انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:40am

پاسخ به موضوع  [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 ساخت دقیق آنتن ردیاب 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

مهدی نوشته است:
مهدی نوشته است:
دوستانی که برای روون شدن آنتنها از بلبرینگ استفاده کردن ، چون بلبرینگ آهنی بوده و برای اینکه بدون اتصال به دستگاه خوراک محسوب شده ، باید مقداری شیلنگ سرم که شفاف بوده را برش داده و در داخل میله برنجی فرو کنید تا به محل اتصال بلبرینگ و میله برنجی برسه و باعث جلوگیری از اتصال بدنه با میله برنجی بشه ، اینکار هم باعث عدم اتصال و خوراک محسوب نشدن بصورت آنتنهای خالی شده و هم میله داخل بلبرینگ کیپ شده و خیلی خوب گردش میکنه ..موفق باشید[/color][/size] @};-

دوستان خواهشاً مطالب رو بادقت بیشتری بخونید و مطالب قبل رو هم مطالعه بفرمائید چون بحثها سرچشمه ای دارن که شما نمیتونید با خوندن آخرین مطلب متوجه منظور نویسنده بشید .. [-X

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 19 تیر1392 - 10:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
sulduz نوشته است:
سلام آقا مهدی
بلبرینگ برای مله چهر میل از کجا میشه پیدا کرد؟

دوست خوبم بلبرينگ به ابعاد كوچيك در بلبرينگ فروشي ها دارن ، ولي چون مصرف كمي داره اغلب فروشنده ها كمتر ميارن ، بنده چهار تا به اندازه خيلي مناسب خريدم و به دسته آنتنها وصل كردم ولي خوشم نيومد ! چون بسيار روون شدن آنتنها در حد بلبرينگ اصلا مناسب نيست ! اونهم براي اشخاص مبتدي ! چون خيلي روون شده و درمقابل هر سيگنال ضعيفي واكنش نشون ميده و گردش ميكنه كه دراين صورت خطا رو بالا ميبره و كنترل آنتنها رو سخت ميكنه ؛ اگر از قطعات مكانيكي با اندازه هاي مناسب استفاده بشه هيچ استهكاكي بوجود نمياد و آنتنها گردش مناسبي خواهند داشت و هيچ نيازي به بلبرينگ نيست ؛ مثلا انتهاي آنتها كه داخل دسته سواره خوب تيز بشه و بعد سرش رو مثل نوك خودكار كمي گرد كنيم با سوهان خيلي نرم كه نوك تيز رو خش دار نكنه خيلي مهمه ، بعد قطعه بعدي انتهاي دسته بوده كه اين قسمت تيز شده آنتن ميره داخلش كه سوراخش نبايد زياد گود باشه چون باعث استهكاك به بدنه شده و جلوي حركت روون آنتنهارو ميگيره مثل دستهاي سري اول و دوم ردياب خودمون ؛ اين سوراخ نبايد بيشتر از 1سانت باشه ، مورد آخر روي دسته بوده كه بهترين گزينه واشر پلاستيكي شيرها يا مغزي هاي شير آب بوده ، اگر سوراخشون تنگ هست نتراشيد كه خراب ميشه ! اگر ميله آنتن شما 4 ميل هست شما يك ميخ يا يك ميله ديگه پيدا كنيد كه قطرش 6 ميل باشه بعد واشر رو داخل اين ميله 6 ميل فرو كنيد و قسمتي از ميله رو روي شعله گاز خونه گذاشته تا واشر نسوزه بعد كمي حرارت بديد خيلي كم تا واشر ذوب نشه ، بعد بگيريد زير آب خنك تا اندازه همون ميله 6 ميل بمونه روي قسمت سوراخ وسط واشر ، حالا ميتونيد واشر رو داخل دسته جاساز كنيد ...موفق باشيد @};-

سلام دوست عزيز با نظرت در مورد بلبرينگ كاملا موافقم دوستان استفاده نكند كه بي فايده است اصلا معلوم نيست آنتن خودش پيچيده يا بخاطر روان بودن بلبرينگ هست تو كار گول ميزنه.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 26 تیر1392 - 4:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام وتشكر
در دسته هاي خالي بدون مدار آيا دسته ها بايد :
1) با ميله برنجي اتصال داشته باشند؟
2)دسته بايد عايق شده وبا دست اپراتور تماس نداشته باشند؟
متشكرم

پنج شنبه 28 شهریور1392 - 11:06am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام .
من رفتم دنبال میله برنجی نمره 4 ولی پیدا نکردم . اصلاً تو محله ی نایابه.
اخرش تونستم نمره 3 المانیشُ گیر بیارم . استفاده از این میله نمره 3 اشکالی نداره ....
ممنون @};-

پنج شنبه 13 آذر1393 - 11:07am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

sulduz نوشته است:
سلامبر همه ی دوستان
میخوام یه آنتن ساده خم کنم از سیم برنخی هر کار میکنم خمش قوس دار میشه گونیا در نمیاد . چه جوری میتونم به صورت صحیح خم کنم؟... و زاویه اش چند درجه باشه بهتره؟ لطفن راهنمایی کنین ممنون

جایی رو که میخوای خم کنی با ماژیک علامت بزن سیم برنجی رو دااخل لوله ها کن سر لوله ها که بهم رسیدن رو بیار جای علامت زده شده خمش کن

یکشنبه 27 دی1393 - 12:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تهـــــــران
سلام دوستان. دوستای خوبم ازتون درخواست کمک دارم.من هیچ روشی برا درست کردن یه آنتن خوب و اصولی رو نمیدونمو بلدنیستم یکی دارم ولی خیلی دره پیت و آشغاله خداییش
ممنون میشم یه آنتنی بهم اموزش بدید که برا خلایابی باشه و یه تثبیت کننده خلاباشه
ازهمتون ممنون میشم بصورت پیام خصوصی بهم آموزش بدین دوستای خوبم. خداییش نیازمند کمکم الان لطف کنین این کارو بکنیدو یه روش خوب که یه آنتن تثبیت کننده خلا رو بهم اموزش بدین که بسازمش خیلی خیلی ممنون
اینم آی دی یاهوی من Arashmohebi74@yahoo.com

عقل سرمایه ای است که هرگز تمام نمیشود
درپناه حق سرفراز و پایدار باشید

سه شنبه 4 اسفند1393 - 2:44am
ICQ YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تهـــــــران
دوستان عزیز یکی از دوستان از بنده خواسته بود که روش ساخت رو بهشون بگم و کمکش کنم در ساخت ردیاب و فرمودند که یکی دارند ولی درپیت هستش و به درد نمیخوره با یوزر بده هم اینجا پیام گذاشتند تا کمکی بشه براشون که متاسفانه نشد و ایشون یک ردیاب حرفه ای تهیه کرد. ممنون از همه شما عزیزان

عقل سرمایه ای است که هرگز تمام نمیشود
درپناه حق سرفراز و پایدار باشید

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 1:09am
ICQ YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ramzyab69 نوشته است:
سلام دوستان. دوستای خوبم ازتون درخواست کمک دارم.من هیچ روشی برا درست کردن یه آنتن خوب و اصولی رو نمیدونمو بلدنیستم یکی دارم ولی خیلی دره پیت و آشغاله خداییش
ممنون میشم یه آنتنی بهم اموزش بدید که برا خلایابی باشه و یه تثبیت کننده خلاباشه
ازهمتون ممنون میشم بصورت پیام خصوصی بهم آموزش بدین دوستای خوبم. خداییش نیازمند کمکم الان لطف کنین این کارو بکنیدو یه روش خوب که یه آنتن تثبیت کننده خلا رو بهم اموزش بدین که بسازمش خیلی خیلی ممنون
اینم آی دی یاهوی من Arashmohebi74@yahoo.com

آنتن برای حفره یابی باید کاملا برنجی بدون عایق باشه و حفره از فاصله نهایتا 3متری تا عمق 15 متر براحتی میزنه البته با تستی که من انجام دادم حفره یابی با ردیاب35 تا عمق 70 متری براحتی میزنه!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 2:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام خدمت دوستان عزیز

میله یا همون مفتول برنجی 4 میلیمتری رو از کجا میشه تهیه کرد؟

جمعه 29 خرداد1394 - 1:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سیم برنجی نمره 4 کمی بد گیر میاد اما معمولا مغازه هایی که فلزات مخصوص تراشکاری مثل مفتول های برنزی و تفلونی دارند سیم نمره 4 برنجی هم میارند درضمن میتونید با سیم استیل نمره 4 هم امتحان کنید چون اکثر دسته های ردیاب های مطرح از جنس استیل هستند!

جمعه 29 خرداد1394 - 10:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure