انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 8:44am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2084 , 2085 , 2086 , 2087 , 2088 , 2089 , 2090 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
پندار نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز،
من امروز یه لوپ 1در1 با کابل فرمان برای مدار فلزجو ساختم با مقاومت1.1 اهم، ولی متاسفانه وقتی به دستگاه وصل میکنم coil error میده ایراد از چیه مهندس،؟؟
با لوپ قبلی ولی کار میکنه،

ممنون مهندس جان شبتون رویایی.

خسته نباشین.
بنده که بارها عرض کردم کابل فرمان رو برای ساخت لوپ توصیه نمیکنم و حداقلش این هست که به احتمال زیاد در بخش تفکیک به مشکل میخورین! با این حال کابل فرمان از نظر کارکرد فلزیابی باید جواب بده بشرطی که سری کردن سیمها رو بدرستی انجام داده باشین. در هر صورت بهتره این کابل رو کنار بذارین و یک سیم افشان با مغزی 1 میل و روکش ضخیم رو به میزان 10 دور برای فریم 1 متری مورد استفاده قرار بدین. بسیاری از انواع سیم برق که در الکتریکی ها پیدا میشن برای این کار قابل استفاده هستن و نتیجه نهایی از کابل فرمان بهتر در میاد. در عین حال برای لوپهای بزرگ اهمیت بیشتری داره که هنگام تست یا بالانس فلز مزاحم دیگری نزدیک نباشه. وگرنه تحت شرایط نزدیک بودن فلز به لوپ اعلام خطای لوپ غیر عادی نیست.

سلام و سپاس مهندس حمید عزیز.
راستش اول از ده دور سیم 1 میل استفاده کردم ولی مقاومتش 1.5 شد به خاطر همین اونو گذاشتم کنار و از کابل فرمان استفاده کردم که مقاومتش 1.1 میشه، حالا به نظرتون مقاومت 1.5 برای لوپ 1.1 خوبه؟؟؟؟

سه شنبه 27 دی1395 - 1:00am
مدیر کل
مدیر کل

مقاومت 1.5 اهم برای لوپ 1 متری بد نیست ولی بهتره برای لوپهای بزرگ مقاومت کمی کمتر از این باشه تا نهایت عمقزنی برای اهداف بزرگ رو داشته باشیم.
سیم شما اگر واقعا 1 میل بوده باشه و برای فریم 1 در 1 متر 10 دور پیچیده باشین و مقاومتش رو هم بدرستی با اهم متر اندازه گرفته باشین امکان نداره 1.5 اهم شده باشه! پس حداقل در یکی از این مواردی که عرض کردم اشتباهی رخ داده. هر متر سیم مسی 1 میل حدود 0.022 اهم مقاومت داره که برای 40 متر اون تقریبا 0.88 اهم میشه. با در نظر گرفتن اندکی تولرانس سیم میزان مقاومت واقعی نمیتونه بیشتر از 0.1 اهم کمتر یا بیشتر از این باشه. بنده همه این مسائل رو بررسی و تست میکنم و اینطور نیست که شما دقیقا مشخصات پیشنهادی رو رعایت کنین و بطور تصادفی نتیجه دیگری حاصل بشه و بعد به سلیقه خودتون دنبال راه حل دیگری بگردین! :D

سه شنبه 27 دی1395 - 2:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
مقاومت 1.5 اهم برای لوپ 1 متری بد نیست ولی بهتره برای لوپهای بزرگ مقاومت کمی کمتر از این باشه تا نهایت عمقزنی برای اهداف بزرگ رو داشته باشیم.
سیم شما اگر واقعا 1 میل بوده باشه و برای فریم 1 در 1 متر 10 دور پیچیده باشین و مقاومتش رو هم بدرستی با اهم متر اندازه گرفته باشین امکان نداره 1.5 اهم شده باشه! پس حداقل در یکی از این مواردی که عرض کردم اشتباهی رخ داده. هر متر سیم مسی 1 میل حدود 0.022 اهم مقاومت داره که برای 40 متر اون تقریبا 0.88 اهم میشه. با در نظر گرفتن اندکی تولرانس سیم میزان مقاومت واقعی نمیتونه بیشتر از 0.1 اهم کمتر یا بیشتر از این باشه. بنده همه این مسائل رو بررسی و تست میکنم و اینطور نیست که شما دقیقا مشخصات پیشنهادی رو رعایت کنین و بطور تصادفی نتیجه دیگری حاصل بشه و بعد به سلیقه خودتون دنبال راه حل دیگری بگردین! :D

عاشق مرامتونم مهندس،
به روی چشم فردا با یه اهم متر دیگه اندازه میگیرم نتیجه رو عرض میکنم خدمتتون، سپاااااااااااااااااس.

سه شنبه 27 دی1395 - 3:24am

سلام جناب مهندس حمید بزرگوار
برای اتصال لوپ به کابل از چه کانکتوری استفاده کنم بهتره ؟
کانکتور بین راهی یا رو پنلی

سه شنبه 28 دی1395 - 10:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

daniall22 نوشته است:

سلام دوست عزیز و با اجازه از مهندس حمید
از کانکتور پنلی غیر فلزی استفاده کنید @};-

سه شنبه 28 دی1395 - 12:15pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:

عاشق مرامتونم مهندس،
به روی چشم فردا با یه اهم متر دیگه اندازه میگیرم نتیجه رو عرض میکنم خدمتتون، سپاااااااااااااااااس.

خواهش میکنم. :ymblushing: :x ;;) :D

سه شنبه 28 دی1395 - 2:03pm

امیر حداد نوشته است:
daniall22 نوشته است:

سلام دوست عزیز و با اجازه از مهندس حمید
از کانکتور پنلی غیر فلزی استفاده کنید @};-

با سپاس از شما سرور گرامی :-BD

سه شنبه 28 دی1395 - 5:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

پندار نوشته است:
حمید نوشته است:

عاشق مرامتونم مهندس،

سلام مهندس جان شبتون بخیر،
من امروز دوباره با یه اهم متر دیگه اهم لوپ رو که با ده دور سیم ساخته بودم اندازه گرفتم دقیقا طبق فرمایش شما.0.8 اهم شد فقط امیدوارم که رو دستگاه فلزجو بهترین نتیجه رو بده،

چهارشنبه 28 دی1395 - 2:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد حمید و دوستان
اگه میشه لطف کنید ی فیلم از تست فلزجو زیر خاک یا سنگ بزارید ظروری لازم دارم ممنون :-BD

چهارشنبه 29 دی1395 - 8:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت مهندس‌ عزیز و دوست آن :ymhug:

به نظر شما در داخل جعبه دستگاه بهترین مکان جهت نصب باطری کجاست که کمترین اثرمنفی رو روی کارکرد مدار داشته باشه ۰
و متشکر از پاسختون @};-

چهارشنبه 29 دی1395 - 12:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2084 , 2085 , 2086 , 2087 , 2088 , 2089 , 2090 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure