انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 8:51am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2670 , 2671 , 2672 , 2673 , 2674 , 2675 , 2676 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من دستگاه رو با کیفیت عالی ساختم با دو لوپ عنکبوتی 45و 60 با نظم و سیم لاکی 7دهم که دیلی اولی19ودومی21 وبرد که داشتم برای لوپ کوچک 240 سانت و بزرگ 280 بود با فرکانس ۱۰۰،پالس ۱۸۰،دیلی دستی ۲۰،انتگرال ۴۴،گراند خاموش،اسپید ۹،حساسیت ۱۵
با تستهایی که داشتم به نتایج جالبی رسیدم واسه دستگاه که اعلام میکنم
اول که تو هوای مرطوب ونمناک لوپ خیس نشه که اعداد 3 گانه بالا میره و درست کار نمیکنه
دوم اینکه میتر زیر 100 عدد فرو درستی رو بهتون نمیده از میتر 50 به بالا idتقریبا درسته ومیتر بالای 100 id دقیقه
در مورد حساسیت تستهایی که انجام دادم جالبه
حساسیت درجه 1 میتر کمتر از 69 نداریم یعنی اگه حساسیت روی 1 باشه و میتری 50 باشه از یه جنس زیر خاک بوقی نمیخوره مگر لوپ نزدیکتر بشه تا 70 برسه وجالبه بدونید ذرات میتر بالا ندارن نهایت عمل به 30 برسند
میتر درجات رو میذارم براتون که در چه حساسیتی با چه میتری شرو میشه وحساسیت 12 به بالا فکر نمیکنم فرقی در کار داشته باشه بجز گرفتن ذرات و کمی برد بیشتر اساتید نظر بدن لطفا
حساسیت1=68
حساسیت2=58
حساسیت3=50
حساسیت4=44
حساسیت5=38
حساسیت6=33
حساسیت7=28
حساسیت8=23
حساسیت9=18
حساسیت10=15
حساسیت11=12
حساسیت12=10
حساسیت13=8
حساسیت14=7
حساسیت15=6
حساسیت16=5
حساسیت17=4
حساسیت18=3
حساسیت19=2
حساسیت20=1

آخرین بار توسط saedkashi در دوشنبه 10 آذر1399 - 9:10pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 10 آذر1399 - 8:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

برام جالب بود روی یه النگو طلا تستهایی کردم النگو طلا رو موازی با لوپ که نزدیک میکردم عدد فرو ۳۷ بود ولی وقتی عمودی نزدیک میکردم ۷۳ بود توی همون میتر النگو رو میچرخوندم موازی میکردم بعد چند ثانیه فرو از ۷۳ کم میشد و ۳۷ میشد استاید نظر بدن

دوشنبه 10 آذر1399 - 8:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دستگاه رو با قطعات با کیفیت و عالی ساختم بدون جایگذاری،دقیق و بی نقص،اعداد سه گانه من ۳۳۸،۷۴۴،۸۰۳هستش و در شرایط عادی تغییر انتگرال من دو الی سه واحده یعنی نویز ندارم همه رو دقیق طبق نقشه ساخته شده

دوشنبه 10 آذر1399 - 10:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم دستگاه و لوپ ۴۵ عنکبوتی با ۱۵ شیار و دیلی ۱۹

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 10 آذر1399 - 11:23pm
مدیر کل
مدیر کل

saedkashi نوشته است:
برام جالب بود روی یه النگو طلا تستهایی کردم النگو طلا رو موازی با لوپ که نزدیک میکردم عدد فرو ۳۷ بود ولی وقتی عمودی نزدیک میکردم ۷۳ بود توی همون میتر النگو رو میچرخوندم موازی میکردم بعد چند ثانیه فرو از ۷۳ کم میشد و ۳۷ میشد استاید نظر بدن

خسته نباشین.
در مورد فلزاتی که شبیه النگو و امثالهم هستن تفکیک اصلی در حالتی مورد نظر هست که فلز موازی کویل باشه. در حالتی که عمود باشه فقط بخش کوچکی از فلز بصورتی متفاوت در دید کویل قرار میگیره و اگر نازک باشه تفکیک چیز دیگری خواهد بود. هر چند این مساله در مورد ID طبیعی هست ولی گاهی در مورد فرو هم اتفاق میفته. لذا در خصوص آهنی بودن اگر حذف آهن غیر فعال باشه باید به هر دو پارامتر توجه کنین. در صورتی فروی بالا نشانه آهنی بودن هست که ID هم بین 25 تا 75 باشه. در غیر اینصورت آهنی نیست. در مجموع هم تا حدود 90 درصد میتونین روی تفکیک حساب بکنین. همیشه حالات خاصی هست که درست در نمیاد به خصوص در مورد فلزاتی که خیلی کوچک یا نازک باشن.

دوشنبه 10 آذر1399 - 11:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
saedkashi نوشته است:

خسته نباشین.
در مورد فلزاتی که شبیه النگو و امثالهم هستن تفکیک اصلی در حالتی مورد نظر هست که فلز موازی کویل باشه. در حالتی که عمود باشه فقط بخش کوچکی از فلز بصورتی متفاوت در دید کویل قرار میگیره و اگر نازک باشه تفکیک چیز دیگری خواهد بود. هر چند این مساله در مورد ID طبیعی هست ولی گاهی در مورد فرو هم اتفاق میفته. لذا در خصوص آهنی بودن اگر حذف آهن غیر فعال باشه باید به هر دو پارامتر توجه کنین. در صورتی فروی بالا نشانه آهنی بودن هست که ID هم بین 25 تا 75 باشه. در غیر اینصورت آهنی نیست. در مجموع هم تا حدود 90 درصد میتونین روی تفکیک حساب بکنین. همیشه حالات خاصی هست که درست در نمیاد به خصوص در مورد فلزاتی که خیلی کوچک یا نازک باشن.

ممنونم مهندس درسته دقیقا همینطوره

سه شنبه 10 آذر1399 - 12:07am
مدیر کل
مدیر کل

saedkashi نوشته است:
اینم دستگاه و لوپ ۴۵ عنکبوتی با ۱۵ شیار و دیلی ۱۹

در مورد فیبر عجب زحمت بیموردی کشیدین! ابتدا تصور کردم تصویر رو آینه کردین ولی در واقع فیبر رو اشتباها آینه ای زدین و بعد مجبور شدین آیسی ها رو از زیر نصب کنین و تمام قطعات جهت داری که در راستای افقی هستن برعکس نصب کنین!!! :D امیدوارم جایی اشتباه نکرده باشین. درسته که این مدل فیبر هم جواب میده ولی باید تصویر فیبر اصلی رو با روش اطو میزدین که مجبور به این کارها نباشین. در ضمن استفاده از بازر بعنوان بلندگو در این مدار صحیح نیست چون اصلا صدای درستی نمیتونه داشته باشه. بلندگوی پیزوی دو سیم قابدار قطعه ای متفاوت و رایج بازار هست که باید از اون استفاده کنین.

سه شنبه 10 آذر1399 - 12:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

بعله درسته با چاپ سیلک زدم یادم نبود برعکس میشه ولی فرق انچنانی نداش توی ساختش فقط ایسی ها پشت نصب شد.
مهندس نظرتون در مورد تست حساسیته چیه؟

چهارشنبه 11 آذر1399 - 1:45am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله ارتباط درجات حساسیت با میتر درست هست و مشخصه که با دقت بررسی کردین. اعداد شما هم تقریبا همون هست که در برنامه تعریف شده. مثلا روی درجه حساسیت 1 میتر کمتر از 68 وجود نداره. در واقع تنظیم حساسیت در این طرح بصورت نوعی ترشهولد در نظر گرفنه شده بهمین دلیل با کم و زیاد کردن درجه حساسیت میتر سنس یک هدف تغییر نمیکنه. این رو در راهنما هم اشاره کردم.

چهارشنبه 11 آذر1399 - 1:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله ارتباط درجات حساسیت با میتر درست هست و مشخصه که با دقت بررسی کردین. اعداد شما هم تقریبا همون هست که در برنامه تعریف شده. مثلا روی درجه حساسیت 1 میتر کمتر از 68 وجود نداره. در واقع تنظیم حساسیت در این طرح بصورت نوعی ترشهولد در نظر گرفنه شده بهمین دلیل با کم و زیاد کردن درجه حساسیت میتر سنس یک هدف تغییر نمیکنه. این رو در راهنما هم اشاره کردم.

این یعنی مثلا با لوپ 45 یک مکان رو مثلا قبر میزنی و مطمعن هسی که کمتر از 2 متره و سنس قوی داری دیگه لازم به حساسیت بالا نیست و با درجه 5 هم میتونی کاوش کنی که از ذرات راحت باشی.فقط یه سوال درجه حساسیت تاثیری در تفکیک یا فرو میتونه داشته باشه؟

چهارشنبه 11 آذر1399 - 2:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2670 , 2671 , 2672 , 2673 , 2674 , 2675 , 2676 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 116 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure