انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:51am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1482 , 1483 , 1484 , 1485 , 1486 , 1487 , 1488 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
وحید آریا نوشته است:
سلام به همه ی دوستان واستاد حمید گرامی.
دوستان اخرین مشگلی که برای مدار من اتفاق افتاده بود تونستم درستش کنم.
مشگلم این بود که با درست بودن تمام اتصالات با روشن شدن مدارم دکمه ی سمت راست یک سره میشد.
خلی وقت بود مدارو گذاشته بودم کنارو
ولی باز رفتم سر وقش
الان یه مشگل دیگه پیدا کرده :(( :(( :(( :((
بدون لوپ همه چی عادیه ولی با اتصال لوپ مدار خاموش میشه.
البته صطح باطریمم پاینه امکان داره به خاطر باطری باشه یا نه شارژر ندارم شارژش کنم...
ممنون میشم راهنمایم کنید
@};- @};- @};-

سلام
ماسفت رو تعویض کنید.

شنبه 6 آذر1394 - 1:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
دوستان من یه مشکلی دارم
میکروهای من بعد از حدودا 70 بار روشن خاموش کردن ایراد پیدا میکنه و باید دوباره پروگرم کنم
امروز هم خود بخود قسمت هایی از صفحه نمایش کم رنگتر حروف رو نشون میداد که بعد از چند بار روشن خاموش کلا دیگه صفحه بالا نیومد
یک میکرو دیگه داشتم که اونو انداختم و مدار کار کرد ولی اون کمرنگ شدن بعضی قسمت های حروف هم مونده
میکرو رو خواستم پروگرم کنم که دیدم نمیشه و فکر میکنم سوخته. حتی پاک هم نمیشه.
قبلا یک مشکلی داشتم که ولتاژ های سه گانه من بالا بود یعنی 12.32 و 9.72 و 5.22 که 7812 و 7805 رو تعویض کردم ولی بازم همینطوری بود بعد ولتاژ باطری رو با مولتی متر گرفتم و دیدم که اونم بیشتر نشون میده (1 ولت بیشتر از ولتاژی که مدار نشون میداد) و احتمال دادم مولتی متر ایراد داره.
دستان این دومین مداریه که ساختم. لطفا راهنمایی کنین ایراد از کجاست.
راستی دستگاه خوب و عالی کار میکنه و سه تا لوپ دارم که همشون سنس خوب دارن.
با سپاس

شما که ظاهرا چند مشکل دارین نه یه مشکل :D اول از همه باید از سلامت ولتمترتون اطمینان پیدا کنین بعد برین سراغ تست ولتاژ مدار.درمورد کمرنگ شدن قسمتی از نمایشگر هم میتونه از اتصالات هم از ولتاژ ورودی زیاد و هم معیوب شدن خود نمایشگر باشه.در مورد میکرو هم نگفتین که بعد از حدود 70 بار چه مشکلی براش پیش میاد اگه مثل بعضی از دوستان به حالت دمو میره که قطعا ایراد از تنظیم نادرست فیوزبیتهاست و باید با تنظیمات ریست میکرو رو فلش کنین ولی اگه مشکل دیگه پیش میاد باید مشکل رو بفرمایید شاید بشه کمکی کرد

یبار به حالت دمو رفت که دوباره پروگرم کردم
یبار که کلا بالا نیومد.
یبارم صفحه ال سی دی بهم ریخته بود که باز پروگرم کردم درست شد.
فیوز بیت ها رو عین راهنما میزنم با مولتی avr و برنامه پیشنهاد
مولتی متر بنده از اون ارزوناست وبه احتمال فراوان خطا داره چون همهی ولتاژ ها بالاست حتی وقتی دستگاه ولتاز باطری رو 19 نشون میده مولتی متر 20 نشون میده. تموم قطعات و مقاومت ها تست شده و حتی در مدار قبلی هم همین حالت بود.
احتمال داره چون قطعات رو از یک فروشگاه خریدم همشون مشکل داشته باشند بخصوص 7805 و 7812؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 6 آذر1394 - 1:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
mhak نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
دوستان من یه مشکلی دارم
میکروهای من بعد از حدودا 70 بار روشن خاموش کردن ایراد پیدا میکنه و باید دوباره پروگرم کنم
امروز هم خود بخود قسمت هایی از صفحه نمایش کم رنگتر حروف رو نشون میداد که بعد از چند بار روشن خاموش کلا دیگه صفحه بالا نیومد
یک میکرو دیگه داشتم که اونو انداختم و مدار کار کرد ولی اون کمرنگ شدن بعضی قسمت های حروف هم مونده
میکرو رو خواستم پروگرم کنم که دیدم نمیشه و فکر میکنم سوخته. حتی پاک هم نمیشه.
قبلا یک مشکلی داشتم که ولتاژ های سه گانه من بالا بود یعنی 12.32 و 9.72 و 5.22 که 7812 و 7805 رو تعویض کردم ولی بازم همینطوری بود بعد ولتاژ باطری رو با مولتی متر گرفتم و دیدم که اونم بیشتر نشون میده (1 ولت بیشتر از ولتاژی که مدار نشون میداد) و احتمال دادم مولتی متر ایراد داره.
دستان این دومین مداریه که ساختم. لطفا راهنمایی کنین ایراد از کجاست.
راستی دستگاه خوب و عالی کار میکنه و سه تا لوپ دارم که همشون سنس خوب دارن.
با سپاس

شما که ظاهرا چند مشکل دارین نه یه مشکل :D اول از همه باید از سلامت ولتمترتون اطمینان پیدا کنین بعد برین سراغ تست ولتاژ مدار.درمورد کمرنگ شدن قسمتی از نمایشگر هم میتونه از اتصالات هم از ولتاژ ورودی زیاد و هم معیوب شدن خود نمایشگر باشه.در مورد میکرو هم نگفتین که بعد از حدود 70 بار چه مشکلی براش پیش میاد اگه مثل بعضی از دوستان به حالت دمو میره که قطعا ایراد از تنظیم نادرست فیوزبیتهاست و باید با تنظیمات ریست میکرو رو فلش کنین ولی اگه مشکل دیگه پیش میاد باید مشکل رو بفرمایید شاید بشه کمکی کرد

یبار که کلا بالا نیومد.
مولتی متر بنده از اون ارزوناست وبه احتمال فراوان خطا داره چون همهی ولتاژ ها بالاست حتی وقتی دستگاه ولتاز باطری رو 19 نشون میده مولتی متر 20 نشون میده. تموم قطعات و مقاومت ها تست شده و حتی در مدار قبلی هم همین حالت بود.
احتمال داره چون قطعات رو از یک فروشگاه خریدم همشون مشکل داشته باشند بخصوص 7805 و 7812؟

احتمال اینکه همه قطعاتت خراب باشه بنظرم در حد 0 هست.رگلاتور ها هم کم خرابی دارن. اگه خروجی 7805 بیشتر از 5 هست به احتمال زیاد مولتی مترت مشکل داره. یکی دیگه پیدا کن تست کن

شنبه 6 آذر1394 - 1:48am
مدیر کل
مدیر کل

Reza Fallah نوشته است:
مهندس حمید سلام
خسته نباشی
ببخشید دو تا سوال داشتم
اول اینکه اونموقع که فلزجو 70 میزد چنس 180 میزد، حالا که فلزجو 2.5 متر میزنه احتمالا چنس 7-6 متر میزنه درسته ؟!!!
دوم اینکه مدفون بودن جسم به علت آلودگی خاک اطراف برد بیشتری رو به دست میده، آیا این افزایش برد بعد از خروج اون جسم از خاک و هنگام تست در هوا هم همچنان وجود داره ؟
ممنون

خواهش میکنم.
1- فکر میکنم شما این مطلب رو جدی نمیفرمایین یا جنبه تیکه و شوخی داره! اون دوستی که اون شرایط رو گزارش کردن مدار فلزجوشون مشکل داشته. وگرنه شاید لازم باشه یاداوری کنم تا قبل از 2 سال پیش که بنده شروع به کار و بهینه سازی روی مدار چنس کنم اکثرا حتی اسم اون مدار رو هم نشنیده بودن! ولی الان میبینید که در خیلی کیت فروشیها با همون بهینه سازی های ما عرضه شده. بهرحال منظورم این هست که به مختصات کار چنس اشراف دارم و مدار فلزجو بسته به شرایط بین 10 تا 20 درصد برد بیشتری داره که چون توام با ثبات و امکانات بیشتری هم هست در مجموع نمیشه اصلا این دو مدار رو مقایسه کرد. در خصوص برد 2.5 متری برای فلز 20 سانتی و لوپ 1 متری ؛ این نتیجه کمی فراتر از حد انتظاره وگرنه باید حدود 2 متر بزنه و این حدود برد قطعیت داره.
2- بسته به شرایط خاک و نوع فلز و قدمت و آب و هوای منطقه فلز دفینه ای میتونه تا 1.5 برابر عمق بیشتر نسبت به تست هوایی سنس بشه. طبیعتا همه این شرایط پس از خروج فلز از خاک از بین میره و اون افزایش برد وجود نخواهد داشت. حتی اگر دوباره همون فلز رو در خاک دفن کنین!

شنبه 6 آذر1394 - 2:15am
مدیر کل
مدیر کل

p00rr11a نوشته است:

ای سی ۳۵۷ اصلی داشتم اما مشکل پیدا کرد
بجاش یدونه ۳۵۶ اصلی از رو دلتا پالس باز کردم گذاشتم

خب با این حساب پایین بودن اعداد سه گانه شما برای ایسی 356 طبیعی هست و ربطی به لوپ نداره. در نتیجه بین 5 تا 10 درصد برد نهاییتون کم خواهد شد و در عین حال تفکیک درستی هم نمیتونین داشته باشین.

شنبه 6 آذر1394 - 2:19am
مدیر کل
مدیر کل

Mojtaba195 نوشته است:
یبار که کلا بالا نیومد.

رفتن به حالت دمو قبل از اتمام 300 بار استفاده و همینطور بهم ریختگی تصادفی ال سی دی و درست شدن پس از پروگرام مجدد همگی نشان از اشکال در پروگرام میکرو داره. اگر با برنامه پیشنهادی کار میکنین هر 3 قسمت فیوزبیتها رو دقت داشته باشین که درست وارد و پروگرام کنین. به توضیحات دقت کنین دقیقا روال کار مشخصه.
کم نشون دادن ولتاژ توسط دستگاه میتونه از ضعیف بودن باطری باشه که حین کار افت ولتاژ پیدا میکنه و همینطور خطای مقاومتهای 19 و 20 و دقیق نبودن ولتاژ 5 مدار شما میتونن باعث این میزان خطای نمایش ولتاژ بشن.
در ضمن میکروی خودتون رو هم چک کنین ببینین زیرش قید شده ساخت تایوان یا نه! اگر اتمگا328 چینی و بی کیفیت هم به بازار وارد شده باشه ممکنه با اونم داستان داشته باشیم!

شنبه 6 آذر1394 - 2:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آزربايجان جنوبي
سلام خدمت دوستان
با توجه به اينكه زياد وقت نميكنم به مدار برسم مشكلم همچنان پابرجاست و بعد از روشن كردن مدار و شنيدن صداي جيك مانند كه به گفته جناب حميد ميتواند نشان از درست پروگرم شدن ميكرو باشد،روي ال سي دي مربع هاي مشابه ظاهر ميشوند كه قبلا عكس گذاشتم و برخي دوستان زحمت كشيدند و جواب دادند ولي به تازگي گاها علامات عجيب هم روي ال سي دي نمايان ميشود كه عكسش را پايين گذاشتم،لطفا بفرماييد مشكل از كجاها ميتواند باشد؟

http://8pic.ir/images/1yh9igz6hqejm81pcu49.jpg

شنبه 6 آذر1394 - 3:10am

سلام مهندس.ازنمونه ی اصلی 357 شما تقلبیشم توبازار هست. چهارتاگرفتم که یکیش شبیه ایسی شماست ایا اینم تقلبیه .کابل 10x1گرفتم برای فرم 1×1 دیلی بایدچند باشه .تقلبی بودن357 رو دیلی تاثیرداره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 7 آذر1394 - 5:33am

عکس 357.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 7 آذر1394 - 5:58am

محل اقامت: کرج
haamed نوشته است:
سلام خدمت دوستان
با توجه به اينكه زياد وقت نميكنم به مدار برسم مشكلم همچنان پابرجاست و بعد از روشن كردن مدار و شنيدن صداي جيك مانند كه به گفته جناب حميد ميتواند نشان از درست پروگرم شدن ميكرو باشد،روي ال سي دي مربع هاي مشابه ظاهر ميشوند كه قبلا عكس گذاشتم و برخي دوستان زحمت كشيدند و جواب دادند ولي به تازگي گاها علامات عجيب هم روي ال سي دي نمايان ميشود كه عكسش را پايين گذاشتم،لطفا بفرماييد مشكل از كجاها ميتواند باشد؟

http://8pic.ir/images/1yh9igz6hqejm81pcu49.jpg

سلام به دوست عزیز من هم همین مشگل رو داشتم
ولی در اخر با تعویض ال سی دی مشگلم حل شد
ال سی دی که اشگال مربع رو نشون میداد سوخته بود
پشت ال سی دی رو نگاه کن اگر ال سی دیت teclباشه سمت راستش بغل نقطه ی R4مشخص میشه سوخته یا نه
انگار دوتا نقطه لحیم بهش خورده
این چیزی بود که برای من اتفاق افتاد

انسانهای ساده را احمق فرض نکنید.
باور کنید آنان خودشان نخواستند هفت خط باشند.

شنبه 7 آذر1394 - 10:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1482 , 1483 , 1484 , 1485 , 1486 , 1487 , 1488 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , be47 و 76 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure