انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 13 خرداد1403 - 5:44am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2062 , 2063 , 2064 , 2065 , 2066 , 2067 , 2068 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی مهندس حمید ممنون

شنبه 27 آذر1395 - 11:49pm

سلام مهندس . نحوی حجم گیری با دستگاه چگونه هست؟ بنظرتون با لوپ 1*1 دوباره اون منطقه سنس کنم اطلاعات بهتر و بیشتری برای تفکیک میده ؟ و نتیجه دقیق تری از نوع فلزی که سنس میکنه میده ؟ با لوپد 1 اعداد تفکیک که با لوپ 45 تغییر میکنه؟

یکشنبه 28 آذر1395 - 10:13am
مدیر سایت
مدیر سایت

arshia91 نوشته است:
سلام مهندس . نحوی حجم گیری با دستگاه چگونه هست؟ بنظرتون با لوپ 1*1 دوباره اون منطقه سنس کنم اطلاعات بهتر و بیشتری برای تفکیک میده ؟ و نتیجه دقیق تری از نوع فلزی که سنس میکنه میده ؟ با لوپد 1 اعداد تفکیک که با لوپ 45 تغییر میکنه؟

با سلام
شما لطفاً بخش اپراتوری فلزجو رو مقداری مطالعه کن تجارب خوبی درش هست . موفق باشی @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 28 آذر1395 - 2:38pm
مدیر کل
مدیر کل

arshia91 نوشته است:

خواهش میکنم لطف کنین مباحث اپراتوری رو در تاپیک مخصوص خودش مطرح کنین تا بهتر قابل پیگیری باشه.
برای حجم گیری بهتره دستگاه رو روی حساسیت نسبتا بالا بذارین و ترجیحا گراند رو خاموش و اسپید رو روی بالاترین درجه ای که ثبات وجود داشته باشه بذارین و سپس از فاصله چند متری به نقطه مورد نظر نزدیک بشین. جایی که سنس شروع میشه تا جایی که تمام میشه بهمراه نقطه مرکز که بیشتر میزان میتر سنس رو دارین علامت بزنین. این کار رو با زاویه 90 درجه از جهت دیگه هم انجام بدین و علامتگذاری کنین. در واقع به این روش بعلاوه (+) گفته میشه. به این شکل حجم سنس هدف بدست میاد ولی باید توجه داشت که الزاما این حجم خود هدف نیست! اگر هدف کوچک و در عمق کم باشه حجم سنس بیشتر از حجم خود هدف هست و اگر هدف در عمق باشه معمولا حجم ناحیه سنس کوچکتر از حجم خود هدف در میاد. لذا حجم گیری واقعی نیاز به تجربه عملی زیادی داره و اگر به این تجربه برسین میتونین با توجه به حجم ناحیه سنس و ارقام میتر سنس و نحوه تغییر اون به تخمین خوبی در مورد عمق هدف هم دست پیدا کنین.
اگر با لوپ کوچکتر سنس قوی داشتین و میتر سنس از حدود 50 بالاتر بوده ؛ تفکیکش هم دقت خوبی داشته و نیاز نیست از نظر تفکیک با لوپ بزرگتر اون نقطه رو بررسی کنین. اگر لوپها طبق توصیه درست شده باشن و اعداد 3 گانه و درجه حذف آهنشون در رنج نرمال باشه تفاوت محسوسی از نظر نتیجه تفکیک ندارن.

یکشنبه 28 آذر1395 - 4:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس خسته نباشین
ببخشید باز مزاحمتون شدم چندتا سوال دارم دستگاه من نمیدونم چرا همش میتر منفی میده با اینکه لوپ ساکن حرکت داده نمیشه از چی میتونه باشه؟
سوال دومم این که ایرون رجکت از ۱۵ بیشتر میبرم دستگاه دیگه همه چیز اهن تشخیص میده ی جورایی کلا تفکیک بهم میریزه ب نظر شما مشکل از کجاست؟
سوال سوم این که اگه ایسی lf357 تقلبی باشه اعداد سه گانه کم میشه؟.من چندتا ایسی lf357n و lf357h و lf157h دارم وقتی که هرکدوم رو برد میزارم اعداد ۳گانه عوض میشه.یه ایسی lf357n دارم ک اونو رو برد میذارم اعدادسه گانه ۱۱۰ . ۲۴۰. ۳۵۰میشه این ایسی تقلبی درسته؟

سه شنبه 30 آذر1395 - 2:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
1- در شرایطی که دستگاه و لوپ ساکن هست بهیچ وجه نباید میتر منفی داشته باشین وگرنه مدارتون اشکال داره! ممکنه یکی از خازنها معیوب باشه یا اشکالی از این دست. تازمانیکه این مشکل رو برطرف نکردین سراغ باقی تستها نرید!
2- این مساله طبیعی هست و در راهنما هم قید کردم. درجه حذف آهن بیشتر به منظور تنظیم سیستم حذف با لوپهای مختلف و مدارات مختلف گذاشته شده. وگرنه از درجه ای به بعد عملا همه چیز آهنی شناخته میشه و اون درجه هم کاملا بستگی به مختصات لوپ و مدار شما داره. توضیح جامع در مورد نحوه تنظیم حذف آهن در راهنما اومده.
3- تغییر جزئی اعداد 3 گانه بواسطه تغییر ایسی 357 حتی از نوع اصلی طبیعیه! ولی رنج اعداد باید حفظ بشه و این مهمه. اعدادی که نوشتین اصلا در رنج درست نیستن. این میتونه از 357 تقلبی باشه و حتی میتونه از ایراد دیگری داخل مدارتون باشه. توصیه میکنم مدارتون رو بطور کامل بررسی کنین.

سه شنبه 30 آذر1395 - 2:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

۱_ مهندس همه خازن ها باید تست بشن ؟. میشه رو همون برد تست کرد؟
۳.فقط اون ایسی تقلبی اعداد سه گانش پایینه اون یکی ایسی ها ۲۸۵.۶۷۷.۷۸۰

سه شنبه 30 آذر1395 - 3:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس من تو خونه خیلی تست کردم موقعی که گراند فعال میکنم فلز سنس میکنم میتر منفی میده از بردش کم میشه

سه شنبه 30 آذر1395 - 4:36pm
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:
۱_ مهندس همه خازن ها باید تست بشن ؟. میشه رو همون برد تست کرد؟
۳.فقط اون ایسی تقلبی اعداد سه گانش پایینه اون یکی ایسی ها ۲۸۵.۶۷۷.۷۸۰

1- اگر خازن سنج داشته باشین و حداقل یک تست ظرفیت بگیرین که خیلی بهتره. وگرنه با این وضع کیفیت قطعات در بازار همیشه این احتمال هست که از چند خازن یکیش مشکل داشته باشه! نصب معکوس خازنهای الکترولیت و بخصوص تانتالیوم هم میتونه سبب معیوب شدنشون بشه.
2- تست خازن روی برد معمولا درست جواب نمیده. بستگی به سیمکشی اون خازن در مدار داره.
3- با این اعداد 3 گانه مشکلی وجود نداره.

سه شنبه 30 آذر1395 - 5:36pm
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:
مهندس من تو خونه خیلی تست کردم موقعی که گراند فعال میکنم فلز سنس میکنم میتر منفی میده از بردش کم میشه

در مورد نحوه تست برد و سنس فلز در صورت فعال بودن گراند در راهنما توضیح دادم. یا باید نحوه تست خودتون رو تغییر بدین و مشابه کاوش واقعی باشه یا اینکه گراند رو غیرفعال کنین.

سه شنبه 30 آذر1395 - 5:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2062 , 2063 , 2064 , 2065 , 2066 , 2067 , 2068 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 144 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure