انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 2:26am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2017 , 2018 , 2019 , 2020 , 2021 , 2022 , 2023 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

تعدادی قطعه موقع ساخت فلزجو اضافه دارم از میکرو تا خازن و lfفلزی کسی خواست پی ام بده.

چهارشنبه 5 آبان1395 - 7:06pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید.
تقریبا 8 ماه پیش من این مدار رو از تهران خریداری کردم و باید بگم فوق العاده جواب میداد حتی بالاتر از لورنز. ثبات بی نظیری داشت یعنی جوری بود که هر از گاهی به کارکرد دستگاه شک میکردم از بابت عمق زنی هم مال زدنی بود و با لوپ 1#1 تو عمق سه متر فنر ماشین و مقداری آهن رو زیر خاک با قدرت بالا میگرفت. ولی متاسفانه چند شب پیش گذاشتم شارژر بشه ولی یادم رفت و تا صبح موند تو شارژر و یه دفعه منفجر شد و آتیش گرفت با هزار مکافات خاموشش کردم ولی فرش و دیوار و کمد آسیب دید.
حالا از دوستان خواهشم اینه که حتما برای شارژر باطری قطع کن بزارن تا این اتفاق براشون نیافته و دوم اینکه اگه ممکنه لطفا لیست قطعات ساخت مدار رو برای بنده ارسال کنید تا بتونم دوباره این شاهکار مهندس حمید رو داشته باشم.
ممنونم از همتون خوش باشید.

به فلزجو خوش اومدین. خیلی ممنون.
در مورد باطری باید دقت کنین اگر از نوع لیتیوم یون باشه و درست شارژ نشه مساله انفجار و آتش سوزی کاملا طبیعی هست! حتما میدونین حتی بسیاری از گوشیهای به ظاهر پیشرفته جدید هم کم و بیش با چنین مشکلاتی مواجه بودن دیگه چه برسه به اینکه از شارژر استاندارد هم استفاده نشه!
در مورد ساخت هم اطلاعات موجود در پست اول این تاپیک کفایت میکنه.

چهارشنبه 5 آبان1395 - 7:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
پندار نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید.
تقریبا 8 ماه پیش من این مدار رو از تهران خریداری کردم و باید بگم فوق العاده جواب میداد حتی بالاتر از لورنز. ثبات بی نظیری داشت یعنی جوری بود که هر از گاهی به کارکرد دستگاه شک میکردم از بابت عمق زنی هم مال زدنی بود و با لوپ 1#1 تو عمق سه متر فنر ماشین و مقداری آهن رو زیر خاک با قدرت بالا میگرفت. ولی متاسفانه چند شب پیش گذاشتم شارژر بشه ولی یادم رفت و تا صبح موند تو شارژر و یه دفعه منفجر شد و آتیش گرفت با هزار مکافات خاموشش کردم ولی فرش و دیوار و کمد آسیب دید.
حالا از دوستان خواهشم اینه که حتما برای شارژر باطری قطع کن بزارن تا این اتفاق براشون نیافته و دوم اینکه اگه ممکنه لطفا لیست قطعات ساخت مدار رو برای بنده ارسال کنید تا بتونم دوباره این شاهکار مهندس حمید رو داشته باشم.
ممنونم از همتون خوش باشید.

خدا صبر بده بهت :D
فايل ساخت توي صفحه اول تاپيك هستش ميتونيد بسازين

متاسفانه نتونستم چیزی پیدا کنم

چهارشنبه 5 آبان1395 - 7:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
پست اول همین تاپیک
viewtopic.php?f=8&t=2182
فایل ها رو دانلود و مطالعه بفرمایید.

چهارشنبه 5 آبان1395 - 11:00pm

adnistor_6 نوشته است:
karibo نوشته است:
درود بر مهندس واقعی استاد حمید
مهندس جان سه سال پیش كلی زمان صرف شد برای خواندن تاپیك اپراطوری fpl35 با نزدیك 500 صفحه و نتیجه گیری،حالا 2000 صفحه خوندن صبر ایوب میخواد مهندس جان!
سوالم این هست ظاهرا نقطه زن شما بالانس هوایی نداره و این یعنی اینكه میشه داخل چال و یا تونل از دستگاه استفاده كرد؟ سوال دیگه این كه پین پوینتر برای چی هست؟

دوست عزيز شما با هر فلزيابي داخل تونل و يا چاله ميتونيد كار كنيد به شرطي كه فضا براي چرخش لوپ داشته باشيد كه حداقل دو برابر اندازه لوپ فضا باشه
پين پوينتر هم از روي اسمش مشخصه كه براي مشخص كردن نقطه دقيق فلز هستش كه يك فلزياب كوچك براي سنس سكه و يا فلز داخل خاك هست كه عمق كمي ميتونه سنس كنه

سپاس دوست عزیز

ز نامردان علاج درد خود جستن،بدان ماند که خار از پا برون آرد کسی با نیش عقرب ها

پنج شنبه 6 آبان1395 - 10:33am

حمید نوشته است:
karibo نوشته است:
درود بر مهندس واقعی استاد حمید
مهندس جان سه سال پیش كلی زمان صرف شد برای خواندن تاپیك اپراطوری fpl35 با نزدیك 500 صفحه و نتیجه گیری،حالا 2000 صفحه خوندن صبر ایوب میخواد مهندس جان!
سوالم این هست ظاهرا نقطه زن شما بالانس هوایی نداره و این یعنی اینكه میشه داخل چال و یا تونل از دستگاه استفاده كرد؟ سوال دیگه این كه پین پوینتر برای چی هست؟

ممنون. لطف دارین.
اینکه ما حتی اگر نقشه کیت چشمک زن رو هم در این انجمن بذاریم دوستان دهها صفحه در موردش بحث میکنن موضوعی هست که برای خود من هم عجیبه! :D حالا شاید بخاطر لطف و اقبال زیاد دوستان باشه ولی حداقل در مورد این مدار اطلاعات موجود در پست اول تاپیک برای ساخت و استفاده کفایت میکنه. همیشه هم یک سری مسائل تجربی در کار وجود داره که با هیچ عبارتی نمیشه بیانش کرد و نیاز به تجربه عملی داره!
دقیقا متوجه نشدم منظورتون از بالانس هوایی چیه. ولی ما یک بالانس داریم که با زدن دکمه پایین انجام میشه اما در حالت گراند خاموش و روشن عملکردش کمی فرق داره! بسته به شرایط باید اول ببینین در اون موقعیت با کدوم حالت بهتر میتونین کار کنین و اگر گراند فعال بهتر جواب داد اون وقت باید درجه گراند رو جوری تنظیم کنین که از حیث ثبات هم وضعیت بهتری داشته باشه. کلا کار در
چاله یا تونل مشکل هست و توضیحاتش رو در راهنما عرض کردم.
فلزیاب ما با توجه به وجود میتر دیجیتال و صدای واضح بخصوص در حالت تون 10 به اون شکل نیاز به استفاده اختصاصی از لوپ پین پوینتر نداره. ولی در شرایطی که بخواین یک هدف خیلی کوچک رو بطور دقیق در خاک پیدا کنین یا لبه های یک هدف بزرگ رو بهتر شناسایی کنین تا حفاری دقیق تری انجام بدین ؛ میتونین از پین پوینتر در لحظه نهایی کاوش و نزدیک شدن به هدف کمک بگیرین.

سپاس مهندس جان چون قبلا من لورنز داشتم بالانس دستگاه اینطوری بود كه اول لوپ به صورت افقی قرار میگرفت كه میشد هوایی بعد رو به زمین قرار میگرفت مثل بالانس دستگاه شما، كه بعدا از این عملیات جستجو آغاز میشد
سپاس فراوان
fpi نسبت به كارایی و قیمتی كه داره فراتر از تصور هست
z1 نزدیك 15 برابر fpi قیمت داره و این یعنی باید 15 برابر از fpi كارایی داشته باشه كه در واقعیت اصلا چنین چیزی نیست تازه z1 از دسته دستگاه های خوب هست بماند دستگاه های گران قیمت و بدردنخور بازار!

پنج شنبه 6 آبان1395 - 10:56am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ببینید در خصوص اون مدل بالانس که لورنز داره بارها دوستان صحبت کردن. باور کنین پیاده سازیش برای من کاری نداره! اما اتفاقی که ممکنه برای اپراتور بیفته فجیع تر از این هست که حتی بشه فکرش رو کرد! چون دستگاه فقط ترشهولد بالا و پایین رو محاسبه و ثبت میکنه و حساسیت دستگاه بسته به این دو سطح بطور خودکار تنظیم میشه. نتیجه هم این خواهد بود که اگر شرایط زمین نامناسب باشه یا اپراتور در این نحوه بالانس دقت نکنه ؛ براحتی برد دستگاه از نصف هم کمتر خواهد شد! بهمین دلیل بعد از ماهها فکر کردن در مورد اجرا کردن یا نکردن این مدل بالانس نهایتا از انجامش منصرف شدم. من نمیتونم پروسه خودکاری در دستگاه قرار بدم که برد رو تا این حد کاهش بده. مشاهده بی ثباتی در شرایط خاص و تنظیم دستگاه تا رسیدن به ثبات مناسب از نظر من بمراتب بهتر از بالانس کیلویی (!) و به ظاهر راحت ولی گمراه کننده هست. هر کسی هم این حرف رو قبول نداره میتونه خودش با لورنز یا حتی دستگاههای مینلب روی زمین نامناسب تست برد بگیره و ببینه این ثبات ظاهری به قیمت چند درصد افت برد تمام میشه!
ممنون از مقایسه ای که در خصوص قیمت داشتین. خب بله مشخصه. اصولا فلزیاب ها از تکنولوژی آنچنان بالایی استفاده نمیکنن که امکان رقابت وجود نداشته باشه. قیمت این دستگاهها هم دلایل دیگری داره. وگرنه همونطور که جای دیگری توضیح دادم ؛ تکنولوژی ساخت همه این دستگاهها حتی از یک گوشی موبایل امروزی هم بمراتب پایین تر هست درحالیکه قیمتها چیز دیگری رو نشون میدن!

پنج شنبه 6 آبان1395 - 1:11pm

بله حق با شماست مهندس
ممنونم از توضیح جامع و كاملتون سپاس فراوان

پنج شنبه 6 آبان1395 - 1:56pm

سلام مهندس یه سوال داشم من برای مونتاژ مدار از مقاوت معمولی استفاده کردم ولی بقیه قطعات مناسبه .مهندس الان باید دوباره عوضشون کنم؟ تفاوت کاریش با 1 درصد خطا تو چیه . یه مورد دیگم بود من چند روز پیش یه جا واسه کاوش با ایدی 60 سنس داشتم حتی از 4 طرفم حجم گرفتم وقتی 1 متر 30 حفاری کردیم هیچی نبود میتر سنسم 230 اینا بعد از 1 متر خردیم به ماسه نرم حتی گفتیم شاید سطحی بوده چاله رو بزرگتر کردیم خاکم گشتیم هیچی نبود
فرکانس 100
پهنا 180
حساسیت 14
دیلی 40
دیلی اتو 18
گراند 2
اسپید 4

پنج شنبه 6 آبان1395 - 3:57pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظورتون از مقاومت معمولی 5 درصد خطا باشه ؛ قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد. ولی عملکرد دقیق تر دستگاه با مقاومت 1 درصد حاصل میشه. اگر هم از 5 درصد استفاده کردین بهتره قبلش با اهم متر چک کنین خطای واقعی مقاومتها زیاد نباشه. بخصوص اون چند مقاومتی که در لیست ذکر کردم دقتشون اهمیت داره. اگر اون چند مقاومت خطاشون زیاد باشه ممکنه دستگاه دقیق و طبق محاسبات اولیه عمل نکنه.
با این میزان سنس قوی امکان نداره هیچ چیزی نبوده باشه! هر چند عدد تفکیک 60 مربوط به خیلی از عوامل خطا مثل سفال و آهن هم میشه ولی بهرحال باید چیزی اونجا بوده باشه که یا در حفاری متوجه نشدین یا هنوز بهش نرسیدین! با توجه به میتر 230 و استفاده از لوپ 60 ؛ اگر هدف قدیمی بوده باشه حداکثر عمق میتونه 1.5 متر باشه. چون تا 1.3 متر هیچی پیدا نکردین قاعدتا اگر هدف سطحی نبوده و از چشم شما پنهان نمونده ؛ پس میتونه در عمق کمی بیشتر از حد حفاری شما بوده باشه! در چنین عمقی هم محاله چیزی مثل سنگ یا سفال باعث سنس با این قدرت بشه. پس در صورت اطمینان از اینکه اشتباهی نکردین میتونم با احتمال بالا بگم فلزی در عمق بیشتر قرار داره.

پنج شنبه 6 آبان1395 - 4:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2017 , 2018 , 2019 , 2020 , 2021 , 2022 , 2023 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mnbvcxzaqwsx و 151 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure