انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:53am

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 380 , 381 , 382 , 383 , 384 , 385 , 386 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
من مدارو درست کردم قبل از نصب میکرو ولتاژها رو چک کردم همه درستن ولی وقتی میکرو رو جا میزنم هیچ تصویری توی ال سی دی نمیاد . مولتی ترن ال سی دی هم هر چی میچرخونم بازخبری نیست حتی با 3 تا ال سی دی که مطمئن هستم سالمن امتحان کردم البته بگم به جای جامپر از مقاومت صفر اهم استفاده کردم.
لطفاً راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟ :-\

دوشنبه 10 شهریور1393 - 10:46am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
hamid80 جان ممکنه از نحوه پروگرام کردن میکرو باشه.
دوباره پروگرامش کن و تست بگیر.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 10 شهریور1393 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من مشکل شما مولتی ترن ال سی دی هستش یه بار تا اخر بچرخون بعد برگرد یا یکی دیگه بنداز رو مدار
باید بیاد بالا حالا مربع بیاد برنامه اشتباه نیاد همون که گفتم

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

دوشنبه 10 شهریور1393 - 4:21pm
مدیر کل
مدیر کل

hoca2del عزیز منظور از فیبر مدار چاپی همون PCB هست و در همین حد که از فیبرهای فایبرگلاس استفاده کنین کافیه. باقی نکات دیگه در کیفیت نهایی تاثیر زیادی نداره و بیشتر بدرد تولید انبوه یا زیبایی بیشتر میخوره! در نهایت کیفیت مونتاژ حتی از نوع فیبر هم مهم تره.

دوشنبه 10 شهریور1393 - 8:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

l24nb0 نوشته است:
دوست من مشکل شما مولتی ترن ال سی دی هستش یه بار تا اخر بچرخون بعد برگرد یا یکی دیگه بنداز رو مدار
باید بیاد بالا حالا مربع بیاد برنامه اشتباه نیاد همون که گفتم

سلام دوست عزیز مولتی ترن سالمه میکرو هم رو یک برد چنس دیگه تست کردم اونم سالمه بک لایت ال سی دی حالت لرزش داره و هیچ چیزی هم نمایش نمیده
اشکال از کریستال نمیتونه باشه؟؟ :-\

دوشنبه 10 شهریور1393 - 8:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید
این نداشتن تصویر به کدام قسمت ها مربوط میشه؟
میکرو و مولتی ترن و کریستال و ال سی دی رو تست کردم 100 % سالمند تمام ولتاژها هم درستند
من دیگه مغزم هنگ کرده نمیفهمم مشکل از کجاست؟؟؟

دوشنبه 10 شهریور1393 - 11:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

hamid80 نوشته است:
سلام مهندس حمید
میکرو و مولتی ترن و کریستال و ال سی دی رو تست کردم 100 % سالمند تمام ولتاژها هم درستند

دوست عزیز شما با مولتی متر از پایه های خود lcd و یایه های مربوط به lcd روی فیبر هم تست بگیر , شاید یجا قطعی داشته باشی , موفق باشی

سه شنبه 10 شهریور1393 - 12:09am

سلام
من مدارو شیلد کرده و کاراییش ظاهرا بدون اتصال لوپ مشکلی نداره ولی بعد از اتصال لوپ به مدار و روشن کردنش که عادی بود ،بعد از چند دقیقه یهو شروع به گیــــــــژ ممتد کردو هر چی گاردو بالا پایین کردم و تنظیماتو تغییر دادم اتفاقی نیفتاد
هر دو لوپ رو امتحان کردم ولی تفاوتی نداشت و با جدا کردن فیش لوپ از مدار صدا قطع شد
الان ایراد از مداره ؟!! یعنی مشکلی براش پیش اومده؟

سه شنبه 10 شهریور1393 - 1:31am
مدیر کل
مدیر کل

تزار عزیز اگر کلا به همین صورت در اومده حتما چیزی عیب کرده! تنها قطعاتی که با اتصال لوپ کمی تحت فشار قرار میگیرن ماسفت Q3 و سیم پیج L1 هستن. تحت شرایطی هم آیسی U1 ممکنه دچار آسیب شده باشه. البته خیلی بعید بنظر میرسه. بخصوص اگر از 7662 استفاده کرده باشین. کلا اگر مسائلی که عنوان شده رو رعایت کرده باشین و از قطعات درست استفاده کنین نباید چنین مشکلی پیش بیاد.

سه شنبه 10 شهریور1393 - 2:47am
مدیر کل
مدیر کل

hamid80 نوشته است:
سلام مهندس حمید

اگر یک ردیف بالای ال سی دی بصورت مربع توپر نمایش پیدا کنه ؛ مشکل از پروگرام میکرو یا خود میکرو یا کریستال یا اتصالات ال سی دی هست. اگر دو ردیف پر مربع ظاهر بشه معمولا اشکال از تنظیم کنتراست هست که در این مدار با مولتی ترن انجام میشه. اگر هم کلا هیچ چیزی نشان داده نشه ؛ مشکل یا از تنظیم کنتراست هست یا اتصالات ال سی دی و یا حتی سلامت خود ال سی دی!
ضمن اینکه درجه کنتراست بعضی ال سی دی ها ممکنه کلا متفاوت باشه! در این صورت شاید لازم باشه مولتی ترن R24 رو به جای 5 کیلو ؛ مثلا 20 کیلو بذارین و سپس تنظیم کنین تا نوشته ها ظاهر بشن.

سه شنبه 10 شهریور1393 - 2:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 380 , 381 , 382 , 383 , 384 , 385 , 386 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 135 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure