انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 12 خرداد1403 - 10:27am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2182 , 2183 , 2184 , 2185 , 2186 , 2187 , 2188 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

fcbarcelona0 نوشته است:
با سلام ایا این فویل اشپزخونه که عکسشو گزاشتم به درد شیلد مدار میخوره؟

مسائل مربوط به شیلد در تاپیک همه چیز درباره شیلد لوپ مفصلا مطرح شده. خیر فکر نمیکنم این فویلها مناسب باشن! چون فویل معمولی در نزدیکی لوپ با قدرت بالا سنس میشه که نباید اینطور باشه. برای شیلد باید از پوششی استفاده کرد که در عین دارا بودن رسانایی الکتریکی ؛ توسط لوپ سنس نشه یا سنس ضعیف در حد میتر تک رقمی در مجاورت لوپ داشته باشه.

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 3:38pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز، خسته نباشی
مهندس دستگاه فلزجو رو من مونتاژ کردم چند وقتی هم باهاش کار کردم ولی نمیدونم چه مشکلی واسش پیش اومده ک وقتی روشنش میکنم و به لوپ وصلش میکنم شروع میکنه به سنس کردن الکی ، هی سنسش بالا پایین میشه واسه خودش، یه بار چند وقت پیش پرسیدم اینو و یه سوال دیگه پرسیدم ک وقتی لوپ به دستگاه وصله دستگاه روشن نمیشه ک bs170 رو عوض کردم درست شد این مشکلش، واسه سنس الکی هم گفتین خازن های تانتال رو عوض کنم ک عوض کردم ولی مشکل سنس خود به خودیش ازبین نرفته!! اعداد سه گانش با لوپ ۳۰ داخل خونه هست ۳۴۰-۷۱۰-۸۰۰، با فرکانس۱۲۰ و پهنای ۱۵۰ و حساسیت۱۵ ،
آخرین قطعاتی هم ک عوض کردم خازن های تانتال و bs170 وirf840 هستن، ولی یه مشکل روشن نشدن با لوپ برطرف شده ولی مشکل سنس خود به خودی ازبین نرفته، سنس هم از میتر منفی۵۰۰ تا مثبت۹۹۹ هی تغییر میکنه، ممنون میشم کمکم کنید، مرسی مهندس حمید عزیز، کارتون درسته @};- ^:)^

ممنون. خواهش میکنم.
اگر سنس از میتر منفی 500 تا مثبت 999 تغییر بکنه که مشخصا یک ایراد اساسی در کار هست و اصلا نمیشه با این شرایط از دستگاه استفاده کرد! ابتدا باید بررسی کنین منبع نویز قوی در نزدیکی دستگاه وجود نداشته باشه. ترجیحا در مکان دیگه هم تست کنین. تغییر فرکانس رو هم مد نظر قرار بدین شاید روی فرکانسی گذاشتین که تداخل نویز وجود داره. در مدار تقریبا اگر هر خازنی معیوب باشه ممکنه به عملکرد غیر عادی منجر بشه. همینطور سلامت دیودهای 4148 رو چک کنین. حتی میکرو هم ممکنه در جریان ایراد قبلی مدار شما معیوب شده باشه!

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 3:44pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
مهندس حمید عزیز سلام، آقا من یه آی سی lf357 پلاستیکی داشتم ک قبلا وصلش کرده بودم ک اعداد سه گانه اون چیزی ک باید میبود نبود ک شما گفتید احتما این آی سی تقلبیه ک من فلزیش رو خریدم وصل کردم اعداد سه گانه درست شد. الان این ۳۵۷پلاستیکی رو وصل کردم سنس خود به خودی کلا قطع شده و دریافت نویز دستگاه هم خیلی کمه، فقط اعداد سه گانه با این آی سی ۱۲۱-۳۳۹-۴۹۸ هست با لوپ ۳۰ داخل خونه، پهنای ۲۰۰فرکانس۱۸۰حساسیت ۱۰ و برد دستگاه با لوپ ۴۵ حدود پنجاه سانته ک هیچ فرقی نمیکنه یه صفحه ده در ده سانت بذارو جلوی لوپ یا یه سینی ۵۰ سانتی، کلا بردش از پنجاه شصت سانت تجاوز نمیکنه، با جمع بندی همه ی این حرفا بنظرتون مشکل دستگاه از کجاست!؟ :-\
بازم مرسی از تموم‌ زحمتاتون @};- @};-

بررسی عملکرد دستگاه در شرایطی معنی داره که آیسی 357 شما اصلی باشه و اعداد 3 گانه مناسب داشته باشین. وگرنه اینکه با یک ایسی تقلبی دستگاه ثبات داره اصلا ملاک نیست. ممکنه 357 دیگری هم که تهیه کردین اشکال داشته باشه و فقط اعدادش درست باشه! نکات پست قبلی رو هم در نظر بگیرین.

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 3:48pm

سلام دوستان هنگام پروگرام کردن ایسی با برنامه progisp عبارت chip enable program errorنوشته میشه ایا پروگرامر مشکل پیدا کرده یا اینکه ایسی سوخته خواهشا دوستانراهنمایی کنند.البته سوال مربوط ب انجمن نبود.

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 4:35pm

سلام مهندس حمید. من یک کابل7در 1.5دارم میشه برای لوپ 2متری ازش استفاده کنم تفکیک بالوپ بزرگ مهم نیست فقط میخام بدونم اهم وهانریش جواب میده

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 4:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehdi.ah نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز، خسته نباشی
مهندس دستگاه فلزجو رو من مونتاژ کردم چند وقتی هم باهاش کار کردم ولی نمیدونم چه مشکلی واسش پیش اومده ک وقتی روشنش میکنم و به لوپ وصلش میکنم شروع میکنه به سنس کردن الکی ، هی سنسش بالا پایین میشه واسه خودش، یه بار چند وقت پیش پرسیدم اینو و یه سوال دیگه پرسیدم ک وقتی لوپ به دستگاه وصله دستگاه روشن نمیشه ک bs170 رو عوض کردم درست شد این مشکلش، واسه سنس الکی هم گفتین خازن های تانتال رو عوض کنم ک عوض کردم ولی مشکل سنس خود به خودیش ازبین نرفته!! اعداد سه گانش با لوپ ۳۰ داخل خونه هست ۳۴۰-۷۱۰-۸۰۰، با فرکانس۱۲۰ و پهنای ۱۵۰ و حساسیت۱۵ ،
آخرین قطعاتی هم ک عوض کردم خازن های تانتال و bs170 وirf840 هستن، ولی یه مشکل روشن نشدن با لوپ برطرف شده ولی مشکل سنس خود به خودی ازبین نرفته، سنس هم از میتر منفی۵۰۰ تا مثبت۹۹۹ هی تغییر میکنه، ممنون میشم کمکم کنید، مرسی مهندس حمید عزیز، کارتون درسته @};- ^:)^

با اجازه از مهندس حمید عزیز. @};- این مورد برا من چندین بار اتفاق افتاد. شما دو سر کابل رابطو حتما چک کنید در مواردی بعد از مدتی استفاده و حمل نقل لوپ. دو قسمت مغزی و شیلد کابل در قسمت اتصال به کانکتور اتصالی میکنه و باعث بوق ممتد و همینطور میتر منفی میشه. و بعضی مواقع مغزی از داخل میشکنه و بخاطر قطع وصلی که میشه باعث این بی ثباتی میشه. در این قسمتها میتونید از چسب حرارتی استفاده کنید. @};-

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 4:51pm
مدیر کل
مدیر کل

سلمان فارسی نوشته است:
سلام مهندس حمید. من یک کابل7در 1.5دارم میشه برای لوپ 2متری ازش استفاده کنم تفکیک بالوپ بزرگ مهم نیست فقط میخام بدونم اهم وهانریش جواب میده

بله میتونین استفاده کنین. ولی نفرمایین تفکیک با لوپ بزرگ مهم نیست! تفکیک اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار میده که بخصوص پس از کسب تجربه بخشی از حفاریهای اضافی رو برای شما حذف میکنه. درسته که اهداف در عمق معمولا باید حفاری بشن چون احتمال با ارزش بودنشون بیشتره ولی با این حال خیلی بهتره تفکیک برای لوپ بزرگ هم درست کار کنه. ضمن اینکه عرض کردیم اگر تفکیک کلا عملکرد خوبی نداشته باشه معمولا سنس هم با مشکلاتی مواجه میشه. لذا بهتره وقتی زحمت میکشین و یک بار لوپ میسازین سعی کنین کمی وقت بذارین سیم مناسبتری پیدا کنین تا یک لوپ کارامد از هر لحاظ داشته باشین.

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 4:54pm

تشکر مهندس

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید وقتتون بخیر
مهندس جان رگلاتور 7812 رو عوض کردم همینطور دیود D3 ولی متاسفانه باز ولتاژ در جامپر بین خازن 15 و16 ندارم همینطور درR3 ولتاژ ندارم

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 7:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید خازن عدسی c23 هم عوض کردم سیم کشیا هم سالم هست بنظرتون مشکل از کجا میتونه باشه

یکشنبه 17 اردیبهشت1396 - 7:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2182 , 2183 , 2184 , 2185 , 2186 , 2187 , 2188 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: danialma , dcw76 , sami402000 , sanmao998 , sirvan327 و 116 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure