انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 6:19am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2575 , 2576 , 2577 , 2578 , 2579 , 2580 , 2581 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس این دستگاه یه جاییش واقعا مشکلی داره اینقدر باهاش ور رفتم کویل ارور داد که به زور درستش کردم و اینبار مجبور شدم همان ماسفتی که برداشته بودم برگردونم و نصبش کردم.مهندس اینطوری بگم خود به خود لحظخ به لحظه سنس میکنه و گاهی تفویک هم نشون میده مثلا عدد ۵۰ گاهی هم ۸۷ و ۹۹
البته چند ماسفت که از مغازه های الکتریکی معمولی خودمون خریده بودم تستشون کردم اونا کویل ارور میدادند
الان به فکر پروگرم دوباره میکرو هستم
مهندس از آنجا که ماسفت دیگر هم تست کردم باز همون اشکال بود شاید بسه گفت مشکل از ماسفت نیست lf357 را تعویض کردم نشد
یه چیزی یهویی برنامه میکرو را تحریک میکنه شاید کریستال شایداین مقاومتهای ۴۲۲ اهم آلمانی پنج وات درسته که با مولتی متر درست نشون داده می شن احتمال داره به هنگام کار روی مدار بعد از لحطاتی به هم میریزن و... این چنین چیزی امکانش هست؟ یا شما هم هیرت زده به این مشکل مونده اید؟

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 30 اردیبهشت1398 - 5:10am
مدیر کل
مدیر کل

شما همه قطعات تاثیرگذار رو تعویض کردین. میکرو رو هم عوض کنین اگر درست نشد دیگه بنظر من بهتره یک مدار جدید بسازین. چون مدار سادست و با این همه تعویض قطعه هم دیگه فیبر خراب میشه و از اول ساختنش معقول تر هست.

دوشنبه 30 اردیبهشت1398 - 2:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
سعی خودم را خواهم کرد تا درستش کنم اگه نشد می رم یکی دیگه بسازم
الان می خوام تمام مقاومتها و ۱۰۰ نانو ها را نیز عوض کنم باید یه جایی اشکال برداشته بشه
میکرو رو دوباره ارایس و پروگرم کردم

الان هم دو سیم مثبت و منفی در روی فیبر به هم اتصال کردند ولی دستگاه کار میکنه ممکنه با این وضع جدید کجا معیوب بشه دیود رو باز تعویض کنم 5819

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 30 اردیبهشت1398 - 7:24pm
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من قبلا گفتم خودتون رو بیشتر از این خسته نکنین و الان هم عرض میکنم وقت خودتون رو تلف نکنین! اگر کار به جایی برسه که بخواین مقاومتها و خازنهای 100 نانو رو هم عوض کنین عقل حکم میکنه مجددا فیبر بزنین و این قطعات رو از ابتدا روی فیبر جدید جاگذاری کنین که خیلی تمیز تر در بیاد و خیالتون هم راحت باشه. وگرنه اون فیبر با این همه تعویض قطعه دیگه از نظر من بدرد نمیخوره.
در مورد میکرو هم عرض کردم اگر با احتمال ضعیف معیوب شده باشه باید تعویض بشه نه اینکه دوباره پروگرام بشه! حالتی وجود نداره که مثلا بخشی از پروگرام میکرو خود بخود پاک بشه و دستگاه بی ثبات بشه.
اتصال سیم مثبت و منفی باطری هم به هیچ قطعه ای آسیب وارد نمیکنه.

دوشنبه 30 اردیبهشت1398 - 8:04pm

مهندس حمید من یه سوالی دارم اینکه دستگاه در یه بازهای از فرکانس و پهنای پالس کاملا ساکته ولی تا یه فلز نزدیک میکنی سنس میکنه دیگه بعداز دور کردن هدف سنس قطع نمیشه این اشکال به چی میتونه مربوط باشه چون توی بیرون هم این موضوع خیلی اذیتم میکنه.ممنون میشم توضیح بدین

سه شنبه 31 اردیبهشت1398 - 10:47pm
مدیر کل
مدیر کل

من چنین اشکالی رو هنگام استفاده از بلندگوی معمولی دیدم. چون بلندگوی معمولی هنگام بصدا در اومدن بوق جریان زیادی میکشه و این میتونه باعث تغییر جزئی ولتاژ مدار بشه و بالانس رو بر هم بزنه. پس اول از هر چیز باید از بلندگوی پیزو استفاده کنین. کیفیت رگولاتور 7812 و خازن 12 از موارد دیگه ای هستن که تاثیر دارن. البته این اشکال فقط روی درجات حساسیت بالا میتونه اتفاق بیفته. وگرنه روی حساسیت پایین تر که خیلی بیشتر مناسب کاوش هست نباید رخ بده.

سه شنبه 31 اردیبهشت1398 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس این مشکل مدار من حل نشد با این که تقریبا کل قطعات تعویض کردم بجز میکرو و خازن های 18 پیکو و یک 1000 میکرو و دو خازن تانتال 100 میکرو که البته بیرون مدار ظرفیت تانتال ها درسته و رگولاتور 5 ولت و السیدی و باطری و دکمه ها و پیزو همراه با مادگی هدفون و مقاومتش
حالا می تونیم یه فیبر دیگه تازه با قطعات تازه سفارش بدیم ولی آدم واقعا ناراحت میشه نمی تونه اشکال را بیابه . این مشکل می تونه از باطری باشه؟
وقتی مولتی متر را با باطری و مدار سری می کنم هنگام بوغ خود به خودی یا سنس کوتاه خود بخودی ها مقدار جریان مصرفی از 89 میلی به 96 میلی بالا میره تقریبا. ولتاژهای 9.5 و 5 ولت در حالت بوغ کوتاه هم ثابت هستند به غیر از ولتاژ 12 ولتی 2loop که نوسان میکنه هنگام بوغ کوتاه ولی نقطه 1loop 12 ولت ثابته.
حالا اگه بخوام قطعات تازه سفارش بدم کدام ها را سفارش ندم که لازم نیست؟
یا مثلا تستر قطعات اگه واقعا در این مورد لازمه سفارش بدم؟
والاه با وجود خازن سنجی ویکتور 88c تا رنج ۲۰۰ میکرو حتی اگه درست نشون بده باز به نظر من نمیشه اطمینان کرد که خازن های تستی نشتی دارن یا اشکال دارند با وجود ظرفیت درست

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 1 خرداد1398 - 7:04pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر نظر من رو میخواین بهتره فیبر رو از ابتدا و با قطعات نو مونتاژ کنین. ولتاژ ها و باطری هم شرایطشون طبیعی هست. گاهی ایراد در لحیم کاری و شل بودن پایه قطعه و سیم لوپ هست که چنین مشکلاتی پیش میاد! ولی در هر صورت این فیبر شما دیگه بدرد نمیخوره.

چهارشنبه 1 خرداد1398 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندی من این آی سی های LF357 را آبان ۱۳۹۰ از فروشگاه roboeq اینترنتی خربدم
اون زمان پنج تا خربده بودم فاکتورو که نگاه میکنم میبینم دونه ای فقط ۳۹۰ تومن خریده ام اصلا اشتباه نمی کنم سه هزترو نهصد نیست فقط سیصده نود تومن.
ولی فکر کنم اون موقع در همون سایت یه نوع دیگه 357 هم بود به ذهنم ۱۴ هزار تومن می فروخت و من فکر می کردم خلاصه به میل خودشون گران می دند و کمیاب یا پیشرفته نیست. آن زمان که همگام با سال های دلتاپالس بود اینارو استفاده می کردم
الان در فلزجو هم از اونا استفاده می کنم اعداد سه گانشون کاملا درست در میاد ولی به برد مدار شک دارم یه اشکال این شاید باشه که همشون یه ذره نیمسوز شده اند در روی دلتاپالس های اتصالی و ...
شاید هم اصلا از اول اصل نیستند با توجه به قیمت
نظر شما من از اینترنت یدونه سفارش بدم که ظاهرشون عین همین آی سی های خودم هستند ولی به قیمت بیش از دویست برابر در زمان حال.
اینم عکس آی سی های ۱۳۹۰
به نظرشما اینا اصل هستند؟
یا اونهایی که از ظاهر کاملا به این شببه ان صد درصد از اینا هستند و فروشنده ها خیانت می کنند؟ یا از همینها بگیریم در این زمان زیادیه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 2 خرداد1398 - 3:33am
مدیر کل
مدیر کل

بله من هم مشابه اینها رو از قدیم دارم که با همین قیمتها خریده بودم و همگی درست کار میکنن! وقتی اعداد 3 گانه درست هست دیگه مشکلی در رابطه با آیسی 357 نمیتونه وجود داشته باشه. بهرحال مشکل بی ثباتی دستگاه شما ربطی به این آیسی نداره.

پنج شنبه 2 خرداد1398 - 2:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2575 , 2576 , 2577 , 2578 , 2579 , 2580 , 2581 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure