انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 12:19am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1490 , 1491 , 1492 , 1493 , 1494 , 1495 , 1496 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

amir1377 نوشته است:
دوستان نظرتون در رابطه با استفاده از ای سی 3130 چیه ؟ اگر براتون امکان داره یه مقایسه بین ای سی 3130 و 357 از نظر برد و تفکیک انجام بدید.

خدایاااااا ساخت کل دستگاه به یه طرف و تهییه کردن 357 اصل یه طرف.

راستی مهندس از ورژن جدید چه خبر؟

در مورد ایسی 3130 چند نظر ضد و نقیض داشتیم! این ایسی قطعا کار میکنه ولی من براورد دقیقی از مقایسه بردش با 357 و همینطور دقت تفکیکش ندارم و باید ایشالا در آینده خودم تست کنم. البته هیچ بعید نیست در مورد این آیسی هم به مشکل تقلبی بودن بخوریم! روی کاغذ و طبق دیتاشیت از نظر مشخصات کماکان 357 بهتر هست اما از نظر عملکرد در هوای سرد قاعدتا باید 3130 بهتر باشه.
در خصوص نسخه جدید هم صبر داشته باشین ایشالا در آینده نه چندان دور! :D

یکشنبه 8 آذر1394 - 9:54pm
مدیر کل
مدیر کل

xbehzad نوشته است:
مهندس به ایسی زیر نگاه کنید اگه بنظرتون اسلیو ریت مهمه مال 357 50 هست و برای ایسی زیر 1000
THS4271D

http://www.elevery.com/showpartdetails/746133

که من هرچقد گشتم تو کل ایران همین یه دونه فرشگاه داره.

اسلیو ریت یکی از فاکتورهاست ولی همه چیز نیست! ممکنه همین ایسی هم کار نکنه و بدلیل سطح ولتاژ متفاوتی که داره یا دائما کویل ارور بده و یا منجر به سوختن پایه ورودی میکرو بشه! بهرحال از این شماره های خاص با مشخصات عالی زیاد هست و عرض کردم که وقتی در بازار رایج نباشه نمیشه روش کار کرد. بنابراین با توجه به مسائلی که عرض کردم بین شماره های رایج در بازار بررسی کنین ببینین چه شماره هایی هست. البته همونطور که قبلا عرض کردم LM318 قبلا و روی مدار دیگری تست شده و اون هم جواب میده ولی روی این مدار منجر به سوختن میکرو خواهد شد! در عین حال حتی در اون مدار هم باز 357 بهتر جواب داده بود. بنظر من که خودتون رو خسته نکنین! من تقریبا تمام شماره هایی که حداقل در 3 فروشگاه اینترنتی موجود بوده بررسی و یا عملا تست کردم. بعضیا که مشخصا طبق دیتاشیت جواب نمیدن و باقی رو باید در عمل تست کرد.

یکشنبه 8 آذر1394 - 10:04pm
مدیر کل
مدیر کل

moghadasi نوشته است:
داش حمید دلیل کند بودن شروع به کار دستگاه چیه از پروگرامه پا چیز دیگه دخیل هستش

خسته نباشین! یک سال گذشت شما هنوز درگیر مساله ای هستین که روز اول توضیح دادیم و در فایل راهنما هم قید شده؟! :D بهرحال مشخصا مشکل از پروگرام فیوز بیتهاست. سرعت کارکرد کلی دستگاه به هیچ چیز جز میکرو و کریستال بستگی نداره.

یکشنبه 8 آذر1394 - 10:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

میدونم سوالم تکراریه ولی میشه یکی که عملی تست کرده بگه تفاوت بردش تو هوا با زیر خاک چقدر فرق میکنه

یکشنبه 8 آذر1394 - 10:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

sina97 نوشته است:
میدونم سوالم تکراریه ولی میشه یکی که عملی تست کرده بگه تفاوت بردش تو هوا با زیر خاک چقدر فرق میکنه

سلام
دوستان جهت پیدا کردن جواب سوالات باید به قسمت های مربوطه برن و یکم وقت بزارن .

در هر صورت برای فلز جدید خاک شده حدود 20 تا 30 در صد کمتر نسبت به تست در هوا و برای فلز قدیم بسته به نوع خاک ، جهت قرارگیری فلز و قدمت فلز میتونه بین 20 تا 50 درصد هم بیشتر سنس بشه . البته تنظیمات درست دستگاه نسبت به خاک تاثیر بالایی در این موضوع داره
موفق باشید

اشک هایی که بعد از شکست میریزیم همان عرق هایی هستند که قبل از آن نریخته ایم

دوشنبه 8 آذر1394 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sina97 نوشته است:

دوست عزیز بنده این موضوع رو عملی تست کردم شما با همون مجموعه تنظیماتی که بتونی دستگاه رو روی زمین ساکت کنی و شروع به کار کنی اگه توی هوا 2 متر یه فلزی روبتونی سنس کنی زیر خاک برای همون فلز جدید حداقل190 نتیجه میگیری و برای فلز قدیمی حدو250 عمقزنی خواهی داشت درواقع ما چیزی به نام کم کردن عمق توی خاک به صورت محسوس نداریم این یک تصور کاملا اشتباهه بلکه با اون میزان حساسیتی که توی هوا دستگاه رو تست میکنیم نمیتونیم روی زمین کار کنیم و مجبوریم قدرت رو پایین بیاریم و این کم کردن قدرت منجر به کاهش عمقزنی میشه

دوشنبه 8 آذر1394 - 12:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خسته نباشین یه راهنمایی میخوام فلزیاب چنس بهتره یا پالسی فلزجو میخوام درست کنم اگه میشه زود جواب بدین

دوشنبه 9 آذر1394 - 9:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
دوست عزیز بنده این موضوع رو عملی تست کردم شما با همون مجموعه تنظیماتی که بتونی دستگاه رو روی زمین ساکت کنی و شروع به کار کنی اگه توی هوا 2 متر یه فلزی روبتونی سنس کنی زیر خاک برای همون فلز جدید حداقل190 نتیجه میگیری و برای فلز قدیمی حدو250 عمقزنی خواهی داشت درواقع ما چیزی به نام کم کردن عمق توی خاک به صورت محسوس نداریم این یک تصور کاملا اشتباهه بلکه با اون میزان حساسیتی که توی هوا دستگاه رو تست میکنیم نمیتونیم روی زمین کار کنیم و مجبوریم قدرت رو پایین بیاریم و این کم کردن قدرت منجر به کاهش عمقزنی میشه

:-BD :-BD :-BD :-BD :-BD :-BD

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 9 آذر1394 - 9:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

yas22 نوشته است:
سلام خسته نباشین یه راهنمایی میخوام فلزیاب چنس بهتره یا پالسی فلزجو میخوام درست کنم اگه میشه زود جواب بدین

سلام
همین فلزجو صدتا می ارزه به چنس
همینو درست کن و حالشو ببر

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 9 آذر1394 - 9:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

آخه اینجور که پیداس قطعات گیر نمیاد این آی سی 357 هم که اصلا اورجینالش نیست با معمولی هم فک کنم اونی نشه که انتظار داریم

دوشنبه 9 آذر1394 - 10:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1490 , 1491 , 1492 , 1493 , 1494 , 1495 , 1496 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure