انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 3:57am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1104 , 1105 , 1106 , 1107 , 1108 , 1109 , 1110 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چون ساختش برای همه راحت باشه فیبر این مدار کوچک هستش بهتر از این نمیشه عالیه

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

چهارشنبه 16 تیر1394 - 12:11am

محل اقامت: تبريز
ممنون از جوابتون مهندس جان
ميشه به سوال قبليم هم جواب بديد
لطفا
تشكر

همگان همه چيز دانند و همگان هنوز به دنيا نيامده اند

چهارشنبه 16 تیر1394 - 12:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shakib نوشته است:
PEERE DANA نوشته است:
سلام خداقوت
دوستان همانطور که میدونید این طرح سیستم به لطف استاد حمید عزیز خیلی حرفه ی و ایده آل جواب داده و هست وبا نظراتشون موافقم.بنابراین وقت تان را صرف تمرین و جستجو بگذارید. .ودیگه ظاهرش و باطنش بستگی به هزینه و هنر شما در مونتاژ کامل همه ی بخش ها داره,تا بتونین سبک و مقاوم,خوش دست و شیک وو بسازین...بنده هم بدون تغییر ساختم و میزبان و همراه از همه لحاظ به کارایی و قابلیت هاش اطمینان دارند و با افتخار اسمشو نصب کردم و در پاسخ گفته ام که محصول یک دانشمند نابغه ی ایرانی و مقیم در قلب ها هستش.
بنظرم اگر فردی از کارکرد دستگاه ناراضیه!مطمعن باشید که مشکلی در مدار و مونتاژشون و تنظیمات و مکان هست...و یا اینکه اپراتوریه خودش رو زیر سوال میبره,... :-?
و در برخورد شخصی میزبان و یا همراه...که به سیستم فلزیابی اشراف و آشنایی ندارند؛بالاخره طی چند دقیقه یا ساعت جستجو در مکانشون,با اپراتوری صحیح تان, عمق زنی وقدرت,نقطه زنی دقیق,تفکیک وحذف آهن,سایز و عمق تقریبی فلز مدفون,پس از بررسی نقاط بهشون اعلام می کنید,مطمعن باشید,بعد حفاری نقاط و نتیجه ی منطبق اعلام شده,تمام ابهاماتشون برطرف خواهد شد... =p~
و بلعکس اون فرد میزبان یا همراه... که اندکی به سیستم فلزیابی آشنا باشد و یا حتی حرفه ی باشد ؛با کمی جستجو و کارکردن با دستگاه fpi_h ,متوجه کارایی بالا و کم نظیرش خواهد شد.

سلام جناب پیردانا لوپتون خیلی شکیله ازنظر کارایی چطوره؟

سلامت باشید,شکیب عزیز,
خواهش میکنم نظر لطفتونه,خیلی وقته از قبل بنده روی لوپ کار میکنم.وبا توجه به هزینه بالاتر و ساختش که مشکل و مراحلش زمانبر و وقت گیره,نتیجه خوب بود .توضیح مختصری از مشخصاتش تا خودتون به کاراییه خوبش پی ببرید تا در ساخت لوپهاتون مفید باشه,البته این نکات چیز تازه ی نیستند... ,این لوپ تخت رو میشه بشکل دایره نیز بسازم.فعلا بنا بدلایلی بصورت بیضی 55×40 که معادل لوپ 45 سانتی میشه...بابیست رشته, سیم لاکی 0/20 مرغوب,بهم تابیده شده که میشه حدود یک میل بصورت سیم لیتز تمیز در اومده,و بتعداد 22 دور و فاصله ی بین دورها حدود سه میل منظم و محکم بدون لرزش...و مزایای استفاده از قالب چوبی,شیلد اسپری گرافیت ,ضد رطوبت و سبک مقاوم,ظرفیت 330mh مقاومت 0/8,
سکه 500 تومانی حدود 55 سانت...و ازش راضی هستم,

چهارشنبه 16 تیر1394 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیر دانای عزیز تابیدن سیم.22/.به چه نحویه؟وسیله خاسی برای تابیدن دارین؟چون متراژ خیلی بالاست و سخته تابیدنش

چهارشنبه 16 تیر1394 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
mohsenlrl نوشته است:
سلام آقا حمید.بنده تستهایی رو با انواع کابل انجام دادم که لازم دیدم خدمتتون عرض کنم.برعکس نظر دوستان هم rg58 و هم 59 که جنس خیلی خوبم بودن،با گرفتن سیم در حد لمس میتر منفی می دادند،کابل مکس هم در سه حالت وصل کردم،در حالت اتصال شیلد به منفی و در حالت وصل دو مغزی داخل به یه نقطه و وصل شیلد به نقطه دوم ( هر چند احساس کردم در این حالت سنس بهتره)،میتر منفی داشتم.فقط در حالتی که شیلد کابل مکس به جایی وصل نبود و دو سیم مغزی به دو نقطه وصل بودن مشکل میتر منفی حل شد و دستگاه با دیلی 19 و سنس خوب با نویز کم کار کرد.این تستها با لوپ 20 بود.یه سوالم داشتم اقا حمید،بنده از یه ربع سکه طلا و یه انبردست کوچک برای تست حذف آهن استفاده کردم،متاسفانه با وجود درست بودن عدد تفکیک،حذف آهن درست کار نمی کنه،و تقریبا با هم حذف میشن،نمب دونم چرا در ورژن جدید اینجوری شده،ورژنهای قبل این مشکل نبود

خیلی ممنون از شما خسته نباشین.
بله فکر میکنم قبلا هم به این نکته در خصوص کابل اشاره کردین و تجربه خوبی هست. روش نهایی که شما استفاده کردین ایرادی نداره و بهرحال در این خصوص نتیجه عملی حرف آخر رو میزنه. امیدوارم دوستان هم توجه داشته باشن.
در مورد حذف آهن متوجه نشدم چرا درست کار نمیکنه؟ اگر درجه حذف آهن درست و به اندازه باشه اصلا نباید سکه طلا حذف بشه و فقط باید انبردست رو حذف کنه. اگر ممکنه دقیق تر توضیح بدین یا فیلم مشخصی بگیرین تا بررسی کنم.
ضمنا توجه داشته باشین با توجه به تغییراتی که در زمینه کابل و لوپ و شیلد انجام دادین طبیعتا ممکنه درجه حذف آهن چند عدد تغییر کرده باشه! پس درجه حداقلی حذف آهن رو باید مجددا پیدا کنین و بعد با سایر فلزات هم تست کنین.

آقا حمید یه فیلم تهیه کردم. همنطور که تو فیلم معلومه بنده تست رو از شماره 12 تا 14 انجام دادم. سکه و انبر دست کوچیک. در شماره 14 هر دو کاملا حذف شدن، ولی در 12 و 13 نه. متأسفانه بنده احساس می کنم دستگاه اول سکه رو حذف می کنه و بعد انبردست رو. در بهترین حالت می تونم بگم هم زمان. من در ورژن 2.1 کاملا عالی حذف آهن رو داشتم. با همین انبردست و سکه راحت حذف آهن رو داشتم. نمی دونم چرا اینجوری شده، اعداد تفکیکم درسته
http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1436304642

چهارشنبه 16 تیر1394 - 1:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ariana2014 نوشته است:
سلام و عرض و ادب خدمت پیر دانا :ymhug:

جناب پیر دانا براتون مقدوره که برای دوستانی که فن مونتاژ رو بلد نیستن این فلزیاب رو بسازید؟ اگه براتون مقدوره با توجه به قیمت قطعات و دستمزد حضرتعالی قیمت رو هم بیان کنید که در این صورت بنده نوازی فرمودین :x

سلامت باشید ariana2014 دوست عزیز,
خواهش میکنم.شما به اعضای انجمن لطف دارید.این نحو مونتاژ متاسفانه هزینه اش بالاست و شاید کمی برای دوستان بصرفه نباشه و مونتاژش مشکله و مراحلش زمانبره و حدود دو هفته زمان میبره . و گاهی مشغله زیاده...چون باید تمام بخش ها بهترین شکل ودقت با تمام جزییات انجام بشه تا نتیجه کل بعد تست از همه لحاظ و شرایط , رضایت بخش باشه.و اگر قرار به ساخت باشه,اوضاع فرق میکنه و کیفیت و... همه یکسان باشه و حتی رو به رشد و ارتقاء باشه.
بنده خیلی به این رشته و مونتاژ علاقه دارم ,تا نیاز های خودم رو برطرف سازم.چون از مونتاژ و نتیجه ی معقول راضی هستم.لذا خوشحال میشم دوستان هم ازش بهره ببرن تا نیاز اونها هم برطرف بشه و ما رو هم دعا کنند...و باعث افتخاره اگر قابل بدونن بتونیم در هدف والای استاد حمید عزیز نقشی داشته باشیم...چراکه نه!
البته باید توجه داشت که همه ما که عضو انجمن هستیم,در واقع مهمان هستیم.و شرعا و عرفا...اگر معامله ی در انجمن صورت بگیره,کمیسیون اونهم طبق درصدی به انجمن تعلق بگیره و پرداخت بشه...تا کمکی به هزینه های انجمن و پیشرفتش باشه.و طبق ظوابط انجمن انجام بگیره. وگویا جدیدا نیز استاد مجتبی عزیز بنا بدلایلی قبول زحمت کردند تا مشکلی خدای ناکرده سهوا هم صورت نگیره و زیر نظر انجمن باشه...

چهارشنبه 16 تیر1394 - 1:43am
مدیر کل
مدیر کل

mohsenlrl نوشته است:
آقا حمید یه فیلم تهیه کردم. همنطور که تو فیلم معلومه بنده تست رو از شماره 12 تا 14 انجام دادم. سکه و انبر دست کوچیک. در شماره 14 هر دو کاملا حذف شدن، ولی در 12 و 13 نه. متأسفانه بنده احساس می کنم دستگاه اول سکه رو حذف می کنه و بعد انبردست رو. در بهترین حالت می تونم بگم هم زمان. من در ورژن 2.1 کاملا عالی حذف آهن رو داشتم. با همین انبردست و سکه راحت حذف آهن رو داشتم. نمی دونم چرا اینجوری شده، اعداد تفکیکم درسته
http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1436304642

ممنون محسن جان.
خیر بنظر من دستگاه شما مشکلی نداره! مشکل اینجاست هر چه ما در نسخه های جدید داریم عملکرد دستگاه روی زمین رو بهتر میکنیم برخی از این نوع تستها که اشکال هم داره به ظاهر خوب در نمیاد! :D مشکل تست شما اینه که به سیستم عملکرد دستگاه و توضیحات توجه نکردین. اولا برای عملکرد تفکیک تست سریع فلز درست نیست چون برای اطمینان باید فلز چند ثانیه مقابل لوپ باشه تا پروسه تفکیک و حذف کامل بشه. بعد اون هست که اگر تشخیص آهن داده بشه بوق قطع میشه. این حالت برای این گذاشته شده که فلز غیر آهن به اشتباه حذف نشه. مطلب بعدی این هست که اگر فلز بسرعت به لوپ نزدیک بشه یا بچسبه کلا تفکیک عمل نمیکنه! باید تصور کنین کاوش واقعی هست و با سرعتی معقول دارین از روی فلز عبور میکنین. وقتی چیزی سنس شد کافی هست چند لحظه لوپ رو روی مرکز هدف نگه دارین تا عدد تفکیک مشخص بشه و اگر تشخیص اهن هم داد صدا قطع بشه. این حالت برای جلوگیری از حذف اشتباهی ضروری هست.
بنابراین همون تست اول شما اگر دقت کنین درست بوده! یعنی با درجه پایین تر انبردست یک بار بدرستی حذف شد ولی دفعه بعدی خیلی سریع انجام دادین و حذف نشد! درجه حذف آهن هم در نسخه های جدید خیلی بیشتر شده تا با لوپهای بیشتری قابل تطبیق باشه. لذا شما باید پایین ترین درجه حذف آهن رو که آهن شروع به حذف میشه استفاده کنین و حداکثر یک درجه میتونین بیشتر از اون تنظیم کنین. چند درجه بالاتر ببرین تمام فلزات حذف میشن و طبیعی هم هست. این رو بارها توضیح دادم.

چهارشنبه 16 تیر1394 - 2:04am
آواتار کاربر

سلام بر آقای مهندس حمید عزیز.
بنده با گیتا باطری تماس گرفتم. ایشون بعد از چند روز انتظار بالاخره گفتند فرم رو اشتباه پر کردین و همه اطلاعات خالیه. باید مینیمم آمپر و مینیمم ولتاژ و آمپر لحظهای و پاس آمپراژ و اینا رو هم به ما بدین تا باطری رو براتون درست کنیم.
http://gbcell.ir/page.php?7
آیا این موارد بر کار یک فلز یاب موثر هست؟ آیا باطری هم تولید پالس میکنه و جریان لحظه ای داره؟ و این ها رو چه مقادیری پر کنم در فرم؟
این فرمیه که باید پر کنم تا باطری رو بفرستن. آیا توصیه ای در بابت باطری به جز مواردی که قبلا ذکر کردین دارید؟

با سپاس @};-

چهارشنبه 16 تیر1394 - 3:02am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین.
این مشخصات دقیق برای باطریهای مورد استفاده ما ضرورتی نداره! شما بگین 5 سلول لیتیوم یون حدود 2 آمپر معمولی میخواین! به هر فروشنده باطری بگین بلافاصله متوجه میشه چی میخواین. با این فرمی که بنده میبینم جلو شما گذاشتن مشخصه که قیمت زیادی هم در انتظار شماست! :D

چهارشنبه 16 تیر1394 - 3:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
PEERE DANA نوشته است:
ariana2014 نوشته است:
سلام و عرض و ادب خدمت پیر دانا :ymhug:

جناب پیر دانا براتون مقدوره که برای دوستانی که فن مونتاژ رو بلد نیستن این فلزیاب رو بسازید؟ اگه براتون مقدوره با توجه به قیمت قطعات و دستمزد حضرتعالی قیمت رو هم بیان کنید که در این صورت بنده نوازی فرمودین :x

سلامت باشید ariana2014 دوست عزیز,
خواهش میکنم.شما به اعضای انجمن لطف دارید.این نحو مونتاژ متاسفانه هزینه اش بالاست و شاید کمی برای دوستان بصرفه نباشه و مونتاژش مشکله و مراحلش زمانبره و حدود دو هفته زمان میبره . و گاهی مشغله زیاده...چون باید تمام بخش ها بهترین شکل ودقت با تمام جزییات انجام بشه تا نتیجه کل بعد تست از همه لحاظ و شرایط , رضایت بخش باشه.و اگر قرار به ساخت باشه,اوضاع فرق میکنه و کیفیت و... همه یکسان باشه و حتی رو به رشد و ارتقاء باشه.
بنده خیلی به این رشته و مونتاژ علاقه دارم ,تا نیاز های خودم رو برطرف سازم.چون از مونتاژ و نتیجه ی معقول راضی هستم.لذا خوشحال میشم دوستان هم ازش بهره ببرن تا نیاز اونها هم برطرف بشه و ما رو هم دعا کنند...و باعث افتخاره اگر قابل بدونن بتونیم در هدف والای استاد حمید عزیز نقشی داشته باشیم...چراکه نه!
البته باید توجه داشت که همه ما که عضو انجمن هستیم,در واقع مهمان هستیم.و شرعا و عرفا...اگر معامله ی در انجمن صورت بگیره,کمیسیون اونهم طبق درصدی به انجمن تعلق بگیره و پرداخت بشه...تا کمکی به هزینه های انجمن و پیشرفتش باشه.و طبق ظوابط انجمن انجام بگیره. وگویا جدیدا نیز استاد مجتبی عزیز بنا بدلایلی قبول زحمت کردند تا مشکلی خدای ناکرده سهوا هم صورت نگیره و زیر نظر انجمن باشه...

سلام به همه دوستان عزیز انجمن فلزجو و مهندس حمیدعزیز @};- @};- @};-
جناب پیردانای عزیز شماهم خسته نباشید ازعکسهایی که گذاشتین معلومه واقعا زحمت زیادی برای مونتاژکشیدین و سلیقه ی زیبایی هم دارین امیدوارم همیشه توکارهاتون موفق و پیروز باشید. ( البته با اجازه از استاد حمید عزیز من و خیلی از دوستان مشکل نداشتن لوپ مناسب برای مدارو داریم ) جناب پیر دانا ممنون میشم بفرمایید که آیا بجز سیستم فقط لوپ رو به تنهایی برای من و بچه های انجمن زحمت ساختشو میکشید؟ هزینه ساختشو هم بفرمایید لطف کردید،

چهارشنبه 16 تیر1394 - 3:16am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1104 , 1105 , 1106 , 1107 , 1108 , 1109 , 1110 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure