انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 7:50am

پاسخ به موضوع  [ 109 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 آنتن و ردیاب هایی که تا به حال دیدیم و در موردش مطلب داریم 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
حمید نوشته است:
ردیاب 35 مشکلی با انواع آنتنهای متداول نداره! سیستم توماسی هم براش جواب میده و اقا مجتبی این کار رو انجام داده بودن و حتی فیلم هم گرفته بودن. البته نمیدونم این فیلم در کجای انجمن هست! #-o :D

سلام مهندس خوبین.مهندس یک سوال بپرسم خروجی 35 رو اگه به یک بلندگو متصل کنیم جواب میده و دقیقا همون فرکانس رو پخش میکنه البته چون 35 تو رنج فرکانسهای صوتی کار میکنه مسلما باید جواب بده....؟ علت پرسیدن این سوال این بود که بیشتر ردیابهای بارز بازار اگه تو رنج صوت باشن خروجیشون انالوگ هست ومیشه با یک بلندگو اصوات رو شنید اما مسلما اگه خروجی 35 خام باشه وبه صورت خروجی سریال به انتن منتقل بشه فقط اسکپ هست که میتونه فرکانس رو مشخص کنه ودر اصل جزء خانواده دیجیتال قرار میگیره و به هر نوع انتن هم جواب نمیده چون انتن مد نظر ما چیز دیگه ایی هست وفقط یک انتن تلسکوپی یا برنجی نیست که سیگنال رو منتقل کنه

درود ....صدای 35 هم قابل شنیدنه البته من خروجی رو به هندز فری موبایل دادم و با تغیر فرکانس و ولوم قدرت و همچنینن ولوم وزن تغییر میکنه

سه شنبه 14 مهر1394 - 9:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی البته این سوال رو خیلی وقت پیش پرسیدم ممنون که پاسخ دادین @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 14 مهر1394 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
sulduz نوشته است:
دوستان سلام
لازم دیدم هر آنچه که در مورد آنتن و ردیاب و ردیابی به صورد عکس و مطالب اراعه شده توسط دوستان را جمع آوری کردم در انجمن قرار بدم
امید وارم با ق دوستان هم همراهی کنند تا همه از داشه هامون استفاده کنیم
فقط لطفا مطالب و عکسهایی که در اختیار دارید قرار بدید
سپاس @};- @};- @};-

اینم یک جفت آنتن مسخره ولی کارآمد!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 16 مهر1394 - 1:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چرا مسخره سید جان خیلی هم جالبه اما ای کاش از نزدیک عکس میگرفتی ودست مبارکت رو هم بر میداشتی تا بهتر دیده بشن :) .اینم طرح من که تازه تمومش کردم ویک ریزه کاریهایی داره هنوز. انتنهام که قدیمی هستن وباید یک فکر به حالشون بکنم .انتن جدید رو هم از نظر تئوری مداری کاملتر کردم والان میتونم فلز قدیمی رو هم رد بدم قبلا این امکان رو نداشت کلی بخوام بگم این طرح دوتا ردیاب هست نه یکی ودر صورت نشون دادن یک محدوده توسط هردوشون دیگه باید شک کرد و فلزجو رو حتما باید برد واسه تاید :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 16 مهر1394 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
شما لطف دارید @};-
این دست من نیست دست یکی از دوستانه و عکس هم قدیمیه بخاطر همین کیفیت مناسب نداره

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 16 مهر1394 - 7:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان .
این آنتن رو تازه ساختم . این دومین آنتنیه که میسازم و کلا چهارمین آنتنیه که دارم استفاده میکنم . خیلی هم تو آنتن زنی مهارت ندارم ولی امروز عصری که داشتم امتحانش میکردم فکر کنم از سه تای قبلی بهتر جواب میده .
هنوزم کامل نشده . دو تا سیم واسه اتصال فیش ها میخواد و روکش برای دسته ها که اونا رو هم فردا درست میکنم . مخصوص 35 ساختمش .
از دوستان و اساتید خواهش میکنم که نظر بدن و ایرادات رو گوشزد کنن .
سپاس .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

آخرین بار توسط ممد گنججو در پنج شنبه 16 مهر1394 - 11:37pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 16 مهر1394 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عکس ها به ترتیب شماره هستن از 1 تا 8 .
منظورم از گذاشتن این عکسا اول برطرف کردن معایب اون ها توسط اساتید و بعدش استفاده سایر دوستان مخصوصا اونایی که مثل خودم پیگیر ساخت آنتن تموم برنجی بودن هستش .
خواهش میکنم نظر بدین مرسی .
@};-

پنج شنبه 16 مهر1394 - 11:35pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
- آنتنها رو ظاهرا از نمره 3 ساختید . اگر از نمره 2 میساختید سبکتر بود و راحتتر میچرخید . بهر حال شکر خدا که نمره 4 نزاشتید

- بدنه برنجی رو بهتره با وارنیش یا پلاستیک عایق کنید که دست تو ردیابی تاثیر نزاره

- نمیدونم به چه دلیلی ته دسته ها رو بصورت جدا ساختی و پیچ کردی . بهتره دسته ها کاملا توپر و یک تکه باشه

- این نوع فیش رو که گذاشتین هرگز استفاده نکنید چون قسمت آهنی بعنوان خوراک محسوب میشه و تو ردیابی تاثیر منفی میزاره . حداقل اون فنر پشت فیش رو استفاده نکنید که قطعا از جنس آهنه .
نوک این نوع فیشها بمرور زمان لق میشه و به بدنه اتصال نمیده و حتی هنگام کار از دسته میافته . اگر نمیخواید فیشهای برنجی بزارید ، حداقل فیشهای موزی بزارید که با فشار وارد دسته میشه و حالت فنر داره .( البته اون فیش هم نوکش از آهنه )
برای فیش اتصال به بدنه باید فیش تمام برنجی گیر بیارید یا بسازید .

- قبل از اینکه آنتنها رو خم کنید بهتره با دستگاه تراشکاری ، ته آنتنها رو تیز کنید . چون اگر بعدا با سوهان تیز کنید نوک تیزی در مرکز قرار نمیگیره و راحت نمیچرخه . امیدوارم اینجوری باشه .

لا اله الا هو

جمعه 16 مهر1394 - 12:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام سنه دژ عزیز . ممنون از توجه شما .

- اتفاقا آنتن ها نمره 4 هستن . شاید چون طولشون به نسبت بلنده ( 48 سانت ) و همینطور قطر دسته ها 2.5 سانته در مقایسه انتن ها نازک تر دیده میشن . من قبلا انتن با سیم برنجی 3 ساختم ولی راستش به خاطر سبکی تو دست من خوب جواب نداد . چون با آنتن های آقا مجتبی راحت تر بودم برا همین از نمره 4 استفاده کردم .

ته دسته ها به این خاطر جدا ساخته شده که میخواستم دسته ها تو خالی باشن تا چرخش آنتن کاملا آزاد و روون باشه و اصطکاک بینشون به حد اقل برسه . البته این توصیه آقا مهران بودش که فعلا خوبم جواب داده .

چشم فنر فیش ها رو حذف میکنم . بله طبق فرمایشتون فنرا آهنین و اتصال مغزی داخل فیش هم آهنیه که میشه اون رو هم حذف کرد ( فکر کنم ) و نوک سیم ها رو به بدنه زد که نمیدونم جنسش چیه و فقط میدونم غیر آهنیه .

جناب سنه دژ اتفاقا خیلی میخواستم اتصالات تماما برنجی باشن ولی راهی پیدا نکردم تا اینکه همین راه به نظرم رسید . شما فیش برنجی سراخ دارین ؟
من چون سواد الکترونیک ندارم تو لوازم هم شناختی ندارم . میشه بگین فیش موازی که با فشار وارد میشه کدومه ؟ اگه دارین ممنون میشم عکس بزارین .

ته آنتن ها رو هم طبق فرمایش شما اول خودم با سنگ تیز کن رو میزی خیلی تمیز مثل مداد تیز کردم و بعد از 12.5 سانتی بعد حرارت دادن با فندک کوره ای داخل گیره رومیزی خم دادم و تیزیش کاملا وسط افتاده .

با تشکر از راهنماییتون . زنده باشید .

@};-

جمعه 16 مهر1394 - 1:02am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلامت باشید

طول آنتنها اگر از خم به بعد 48 سانتیمتر باشه سنگین درمیاد ، اونم نمره 4 . ذرات که هیچی ، فکر کنم اشیای ریز رو هم حذف کنه و فقط دنبال اتاقک پرجنس بگرده .
در ردیابی همیشه اینو در نظر داشته باشید که نیروی کششی دفینه آنقدر قوی نیست که قدرت چرخش آنتن رو داشته باشه پس باید با کم کردن وزن آنتن و عمود گرفتن دسته ها و گردش اپراتور بهش کمک کرد .
اینو خدمت دوستان عرض کنم که روش آنتن زدن برای پیدا کردن اهداف کوچک با پیدا کردن اهداف بزرگ فرق داره . چون اهداف کوچک یا اهدافی که دورتر هستند ، نیروی کمتری دارند و هر اپراتوری نمیتونه تشخیص بده

- در رابطه با توخالی کردن دسته ها برای کمتر کردن اصطکاک با نظر شما موافق نیستم . چون نوک تیزی که در ته آنتنها ایجاد شده دقیقا میافته روی مرکز ته سوراخ روی دسته ها و همون نوک ، کل وزن آنتن رو تحمل میکنه . در این صورت دیگه خم کوتاه آنتن زیاد با بدنه داخلی سوراخ تماس نداره که اصطکاک داشته باشه . همه ی اصطکاک میافته رور مخروطی شکل ته آنتن . خصوصا وقتی که با تیغ مته سوراخ روی دسته را ایجاد کنیم ، نوک تیغ ، ته سوراخ را بشکل تقریبا مخروطی درمیاره و تیزی آنتن از اون مخروطی در نمیاد .

درثانی با خالی کردن دسته ها از قدرت آنتن کاسته میشه چون مرکز جذب نیروها همین دسته ها هستند . شاید در ردیابهای الکترونیکی زیاد تاثیر نزاره اما در ردیاب مکانیکی خیلی تاثیر داره . بعضیها هم فکر میکنن که اگر دسته ها توخالی باشن بیشتر فضا خالی رو میزنه :(

برای اتصالات برنجی جنس کاملی در بازار نمیشناسم چون وجود نداره یا ترکیب آهن همراه داره . پس باید خودتون با خلاقییت اونو بسازید . اما فیش موزی رو براتون میزارم که در چندین شکل وجود داره اما نوک همه شون همین شکلیه و با اندکی فشار نگه میداره :
پیوست:
فیش موزی.jpg

لا اله الا هو

جمعه 16 مهر1394 - 1:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 109 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure