انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 4:02am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 441 , 442 , 443 , 444 , 445 , 446 , 447 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
بنده هم به نوبه خودم دعا میکنم تا هرچه زودتر مشکل این مرد بزرگ و شریف حل بشه و بدون هیچ تعارفی هر کاری که از دستم بربیاد در خدمتم.
شک نکنید کسی که اینهمه دل رو شاد کرده و اینهمه آدم از لحاظ علمی و اخلاقی بهش مدیون هستن از لطف خداوند محروم نمیمونه و اوستا کریم هواشو داره و مشکلاتش رو حل میکنه.
الهی آمین

شنبه 8 اسفند1393 - 1:39am

سلام
بنده کوچولوتر از این حرفهام که دعا کنم،چون دعام از دماغم بالاتر نمیره چه برسه به عرش خدا.
ولی امیدوارم به احترام زینب کبری (س) مشکل تمام محبین و شیعیان مولا علی (ع) حل بشه بالاخص مشکل و گرفتاری برادر بزرگوارمون مهندس حمید عزیز.
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

شنبه 9 اسفند1393 - 5:05am
مدیر کل
مدیر کل

azadun نوشته است:
استاد حمید عزیز با تشکر از توضیخات مفید شما در خصوص شیلد گرافیت .
مهندس جان عکس لوپی را که در خصوص لوپ 60 سانت با پوب بالسا گذاشتم مقاومت 1 اهم را نشان میدهد .اما امروز مت.جه شدم مولتی متر من حدو 0.2 دهم اهم زیاد نشان میدهد با این حساب مقاومت آن لوپ میشود 0.8 اهم و 358 میکرو هانری (البته بدون سیم رابط) . که با توجه به فرمایش شما میتواند بهترین مشخصات برای لوپ باشد(درست است ؟) . .ضمنا برای انجام مراحل پایانی ساخت لوپ یک سوال برایم مطرخ شده و آن است که آیا فاصله شیلد گرافیتی (که با مقوای نازک درست شده ) با سیمها اهمیت دارد یا خیر؟ و این فاصله چقدر باید باشد؟
با تشکر از راهنمایی های شما دوست عزیز

خواهش میکنم.
بله مشخصات لوپی که فرمودین تقریبا معادل مونولوپهای مینلب هست و بنظر میرسه به ایده آل نزدیک باشه! مشکلی نیست.
فاصله صفحه شیلد گرافیت تا خود لوپ باید کم باشه بطوریکه تقریبا چسبیده به سطح لوپ باشه.

شنبه 9 اسفند1393 - 5:07am
مدیر کل
مدیر کل

kiansk نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز من دقیقا طبق همون شرایطی که شما فرمودید دستگاه رو ساختم از مهون جایی هم که همه وسایل گرفتن منم گرفتم با بهترین کیفیت هم مونتاژ کردم نزدیک بیست تا هم لوپ درست کردم آخریش هم آقا رضا میگفت یه لوپ درست کرده با کابل آیفون تصویری ۶زوج که ۴تایی جفتشون کرده شده سه رشته با شش دور یه لوپ ۶٠ ساخته که فلز ٣۵×٣۵رو اگه اشتباه نکنم از ٢٢٠میزنه یه چیزی تو مایه های لورنز ولی من دقیقا همون رو ساختم بیشتر از ١۴٠ نمیزنه اونم استیل رو فلزات دیگه رو ضعیفتر میزنه مونتاژم مشگل داشته باشه دستگاه بالا نمیاد کیفیت مونتاژم هم مشگل داشته باشه بردم کم میشه ده در صد نهایت بیست در صد دیگه یه متر که کم نمیشه فکر کنم دوستامون در مورد اعلام نتایجشون یکم بی انصافی میکنن یا اینکه دستگاه من مشگل داره مهندس لطفا راهنمایی کنید

خسته نباشین.
خیر دوستان کم لطفی نمیکنن! نتایج خوبی هم که بعضا اعلام میشه تنها شاید کمی از نتایج تستهای من فراتر بوده و میتونه کاملا واقعی باشه. چرا که همه میدونیم در ساخت مدارات مختلف فلزیاب فاکتورهای ریز متعددی وجود داره که دقت و رعایت همه اونها میتونه نتیجه رو اندکی بهتر کنه و صد البته لوپهایی که مناسب تر هستن میتونن کمی برد بیشتر هم داشته باشن.
مشکل شما به اعتقاد من میتونه در مدار باشه. حالا یا در مونتاژ اشتباهی وجود داره یا مقدار قطعه ای درست نیست یا آپ امپ اصلی نیست یا ماسفت و ترانزیستور BS170 مشکل داره و حتی شاید تنظیم فیوبیتها و پروگرام میکرو! در خیلی از این شرایط مدار کار میکنه اما درست کار نمیکنه که توقع نتیجه حداکثری ازش داشته باشیم!

شنبه 9 اسفند1393 - 5:11am
مدیر کل
مدیر کل

kamal857 نوشته است:
ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﻧﻈﺮ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﻦ ﮔﺮﺍﻓﯿﺖ ﺍﺻﻼ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺯﻣﯿﻦ ﯾﺎ ﺷﯿﻠﺪ ﻣﺪﺍﺭ
ﻣﺘﺼﻞ ﺑﺸﻪ ! ﻣﺎ ﻫﯿﭽﻮﻗﺖ ﻧﮕﻔﺘﯿﻢ ﭼﻨﯿﻦ ﮐﺎﺭﯼ ﺑﺎﯾﺪ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﮕﯿﺮﻩ ﻭ
ﻇﺎﻫﺮﺍ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﮕﺎﻫﻬﺎﯼ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﻫﻢ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﻭ ﻧﻤﯿﮑﻨﻦ .

مهندس حمید عزیز این قسمت حرفهای شما برا من مبتدی کمی گنگه.
شما از یه طرف تو مدار یه جایی برای شیلد تعریف کردید و از طرفی خیلی از دوستان تو سایت گفتند که شیلد مدار به گرافیت وصل میشه.
الان من موندم که نویز زمین چطوری دفع یا خنثی میشه.
اصول کلی شیلد لوپ چیزی هست که شما فرمودید ?

خواهش میکنم.
در خصوص عدم اتصال شیلد گرافیت فکر میکنم توضیح من واضح بود. بخصوص که عرض کردم ما شیلد گرافیتی رو اصلا برای دفع نویز استفاده نمیکنیم که اتصالش به زمین مدار تاثیری ایجاد کنه! در واقع نویز اصلی تاثیرگذار روی فرکانسهای پایین هست که اصلا لایه گرافیتی در برابرش خاصیت شیلد انچنانی هم نداره. روی نویزهای فرکانس بالا هم که گرافیت میتونه اندکی موثر باشه ؛ اولا خود مدار در برابر نویزهای فرکانس بالا بسیار مصون تر هست ؛ و در ثانی حتی در صورت عدم اتصال لایه شیلد به زمین مدار هم تا حد زیادی خاصیت حفاظت و شیلد لوپ انجام میشه!
اما در مورد گذاشتن نقطه شیلد چند کاربرد میتونه داشته باشه. یکی اینکه اگر کسی مایل بود خود مدار رو در محفظه شیلد قرار بده میتونه از فویل الومینیوم جهت پوشش خود مدار استفاده کنه و در نهایت به این نقطه وصلش کنه. حالت دیگه هم استفاده از سیم شیلد استریو هست که در این صورت قسمت شیلد سیم به این نقطه وصل میشه. ولو اینکه در سمت لوپ به هیچ کجا وصل نباشه! در واقع در این حالت فقط سیم رابط لوپ هست که توسط زمین مدار حفاظت میشه. اما تستها نشون داده سیم کواکسیال معمولی بدون استفاده از نقطه شیلد هم جواب خوبی میده. در نهایت اگر دوستان بتونن از لایه ای از فویل الومینیوم که خودش توسط فلزیاب سنس نمیشه استفاده کنن ؛ در اون صورت مساله اتصال شیلد فویل به زمین مدار معنی پیدا میکنه که البته ظاهرا هنوز تست نشده.

شنبه 9 اسفند1393 - 5:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید عزیز ممنون بابت پاسخگویی شما.
من لوپم با شیلد الومینیومی ،شیلد شده ودر جریان هستید.
منفی رو هم به شیلو لوپ وصل کرده بودم.
تو برد مدار یه کاهش کوچولو داشتم و یه مطلب دیگه ،مجبور بودم دیلی دستی رو از ۲۰ به ۲۶ تغییر بدم.
ولی دیشب بدون وصل منفی هم وصلش کردم ،تفاوت زیادی در بردش ندیدم .
مساله اصلی که باعث شده بنده نتایج تست رو نزارم ،عدم تست لوپ در محیط بیرون بوده که طبق گفته شما ،شیلد لوپ خودشو حین کار نشون میده.

شنبه 9 اسفند1393 - 5:52am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم کمال عزیز.
فکر میکنم منظور شما استفاده از همون برچسبهای استیکر آشپزخانه بود. اگر در حد بسیار جزئی برد کم میکنه اشکالی نداره. اتفاقا نشون میده که تاثیری داره! در کاوش در واقع نتیجه برعکس هست و اگر هم سبب افزایش برد در خاک نشه لااقل برد کمتری هم نسبت به حالت بدون شیلد نداره. چون اصل داستان مربوط به جوابگیری در شرایط واقعی کاوش هست و تست های در هوا ارزش زیادی ندارن. شیلد موقع کاوش سبب ثبات بیشتر میشه و اگر بشه حساسیت رو یک درجه بالاتر قرار داد دیگه قطعا نتیجه بهتری نسبت به حالت بدون شیلد بدست میاد.

شنبه 9 اسفند1393 - 6:39am

با تشکر از راهنمایی های بی دریغ مهندس حمید شریف بخاطر راهنمایی های بی دریغشون

شنبه 9 اسفند1393 - 7:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام از شنیدن مشکلات مهندس عزیز ناراحت شدم.خدایا تورا به مقربان درگاهت قسمت میدهیم که مشکل همه هموطن هایمان مخصوصا مهندس عزیز را هر چه سریعتررفع وعاقبت بخیر بفرما.امین ^:)^

شنبه 9 اسفند1393 - 8:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
انشالا که هر چه زودتر مشگل استاد حمید عزیز حل بشه و سایشون بالا سر این انجمن باشه

شنبه 9 اسفند1393 - 8:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 441 , 442 , 443 , 444 , 445 , 446 , 447 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Abdollahi.uok و 125 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure