انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 8:08am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 600 , 601 , 602 , 603 , 604 , 605 , 606 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا ارش زیر فیبرت جایی قلع مردگی یا اتصالی نداری به دقت چک کن چون امروز یکی از دوستان همین مشکل شما رو داشت که زیر فیبرش یک اتصالی داشت

پنج شنبه 6 آذر1393 - 9:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

همه موارد درسته اين مدار بايد راه بيفته اگه قرار باشه ميفرستم واسه شما دوستان تا عيب يابی بکنيد کسی هست که بتونه اطراف شهر قزوين کمکم کنه چون واقعا ديگه اعصاب نمونده برام

پنج شنبه 6 آذر1393 - 9:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
آقا مهدی و مهندس حمید ضمن عرض سلام باید خدمت شما و دوستان عرض کنم که رزینی که آمیخته با گرافیت باشه به علت نفوذی که در قسمتهای مختلف داره وهر قطعه رو کاملا در بر میگیره و مانع تبادل سیگنالها میشه . چون اساسا سیگنالها با توانها و فرکانسهای مختلف در اکثر نقاط مدار و پایه های قطعات وجود داره و چون مدارات فلزیاب حساسیت مخصوص خود را دارند پس اگر رزینی آمیخته با گرافیت با درصد معین ، در قالبی که مدار تست شده و نهایی، در آن قرار گرفته باشد ، ریخته شود قطعا ناپیداریها کم شده و گاز خوردن کمتر خواهد شد .
البته فراموش نکنید که قبلا مدار با پوششی روغنی یا رزینی پوشانده شود تا گرافیت باعث اتصال مقاومتی بین قسمتها ی مدار نگردد . یعنی با پیستوله رزین به تمام مدار اسپری شود بعد از خشک شدن رزین گرافیت دار ریخته شود . این روش یک تکنیک بخصوص و نظامی میباشد .

آقا هوشیار جان، بنده به شخصه بابت مطلبی که گذاشتید تشکر میکنم. آموزنده بود. آیا رفرانس خارجی ، مقاله یا سایتیکه به این موضوع اشاره داشته باشه هم دارید؟ خواهشاً جزییات عملی کار رو بیشتر توضیح بفرمایید و اینکه رزین معمولی ورزین گرافیتی رو از کجای بازار میشه تهیه کرد؟ باز هم ممنونم

پنج شنبه 6 آذر1393 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahmood51 نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
آقا مهدی و مهندس حمید ضمن عرض سلام باید خدمت شما و دوستان عرض کنم که رزینی که آمیخته با گرافیت باشه به علت نفوذی که در قسمتهای مختلف داره وهر قطعه رو کاملا در بر میگیره و مانع تبادل سیگنالها میشه . چون اساسا سیگنالها با توانها و فرکانسهای مختلف در اکثر نقاط مدار و پایه های قطعات وجود داره و چون مدارات فلزیاب حساسیت مخصوص خود را دارند پس اگر رزینی آمیخته با گرافیت با درصد معین ، در قالبی که مدار تست شده و نهایی، در آن قرار گرفته باشد ، ریخته شود قطعا ناپیداریها کم شده و گاز خوردن کمتر خواهد شد .
البته فراموش نکنید که قبلا مدار با پوششی روغنی یا رزینی پوشانده شود تا گرافیت باعث اتصال مقاومتی بین قسمتها ی مدار نگردد . یعنی با پیستوله رزین به تمام مدار اسپری شود بعد از خشک شدن رزین گرافیت دار ریخته شود . این روش یک تکنیک بخصوص و نظامی میباشد .

آقا هوشیار جان، بنده به شخصه بابت مطلبی که گذاشتید تشکر میکنم. آموزنده بود. آیا رفرانس خارجی ، مقاله یا سایتیکه به این موضوع اشاره داشته باشه هم دارید؟ خواهشاً جزییات عملی کار رو بیشتر توضیح بفرمایید و اینکه رزین معمولی ورزین گرافیتی رو از کجای بازار میشه تهیه کرد؟ باز هم ممنونم

محمود جان عرض کنم خدمت باسعادتتون که این تکنیک را ما از مدارات نظامی و پزشکی و زمانیکه این بردهارو تعمییر میکردیم یاد گرفتیم . الکترونیکی که در ساخت مدارات نظامی به کار گرفته میشه واقعا جالب و منحصر بفرد هست ، ما بردهایی رو می دیدیم که روی فیبر مسی یک لایه ی طلا آبکاری شده بود . سلفهایی وجود داشتند که با سیمهای لاکی طلا پیچیده شده بودند .و.... بعضی قسمتهای مدار به علت جلوگیری از نفوذ سیگنال طبقات مجاور دورتر از سایر قسمتها قرار داشتند . بلوکهایی با ورق استیل موجود بودند که ایزولاسیون الکترومگنتیک ایجاد میکردند . روی بردهایی که داشتیم یک لایه ی شفاف چسب نسوز اسپری شده بود . ونکات فنی بسیار زیاد و ناگفته .
در هرصورت این تکنیکی که بنده خدمت شما عرض کردم در مدارات معمولی عمومیت ندارد مگر در موارد خاص .
بنده یک رفرنس خارجی برای این موضوع ندارم و برخورد شخصی خودم با نوع خاصی از بردهای رادیویی این موضوع را برای من آشکار نمود .
به این طریق که ابتدا یک رزین با پیستوله یا قلم به کلیه قطعات و هر دو طرف برد زده میشه . این رزین مثل چسب به برد و قطعات میچسبه تا کل برد رو عایق کنه سپس گرافیت با ماده ی پایه رزین به مدار پاشیده میشود . رزین لایه دوم نقش نگهدارنده گرافیت را برعهده دارد . و خود گرافیت نقش ایزوله نمودن نویزیک ، ناگفته نماند در بعضی از بردها در چندین محل گرافیت با خط منفی برد در تماس بود . ودر بعضی بردها این تماس وجود نداشت .
دانستن این موضوع زمانی برای من مسجل تر شد که در مطالعه یک مقاله متوجه شدم CPU های ساخته شده ی اینتل ایزوله شده به وسیله گرافیت در برابر نویز هستند .
خودم تا حال از این تکنیک استفاده ننموده ام ولی فکر میکنم از روغن جلا یا لاک الکل یا روغن بزرک ( BAZARAK) بعنوان رزین و از گرافیت مایع بعنوان ماده دوم میتوان استفاده نمود . گرافیت مایع با نام گرافیک جاوید در بازار موجود هست و برای دوباره فعال کردن بالشتکهای صفحه کلید تلفنها و کنترلها مورد استفاده قرار میگیرد . یا میتوان از گرافیت آسیاب شده ذغال دریلها و یا مغز مداد کنته یا باطری استفاده نمود . یک نمونه رزین هم که از ترکیب دو مایع ساخته میشود در مفصلهای برق صنعتی کاربرد دارد در دسترس دارم که بعد از ترکیب به رنگ سیاه در می آیند و احتمال گرافیتی بودن آن هم میرود . چون کابلهای 20 کیلو ولت شیلد گرافیتی دارند .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 6 آذر1393 - 12:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار متشکرم برادر هوشیار عزیز خیلی مفید بود . سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 6 آذر1393 - 12:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل از گفته ها:
در مورد قضیه فرکانس که ادعای فرکانس پایین بودن و نفوذ خوب رو میکردن ؛
تست با مس خالص یا طلای عیار بالا رو بکنین!
چون معمولا در پالسی ها وقتی فرکانس پالس پایین هست حساسیت به فلزات نرم از جمله طلا خوب نیست. و برعکس وقتی فرکانس پالس بالا میره هر چند طلا رو بهتر میزنه ولی نفوذ در خاکش کم میشه و به املاح و سفال هم حساس تر! این تناقضی هست که در همه پالسیها کم و بیش وجود داره و متاسفانه کاریش هم نمیشه کرد.

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

جمعه 7 آذر1393 - 4:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اينم pcb استفاده شده برای دستگاه تى ال که با فتوشاپ ساختم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 7 آذر1393 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash99 جان ممنون از زحمتی که کشیدی .
لطفا بفرمایید مزیتهای این pcb نسبت به سایر pcb های tl چی هست ؟ ممنون

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 7 آذر1393 - 10:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا ارش پی سی بی رو عالی در اوردی ازتون تشکر میکنم
دوستان سعی کنید موقع چاپ پی سی بی دقت کنید و اگه چاپ روی کاغذ شما پر رنگ در بیاد خیلی بهتر جواب میده

جمعه 7 آذر1393 - 11:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ابی جان از لامينت استفاده کنيد بی نظير ميشه

جمعه 7 آذر1393 - 11:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 600 , 601 , 602 , 603 , 604 , 605 , 606 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Qazwsx1 و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure