انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 5:34pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1798 , 1799 , 1800 , 1801 , 1802 , 1803 , 1804 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

dream_man نوشته است:
سلام حمید جان و دوستان;
یک مدار ساختم اما نمیدونم چرا وقتی لوپ وصل هست و مدار رو روشن میکنم دستگاه روشن نمیشه و 7812 بشدت داغ میکنه. اما وقتی روشن میکنم و بعد لوپ رو وصل میکنم درست کار میکنه. رگلاتورها رو عوض کردم. ولتاژهای 9.5 و 5 و 12 درست هستند. سنس و برد هم دارم. نمیدونم چه مشکلی هست که دستگاه بدون لوپ باید روشن شه و بعدش لوپ متصل شه. آقا حمید و بقیه دوستانی که با این مشکل روبرو شدند لطفا کمک کنید.

بعد از کلی ولتاژگیری دیدم سر گیت bs170 ولتاژ 4.60 دارم. میکرو رو عوض کردم ولتاژش شد 4.80 و با لوپ روشن شد.

چهارشنبه 15 اردیبهشت1395 - 6:26pm

سلام دوستان کسی میدونه کدام منطقه تهران مرکز خرید و فروش و علی الخصوص تعمیر لپ تاپ است میخواستم باطری خراب لپ تاپ بگیرم.لطفا دوستان راهنمایی کنند

چهارشنبه 15 اردیبهشت1395 - 7:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
دوستان این دو تا خازن از نظر کیفیت با هم تفاوتی دارن ؟
هر دو یک اندازه هستن ولی از نظر سایز ظاهری فرق دارن ، خواستم ببینم کدوم برای مدار بهتره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 15 اردیبهشت1395 - 10:01pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه دوست عزیز فرقی ندارن فقط برای جاگذاری روی برد کوچیک و بزرگ دارن

خدايا مددی کن

چهارشنبه 15 اردیبهشت1395 - 11:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان و مهندس حمید عزیز دستگاه رو ساختم اینم عکس فقط میشه از لوپ تی ال استفاده کنم بعد قیمت LF357N اورجینال میگه 25 هزارتومنه من 9500 تومنی گرفتم به نظر تون اشکال نداره این پلاستیکی اون فلزیه میگه اصل اصل

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 15 اردیبهشت1395 - 11:50pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
IIII نوشته است:
سلام
هر دو یک اندازه هستن ولی از نظر سایز ظاهری فرق دارن ، خواستم ببینم کدوم برای مدار بهتره

خازن بزرگتر را بزارید بهتر است ، شاید توی این مدار فرقی نداشته باشه ، اما خازنهای بزرگتر معمولا ولتاژ بالاتری دارند
توی مدارات پی دی ، خازنهای مقدار پائین بدلیل فرکانس بالا استفاده میشه اما ولتاژ زیاد لازمه
بنده خازن عدسی دارم که اندازه یک سکه ی کوچک میشه مثلا ولتاژ 1000 ولت

لا اله الا هو

چهارشنبه 15 اردیبهشت1395 - 11:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
IIII نوشته است:
سلام

خازن بزرگتر را بزارید بهتر است ، شاید توی این مدار فرقی نداشته باشه ، اما خازنهای بزرگتر معمولا ولتاژ بالاتری دارند
توی مدارات پی دی ، خازنهای مقدار پائین بدلیل فرکانس بالا استفاده میشه اما ولتاژ زیاد لازمه
بنده خازن عدسی دارم که اندازه یک سکه ی کوچک میشه مثلا ولتاژ 1000 ولت

ممنون

سیم های ال سی دی دقیقا باید طبق شماره نصب بشن ؟
و اینکه نور بک لایت ال سی دی چگونه روشن میشه ؟؟

پنج شنبه 15 اردیبهشت1395 - 12:33am
YIM
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله باید شماره های روی مدار دقیقا به شماره های روی ال سی دی متصل بشن . طرف برد را میتونید سوکت بزارید و طرف ال سی دی را لحیم کنید .
برای تنظیم نور ال سی دی ، بر روی گزینه ی BackLight اعداد را تغیر دهید . اعداد بالاتر ، نور را بیشتر میکند و برعکس .
بنده برای امنیت لحظه ای ، یک کلید خاموش برای نور ال سی دی گذاشته ام که اگر لازم شد بتونم فورا نور را قطع کنم ، بدون اینکه دستگاه را خاموش کنم .

لا اله الا هو

پنج شنبه 15 اردیبهشت1395 - 12:44am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
بله باید شماره های روی مدار دقیقا به شماره های روی ال سی دی متصل بشن . طرف برد را میتونید سوکت بزارید و طرف ال سی دی را لحیم کنید .
برای تنظیم نور ال سی دی ، بر روی گزینه ی BackLight اعداد را تغیر دهید . اعداد بالاتر ، نور را بیشتر میکند و برعکس .
بنده برای امنیت لحظه ای ، یک کلید خاموش برای نور ال سی دی گذاشته ام که اگر لازم شد بتونم فورا نور را قطع کنم ، بدون اینکه دستگاه را خاموش کنم .

چه کاره جالب و خوبی :ymapplause: :ymapplause:

کلید سره راه سیم شماره چند باید قرار بگیرد ؟

پنج شنبه 15 اردیبهشت1395 - 1:08am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

IIII نوشته است:
سنه دژ نوشته است:

چه کاره جالب و خوبی :ymapplause: :ymapplause:

کلید سره راه سیم شماره چند باید قرار بگیرد ؟

سلام
سیم 15 یا 16 فرقی نداره

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 15 اردیبهشت1395 - 3:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1798 , 1799 , 1800 , 1801 , 1802 , 1803 , 1804 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 و 123 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure