انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 9:01pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 35 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 معرفی بخش 
نویسنده پیغام
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سلام خدمت تمامی دوستان

بنده مهدی هستم و این بخش رو با توجه به صلاح دید مهندس مجتبی راه اندازی کردیم.
در این بخش دوستان میتونن سوالات خودشون رو در مورد سخت افزار کامپیوتر بیان کنن.بنده در حد توان پاسخ گو خواهم بود
فقط چند نکته خواهشا رعایت بشه

علاوه بر قوانین کلی که استاد حمید تو تاپیک قوانین وضع کردن خواهشا این موارد رو هم مد نظر قرار بدید
viewtopic.php?f=4&t=265

1-همونطور که مهندس مجتبی فرمودن خرید و یا فروش هر گونه کالا ممنوع هست.
2-خواهشا سوالات رو مربوط به بخش بپرسید و از بحث متفرقه و بی ربط به بخش پرهیز کنید
3-سوالات و مواردی که به بخش مربوطه خودشون مرتبط نباشن با هماهنگی مدیران محترم حذف میشه
4-سعی بشه سوالات داخل تاپیک پرسیده بشه.چرا که ممکنه که سوال شما سوال دوستان دیگه هم باشه و یا روند پاسخ گویی با همکاری دوستان سریعتر بشه

با تشکر

دوشنبه 1 اردیبهشت1392 - 1:03am
مدیر کل
مدیر کل

ممنونم اقا مهدی ایشاالله دوستان قدر شما رو بدونند و ازشما کمال استفاده رو بکنن ضمنا این مهندس حمید ما هم کارشناس سخت افزار هم هستند جدا از الکترونیک که خیلی ماهرند از ایشون هم میتونین کمک بگیرین موفق باشید

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

دوشنبه 1 اردیبهشت1392 - 1:10am
مدیر کل
مدیر کل

منم به نوبه خودم افتتاح این بخش رو تبریک میگم و امیدوارم از حضور آقا مهدی عزیز بهره مند بشیم.
همه ما میدونیم امروز با توجه به گسترش دنیای دیجیتال و کامپیوتری شدن بسیاری از دستگاهها مبحث سخت افزار در کنار مباحث قدیمی الکترونیک از اهمیت خاصی برخوردار شده. این هم یک واقعیت هست که در دنیای کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار بدون هم ارزش و معنی خاصی ندارن! حالا این مقولات میتونه در امر ساخت دستگاههای جدید فلزیابی هم مورد استفاده قرار بگیره و از این حیث کاملا مرتبط با موضوع کلی انجمن هست.
بهرحال ضمن تشکر از آقا مجتبای عزیز ؛ بنده هم در حد توان خودم به امید خدا در خدمت دوستان هستم.

دوشنبه 1 اردیبهشت1392 - 3:01am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

مجتبی نوشته است:
ممنونم اقا مهدی ایشاالله دوستان قدر شما رو بدونند و ازشما کمال استفاده رو بکنن ضمنا این مهندس حمید ما هم کارشناس سخت افزار هم هستند جدا از الکترونیک که خیلی ماهرند از ایشون هم میتونین کمک بگیرین موفق باشید

بازم تشکر مهندس :)

دوشنبه 2 اردیبهشت1392 - 9:12am
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
منم به نوبه خودم افتتاح این بخش رو تبریک میگم و امیدوارم از حضور آقا مهدی عزیز بهره مند بشیم.
همه ما میدونیم امروز با توجه به گسترش دنیای دیجیتال و کامپیوتری شدن بسیاری از دستگاهها مبحث سخت افزار در کنار مباحث قدیمی الکترونیک از اهمیت خاصی برخوردار شده. این هم یک واقعیت هست که در دنیای کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار بدون هم ارزش و معنی خاصی ندارن! حالا این مقولات میتونه در امر ساخت دستگاههای جدید فلزیابی هم مورد استفاده قرار بگیره و از این حیث کاملا مرتبط با موضوع کلی انجمن هست.
بهرحال ضمن تشکر از آقا مجتبای عزیز ؛ بنده هم در حد توان خودم به امید خدا در خدمت دوستان هستم.

تشکر استاد
ایشالله با همکاری شما سعی میکنم در اسرع وقت پاسخ گوی سوالات دوستان در این بخش باشم

دوشنبه 2 اردیبهشت1392 - 9:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام اقا مهدی
تبریک بخاطر پست جدید :ymhug:
اقا من یکدونه کارت گرافیک عهد بوق دارم
nvidia geforce8600gt 512ddr2-128bit
میخام بازیهای جدید مثل battle field3 رو اجرا کنم شدیدا کم میارم حتی اورکلاک هم جواب نمیده حتی رو لاو میزارم تنظیمات بازی رو اما باز کم میاره...سی پی یوم هم ضعیفه اما میخام گرافیک رو عوض کنم چون بعضی بازیها مثلResident Evil Operation Raccon City زیاد به سی پی یو من کاری ندارن فقط از گرافیک کم میارم...تو محدوده 200-300 تومن چ پیشنهادی داری برام مخصوصا اینکه تو این شهر خراب شده من بغیر از hd5450 و gt210 کارت دیگه ای پیدا نمیشه که جفتشون مضخرف و هم از کارت فعلی من ضعیفتر هستند....چه کنم؟

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 6:52pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
سلام اقا مهدی
تبریک بخاطر پست جدید :ymhug:
اقا من یکدونه کارت گرافیک عهد بوق دارم
nvidia geforce8600gt 512ddr2-128bit
میخام بازیهای جدید مثل battle field3 رو اجرا کنم شدیدا کم میارم حتی اورکلاک هم جواب نمیده حتی رو لاو میزارم تنظیمات بازی رو اما باز کم میاره...سی پی یوم هم ضعیفه اما میخام گرافیک رو عوض کنم چون بعضی بازیها مثلResident Evil Operation Raccon City زیاد به سی پی یو من کاری ندارن فقط از گرافیک کم میارم...تو محدوده 200-300 تومن چ پیشنهادی داری برام مخصوصا اینکه تو این شهر خراب شده من بغیر از hd5450 و gt210 کارت دیگه ای پیدا نمیشه که جفتشون مضخرف و هم از کارت فعلی من ضعیفتر هستند....چه کنم؟

سلام ژنرال جان
خواهش میکنم بزرگوار

در مورد کارت خودتون این کارت همچین عهد بوقی هم نیست :D
زیاد روی اوورکلاک کارت های قدیمی هم حساب نباید باز کرد.اکثر این کارتها علاوه بر این که بسیار داغ هستن تغذیه خوبی هم ندارن و در کل بیشترشون رو اصلا درست نیست اوور کرد و یا اوورشون تاثیر زیادی نداره(سری مخصوص اوور هم دارن که بحثشون جداست)

شما اگه براتون ممکنه مشخصات اصلی سیستم که برا بازی مهم هست (پردازنده "-" رم+ باس رم "-" گرافیک+برند گرافیک) رو برام پی ام کنید(دوست داشتید همینجا بگید) تا خدمتتون عرض کنم که مشکل میتونه از کجای سیستمتون باشه که نمیتونید بتل 3 رو حتی روی تنظیمات پایین اجرا کنید.8600 همچین کارت ضعیفی هم نیست که شما میگید.میتونه مشکل از ضعیف بودن پردازنده و رم باشه.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 8:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
ممنون که جواب دادی عزیز
عرضم بحضورت سی پی یوم رو از اول داشتم که e2180 intel -2000ghz dual core
سی پی یو هم بسته مادر بردم که lga-755 هست
البته میدونم ضعیفه اما خوب خیلی بازیا رو من باهاش روون اجرا کردم :D
رم هم ddr3 bus1066 -zeppeline
که نمیدونم چرا روی 800 هرتز کار میکنه
بعدشم که گرافیک بایو استار و کلاک هسته 540 و کلاک رم 333 :|
البته همین گرافیک خیلی از بازیها رو روی مدیوم تنظیمات خیلی خیلی روون میره..اما نمیدونم این بازیهای جدید چه ریگی به کفششونه که نمیتونه اجراشون کنه!

اشوزرتشت

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 8:45pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

ژنرال نوشته است:
سلام
ممنون که جواب دادی عزیز
عرضم بحضورت سی پی یوم رو از اول داشتم که e2180 intel -2000ghz dual core
سی پی یو هم بسته مادر بردم که lga-755 هست
البته میدونم ضعیفه اما خوب خیلی بازیا رو من باهاش روون اجرا کردم :D
رم هم ddr3 bus1066 -zeppeline
که نمیدونم چرا روی 800 هرتز کار میکنه
بعدشم که گرافیک بایو استار و کلاک هسته 540 و کلاک رم 333 :|
البته همین گرافیک خیلی از بازیها رو روی مدیوم تنظیمات خیلی خیلی روون میره..اما نمیدونم این بازیهای جدید چه ریگی به کفششونه که نمیتونه اجراشون کنه!

سلام
خواهش میکنم ژنرال جان.وظیفه بود

در مورد شما خدمتتون عرض کنم که پردازنده تون ضعیف هست.بازی های جدید جزئیات بالایی دارن و پردازنده های قویتری نیاز دارن.رم با این مشخصات که فرمودید با هر تایمینگی تا 2 گیگ برای اندازه 1360 *768 و تنظیمات های بتل 3 کفایت میکنه(البته بالاتر باشه بهتره.منتها مینیموم سیستم رو در نظر میگیریم)
رمتون 1 گیگ باشه حتی اگه قدرتمندترین سیستم بازی جهان رو هم داشته باشید رو بتل 3 لگ میزنه
با وجود پردازندتون هر چند هم که گرافیکتون رو بالاتر ببرید تاثیری در اجرای بازی نخواهد داشت!!! در واقع این طور خدمتتون بگم که قدرت گرافیکیتون از پردازندتون بالاتر هست.شما به جای گرافیک سعی کنبد که پردازنده بالاتری بگیرید.حالا هر چقدر بودجه داشتید میتونید بگید تا خدمتتون راهنمایی کنم چه پردازنده ای خوبه.
بعد از اینکه پردازنده ای گرفتید که تونست از تمام قدرت گرافیک استفاده کنه(یا به اصطلاح برای گرافیک گلوگاه ایجاد نکنه) در صورتی که رم 2 با همین باس 1066 داشته باشه(صرف نظر از دی دی آر 2 بودن یا 3 بودن) میتونید همین بازی رو با همین کارت 8600 با اندازه صفحه و کیفیت 2 تا 3 برابر الان اجرا کنید
شاید این مشکل هم براتون پیش اومده باشه که سیستم دیر لود بشه و بالا بیاد.اونم از همین پردازنده هست.
همچنین بعد از خرید پردازنده میتونید گرافیک خودتون رو بفروشید و یه گرافیک بالاتر که از دایرکت ایکس 11 پشتیبانی میکنه تهیه کنید.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 10:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهدی جان.
داداش یادم رفت رم 2 گیگه..ای بابا! پس جریان فقط سر سی پی یو لعنتیه...عجبا خوب شد گرافیک نخریدم...
فعلا 250 تومن دارمکه بدم بالای سی پی یو...راستی بنظرت این سی پی یو فعلی منو برمیدارن ؟چند برمیدارن؟
اینم بگم من شاید بعدآ اواخر پاییز سیستمو کلآ عوض کنم و اینو کلآ بدم به یکی دیگه و خودم یکی دیگه بگیرم که همه چی جدید باشه مثل همین مادربردم.
اگر لطف کنی بگی بهتر از این سی پی یو چی میتونم بخرم که هزینه زیادی هم نداشته باشه نهایت 150 چون فقط چنتا بازی هست میخام اونارو برم تا اخر و بیخودی هزینه اضافی برای چیزی که بعدا میخام بفروشمش نپردازم
پیشاپیش ممنون :x

اشوزرتشت

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 10:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 35 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure