انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 12:03pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 35 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 معرفی بخش 
نویسنده پیغام
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
ممنون مهدی جان.
داداش یادم رفت رم 2 گیگه..ای بابا! پس جریان فقط سر سی پی یو لعنتیه...عجبا خوب شد گرافیک نخریدم...
فعلا 250 تومن دارمکه بدم بالای سی پی یو...راستی بنظرت این سی پی یو فعلی منو برمیدارن ؟چند برمیدارن؟
اینم بگم من شاید بعدآ اواخر پاییز سیستمو کلآ عوض کنم و اینو کلآ بدم به یکی دیگه و خودم یکی دیگه بگیرم که همه چی جدید باشه مثل همین مادربردم.
اگر لطف کنی بگی بهتر از این سی پی یو چی میتونم بخرم که هزینه زیادی هم نداشته باشه نهایت 150 چون فقط چنتا بازی هست میخام اونارو برم تا اخر و بیخودی هزینه اضافی برای چیزی که بعدا میخام بفروشمش نپردازم
پیشاپیش ممنون :x

خواهش ;)

بله ژنرال جان.پردازندتون رو برمیدارن.همه که نمیخوان مثل شما بتل بزنن.بالاخره یکی هم پیدا میشه که یه سیستم اداری واسه تایپ بخواد دیگه :D
قیمتها مدام تقییر میکنه.فکر کنم پردازنده خودتون رو حدودای55- 60 بردارن(کمتر از 50 به هیچ عنوان ندید).قیمت نوش بدون کولر مخصوص خودش حدود 70-75 هست.
پیشنهاد بنده به شما اینه که پردازنده کار کرده گیر بیارید.پردازنده اینتل رو از کارتون در بیارید گارانتی نداره.همون بهتر که به خاطر استفاده شدن مقداری هم افت قیمت کنه
پیشنهاد های بنده یکیش پردازنده E5500 هست که حدودای 120 تومن قیمت میخوره(این پردازنده میتونه تا کارت GT440 و GT240 انویدیا رو راه بندازه)
بعدیش پردازنده E5700 هست که فرکانس بالاتری ارائه میده و قیمت همون حدودای 140 50 تومن باید باشه.
یه خورده بودجه رو از 150 بالاتر ببرید پردازنده E7500 انتخاب بهتری هست.(با این پردازنده میتونید تا حدودای کارت GTX260 و GTS450 رو راه بندازید)

راستی یادم رفت بالاتر خدمتتون بگم
رمهاتون با باس 800 کار میکنن چون پردازندتون بیشتر از باس 800 پشتیبانی نمیکنه :)

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهدی جان
واقعآ استاد سخت افزار کامپیوتر برازندتونه چون من با این چند سالی که همش تو زمینه بازی تخصص منحصر بفردی دارم :D
واقعا اینموارد رو نمیدونستم و خیر این تایپیک اینشد که من دیگه گرافیک نخرم که بعد هم پشیمون بشم...واقعا ممنون :ymhug:
///////////////////////////////////////////////
20 تومن بالاتر که اشکالی نداره همون e5700 رو میگیرم ..هفته بعد ببرم ببینم مال خودمو چند میگیرن اصلا از این سی پی یو که گفتید پیدا میشه اینجا یانه...
یه سوال دیگه هم دارم مهندس...خوب پس باس رم رابطه مستقیم با سی پی یو داره..اگر e5700 گرفتم این باس هم زیاد میشه یا فرقی نمیکنه؟
اگر هم فرقی بکنه فرقش تو بازی یا کلآ ویندوز چیه؟

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 11:03pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
ممنون مهدی جان
واقعآ استاد سخت افزار کامپیوتر برازندتونه چون من با این چند سالی که همش تو زمینه بازی تخصص منحصر بفردی دارم :D
واقعا اینموارد رو نمیدونستم و خیر این تایپیک اینشد که من دیگه گرافیک نخرم که بعد هم پشیمون بشم...واقعا ممنون :ymhug:
///////////////////////////////////////////////
20 تومن بالاتر که اشکالی نداره همون e5700 رو میگیرم ..هفته بعد ببرم ببینم مال خودمو چند میگیرن اصلا از این سی پی یو که گفتید پیدا میشه اینجا یانه...
یه سوال دیگه هم دارم مهندس...خوب پس باس رم رابطه مستقیم با سی پی یو داره..اگر e5700 گرفتم این باس هم زیاد میشه یا فرقی نمیکنه؟
اگر هم فرقی بکنه فرقش تو بازی یا کلآ ویندوز چیه؟

خواهش میکنم ژنرال جان.هدف بنده خدمت به دوستان هست ;)
بله ژنرال جان.باس قابل پشتیبانی توسط پردازنده مستقیما رو رم تاثیر داره.پردازنده 5700 هم باسش همون 800 هست.
برای باسهای بالاتر پردازنده باید برید سراغ سریهای بالاتر پردازنده(مثل E6550 از باس 1333 پشتیبانی میکنه)
همچنین میشه با اوورکلاک پردازنده تا حدی باس رو بالا برد.مثلا میشه همین پردازنده خودتون(2180) رو اوور کرد و اگه خنک نگهش دارید احتمالا بتونه تا حدودای باس 1066 برسه.در مورد 5700 هم همین صدق میکنه.
باس بالاتر باعث میشه که رم تو کلاک بالاتری عمل کنه که در کل باعث افزایش سرعت سیستم(نه اون طور که بگیم مثلا دو برابر. مقدار خیلی کمی که شاید حتی متوجه نشید) میشه.بهترین حالت افزایش باس پردازنده مربوط میشه به بازیها.برای افزایش باس باید فرکانس پردازنده رو بالاتر ببرید که مهمترین عامل برای اجرای بازی ها فرکانس بالاتر هست(البته معماری پردازنده مهمتر هست و منظور از این فرکانس مقایسه پردازنده هایی با معماری یکسان هست)
راستی افزایش فرکانس باعث میشه پردازنده داغ بشه و اگه نتونید خنک نگهش دارید سیستم ریست میشه و داغی بالا به سیستم صدمه میزنه.پس نیاز به سیستم خنک کننده هم دارید که خرج بالا میره و به صرفه نیست.
در کل همون در نظر گرفتن حجم رم به گیگابایت به صرفه تر و کارآمد تر هست تا در نظر گرفتن باس و تایمینگ :))

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهدی جون خدمت چیه؟ داری لطف میکنی :ymhug:
در مورد باس با عملکرد نامحسوسش فهمیدم جریان چیه..مث این میمونه که به براوو بنزین سوپر بزنی :))
وای کارت گرافیک عزیز من8600 جی تی که قربونش برم دستی دستی داشتم میسپردمش دست نامحرم :D

اشوزرتشت

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 11:35pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
در مورد باس با عملکرد نامحسوسش فهمیدم جریان چیه..مث این میمونه که به براوو بنزین سوپر بزنی :))
وای کارت گرافیک عزیز من8600 جی تی که قربونش برم دستی دستی داشتم میسپردمش دست نامحرم :D

شما بزرگوارید
بله ژنرال جان.تقریبا همین مثالی که زدید رو میشه در نظر گرفت.
اصولا ارتقا بهتر هست تا خرید سیستم.حالا شما ایشالله پردازنده رو میگیری بعد میگی ای بابا 8600 کمه
بالاتر میگیری میگی چرا نرم سوکت 1155 و از این داستانا
بنده خودم دیگه اینقدر قطعاتمو عوض کردم که دیگه بعضی وقتها یادم میره که با بعضی قطعات کار کردم یا نه :))
اولین گرافیک خودم این بود :D
Geforce 6200 LE XFX

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahdi نوشته است:
ژنرال نوشته است:

شما بزرگوارید
اصولا ارتقا بهتر هست تا خرید سیستم.حالا شما ایشالله پردازنده رو میگیری بعد میگی ای بابا 8600 کمه
بنده خودم دیگه اینقدر قطعاتمو عوض کردم که دیگه بعضی وقتها یادم میره که با بعضی قطعات کار کردم یا نه :))
Geforce 6200 LE XFX

راس میگی داش مهدی هی همه چی تغییر میکنه ادم هم باید قطعاتو تغییر بده..اولین گرافیک من اصلا یادم نمیاد چیبود اما انویدیا از سری های اول تو سال 2003 بود خریدیم..بعد mx4000 =)) بعدش جی تی5700 که کلی باهاش حال کردم...یدونه 8500 جی تی با برند palit گرفته بودم از دوستی لامصب وقتی اورش میکردیم مث 8600 جیتی کار میداد...این اخری رو هم یه 6 ساله دارم که خدا نگهش داره همیشه کارمو را انداخته تا ایناواخر که بقول شما دیگه کم کم باید بازنشستش کنیم :D

اشوزرتشت

پنج شنبه 4 اردیبهشت1392 - 12:09am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
mahdi نوشته است:
ژنرال نوشته است:

شما بزرگوارید
Geforce 6200 LE XFX

راس میگی داش مهدی هی همه چی تغییر میکنه ادم هم باید قطعاتو تغییر بده..اولین گرافیک من اصلا یادم نمیاد چیبود اما انویدیا از سری های اول تو سال 2003 بود خریدیم..بعد mx4000 =)) بعدش جی تی5700 که کلی باهاش حال کردم...یدونه 8500 جی تی با برند palit گرفته بودم از دوستی لامصب وقتی اورش میکردیم مث 8600 جیتی کار میداد...این اخری رو هم یه 6 ساله دارم که خدا نگهش داره همیشه کارمو را انداخته تا ایناواخر که بقول شما دیگه کم کم باید بازنشستش کنیم :D

ژنرال جان
ارتقا گاهی هم بد نیست.حداقلش اینه که وقت آدم صرف بالا اومدن سیستم نمیشه.

دوستان در مورد خرید قطعات درسته که بعضی ها میگن برند مهم نیست ولی همین بعضیها از رو اسم فقط میگن و به قولی مثلا هر گرافیک 440 ای که 440 نیست
پس هر کدوم از دوستان بین برندها گیر کیرده بود با کمال میل حاظر به راهنمایی خواهم بود

پنج شنبه 4 اردیبهشت1392 - 12:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام اقا مهدی :ymhug: :ymhug: :ymhug:
خیلی خوشحال شدم دیدم شما شدید استاد سخت افزار انجمن
بهتون تبریک میگم @};- @};- @};-

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 4:43pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

bantama نوشته است:
سلام اقا مهدی :ymhug: :ymhug: :ymhug:
خیلی خوشحال شدم دیدم شما شدید استاد سخت افزار انجمن
بهتون تبریک میگم @};- @};- @};-

سلام بانتاما جان
تشکر بزرگوار.نظر لطفتون هست @};- @};- @};-

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام اقا مهدی عزیز :x
من پارسال بهار یه پاور گرفتم که اسمش next و روش نوشته max power 1600w t.c
الان این پاور من قویه برای گرافیک و سی پی یو های بعدی؟؟ یا این شماره فیکه...اصلآ مگه چطور میشه فهمید قدرت واقعی پاور چنده؟ نرم افزار یا برنامه یا معیار سنجش داره؟؟

اشوزرتشت

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 9:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 35 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure