانایی اون هم افزایش پیدا کنه، که این امر موجب آشکار شدن این نوع سفالها توسط فلزیاب میشه.سفال هایی که رنگشون خاکستری و یا تیره مایل به سیاه هست هیچگونه اثری روی فلزیابهای پالسی ندارند.حتی فلزیاب های سری لورنز دیپمکس هم از این قاعده مستثنی نیستند،فقط وفقط فلزیابهای سری جی پی این خصوصیات رو ندارند و به اینگونه سفال هیچگونه حساسیتی نشون نمیدن.
بنابراین هرفردی حتی از دوستان ادعا کنه که مداری که جمع کرده و یا ساخته حساسیتی به سفال نداره، تا این لحظه صرفا" ادعایی بیش نیست، مگه اینکه همین الآن و یهویی این تحول صورت گرفته باشه که در اینصورت ما ازش بیخبریم .
این مطالب رو هر اوپراتور نه چندان حرفه ای عرصه فلزیابی مانند بنده که یه مدت کاوش واقعی انجام داده باشه مسلما" باید بدونه، مگه اینکه ادعاش در مورد اوپراتوری فلزیابها صرفا" به تست های خانگی ختم بشه.
باسپاس

از کرامات شیخ شهر ما اینست... سرکه را خورد و گفت شیرین است..!!!

دوشنبه 6 بهمن1393 - 10:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من فکر کنم اقا محمد شما قلق دستگاه رو کامل به دست اوردی بهترین روش برای بالانس اینه که لوپ رو روی زمین قرار بدید و بالانس رو انجام بدید بعد لوپ رو از زمین یک ٧ سانت فاصله بدید بعد شروع به کاوش کنید و خیلی اهسته با لوپ حرکت کنید

دوشنبه 6 بهمن1393 - 10:50am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
این روش قرار دادن لوپ روی زمین برای بالانس در لورنز هم مشاهده میشه

اغلب مردم به نیت فهمیدن گوش نمی دهند , آنها گوش میدهند که جواب دهند.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 12:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 677 , 678 , 679 , 680 , 681 , 682 , 683 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 92 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure