انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 4:19pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1820 , 1821 , 1822 , 1823 , 1824 , 1825 , 1826 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
omid 1369 نوشته است:
سلام دوستان .شرمنده سوالام پیش پا افتادس چون علم زیادی ندارم تو زمینه الکترونیک.میکرو دستگاهم سوخته الان یدونه نو خریدم میخوام پروگرامش کنم .یکی از دوستان گفت که برای بار اول باید کریستال بزارم بقل یکی از پایه ها .شرمنده من اصلا متوجه نمیشم کریستال چیه و کجا باید بزارم.سوال 2 .برای پیچید لوپ ساده 60 سانتی چند دور سیم و چه سیمی باید استفاده بشه/؟

برای دفعه اول نمیخواد کریستال بذاری ، برای دفعات بعد باید یه کریستال 20 مگا هرتز مثل همونی که رو مدار گذاشتی بذاری .
اگه پروگرمر Multi AVR ساخت ECA رو داری تو قسمت XT-XTAL که 3پایه داره و تو دوتای کناری قرار میگیره .
اکثر پروگرمر های دیگه هم مشابه همین قسمت رو دارن .

پیوست:
muA_9R2E-T0SDK1i4K9S1sg.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

دوشنبه 3 خرداد1395 - 4:53pm

باز هم از کلیه دوستان که راهنمایی میکنن تشکر میکنم مخصوصا از کوهیار عزیز و حمید جان دیروز توی باغچه خونه دستگاه بردم تا رو خاک تست کنم اینم دشت اول از زیر خاک بود کلا چون خودم ساختم دستگاه خیلی لذت داشت

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 3 خرداد1395 - 6:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

yonesi21 نوشته است:
باز هم از کلیه دوستان که راهنمایی میکنن تشکر میکنم مخصوصا از کوهیار عزیز و حمید جان دیروز توی باغچه خونه دستگاه بردم تا رو خاک تست کنم اینم دشت اول از زیر خاک بود کلا چون خودم ساختم دستگاه خیلی لذت داشت

دوست عزیز مبارکه آچار (کلید)خودش اومد داره . :D @};- @};-

دوشنبه 3 خرداد1395 - 6:38pm
مدیر سایت
مدیر سایت

yonesi21 نوشته است:

مبارکه دوست عزیز ایشالا یه دونه طلاشو بزنی :D

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 3 خرداد1395 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ناصر نوشته است:
سلام دوستان دلیل اینکه با نزدیک کردن لوپ به زمین به جای سنس میتر منفی میده چیه؟ البته دیلی لوپ و اعداد سه گانه نرمال هست با تشگر.

سلام
قبلا توضیح دادم دلیلش نوع خاک منطقه هستش

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 3 خرداد1395 - 11:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

yonesi21 نوشته است:

آقاجان این مال من بود خیلی وقت بود گمش کرده بودم :D :p

سه شنبه 3 خرداد1395 - 12:10am
مدیر سایت
مدیر سایت

COBRA-11 نوشته است:
لطفا یکی زحمت 0 تا 100 ساخت لوپ پین پوینتر برای فلزجو رو بکشه .
تاپیک رو خوندم و ظاهرا یکی از دوستان ساخته ولی اطلاعات دقیقی عنوان نکرده بود .
قطر لوله ای که باید دورش بپیچیم ، تعداد دور ، نحوه پیچیدن ( روی هم یا کنار هم ) ، نوع سیم و . . .
رو لوله پلاستیکی پیچیده میشه یا روی هسته فریت ؟
لطفا راهنمایی کنید

میتونی از سیم 030 الی 050 به اندازه اهم 1 بپیچی
به دور چوب اگر بپیچی بهتره ، دسته های طی و جارو در ابزار یراق فروشی ها دارن که چوبی هستن با قطر حدود 2/5 سانت به دور اونها بپیچ ، چوب از پلاستیک بهتره ! وقتی 1 اهم پیچیدی بعد دوسر سیم رو به کابل رابط وصل کن حدود 1 متر کابل رابط کافیه . همین ؛ ولی سیم پیچ از نوک میله وسط چوبی حدود 1 سانت فاصله بدید و بعد به سمت بالا سیمهارو کنار هم مرتب بپیچید . موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 4 خرداد1395 - 10:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
persian.550bc نوشته است:
سلام مهندس
وقت بخیر
مدار من خیلی زود به زود کویل ارور میده و هر دفعه مجبورم ماسفت و bs170 و دو سه تا مقاومت دور و بریشون رو عوض کنم تا درست بشه ، ولی موقع کاوش خیلی به زمین حساس میشه اصلا اروم نمیشه مگر اینکه حساسیت رو تا حد زیادی پایین بیارم .
در ضمن تفکیک خاک رو بصورت اهنی میگرفت ( با لوپ 50 عنکبوتی ) . و با لوپ 1.7*1.7 دروازه حیاط رو غیر اهنی میزد .
ممنون میشم راهنمایی کنید تا این مشکلو بتونم حل کنم .

ممنون. خسته نباشین.
اصلا نباید اینطور باشه که مدام مجبور به تعویض این قطعات بشین. این نشون میده مدار شما اشکال خاصی داره. لطف کنین جهت بررسی بیشتر عکس واضحی از مدار ساخته شده خودتون قرار بدین و وضعیت اعداد 3 گانه و دیلی لوپ رو هم بفرمایین.

سلام مهندس
صفحه 1822 عکس رو گذاشتم ، به نظرتون چیکار میشه کرد ؟

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

سه شنبه 4 خرداد1395 - 10:08pm
مدیر کل
مدیر کل

من از تصاویر شما چیز زیای متوجه نشدم. زیر فیبر رو بیشتر بررسی کنین. بخصوص اتصال پایه های ماسفت اگر خیلی به هم نزدیک باشه احتمال ایجاد جرقه بینشون هست. چون ولتاژ نهایی پالس بالاست.
اعداد 3 گانه شما تقریبا خوبه. ولی دیلی لوپ کمی پایینه که میتونه به حساس تر شدن هم منجر بشه. باید وضعیت لوپ و کابل اتصال و کانکتور خودتون رو بررسی کنین.
برد شما هم کم هست. با لوپ 50 عنکبوتی باید سینی 40 سانتی رو تا 2.2 متر سنس داشته باشین. البته برد نهایی روی درجه حساسیت بالا مثل 18 یا بیشتر بدست میاد. طبیعتا برد لوپهای بزرگ باید حتما در محیط باز تست بشه وگرنه در محیط منزل لوپهای بزرگ به ظاهر برد خوبی نمیدن که علتش هم اثر فلزات مختلف در اطراف هست.
حساسیت به زمین در هیچ فلزیابی غیر عادی نیست مگر فلزیاب هایی که قدرت بسیار کمی دارن! علت وجود بالانس زمین در تمامی فلزیاب ها هم همین هست. لذا اگر فلزیاب رو دور از زمین بالانس کنین و بعد به زمین بچسبونین بسته به لوپ و تنظیمات و جنس خاک ممکنه سنس قوی داشته باشین. عدد تفکیک هم طبیعی هست و در چنین شرایطی عدد تفکیک نشاندهنده جنس خاک هست! هر چه عدد تفکیک در این تست پایین تر باشه نشون میده شرایط زمین برای فلزیابی مناسب تره. مشابه این رو در برخی فلزیاب ها بصورت مشخصه میزان املاح خاک قرار دادن که شما هم با این فلزیاب میتونین بهش برسین. هر چند که عدد تفکیک خاک بخودی خود کمک زیادی نمیکنه. بهرحال برای ضعیفتر سنس شدن زمین باید دیلی رو بالاتر بذارین و درجه حساسیت رو تا حدی پایین بیارین که نهایتا با تکان های عادی لوپ حین کاوش بوق اضافه نداشته باشین.

سه شنبه 4 خرداد1395 - 11:31pm

مهدی نوشته است:
COBRA-11 نوشته است:
لطفا یکی زحمت 0 تا 100 ساخت لوپ پین پوینتر برای فلزجو رو بکشه .
تاپیک رو خوندم و ظاهرا یکی از دوستان ساخته ولی اطلاعات دقیقی عنوان نکرده بود .
قطر لوله ای که باید دورش بپیچیم ، تعداد دور ، نحوه پیچیدن ( روی هم یا کنار هم ) ، نوع سیم و . . .
رو لوله پلاستیکی پیچیده میشه یا روی هسته فریت ؟
لطفا راهنمایی کنید

میتونی از سیم 030 الی 050 به اندازه اهم 1 بپیچی
به دور چوب اگر بپیچی بهتره ، دسته های طی و جارو در ابزار یراق فروشی ها دارن که چوبی هستن با قطر حدود 2/5 سانت به دور اونها بپیچ ، چوب از پلاستیک بهتره ! وقتی 1 اهم پیچیدی بعد دوسر سیم رو به کابل رابط وصل کن حدود 1 متر کابل رابط کافیه . همین ؛ ولی سیم پیچ از نوک میله وسط چوبی حدود 1 سانت فاصله بدید و بعد به سمت بالا سیمهارو کنار هم مرتب بپیچید . موفق باشید

با تشکر از شما مدت هاست میخوام درست کنم اما موفق نمیشم
من چون وسیله ایی ندارم اهمش رو بسنجم اگه ممکنه حدود متراژی سیم لاکیشو بفرمایید
و اینکه این قسمت(ولی سیم پیچ از نوک میله وسط چوبی حدود 1 سانت فاصله بدید و بعد به سمت بالا سیمهارو کنار هم مرتب بپیچید . موفق باشید) رو بیشتر توضیح بدین یا اگه عکس داشته باشین عالیه
دوستان میگفتن مثلا اگه طول سیم پیچ 5 سانت باشه بایه دو سه لایه تقریبا بپیچیم تا اهمش یک بشه مگر اینکه اگه یک دور باشه طول سیم پیچ بشه 10 12 سانت درسته؟

چهارشنبه 5 خرداد1395 - 12:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1820 , 1821 , 1822 , 1823 , 1824 , 1825 , 1826 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , mzzzzzzz و 145 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure