انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 1:59am

پاسخ به موضوع  [ 17 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 روز کورش بزرگ خجسته باد 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

هرگز زانو نخواهم زد، حتی اگر سقف آسمان از قامتم کوتاه تر باشد.((کورش بزرگ))

روز کورش بزرگ، روز صدور منشور حقوق بشر او، خجسته باد

تصویر

سه شنبه 7 آبان1392 - 7:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

patriot نوشته است:
هرگز زانو نخواهم زد، حتی اگر سقف آسمان از قامتم کوتاه تر باشد.((کورش بزرگ))

روز کورش بزرگ، روز صدور منشور حقوق بشر او، خجسته باد

تصویر

درود بر شما patriot عزیز @};-
روز جهانی کوروش کبیر، این بزرگ ابر مرد تاریخ که نامش سبب غرور و افتخاری بس بزرگ برای ایرانیان است، همچنین بر شما و تمامی ایرانیان سراسر گیتی خجسته باد :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

سه شنبه 7 آبان1392 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تبریک به تمام کورش دوستان ...ددرود به به روان پاکترینش

سه شنبه 7 آبان1392 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر همگی
درود بر جد بزرگوارمان کورش کبیر بزرگمرد جهانی و افتخار ایرانی..خجسته باد این روز بزرگ :ymparty:

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

سه شنبه 7 آبان1392 - 11:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: قلب دوستان
زاد روز کوروش کبیر بزرگ مرد ایران زمین و جهان مبارک باد

اینك كه به یاری مزدا ، تاج سلطنت ایران و بابل و كشورهای جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام می كنم : كه تا روزی
كه من زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من می دهد دین و آیین و رسوم ملتهایی كه من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت كه حكام و زیر دستان من ، دین و آئین و رسوم ملتهایی كه من پادشاه آنها هستم یاملتهای دیگر را مورد تحقیر قرار بدهند یا به آنها توهین نمایند.من از امروز كه تاج سلطنت را به سر نهاده ام ، تا روزی كه زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من می دهد ، هر گز سلطنت خود را بر هیچ ملت تحمیل نخواهم كرد و هر ملت آزاد است ، كه مرا به سلطنت خود قبول كند یا ننماید و هر که نخواهد مرا پادشاه خود بداند ، من برای سلطنت آن ملت مبادرت به جنگ نخواهم كرد .من تا روزی كه پادشاه ایران و بابل و كشورهای جهات اربعه هستم ، نخواهم گذاشت ، كسی به دیگری ظلم كند و اگر شخصی مظلوم واقع شد ، من حق وی را از ظالم خواهم گرفت و به او خواهم داد و ستمگر را مجازات خواهم كرد .من تا روزی كه پادشاه هستم ، نخواهم گذاشت مال غیر منقول یا منقول دیگری را به زور یا به نحو دیگر بدون پرداخت بهای آن و جلب رضایت صاحب مال ، تصرف نماید من تا روزی كه زنده هستم ، نخواهم گذاشت كه شخصی ، دیگری را به بیکاری بگیرد و بدون پرداخت مزد ، وی را بكار وادارد . من امروز اعلام می كنم ، كه هر كس آزاد است، كه هر دینی را كه میل دارد ، بپرسد و در هر نقطه كه میل دارد سكونت كند ، مشروط بر اینكه در آنجا حق كسی را غضب ننماید ،و هر شغلی را كه میل دارد ، پیش بگیرد و مال خود را به هر نحو كه مایل است ، به مصرف برساند ، مشروط به اینكه لطمه به حقوق دیگران نزند .من اعلام می كنم ، كه هر كس مسئول اعمال خود می باشد و هیچ كس را نباید به مناسبت تقصیری كه یكی از خویشاوندانش كرده ، مجازات كرد ، مجازات برادر گناهكار و برعكس به كلی ممنوع است و اگر یك فرد از خانواده یا طایفه ای مرتكب تقصیر میشود ، فقط مقصر باید مجازات گردد ، نه دیگران من تا روزی كه به یاری مزدا ، سلطنت می كنم ، نخواهم گذاشت كه مردان و زنان را بعنوان غلام و كنیز بفروشند و حكام و زیر دستان من ، مكلف هستند ، كه در حوزه حكومت و ماموریت خود ، مانع از فروش و خرید مردان و زنان بعنوان غلام و كنیز بشوند و رسم بردگی باید به كلی از جهان برافتد .و از مزدا خواهانم ، كه مرا در راه اجرای تعهداتی كه نسبت به ملتهای ایران و بابل و ملتهای ممالك اربعه عهده گرفته ام ، موفق گرداند .

درود بر کوروش کبیر شاهنشاه ایران و جهان

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت
همه روز ایرانیان تیره گشت
ز شیر شتر خوردن و سوسمار
عرب را بجائی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو
تُفو بر تو‌ای چرخ گردون تفو
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

چهارشنبه 8 آبان1392 - 4:29am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
بنده هم گرامیداشات این روز بزرگ رو به همه دوستان بخصوص patriot عزیز که یادآور موضوع بودن تبریک میگم.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 8 آبان1392 - 10:18am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر همه دوستان @};-
با آرزوی موفقیت برای تک تک بچه های زحمت کش فلزجو :x

چهارشنبه 8 آبان1392 - 10:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
چرا کوروش کبير ذوالقرنين است؟

گروهي براين باورند که اين ميراث ارزشمند ملي از اين رو که در تحقيقات روان شاد علامه آيت الله استاد طباطبايي، استاد شهيد مرتضي مطهري اثبات شده که ذوالقرنين، همان کوروش هخامنشي است يک ميراث گرانبار اسلامي نيز به شمار ميرود .

قرآن مجيد،کتاب شريف مسلمانان درآيه‌هاي 83 تا 99 سوره کهف، ذوالقرنين را فردي يکتاپرست، صالح، دادگر و انسان دوست و از بندگان شايسته و برگزيده خداوند نام برده و از او به نيکي ياد مي کند.

گروهي از فقها و بزرگان ذوالقرنين را کوروش هخامنشي مي‌دانند چنانکه آيت الله طباطبايي و پروفسور عبدالکلام آزاد (دانشمند شهير هندي) با دلايل متقن به اثبات رسانده اند که ذوالقرنين، همان کوروش کبير، بنيانگذار امپراتوري بزرگ هخامنشي در ايران است.

نظر قطعي علامه طباطبايي درالميزان بنا بر شواهد تاريخي محکم نيز بر اين مهم تاکيد دارد که ذوالقرنين قرآن همان کوروش کبير هخامنشي است.

استاد علامه طباطبايي درتفسيرالميزان آورده است : اگر ذوالقرنين قرآن، مردي مومن به خدا و به دين توحيد بوده، کوروش نيز اين چنين بوده و اگر ذوالقرنين، پادشاهي عادل و رعيت پروربوده، کوروش نيز چنين بود؛ اگر او نسبت به ستمگران و دشمنان مردي سياستمدار بوده او نيز بود؛ اگر دين، عقل، فضايل اخلاقي و ثروت و شوکت داشت، کوروش هم داشت؛ همان گونه که قرآن فرموده کوروش نيز سفري به سوي مغرب کرد، بر ليدي و پيرامون آن مسلط شد و بار ديگر به سوي مشرق سفر کرد. آنجا مردمي ديد صحرانشين و وحشي که در بيابان زندگي مي کردند. براي همين، به آنها کمک کرد، سدي ساخت در مقابل قبيله و قومي که آنها را آزار مي دادند؛ در تنگه داريال ميان کوه هاي قفقاز و نزديک به شهر تفليس.

اما مهم آنکه نام بنيانگذار نخستين و بزرگترين امپراتوري دنيا، نه تنها در قرآن مجيد بلکه حتي در کتاب هاي عهد عتيق مانند تورات نيز به عنوان يک انسان برگزيده و بلند مرتبه ثبت شده است.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

چهارشنبه 8 آبان1392 - 10:57am
استاد
استاد

درود بر کوروش کبیر شاهنشاه ایران و جهان و همیشه ابدی

چهارشنبه 8 آبان1392 - 11:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر کورش بزرگ و کورش دوستان و عدالتخواهان :-*

چهارشنبه 8 آبان1392 - 12:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 17 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure