انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 7:51pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1292 , 1293 , 1294 , 1295 , 1296 , 1297 , 1298 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
با سلام به همه عزیزان ، باز هم یک نوع کلاه برداری از مردم ، اینبار با دستگاه فلزجو pi با نام لورنز X 7 خودتون قضاوت کنید !
http://www.aparat.com/v/yCPfp

:)) :)) :))
آقایون حامی فرید باقری که تو این سایت سنگشو به سینه میزدن کجان؟؟؟بیاد ببینید استتتتتتتادتون چه کلاهبردار شیییییادیه! X(

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

دوشنبه 9 شهریور1394 - 3:07pm
مدیر کل
مدیر کل

kdj نوشته است:
سلام و ممنون حمید خان عزیز @};-
جای تعجبش برام به این خاطر بود که فلزات نرم رو اکثر بچه ها اعداد بالای 60 تفکیک داشتن و لورنز برای طلا-نقره و مس بالای 80 تفکیک میکنه!ولی دستگاه من اعداد ابتدایی تفکیک برای فلزات نرم هستش.البته از نظر من این یه توفیق اجباریه :-BD .چون دقیقا به ترتیب عمل میکنه(طبق توضیحات پست قبلی).و اینکه با چند سایز مختلف تست کردم!رنج تفکیکی که عرض کردم برای همه اشکال و ابعاد یکی بود.از نظر من عالیه!فقط میخواستم شما هم نظر کارشناسیتون رو بفرمایید که خیالم از بابت کارکرد درست دستگاه راحت بشه ^:)^
یه مسئله دیگه هم که هست : اندکتانس لوپ رو چجوری باید تغییر داد؟یه لوپ 45 عنکبوتی با سیم افشان 1*1 جمع کردم اندکتانسش بالاتر از 310 نمیاد,اهمشم 1/4 هستش.اصلا لازمه تغییرش بدم؟تاثیر منفی داره؟یا اصلا خیلی گیر دادم و حساس شدم روش؟ :D :-B
ممنون @};-

خواهش میکنم.
نمیدونم چرا هر چی در مورد معنی عدد تفکیک توضیح میدم باز شما حرف خودتون رو میزنین! خیر بحث فلز نرم و غیر نرم هم زیاد مطرح نیست. توضیح بیشتر بهمراه جدول تفکیک لورنز که مشابه این دستگاه هست رو در بخش اپراتوری این مدار ذکر کردم.
اندوکتانس لوپ با بیشتر شدن تعداد دورهای لوپ افزایش پیدا میکنه و با کاهش تعداد دورها کمتر میشه. اهم لوپ هم نباید خیلی بیشتر از 1 اهم باشه وگرنه افت برد خواهید داشت.

دوشنبه 9 شهریور1394 - 3:10pm
مدیر کل
مدیر کل

mohsen90 نوشته است:
سلام مهندس حمید من یک ماسفت sw2n60 دارم که مقاومت rds=5اهم هست میتونم ازاین ماسفت برا تست کردن استفاده کنم

خیر این میزان Rds بدرد نمیخوره و مشخصه که جواب ضعیفی میده. لذا ارزش تست کردن هم نداره.

دوشنبه 9 شهریور1394 - 3:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام با لوپ 60 چه قد میزنه ایا جه طوری میشه فلزات با ارزش تشخیص داد

دوشنبه 9 شهریور1394 - 3:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kdj نوشته است:
مهدی نوشته است:
با سلام به همه عزیزان ، باز هم یک نوع کلاه برداری از مردم ، اینبار با دستگاه فلزجو pi با نام لورنز X 7 خودتون قضاوت کنید !
http://www.aparat.com/v/yCPfp

:)) :)) :))
آقایون حامی فرید باقری که تو این سایت سنگشو به سینه میزدن کجان؟؟؟بیاد ببینید استتتتتتتادتون چه کلاهبردار شیییییادیه! X(

بیشعوریه واسه خودش هرکی هم سنگشوبه سینه میزنه واقعا عقل نداره..

دوشنبه 9 شهریور1394 - 4:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

yahooo نوشته است:
ganbari نوشته است:
yahooo نوشته است:
بله حق با اقا قنبری عزیزه وقتی منجر به کاهش برد میشه یعنی فاکتور مهمی را از دست داده ای .
..........................................................................................................................................................
همچنین افت برد ها را هم مد نظر داشته باشید: 10 الی 15 سانت فاصله لوپ از زمین+ معمولا 40 الی 50 سانت عمق شخم زدن زمین (اگر چیزی در این عمق بوده الان دیگه نیست) + افت برد ناشی از تغییرات ارتفاعی و معضل میتر منفی+ افت برد مربوط به .......... متاسفانه افت بردها زیاده . برد خوبی داشته باشی ولی افت بردها زیاد باشه اخرش که جمع بزنی می بینی چیزی نمونده ! :D
یک سوال از اساتید محترم : ایا راهی داره پالس های خارج شده از لوپ که به هوا و اطراف پخش میشوند را کنترل کنیم؟
منظورم اینه ماده عایقی باشه که از نفوذ پالس یا میدان لوپ به هوا و اطراف جلوگیری کنیم و همه را به سمت زمین هدایت و انعکاس دهیم ؟ اگر چنین راه و یا ماده ای باشه و منجر به کاهش برد هم نشه؛ میشه به برد های بهتری دست یافت ! :-?
درچنین حالتی لوپ باید فقط از یک طرف سنس کنه (از طرفی که به سمت زمین قرار داره ) و اگر از پشت لوپ فلزی را بهش نزدیک کنم ، انرا سنس نکنه چون پشت لوپ را با ماده مورد نظر عایق کرده ایم

کسانیکه لوپ را به نوعی شیلد میکنند ایا چنین خاصیتی داره یا نه ؟ اگر نداره میشه گفت چندان مفید نخواهد بود

دوست عزیز.میدان مغناطیسی مسیر های بسته ای رو طی میکنه به این صورت که از یک نقطه شروع میشه و اخرش بعد از یک حلقه به همان نقطه اتمام میشه .وقتی صحبت از میدان کویل هست با هر پالس جریان در کویل میدانی طبق قانون دست راست بطرف زمین ایجان میشه که جهت این میدان در بالا و پایین لوپ بطرف پایین و در اطراف لوپ به طرف بالاست .یعنی جهت و شدت میدان مغناطیسی در هر نقطه از اطراف لوپ با هم فرق می کنه.پس قضیه یک طرفه کردن میدان مغناطیسی منتفی هست.در مورد ماده که باید عرض کنم میدان مغناطیسی قابلیت نفوذ و گذر از هر ماده ای رو داره بلعکس میدان الکتریکی.فقط میمونه تمرکز میدان در یک نقطه خاص اون هم که با سیم پیچ های مختلف و ارایش گوناگون میشه شدت میدان رو در یک نقطه زیاد کرد .ساده ترین راه هم که دوستمون انجام دادند همون عکسی هست که گذاشتند.
در مورد شیلد هم باید بگم که فقط بخاطر نویز این کار انجام میشه حالا چطور باعث تضعیف نویز میشه از حوصله اینجا خارجه

ممنون اقای قنبری عزیز : بیشتر این موضوع مد نظر بود وقتی موبایل را در یک فویل الومینیومی بپیچیم دیگه انتن نمیده . برای جلوگیری از نفوذ اشعه ایکس ؛ کف و سقف و دیوارهای اتاق رادیولوژی را با لایه ای از سرب ایزوله میکنند و از نفوذ امواج مضر و خطرناک به اتاقهای دیگر جلوگیری بعمل میاد
گفتم شاید اینجا هم راهی باشه از نفوذ پالس و میدان به اطراف جلوگیری کنیم و یا اینکه انرا به حداقل برسانیم و همه را به بسوی زمین هدایت کنیم . با تشکر @};-

درود
اگه لوپ رو به صورت مقعر (قیف سرو ته) بسازیم.... :-?

دوشنبه 9 شهریور1394 - 6:02pm
مدیر کل
مدیر کل

fereidon نوشته است:
خدمت دوستان گرامی سلام علیکم
مهندس حمید بابت ورژن جدید دستت درد نکنه . چند روز پیش با یک لوله پلاستیکی آب یک لوپ دایره ای به قطر دو متر و بیست سانتی با هفت دور سیم نمره 1.5 ساختم که اندوکتانسش 345 میکرو هانری شد و سیمهارو از داخل لوله با کمک فنر سیم کشی عبور دادم و تا جای ممکن کشیدوشون تا سغت و بی حرکت باشه . اما با این لوپ یک استمبولی رو در 2.80 ستس می کرد در حالی که با لوپ 60 در 2.20 سنس دارم فکر می کنید علت این سنس ضعیف اون هم با لوپ به اون بزرگی چیه و کجای کار اشکال داره ؟

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

خواهش میکنم.
چند دلیل میتونه داشته باشه. یکیش قدرت خاص لوپ عنکبوتی هست که نسبت به نوع معمولی هم اندازه خودش برد بیشتری داره. دوم اینکه ممکنه ابعاد فلز شما از حدی که برای لوپ بزرگ مناسبه کوچکتر باشه و برای همین در حد انتظار برد بیشتر نمیده. سوم هم اینکه برای تست لوپ بزرگتر کلا نیاز به محیط بازتر و دقت بیشتری هست تا بتونین برد رو اندازه بگیرین.

دوشنبه 9 شهریور1394 - 7:23pm

mirza نوشته است:
سلام مهندس حميد عزيز
يه آيسي lm741 دارم ميشه به جاي 357 استفاده كرد . ديتا شيتشون نزديك به هم هستش
با تشكر

شب بخیر مهندس لطفا نظر کارشناسی رو اعلام بفرمایید. @};-

دوشنبه 9 شهریور1394 - 8:12pm
مدیر کل
مدیر کل

نه عزیز من مشخصه که قابل استفاده نیست چون فاکتورهایی نظیر اسلیو ریت و پهنای باند فرکانسی آپ امپ هایی نظیر 741 یا نوع پیشرفته ترش 709 بقدری ضعیف و پایین هست که برای منظور ما قابل استفاده نیستن. با این حال اگر مثل یکی از دوستان شکی دارین میتونین خودتون آزمایش کنین. نگران نباشین مدار اسیبی نمیبینه بنده هم قبلا تست کردم!

دوشنبه 9 شهریور1394 - 8:54pm

سلام
مهندس حميد عزيز اگه سوالام خيلى ابتدايى يا پيش پا افتادست ببخشيد و اگر مزاحم وقتتون نيستم يه گوشه چشمى كمكم كنيد.
مدار فلزجو رو عينأ حالتى كه فرمودين مونتاژ كردم با رعايت كوچكترين جزئيات!
قبلأ delay متغير از يك لوپ داشتم، ماسفت رو عوض كردم و الان هر لوپى رو وصل ميكنم delay 6 ميزنه
اين طبيعيه يا نبايد چنين باشه؟
تو دو سر لوپ هم ميشه پالس رو حس كرد كه يه ولتاژي با بازه زمانى شايد ٠.٥ ثانيه قطع و وصل ميشه و دستو ميلرزونه!

دوشنبه 9 شهریور1394 - 9:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1292 , 1293 , 1294 , 1295 , 1296 , 1297 , 1298 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mikimaus و 74 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure