انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:44am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 564 , 565 , 566 , 567 , 568 , 569 , 570 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
حمید نوشته است:
Ancient عزیز خسته نباشین. ایشالا کسالت حاصل از این کاوش سریع تر برطرف بشه! :D
نتیجه ای که گرفتین در مجموع خوب بوده و رسیدن به تنظیماتی که در شرایط سخت واقعا جوابگو باشن از نظر من بسیار ارزشمند هست. لذا از دوستان هم خواهش میکنم این نوع نتایج رو با دقت زیادی مورد توجه قرار بدن.
در خصوص نکته اول که فرمودین حتی با گراند 5 هم در ابتدا مشکل داشت باید عرض کنم در شرایط سخت باید گراند رو 1 بذارین نه 5 ! گراند 5 برای موقعی هست که با زمین بهتری مواجه هستین و میخواین برد بهتری هم داشته باشین. وگرنه برای زمینهایی که متر به متر شرایط خاک عوض میشه بهتره از گراند کمتر استفاده کنین.
نکته بعدی که بنظر من اصل داستانه تنظیم دیلی هست. در واقع در شرایط بد زمین میشه با تنظیم دیلی بالاتر از 20 ثبات خیلی خوبی بدست اورد.
در مورد ارتباط بین فرکانس و بازه انتگرال هم از نظر من رابطه مشخصی وجود نداره! اگر چنین ارتباطی هم باشه جنبه تجربی داشته و در صورت اثبات مطلب جالب و قابل توجهی هست.

ممنونم مهندس عزیز ، لطف دارین ( :D )
در رابطه با تنظیم گراند که عرض کردم ، باید بگم البته که فرمایش شما صحیح هست و بنده دچار خطای نوشتاری یا شاید حافظه ای (هنگام نوشتن مطلب) شدم.به منش نیک تون بنده رو عفو بفرمایید :ymblushing: :x
چون چون از دیروز عصر که رسیدم فقط اندکی استراحت کرده و تا الان بخاطر سردرد ناشی از سینوزیت نخوابیدم ، گمان میکنم دیگه هنگ کردم :D
در رابطه با تنظیم دیلی صددرصد جنابعالی صحیح میفرمایین و برای حذف ذرات و رگه های آلی و معدنی باید مقدار دستی اون برحسب بالانس و سنس بدون خطا ، بالاتر از معمول قرار بگیره .
در رابطه با ارتباط علمی فرکانس و بازه انتگرال گیری درظاهر چیزی وجود نداره ، اما از نظر بنده :
چون در اینجا مقدار دیلی دستی رو در مقادیر بالا و تقریبا حداکثری قرار میدیم ، این تنظیم میتونه به حذف املاح ذرات کمک شایانی کنه.رابطش با فرکانس هم بصورت تجربی بنده فهمیدم که فرکانس هرچه پایین تر باشه عمق نفوذ امواج در خاک افزایش پیدا میکنه و همچنین حساسیت به فلزات کوچکتر کمتر میشه و این رنج کاری پایین فرکانس + مقادیر دیلی بالا = حذف بیشتر ذرات . در کنار اینها این تنظیمات بازه انتگرال گیری در مقادیر کم به فلز طلا و شاید بسیاری از املاح و ذرات حساسیتش بیشتر بشه (البته مقادیر کمتر بازه انتگرال گیری باعث افت برد تقریبا محسوسی میشه) ، بنابر این با افزایش مقدار بازه انتگرال گیری در کنار کاهش فرکانس میتونیم کمک بیشتری به حذف ذرات و املاح کنیم.
تجربه نشون داده اکثر فلزیابهای دارای تفکیک ، در مناطق مرطوب و آلوده( همچنین چمنزارهایی که ریشه شون خاک رو سیاه میکنه ) نقاط خطا رو بعنوان طلا و فلزات غیرمغناطیسی تشخیص میدن.الیته نتیجه تست دوستان در همین تاپیک هم با تنظیمات عادی سنس خطای برخی از اینطور مکانها بود.
در رابطه با علم ردیابی اطلاعات دقیقی ندارم ، اما گمان میکنم اکثر دوستان هم در مود فرکانسی طلا ، در چنین مکانهایی با خطا مواجه میشن.البته متاسفانه نمیدونم آیا مقوله ردیابی و هاله و یون در زمینه فلزیاب هم تاثیر گذار هست یا نه !
ولی باز هم عرض میکنم بنده این تنظیمات و روابط تناسبی رو صرفا برحسب تجربه بدست آوردم و باید توسط دوستان عزیز تست بشه تا ببینیم برای اکثریت پاسخگو هست یا خیر!
این چند خط توجیح هم نظر شخصی بنده هست و باید دید مورد تایید مهندس گرامی قرار میگیره یا دوباره خیر!؟ :D
مهندس جان از محضرتون عذرخواهی میکنم و امیدوام اظهارات بنده رو به دید شاگرد بررسی کنید و کم سوادی ام رو به بزرگواری خودتون ببخشید . ما در محضر شما عملا هیچ حرفی برای گفتن نداریم :ymblushing:
پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

یکشنبه 9 فروردین1394 - 2:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

عرض ادب.مهندس جان دوباره تست کردم مساله برد حل شد.تا 160 هم رسید بردم برای سینیبه قطر 48 با لوپ 30.فقط تو فرکانسهای پایین و نزدیک به 200 هم L7812CV بسیار داغ میشه بعد از چند دقیقه.طبیعیه؟

یکشنبه 9 فروردین1394 - 2:31pm
مدیر کل
مدیر کل

رگولاتور 7812 با تنظیمات عادی فرکانس و پهنای پالس نباید زیاد داغ کنه. در واقع میزان جریانکشی از رگولاتور به همین دو تنظیم بستگی داره. البته اگر لوپ شما دارای مقاومت یا ظرفیت کمی باشه طبیعتا میزان جریانکشی کمی بالاتر میره. در نهایت هم باید عرض کنم هر چقدر باطری شما ولتاژ بالاتری داشته باشه رگولاتور بیشتر داغ میکنه! مثلا با باطری 18 ولت میزان گرم کردن در حد کمی هست ولی با باطری 24 رگولاتور بیشتر داغ میکنه و طبیعیه چون نحوه عملکرد رگولاتور ها به همین صورت هست. در هر حال باید حتما از یک هیت سینک مناسب استفاده کنین. حتی اگر مصرف جریان مدار کم باشه ؛ بلحاظ باطری ولتاژ بالایی که استفاده میشه رگولاتور بدون هیت سینک مناسب قابل استفاده نیست.

یکشنبه 9 فروردین1394 - 5:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان باطریم 19 ولت نشون میده.مقاومت لوپم 1 اهم.ظرفیتش 370 میکروهانری.الان هیت سینکمم عوض کردم و یه خورده بزرگتر شو نصب کردم.از سیلیکونم بینشون استفاده کردم.روی فرکانس 240 و پهنای 170 دوباره تست میکنم و دمای هیت سنک رو خدمتتون عرض میکنم.ممنون

یکشنبه 9 فروردین1394 - 6:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

systembbp نوشته است:
عرض ادب.مهندس جان دوباره تست کردم مساله برد حل شد.تا 160 هم رسید بردم برای سینیبه قطر 48 با لوپ 30.فقط تو فرکانسهای پایین و نزدیک به 200 هم L7812CV بسیار داغ میشه بعد از چند دقیقه.طبیعیه؟

داداش با لوپ 60 و بزرگتر تست کرردی بردت چقدره؟

گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است
گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود

یکشنبه 9 فروردین1394 - 6:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

systembbp نوشته است:
مهندس جان باطریم 19 ولت نشون میده.مقاومت لوپم 1 اهم.ظرفیتش 370 میکروهانری.الان هیت سینکمم عوض کردم و یه خورده بزرگتر شو نصب کردم.از سیلیکونم بینشون استفاده کردم.روی فرکانس 240 و پهنای 170 دوباره تست میکنم و دمای هیت سنک رو خدمتتون عرض میکنم.ممنون

مهندس رو فرکانس 170 پهنای 180 یه خورده گرم شد بعد از2-3 دقیقه که گذاشتم 10 دقیقه یه ربع کار کرد دمش بالاتر نرفت.
روی فرکانس 240 پهنای 180 به نسبت حالت قبلی خیلی داغ شد کل هیت سینکش.اونقدری دستتو 10 15 ثانیه میچسبوندی کنار هیت سینک انگشتت داغ داغ مشد.دمای هیت سینک یا رگلاتور 7812 چقدر باید بشه تو یه همچین فرکانسی؟

یکشنبه 9 فروردین1394 - 6:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
داداش با لوپ 60 و بزرگتر تست کرردی بردت چقدره؟

تو خونه که نمیتونم تست کنم.سر زمین تست میکنم و اطلاع میدم

یکشنبه 9 فروردین1394 - 6:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تا چه دمایی کار میکنه مهندس جان؟تا 125؟در صورت سوختنش مثلاً بر اثر دمای بالا چه اتفاقی میفته واسه سایر قطعات؟ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 9 فروردین1394 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

systembbp نوشته است:
systembbp نوشته است:

مهندس رو فرکانس 170 پهنای 180 یه خورده گرم شد بعد از2-3 دقیقه که گذاشتم 10 دقیقه یه ربع کار کرد دمش بالاتر نرفت.
روی فرکانس 240 پهنای 180 به نسبت حالت قبلی خیلی داغ شد کل هیت سینکش.اونقدری دستتو 10 15 ثانیه میچسبوندی کنار هیت سینک انگشتت داغ داغ مشد.دمای هیت سینک یا رگلاتور 7812 چقدر باید بشه تو یه همچین فرکانسی؟

..........................
دوست عزیز : دمای رگلاتور شما اینجور که بیان کرده ای عادیست و جای نگرانی نداره. خیالت راحت باشه به این اسونی ها نمی سوزه و باید مقداری گرم بشه. این از خصوصیت رگلاتوره و این دما برای رگلاتور قابل تحمله. با تشکر

یکشنبه 9 فروردین1394 - 7:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

amiri11 نوشته است:
systembbp نوشته است:
systembbp نوشته است:
مهندس جان باطریم 19 ولت ...

..........................
دوست عزیز : دمای رگلاتور شما اینجور که بیان کرده ای عادیست و جای نگرانی نداره. خیالت راحت باشه به این اسونی ها نمی سوزه و باید مقداری گرم بشه. این از خصوصیت رگلاتوره و این دما برای رگلاتور قابل تحمله. با تشکر

ممنون جناب امیری .البته تست که میکردم دیدم افزایش پهنای پالس تاثیرش روی دمای 7812 خیلی بیشتر از فرکانس بود.مثلاً من دمایی که روی فرکانس 350 با پهنای 155 داشتم کمی کمتر از دمای فرکانس 180 با پهنای 180 بود!!!

یکشنبه 9 فروردین1394 - 8:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 564 , 565 , 566 , 567 , 568 , 569 , 570 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 114 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure