انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:45am

پاسخ به موضوع  [ 109 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 آنتن و ردیاب هایی که تا به حال دیدیم و در موردش مطلب داریم 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
خوب آقا بهرام من یه مقدار متوجه شدم ولی متاسفانه بیشترشو نفهمیدم .
من از ردیاب 35 استفاده میکنم و تازه هم تهیه کردم ( حدود 2 یا 3 ماه ) . قبلنم با هیچ آنتنی کار نکرده بودم و الانم دارم روی فلزات سطحی روی خاک تمرین میکنم . اگه اشتباه نکنم شما میگید که عملکرد عایق دسته های ردیاب روی اهداف مختلف ( فلز تست یا اهراف واقعی و یا حفره و ...) بسته به جنس و نوع عایق متفاوته و اگه جنسش پلاستیکی باشه اهداف سطحی رو میگیره و اگه پارچه نخی و پشمی باشه اهداف داخل خاک رو میزنه و یا حفره و غیره !
و اشاره کردی که این اصول مال خوراکیه و فرکانسی هم نیاز به رعایت همین نکات داره .
من این موضوع واسم یه مقدار ابهام داره و تا حالا با چنین مطلبی برخورد نکرده بودم .
حالا به نظر شما من اگه بخوام با فلز تست ( روی سطح زمین ) تمرین کنم چه جور عایقی باید رو این آنتن بزارم تا بهتر و قوی تر سنس کنه ؟ شلنگ پلاستیکی ؟ دستکش نخی و پلاستیکی ؟ پارچه پشمی ؟ کدومش ؟
مرسی عزیز .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

شنبه 18 مهر1394 - 4:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه اصلا اینطور نیست دوست من معلومه کاملا متوجه حرف من نشدی.اینطور که شنیدم وتوی تصویر عکسهای انتن 35 مشخصه خوب روی اونها کارشده پس اگه میخواین از این نوع انتن استفاده کنید فکر نکنم به کارهایی که گفتم احتیاج داشته باشید.منظور من اون دسته انتنهایی هست که دسته هاشون به صورت فلزی یک پارچه هست مثل عکس دو صفحه قبل که خیلی تمیز درست کردی که اگه به اون شکل استفاده کنی مشخصا دیگه نمیتونی حفره یابی کنی و مگنت بدنت روی انتن تاثیر میزاره ومشخصا فقط میتونی فلزات رو بزنی واگه ازفرکانس حفره ردیاب هم استفاده کنی مشخصا به جای حفره میتونه فلز رو هم بزنه یعنی در بعضی مواقع باعث خطا میشه وحفره یابی درستی نداری امیدوارم دیگه متوجه شده باشی :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 18 مهر1394 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
دمت گرم آقا بهرام از این که وقت صرف میکنی و با حوصله پاسخ تموم سوالا رو میزاری بی نهایت ممنونم .
من هر دو تا آنتن 35 ( طرح قدیم و طرح جدید ) رو دارم که آنتن جدید رو نتونستم باهاش خوب رفیق بشم ( علتش رو نمیدونم ) ولی آنتن قدیم خوب تو دستم مچ شده ولی از اون جایی که به واسطه بلبرینگ های آهنی تو اهداف واقعی خطا زیاد داره به فکر آنتن دست ساز افتادم که بعد از کلی آزمون و خطا و کمک از اساتید به این رسیدم .
میبخشی آیا منظور شما اینه که آنتن تموم برنجی چه با عایق چه بی عایق نمیتونه حفره بزنه ( حتی اگه رو فرکانس حفره تنظیم بشه ) ؟ و اینکه امکانش هست به صورت فرکانسی با ردیاب رو فرکانس فلزو بدون عایق استفاده بشه ( که احتمالا جواب منفیه که در اون صورت چه عایقی بهتر جواب میده که قابل جابه جایی هم باشه ) ؟
از این که سوالام کمی مبتدیانس عذر میخوام اخه بنده تازه کارم به بزرگی خودتون ببخشین . :ymblushing:
با تشکر .
@};-

شنبه 18 مهر1394 - 10:30pm
آواتار کاربر

sulduz نوشته است:
باقی مطالب

عالیییییییییییییییییییی سولدوز جان ^:)^ ^:)^ ^:)^

یکشنبه 18 مهر1394 - 2:05am
آواتار کاربر

از تمامی اساتید بخاطر این تاپیک بسیار مفید تشکر میکنم ^:)^ ^:)^ L-) L-) L-)
یه سوالی هم من داشتم درمورد ردیابی به اسم sismic rtl41 اما متاسفانه عکسی ندارم از اساتید اگه کسی هست که اطلاعاتی در این مورد داره خواهش میکنم راهنمایی کنن با تشکر :x :x

یکشنبه 18 مهر1394 - 2:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممد گنججو نوشته است:
سلام .
دمت گرم آقا بهرام از این که وقت صرف میکنی و با حوصله پاسخ تموم سوالا رو میزاری بی نهایت ممنونم .
من هر دو تا آنتن 35 ( طرح قدیم و طرح جدید ) رو دارم که آنتن جدید رو نتونستم باهاش خوب رفیق بشم ( علتش رو نمیدونم ) ولی آنتن قدیم خوب تو دستم مچ شده ولی از اون جایی که به واسطه بلبرینگ های آهنی تو اهداف واقعی خطا زیاد داره به فکر آنتن دست ساز افتادم که بعد از کلی آزمون و خطا و کمک از اساتید به این رسیدم .
میبخشی آیا منظور شما اینه که آنتن تموم برنجی چه با عایق چه بی عایق نمیتونه حفره بزنه ( حتی اگه رو فرکانس حفره تنظیم بشه ) ؟ و اینکه امکانش هست به صورت فرکانسی با ردیاب رو فرکانس فلزو بدون عایق استفاده بشه ( که احتمالا جواب منفیه که در اون صورت چه عایقی بهتر جواب میده که قابل جابه جایی هم باشه ) ؟
از این که سوالام کمی مبتدیانس عذر میخوام اخه بنده تازه کارم به بزرگی خودتون ببخشین . :ymblushing:
با تشکر .
@};-

نه ممد جان باز هم منظور من رو متوجه نشدی حفره زنی با انتن میتونه با هر انتنی انجام بشه اما نباید با دست اپراتور در تماس باشه منظورم این بود.. انتن برنجی رو اگه با دسته اون در تماس باشی نمیتونی حفره بزنی اما اگه عایق بشه به راحتی حفره میزنه میتونی تست کنی وتجربه به دست بیاری در بیشتر مواقع همینطور بوده اما مگنت هر فردی با فردی دیگه کاملا متفاوته ومیتونه معادله رو کمی عوض کنه شما باید تست کنی تا متوجه حرف من بشی :)

یکشنبه 19 مهر1394 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا بهرام .
داداش ممنونم از توضیحاتت . در مورد حفره من با خوراک آلومینیوم و آنتن معمولی ( که تموم برنجی نیست ) امتحان کردم ولی نتونستم . با اینکه شنیدم حفره میدان قوی ای ایجاد میکنه من موفق نبودم . حالا فردا این چیزی که شما فرمودی ( آنتن برنجی عایق دار ) امتحان میکنم ببینم چی میشه ؟ آنتن به صورت خالی استفاده بشه یا خوراک آلومینیوم بهش بدم ؟
@};-

یکشنبه 19 مهر1394 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به روی ماهت داداش :) نه به هیچ وجه خوراک نده این بحث گذاشتن الومینیوم که دوستان گفتن رو من امتحان نکردم وبهتره توی بیابون امتحان کرد چون توی خونه تا دلت بخواد دیگه الومینیوم فراون هست.همون انتن برنجی خالی با دسته عایق کفایت میکنه یادت باشه اگه دسته انتن هم برنجی هست باید با یک لایک پلاستیک حدود نیم میل بپوشونی وبعد دوباره پارچه ایی که گفتم وبعد هم با دستکش وبدون اون تست کن ببین نتیجه واسه شما چی میشه

یکشنبه 19 مهر1394 - 11:55pm
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
سلام به روی ماهت داداش :) نه به هیچ وجه خوراک نده این بحث گذاشتن الومینیوم که دوستان گفتن رو من امتحان نکردم وبهتره توی بیابون امتحان کرد چون توی خونه تا دلت بخواد دیگه الومینیوم فراون هست.همون انتن برنجی خالی با دسته عایق کفایت میکنه یادت باشه اگه دسته انتن هم برنجی هست باید با یک لایک پلاستیک حدود نیم میل بپوشونی وبعد دوباره پارچه ایی که گفتم وبعد هم با دستکش وبدون اون تست کن ببین نتیجه واسه شما چی میشه

اقا بهرام یه عنایتیم به پست بالایی این حقیر بکن ببین کمکی ازت بر میاد ممنون میشم O:-) :x :YMPRAY:

دوشنبه 20 مهر1394 - 4:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:

سلام .
:ymapplause:
دمت گرم داداش بهرام . فکر کنم قلق اصل کاری که من نمیتونستم رو حفره کار کنم رو شما اینجا رو کردی . حدسم اگه اشتباه نباشه ( که به امید خدا نیست ) اینه که جواب تست این یکی دیگه باید مثبت در بیاد . امروز عصری فرمایشت رو اجرا میکنم ببینم میتونم رو چاه آب و چاه ( گلاب به روتون ) فاضلاب خونه نتیجه بگیرم .
ممنونتم داداش خدا از بزرگی کمت نکنه که بهم امید میدی .
@};-

دوشنبه 20 مهر1394 - 9:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 109 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure