انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 3:25am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2418 , 2419 , 2420 , 2421 , 2422 , 2423 , 2424 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

@};- اغاز سال 1397 خورشیدی یزدگردی و حلول ساعت فرخ فال نوروز را بر استاد مهندس حمید گرانمایه و دیگر هم انجمنی های گرانقدر تبریک عرض میکنم و از خداوند برای همه سالی پر ازارامش صفا و برکت و ازادی خواستارم..پیروز وشاد باشید :ymhug:

سه شنبه 29 اسفند1396 - 6:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. :ymhug:
منم سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم. امیدوارم سالی خوب و خوش توام با سلامتی و موفقیت برای همه عزیزان باشه. @};-

سه شنبه 29 اسفند1396 - 6:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر همه ی اساتید و بزرگواران فلزجو :x
سال نو مبارک @};- انشاءالله سالی پر از خیر و برکت برای تمام عزیزان و سروران گرامی باشه @};-

شنبه 4 فروردین1397 - 10:40am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید با عرض معذرت و تبریک سال نو خورشیدی
مهندس عزیز قبلا نحوه تبدیل ولتاژ ادابتور ۲۴ ولت به ۲۱ ولت رو توضیح داده بودین .گشتم نتونستم پیدا کنم اگه مجددا توضیح بدین ممنونتون میشم.

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

دوشنبه 5 فروردین1397 - 12:49am
مدیر کل
مدیر کل

با تشکر از دوستان و تبریک مجدد سال نو. @};-
یکی از کاربران تایید نشده و ظاهرا کلافه و ناراحت مطلبی رو درج کردن که بنده با اینکه بخصوص در شرایط فعلی و 3 سال پس از آغاز پروژه لزومی نمیبینم حتما پاسخ بدم اما فکر کنم بد نیست هر از گاهی جواب اینجور صحبتها هم داده بشه!
hesamavr نوشته است:
سوال من کجاش تکراریه مرد حسابی؟ در کل فروم کی پرسیده؟ شما اومدی برای باتری 12 ولتی رگولاتور 12 ولت گذاشتی شما اصلا میدونی دراپ دارن رگولاتورها؟ و برای این مقاومت هم اومدی مسیری که جریان کشی نداره اومدی مقاومت دو وات گذاشتی اونوقت سوال من میشه تکراری؟ شما مطمئنی این طراحی خودته؟
برو همون تبریک عید هات رو منتشر کن. حتما خیال میکنی از طراحان حرفه ای الکترونیک در کمپانی های گردن کلفت بیشتر بلدی که هیچ محدودیتی نه در قطعه دارن و نه در علمش. پایداری خیلی مهمتر از برد یک دستگاهه و ویدئو های بسیاری از سازندگان هستش که نشون میده با نزدیک کردن به زمین یا حرکت دادن لوپ دستگاه بوق بی دلیل میزنه. در ویدئو های خودتونم که در یوتیوب هستش و با بقیه افراد هم از قرار معلوم مشاجره دارید، تک و توک وقتی فلز نیست بازم دستگاه اتون رندمی بوق میزنه. اگر دستگاهی صد متر هم برد داشته باشه ولی خطای بالا یا بی ثباتی داشته باشه عملا کاربردی نداره.

لابد هم همه بدن و میخوان اشکال الکی بگیرن و نون شما رو آجر کنن

1- مطلب اول ایشون در خصوص علت انتخاب توان 2 وات برای مقاومت 11 بوده. البته اگر ایشون اندکی بخودشون زحمت میدادن و مدار رو میساختن و میزان گرم شدن این مقاومت رو صرفا با لمس کردن ملاحظه میکردن دیگه نیاز به توضیح بیشتری نبود هر چند در محاسبه هم مشخص هست. در واقع با توجه به انتخاب ضریب تقویت بالا برای آپ امپ مدار و لزوم کم بودن مقدار مقاومت 11 توام با در نظر گرفتن امکان تنظیم عرض پالس و فرکانس های بالاتر بسادگی مشخص میشه که در بسیاری مواقع حدود 1 وات توان متوسط روی این مقاومت تلف میشه که حرارت قابل ملاحظه ای هم تولید میکنه. از طرف دیگه هر چه وات مقاومت بالاتر باشه افزایش دمای اون کمتر هست و لذا در شرایط گرم شدن ثبات حرارتی بهتری داره. لذا با اینکه حتی مقاومت 1 وات هم در بیشتر مواقع جوابگو بود توصیه کردیم از مقاومت 2 وات و حتی 3 وات استفاده بشه.
2- تغذیه مدار مشخصا باطری 18 ولتی هست که بصورت 5 سلول لیتیوم یون/پلیمر هم توصیه شده! متاسفانه بسیاری از مدعیان علیرغم توپ پر و نظریات عجیب حتی به ساده ترین نکات هم توجه ندارن! باز هم عرض میکنم مبنای طراحی این مدار بر اساس یک ولتاژ رگوله 12 ولت بوده که این مساله هم در سنس و بالانس و هم در تفکیک نقش تعیین کننده داره. فکر میکنم ساده ترین و یکی از بهترین راهها که در بسیاری مدارات هم استفاده میشه همین هست که رگولاتور 12 ولتی و باطری 18 ولت مورد استفاده قرار بگیره.
3- بارها به صور مختلف مطرح شده که این مدار طراحی خود بنده نیست یا مربوط به فلان جا یا فلان شخص هست! در مورد برخی مدارات مثل کلون پای یا چنس و غیره که شنیدم مطرح کردن باید عرض کنم هر کسی که فقط کمی به الکترونیک آشنا باشه متوجه میشه هیچ بخشی از این مدار شبیه مدارات مذکور نیست بجز موارد جزئی و کلیشه ای که تقریبا در همه مدارات پالسی مرسوم به یک شکل هستن. با این حال انتخاب مقاومتها و برخی خازنها بر اساس محاسبه دقیق توام با آزمون و خطا جهت اطمینان برای رسیدن به بهترین و دقیق ترین نتیجه از جهات مختلف انجام شده. این در حالی هست که اصلا بخش الکترونیکی این مدار در برابر برنامه دیجیتال داخل میکرو چیز کوچک و بی اهمیتی هست! دوستان شاهد بودن در پی درخواستهای مکرر از من در پاییز سال 93 با اعلام قبلی پروژه رو استارت و ظرف 2 ماه نسخه 1 همراه با مدار ارائه شد و طی نزدیک به 2 سال حدود 20 آپدیت با تاریخهای مشخص و قابلیتهای جدید عرضه شد و حتی فایل راهنما هم بارها آپدیت شد! اینکه کسی از گرد راه برسه و حتی باطری مدار رو نگاه نکرده اینطور نظر بده فکر میکنم از ارزشهای خودش کم کرده نه چنین پروژه ای!
4- یادم نمیاد جایی ادعا کرده باشم که بنده بهترین کار رو بلدم یا بهترین فلزیاب رو طراحی کردم! ولی عرض کردم و میکنم برخی از قابلیتهای این طرح منحصر بفرد هست و تنها با ساختن و مقایسه اون با سایر مدارات و حتی فلزیابهای معتبر معروف میشه به این مساله پی برد. چندین تنظیم خاص بصورت دیجیتال توام با تفکیک خاص و حتی میتر دیجیتالی دقیق و ... بوضوح نشانگر این مطلب هستن. حالا اینکه چرا بسیاری از مهندسین حاذق یا شرکتهای معتبر این موارد رو در طرحهای خودشون در نظر نگرفتن در خوشبینانه ترین حالت بدلیل سلایق مختلف در امر طراحی هست! وگرنه فکر نمیکنم کسی بتونه منکر کارامدی موارد مذکور طراحی شده برای فلزجو در امر فلزیابی و کاوش بشه.
5- شما حتی یک فلزیاب قوی با سیستم مونو کویل و بدون حالت موشن سنس پیدا نمیکنین که با نزدیک کردن به زمین واکنش نشان نده! البته اگر زمین کاملا خشک و بدون املاح باشه یا تنظیم عرض پالس و حساسیت از حدی کمتر باشه واکنش به زمین تقریبا از بین میره. وگرنه اصول دفینه یابی با فلزیاب همین هست که کویل باید تا حدی به زمین حساس باشه تا بتونه فلزات بزرگ در عمق بالا رو سنس کنه. مشابه این رو در فیلمهای تست لورنز با فریم بزرگ و همینطور سایر فلزیاب ها ملاحظه میکنین. اصلا اگر غیر این بود که مطلبی با عنوان بالانس زمین معنی نداشت. اما حساب فلزیابهای دارای کویل فرستنده گیرنده نظیر همه وی ال اف ها و برخی پالسی ها که برای خورده ریز کاربرد دارن و روش سنس اونها بصورت موشن سنس هست فرق داره و طبیعیه که بهیچ عنوان به بالا و پایین کردن کویل واکنش نشون نمیدن چون اصول سنس در اونها عبور فلز از فصل مشترک کویلهای فرستنده و گیرنده هست. اما در عوض هیچ یک از این نوع فلزیاب ها در عمق بیش از 1.5 متر قادر به سنس فلز نیستن و چنین چیزی اصلا مد نظر من نبوده و نخواهد بود.
6- ما اینجا با کسی مشاجره خاصی نداریم! جواب امثال شما رو هم که داریم به این صورت میدیم! پس دیگه چه نیازی به مشاجره هست؟! چندین ساله داریم اینجا زحمت میکشیم اگر 1 برای خودمون خواستیم 99 برای کاربران بوده وگرنه میتونستیم عوض چند سال انجمن داری که حتی یکی از این شرکتها یا مدعیان جراتش رو ندارن ؛ صد مدل مدار جور و واجور رو داخل جعبه شیک بذاریم و با قیمتهای نجومی دست مردم بدیم بدون اینکه نظیر این پست مجبور باشیم 1 ساعت مطلب تایپ کنیم!!! بقول معروف خجالت هم چیز خوبیه! امثال شما هر چقدر هم که به کار ما بدبین باشین حداقل دارین از مطالب این انجمن بصورت رایگان استفاده میکنین. یک مقدار انصاف چیز بدی نیست.
7- اینکه دستگاه تحت شرایطی بوق اضافه یا بقول شما رندوم داشته باشه کاملا به کیفیت ساخت بستگی داره. وگرنه مشخصه که چنین چیزی نمیتونه از ذات طراحی باشه. نظیر این رو در بسیاری از مدارات حساس میبینیم. هر مداری بخصوص انواع فلزیاب تنها وقتی به کارایی ایده آل و حرفه ای میرسه که بطور کامل درست ساخته بشه. قبلا عرض کردم گاهی حتی یک اتصال سیم نامناسب میتونه یک دستگاه حرفه ای رو کلا به اسباب بازی تبدیل کنه! بطور مثال اتصال سیم شیلد گرافیتی داخل کویلهای مینلب که معمولا بعد مدتی شل میشه بسادگی عامل بوق اضافه و بلا استفاده شدن کل اون دستگاه چند میلیونی هست!
8- از یوتیوب اسم بردین بد نیست یادآوری کنم اگر تشریف ببرین اونجا و اسم felezjoo رو سرچ کنین صدها فیلم از این طرح میبینید که تقریبا همه اونها رو دوستان خارجی ما ساختن و گرفتن بدون اینکه حتی به توضیحات فارسی ما دسترسی داشته باشن! هر چند بسیاری از این فیلمها طبق استانداردها و توضیحات بنده نیست و هر یک اشکالی هم داره ولی تعدد این فیلمها و نوع تست گرفتنها و خوشحالی شخص سازنده و کامنتهای زیر فیلمها و حتی تلاش و درخواست فراوان جهت شکستن قفل محدودیت و ... همه نشان از مقبولیت این طرح حتی در سطح بین المللی داشته. در مورد مدارات داخلی چنین چیزی اصلا مسبوق به سابقه نبوده و حتی در مدارات خارجی هم خیلی کم هست. من توقع ندارم شما بعنوان یک هموطن ایرانی به من افتخار کنین اما کاری کنین که حداقل من از ایرانی بودن خودم متاسف نباشم!!!

دوشنبه 5 فروردین1397 - 1:04am
مدیر کل
مدیر کل

kabahat نوشته است:
مهندس حمید با عرض معذرت و تبریک سال نو خورشیدی
مهندس عزیز قبلا نحوه تبدیل ولتاژ ادابتور ۲۴ ولت به ۲۱ ولت رو توضیح داده بودین .گشتم نتونستم پیدا کنم اگه مجددا توضیح بدین ممنونتون میشم.

ممنون. @};-
راههای زیادی برای این کار وجود داره. اگر ولتاژ ادابتور سوئیچینگ دقیقا 24 ولت باشه و همیشه از همون ادابتور خاص استفاده کنین ؛ ساده ترین راه استفاده از 4 الی 5 دیود 1N4007 بصورت سری در مسیر سیم مثبت خروجی آدابتور هست تا سبب 3 ولت افت ولتاژ شده و ولتاژ نهایی 21 ولت رو برای شما تامین کنه. استفاده از مبدل کاهنده DC-DC دارای تنظیم ولتاژ هم راه دیگری هست که به کمک ماژولهای آماده موجود در بازار امکانپذیره.

دوشنبه 5 فروردین1397 - 1:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر مهندس حمید عزیز .با تبریک وارزوی سالی پر بار
حمید عزیز به دلائلی پروگرامری که شما فرمودی در دسترس نیست ویک مدل avrstk500 دارم متاسفانه با دومدل لب تاب ویندوز ۸ زدم در مرحله اخر کانکت نمیشه با کامپیوتر میشد ولی فعلا دسترسی ندارم ممنون میشم اگه ممکنه راهنمایی کنید باتشکر

دوشنبه 6 فروردین1397 - 9:13am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. @};-
در کادر جستجوی زیر همین تاپیک کلمه stk500 رو بزنین تا پستهای دوستان در توضیح پروگرام با این پروگرامر براتون ظاهر بشه.

دوشنبه 6 فروردین1397 - 1:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hesamavr نوشته است:
سوال من کجاش تکراریه مرد حسابی؟ در کل فروم کی پرسیده؟ شما اومدی برای باتری 12 ولتی رگولاتور 12 ولت گذاشتی شما اصلا میدونی دراپ دارن رگولاتورها؟ و برای این مقاومت هم اومدی مسیری که جریان کشی نداره اومدی مقاومت دو وات گذاشتی اونوقت سوال من میشه تکراری؟ شما مطمئنی این طراحی خودته؟

از کودکی همیشه این سوال برایم مطرح بود که : چرا قطار تا وقتی ایستاده است کسی به او سنگ نمی زند...
اما وقتی قطار به راه افتاد سنگباران می شود... این معما برایم بود تا وقتی که بزرگ شدم و وارد اجتماع شدم
دیدم این‏ قانون کلی زندگی ما ایرانیان است که هر کسی و هر چیزی تا وقتی که ساکن‏ است
مورد احترام است.
تا ساکت است مورد تعظیم و تبجیل است اما همینکه به راه افتاد و یک قدم برداشت نه تنها کسی کمکش
نمی‏کند ، بلکه‏ سنگ است که بطرف او پرتاب می‏شود.

دوشنبه 6 فروردین1397 - 1:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود
فیبر فلزجو رو عوض کردم الان صدای بیزر در نمیاد ولوم رو درجه اخر میزارم از طریق هدفون یه صدای خیلی کمی میاد . بیزر رو مستقیم وصل میکنم اصلا واکنشی نداره. مشکل از کجاست؟؟

دوشنبه 6 فروردین1397 - 4:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2418 , 2419 , 2420 , 2421 , 2422 , 2423 , 2424 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: jokerp و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure