انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 4:42pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2518 , 2519 , 2520 , 2521 , 2522 , 2523 , 2524 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیر جواب خوبی نمیده. بهتره از لوله تو خالی برای پیچیدن سیم پیچ استفاده کنین.

سه شنبه 20 آذر1397 - 8:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
مهندس APTMC120AM08CD3AG-ND رو سرچ کنید ببینید چی ساختن خداییش.حتما دیدی قبلا
این ماسفت ها رو بزاریم رو سیستم چی میشه؟ :-w

سه شنبه 20 آذر1397 - 10:55pm
مدیر کل
مدیر کل

این ماسفت دوبل هست و هر چند میشه از یکیش استفاده کرد ولی ظرفیت خازنی بالایی که داره سبب میشه بخش تفکیک درست کار نکنه. بهرحال بدلیل محدودیتهایی که زمین ایجاد میکنه نمیشه قدرت رو از حدی بالاتر برد و جواب بهتری گرفت. کما اینکه در مقطعی دوستان ماسفتهای مختلفی رو تست کردن و نتیجه به شکل محسوسی تفاوت نداشت.

سه شنبه 20 آذر1397 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیر جواب خوبی نمیده. بهتره از لوله تو خالی برای پیچیدن سیم پیچ استفاده کنین.

متشکر از راهنمایتون مهندس جان @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

چهارشنبه 20 آذر1397 - 12:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض ادب خدمت مهندس حميد عزيز
مهندس يه سوال در مورد حداكثر برد لوپ هاي مختلف داشتم كه توي فايل راهنما فرمودين
ميدونيم كه كمي بعد زدن دكمه بالانس كم كم عدد انتگرال يه كمي كمتر ميشه در واقع مدار حساستر كه كمي بعدش شروع ميكنه به تك بوق كه اونجا بالانس لازم ميشه در واقع چند دقيقه قبل از شروع به تك بوق زدن ميشه گفت حساس ترين زمان و آستانه دستگاه هس كه اونجا بيشترين برد رو دستگاه داره
حالا سوالي كه من دارم اينه كه اون مقاديري كه ذكر كردين دقيقا برا تست بعد از زدن دكمه بالانس هس يا نه برا اون آستانه اي كه گفتم؟؟
چون من هر كاري كردم به اون مقادير بعد از زدن دكمه بالانس نرسيدم و فقط تقريبا توي اون زمان آستانه اون مقادير رو ديدم

چهارشنبه 20 آذر1397 - 3:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دوست عزیز با این درگیریهای بیهوده ای که شما دارین بعید میدونم به جواب برسین! پس خواهشا اگر در توان خودتون نمیبینین که چنین فلزیابی رو راه بیندازین وقت ما و انرژی و هزینه خودتون رو تلف نکنین! فلزیاب یک ابزار دقیق هست و سازنده اون هم باید از دقت و دانش حداقلی برخوردار باشه وگرنه حاصل چیزی جز شکست و شرمندگی نیست!
مشخصات لوپ عنکبوتی 60 در راهنما قید شده. تعداد شیارها باید عددی فرد مثلا 15 تا باشه. باقیش دیگه محاسبات ریاضی سادست. محیط دایره 60 سانتی برابر با 188.5 سانت هست که تقسیم بر 15 میشه حدود 12 سانت فاصله بین شیارها از قسمت بیرون دایره لوپ. تفاوت قطر خارجی و داخلی لوپ که ذکر کردیم تقسیم بر 2 میشه طول هر شیار. عرض هر شیار هم حداکثر 5 میلیمتر کافی هست. اینها محاسباتی ساده و در حد ریاضی دوره دبستان هستن! در این مورد نیاز به دقت خیلی زیاد هم نیست.
فکر نمیکنم هنوز در تاریخ باطری ساخته شده باشه که ولتاژ پر و خالی اون یکسان باشه! کسی هم نگفته باطری این دستگاه از اول تا آخر باید روی 18 ولت بایسته تا دستگاه درست کار کنه! دوست عزیز اینها نکاتی ساده و پیش پا افتاده هستن. وقتی توصیه میکنیم 5 سلول لیتیوم یون 2 آمپر استفاده کنین یعنی همه این حسابها رو کردیم. هر سلول لیتیوم یون خالی حدود 3.2 ولت و پر حدود 4.2 ولت ولتاژ داره. دستگاه هم با حداقل 15 ولت ولتاژ بدرستی کار میکنه. اگر کمی توجه داشتین راهنما رو مطالعه میکردین. بابت همه اینها در زمان خودش کلی وقت صرف کردم و توضیح دادم تا امثال شما الان این سوالات بیهوده رو نپرسین! ولی باز هم تکرار مکررات هست و آخرش هم طوری سوال میکنین که انگار ما هم مثل خیلیها یک مدار نصفه نیمه گذاشتیم و رفتیم دنبال کارمون!

استاد در کل باید تو هر شیار 8 تا دور باشه و یکی اضافه؟

چهارشنبه 21 آذر1397 - 10:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید آقا در صورت استفاده از یک رگولاتور با Dropout کمتر (فرضا 0.5 ولت) بجای 7812 قاعدتا باید بشه از چهار تا باتری هم استفاده کرد دیگه، موافقین؟

چهارشنبه 21 آذر1397 - 12:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
دستگاه بدون لوپ باید خطای کویل ارور اعلام بکنه. در غیر این صورت احتمالا بخش ماسفت و اطراف اون مشکل داره.
خازنهای این مدار نیاز به دقت بالا ندارن. فقط 2.2 میکرو تا حدودی دقتش مهم هست که اگر تانتال گذاشته باشین مشکلی نداره.

من یک ماه تمام در گیر بودم واسه همین پاسخ شما ولی موفق نشدم سوالم و از مسیر درست یعنی سایت طرح کنم.... ... خب فکر کنم حالا بیشتر به مشکل فعلی مدارم نزدیک میشیم..... اون زمان که کویل ارور نمیداد من ماسفت و قطعات اطرافش و تمام عوض کردم و مدار درست شد و عدد a بالا رفت و دیلی پایین اومد....با این توضیح نظرتون در مورد مشکل دستگاه چیه؟ لازمه دوباره کل اون قسمت و باز کنم و قطعات دیگه ای جایگزین کنم؟ یا همچنان روی لوپ تاکید دارید... راستی من لوپ بزرگ و بدون قطع کردن سیم به راحتی سیم کشی میکنم تعجب میکنم چرا دوستان سیمها رو تکه تکه کلاف میکنن و بعد با لحیم کاری سری میکنن.....ابن لوپ یک و ببینید البته در حال سیم کشیه
پیوست:
15446102703091098979105.jpg

من تجربه دوستان و خوندم با مغزی کابل rg58 لوپ بستن ولی نتایج و نتونستم بخونم...اگر لازم باشه با کابل rg58 بهتر مبشه تا کابل رابط هم نیاز نداره چون در انتها خودش مستقیما تا کانکتور میاد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 21 آذر1397 - 2:00pm
مدیر کل
مدیر کل

babayi.sajjad نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت مهندس حميد عزيز
مهندس يه سوال در مورد حداكثر برد لوپ هاي مختلف داشتم كه توي فايل راهنما فرمودين
ميدونيم كه كمي بعد زدن دكمه بالانس كم كم عدد انتگرال يه كمي كمتر ميشه در واقع مدار حساستر كه كمي بعدش شروع ميكنه به تك بوق كه اونجا بالانس لازم ميشه در واقع چند دقيقه قبل از شروع به تك بوق زدن ميشه گفت حساس ترين زمان و آستانه دستگاه هس كه اونجا بيشترين برد رو دستگاه داره
حالا سوالي كه من دارم اينه كه اون مقاديري كه ذكر كردين دقيقا برا تست بعد از زدن دكمه بالانس هس يا نه برا اون آستانه اي كه گفتم؟؟
چون من هر كاري كردم به اون مقادير بعد از زدن دكمه بالانس نرسيدم و فقط تقريبا توي اون زمان آستانه اون مقادير رو ديدم

خواهش میکنم.
برد نهایی روی درجه حساسیت 18 و در شرایط روشن بودن مدار پس از چند دقیقه و رسیدن به ثبات حرارتی بیان شده. اگر ارقام برد شما با مواردی که ذکر کردیم خیلی فاصله داشته باشه قاعدتا دستگاه شما ایرادی داره. البته در محیط منزل برد نهایی فقط برای لوپهای کوچک و به دور از فلزات مزاحم قابل دستیابی هست.

چهارشنبه 21 آذر1397 - 3:13pm
مدیر کل
مدیر کل

mehrab_sezar نوشته است:
استاد در کل باید تو هر شیار 8 تا دور باشه و یکی اضافه؟

تعداد دور کاملی که شما میپیچین همون ارقامی هست که ذکر شده. مثلا اگر برای لوپ 60 عنکبوتی 17 دور قید شده شما 17 دور کامل سیم میپیچین. اما بلحاظ شکل خاص لوپ عنکبوتی از یک طرف که نگاه کنین 8 دور و از طرف دیگه 9 دور میبینین. علتش هم حالت زیگزاگی هست که در پیچیدن لوپ عنکبوتی بوجود میاد و دورهای کنار هم در یک طرف دیده نمیشن.

چهارشنبه 21 آذر1397 - 3:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2518 , 2519 , 2520 , 2521 , 2522 , 2523 , 2524 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 144 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure