انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 8:38pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 603 , 604 , 605 , 606 , 607 , 608 , 609 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا مهدی : روی حرفم حساب کنید زیاد سرو کار داشته ام حتی از یک کارخانه خارجی ان را نیز قبلا بازدید داشته ام ولی هیچ زمان در فکر استفاده در چنین مواردی نبودم . چون دور و بر این کارا نبودم الان هم هدفم کمک و همفکریست. پیشنهاد من موم اطراف مدار ECU است فکر کنم بهتر عمل کنه خصوصا وظیفه خنک کردن قطعات را . مدار هم ندارم امتحان کنم به این علت به دوستان واگذار کردم نتیجه را اعلام کنند والا خودم نتیجه را اعلام می کردم خودت دیگه بهتر میدانی بقیه جریانات را ........................

آخرین بار توسط amiri11 در جمعه 7 آذر1393 - 11:44pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 7 آذر1393 - 11:37pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس امیری بنده یک مدار برای آزمایش و تست در اختیار شما قرار میدم . وجود شما برای بنده خیلی محترم و با ارزشه مهندس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 7 آذر1393 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شرمنده ام نکن اقا مهدی ما چاکرتیم برادر :x @};- .فردا باید بروم جایی احتمال زیاد مشغول میشم و دیگه شاید من نیام یا کمتر بیام ولی چون علاقه دارم سعی می کنم بیام اگر هم مشغول نشدم خبرت میدم برام بفرستی تا امتحان کنم. سپاسگزارم

جمعه 7 آذر1393 - 11:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:

محمود جان عرض کنم خدمت باسعادتتون که این تکنیک را ما از مدارات نظامی و پزشکی و زمانیکه این بردهارو تعمییر میکردیم یاد گرفتیم . الکترونیکی که در ساخت مدارات نظامی به کار گرفته میشه واقعا جالب و منحصر بفرد هست ، ما بردهایی رو می دیدیم که روی فیبر مسی یک لایه ی طلا آبکاری شده بود . سلفهایی وجود داشتند که با سیمهای لاکی طلا پیچیده شده بودند .و.... بعضی قسمتهای مدار به علت جلوگیری از نفوذ سیگنال طبقات مجاور دورتر از سایر قسمتها قرار داشتند . بلوکهایی با ورق استیل موجود بودند که ایزولاسیون الکترومگنتیک ایجاد میکردند . روی بردهایی که داشتیم یک لایه ی شفاف چسب نسوز اسپری شده بود . ونکات فنی بسیار زیاد و ناگفته .
در هرصورت این تکنیکی که بنده خدمت شما عرض کردم در مدارات معمولی عمومیت ندارد مگر در موارد خاص .
بنده یک رفرنس خارجی برای این موضوع ندارم و برخورد شخصی خودم با نوع خاصی از بردهای رادیویی این موضوع را برای من آشکار نمود .
به این طریق که ابتدا یک رزین با پیستوله یا قلم به کلیه قطعات و هر دو طرف برد زده میشه . این رزین مثل چسب به برد و قطعات میچسبه تا کل برد رو عایق کنه سپس گرافیت با ماده ی پایه رزین به مدار پاشیده میشود . رزین لایه دوم نقش نگهدارنده گرافیت را برعهده دارد . و خود گرافیت نقش ایزوله نمودن نویزیک ، ناگفته نماند در بعضی از بردها در چندین محل گرافیت با خط منفی برد در تماس بود . ودر بعضی بردها این تماس وجود نداشت .
دانستن این موضوع زمانی برای من مسجل تر شد که در مطالعه یک مقاله متوجه شدم CPU های ساخته شده ی اینتل ایزوله شده به وسیله گرافیت در برابر نویز هستند .
خودم تا حال از این تکنیک استفاده ننموده ام ولی فکر میکنم از روغن جلا یا لاک الکل یا روغن بزرک ( BAZARAK) بعنوان رزین و از گرافیت مایع بعنوان ماده دوم میتوان استفاده نمود . گرافیت مایع با نام گرافیک جاوید در بازار موجود هست و برای دوباره فعال کردن بالشتکهای صفحه کلید تلفنها و کنترلها مورد استفاده قرار میگیرد . یا میتوان از گرافیت آسیاب شده ذغال دریلها و یا مغز مداد کنته یا باطری استفاده نمود . یک نمونه رزین هم که از ترکیب دو مایع ساخته میشود در مفصلهای برق صنعتی کاربرد دارد در دسترس دارم که بعد از ترکیب به رنگ سیاه در می آیند و احتمال گرافیتی بودن آن هم میرود . چون کابلهای 20 کیلو ولت شیلد گرافیتی دارند .

خیلی خیلی سپاسگزار. محبت فرمودید. به شخصه استفاده کردم. @};-

شنبه 7 آذر1393 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرمایشات اقای هوشیار کاملا مورد تایید است. این را اضافه کنم به زبان ساده تر .کابلها و دکل های فشار قوی را حتما دیده اید ! به فاصله سیمها از یکدیگردقت کرده اید !چرا اینقدر فاصله ! فکر کرده اید ! اگر انسان حدودا در فاصله یک الی یک و نیم متری یک خط فشار قوی قرار گیرد مرگش حتمی است . برای جلوگیری از قوس الکتریکی ناشی از میدان مغناطیسی سیم ها انقدر فاصله رعایت شده است. اما امروزه کابلهایی با روپوش مخصوص درست کرده اند که کابلها در کنار هم قرار گرفته اند ! و برق را انتقال می دهند.
جدیدا در بعضی ازشهر های بزرگ دکلهای هوایی خطوط انتقال فشار قوی را برداشته اند و با استفاده از کابل های جدید روپوش دار و به صورت زیر مینی از طریق تونل برق را انتقال می دهند .اگر شخصی هم دست به کابل روپوش دار درون تونل بزند دچار برق گرفتگی نمیشود . این نوع روپوش کابل عایق میدان مغناطیسی است ودر مورد استفاده از چنین عایقی صحبت می کنیم . ان نوعی که در مفصل های برق استفاده میشه (رنگ مشکی دارد ) چنین خصوصیتی دارد و میتوان از ان در مدارات استفاده کرد و جواب بهینه گرفت چون عایق میدان مغناطیسی نیز می باشد.
وقتی مدار را با استفاده از یک لایه الومینیومی( الومینیوم و سرب به نوعی عایق میدان مغناطیسی است) در برابر امواج و فرکانسهای بیرونی شیلد می کنید جواب بهتری می گیرید بدون شک اگر قطعات روی مدار نیز با استفاده از چنین عایقی نسبت به هم شیلد بشه جواب بهتری خواهید گرفت.
ان نوعی که در مفصل های برق استفاده میشه (رنگ مشکی دارد ) را میتوانید از فروشگاهای برق صنعتی براحتی تهیه کنید و امتحان کنید. با تشکر @};-

شنبه 7 آذر1393 - 12:37am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
این هم یک نوع رزین که فکر میکنم از پودر گرافیت هم داخلش استفاده شده ولی جنس نسبتاً نرمی داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 8 آذر1393 - 8:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا مهدی این برد نقطه زن رکتور 1000 هست دیگه درست تشخیص دادم و خیلی خوب با رزین پرش کردن

شنبه 8 آذر1393 - 11:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز خسته نباشید

مدار من هم به کمک اقا ابی گلد را افتاد ولان سنس دارم ومشکلی نداره واز اقای ابی گلد بابت اینکه زحمت کشدین ومدار من رو درست کردن خیلی ممنونم وارزوی موفقیت دارم برای ایشان

شنبه 8 آذر1393 - 12:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
shahab454545 نوشته است:
سلام دوستان عزیز خسته نباشید

مدار من هم به کمک اقا ابی گلد را افتاد ولان سنس دارم ومشکلی نداره واز اقای ابی گلد بابت اینکه زحمت کشدین ومدار من رو درست کردن خیلی ممنونم وارزوی موفقیت دارم برای ایشان

:-BD :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE:

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 8 آذر1393 - 12:10pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

فقط من الان مشکلی که دارم اینه که نتیجه تست های که تو سایت هست برای دستگاه من نمیتونه بزنه و یک سینی 40.30 رو از حداکثر 120 سانت با لوپ 50 که با کابل شبکه درست شده میگیره وهر چقدر با ولوم ست وتیون کار میکنم وتغییرشون میدم بهترین حالتش همینه و120 رو بیشتر نمیتونه بزنه

اگر ممکنه بگین شما تست های که گرفتین با چه فرکانسیه چون فرکانس دستگاه من الان تست کردم روی دقیق 90 هرتزه

شنبه 8 آذر1393 - 12:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 603 , 604 , 605 , 606 , 607 , 608 , 609 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure