انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 اردیبهشت1403 - 2:28am

پاسخ به موضوع  [ 180 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18  بعدی
 محل قرار دادن تصویر آنتنهای ردیابی که کاربران سایت ساخته اند 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

سلام دوستان
چند تا سوال میپرسم که فکر کنم برای هر تازه کاری مثل بنده ضروری باشه.لطفا اگه امکانش بود وقت بزارید و کامل توضیح بدید.مرسی
1.آنتن ها باید به دسته اتصال داشته باشند یا خیر؟
2.خود دسته ها باید با دست اپراتور اپراتور مستقیما گرفته بشن یا باید عایق کاری بشن؟
3.سیمی که به وسیله اون به آنتن ها فرکانس میدیم باید به آنتن وصل باشه یا دسته؟
4.بهترین جنس برای آنتن و دسته و در صورت موجود نبودن از چه جنس هایدیگه ای میشه استفاده کرد؟
و سوال آخر این که این آنتن ها چگونه کار میکنند.هرچند شاید این جا جای این بحث نباشه اما ببخشد دیگه.بنده چند تا از این آنتن های معمولی که روش آلمان هک شده دارم.اما هیچ وقت ازش استفاده نکردم.ردیاب های که سیم دارن و به دستگاه اصلی وصل میشن وبهشون فرکانس داده میشه میشه رو شون حساب کرد اما این آنتن های که بنده دارم کاملا ساده هستن اگه لطف کنید یه توضیحی بدین. :-H :-H :-H :-H :-H :-H :-H

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 12:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farshad2020 نوشته است:
سلام دوستان
چند تا سوال میپرسم که فکر کنم برای هر تازه کاری مثل بنده ضروری باشه.لطفا اگه امکانش بود وقت بزارید و کامل توضیح بدید.مرسی
1.آنتن ها باید به دسته اتصال داشته باشند یا خیر؟
2.خود دسته ها باید با دست اپراتور اپراتور مستقیما گرفته بشن یا باید عایق کاری بشن؟
3.سیمی که به وسیله اون به آنتن ها فرکانس میدیم باید به آنتن وصل باشه یا دسته؟
4.بهترین جنس برای آنتن و دسته و در صورت موجود نبودن از چه جنس هایدیگه ای میشه استفاده کرد؟
و سوال آخر این که این آنتن ها چگونه کار میکنند.هرچند شاید این جا جای این بحث نباشه اما ببخشد دیگه.بنده چند تا از این آنتن های معمولی که روش آلمان هک شده دارم.اما هیچ وقت ازش استفاده نکردم.ردیاب های که سیم دارن و به دستگاه اصلی وصل میشن وبهشون فرکانس داده میشه میشه رو شون حساب کرد اما این آنتن های که بنده دارم کاملا ساده هستن اگه لطف کنید یه توضیحی بدین. :-H :-H :-H :-H :-H :-H :-H

سلام دوست عزیز خوش اومدی
1-خیر نباید اتصالی بین انتن و دسته ها باشه
2-عایق کاری بشه بهتره ولی اگر انتن با دسته اتصال نداشته باشه مهم نیست عایق داشته باشه
3-باید به انتن وصل بشه
4-بهترین جنس برنج هست...میله انتن باید نمره 4 میلی المانی باشه
انتنها از طریق فرستنده و گیرنده ای که هست کار میکنه و دنبال جنس مورد نظر شما یا فرکانسی که دادید میگرده...

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 1:20pm
آواتار کاربر

علی آقا خیلی آقایی مرسی لطف کردین
اگه بشه یه چند تا سوال دیگه بپرسم.
1.سیم باید با ایده و روش خاصی به آنتن نصب بشه یا خیر؟اگه به صورت مستقیم به ته آنتن بچسبونیم،مانع گردش آنتن نمیشه؟
2.بهترین طول برای آنتن و دسته چقده؟
3.بنده امروز وسایلشوخریدم برای ساخت آنتنی که به سوکت هندزفری موبایل آندروید وصل میشه.و دوستان برنامشم قرار داده بودن.آیا این آنتن حتما باید سیم تهش باشه و فرکانس داده بشه یا بدون سیم هم کاربرد داره؟
4.اگه بدون سیم هم کاربرد داره چطوریه /چطور میشه باهاش یه فلز خاصو پیدا کرد؟
باتشکر @};- @};- @};- @};- @};-

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farshad2020 نوشته است:
علی آقا خیلی آقایی مرسی لطف کردین
اگه بشه یه چند تا سوال دیگه بپرسم.
1.سیم باید با ایده و روش خاصی به آنتن نصب بشه یا خیر؟اگه به صورت مستقیم به ته آنتن بچسبونیم،مانع گردش آنتن نمیشه؟
2.بهترین طول برای آنتن و دسته چقده؟
3.بنده امروز وسایلشوخریدم برای ساخت آنتنی که به سوکت هندزفری موبایل آندروید وصل میشه.و دوستان برنامشم قرار داده بودن.آیا این آنتن حتما باید سیم تهش باشه و فرکانس داده بشه یا بدون سیم هم کاربرد داره؟
4.اگه بدون سیم هم کاربرد داره چطوریه /چطور میشه باهاش یه فلز خاصو پیدا کرد؟
باتشکر @};- @};- @};- @};- @};-

خواهش میکنم دوست عزیز
1-خیر...فقط باید با انتنها اتصال داشته باشه واسه این که فرکانس رو به انتن بده..شما یه چیزی دست کن که انتن بیفته توی اون و بچرخه و حتما سرش هم تیز کن..سیم رو به ان قطعه وصل کن...
2-بهترین طول 45 سانت طول انتن و 12 سانت طول دسته
3-بله باید جتما باید با سیم وصل بشه به انتن ها

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 1 خرداد1392 - 11:26pm
آواتار کاربر

علی جان ببخشید :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing:
آنتن باید با قسمتی که 90 درجه خم میشه 45 سانتی متر باشه؟یا فقط قسمتی که خارج از دسته میمونه این اندازه باشه؟

پنج شنبه 1 خرداد1392 - 12:36am
مدیر سایت
مدیر سایت

farshad2020 نوشته است:
علی جان ببخشید :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing:
آنتن باید با قسمتی که 90 درجه خم میشه 45 سانتی متر باشه؟یا فقط قسمتی که خارج از دسته میمونه این اندازه باشه؟

دوست خوبم اندازه آنتنها قسمتی که بیرون دسته قرار میگیره و آنتن محسوب میشه از 42 الی 45 حد نرمال بوده حتی خود من از هر دوتا اندازه 42 و 45 استفاده میکنم ولی با 42 سانت راحت تر هستم ؛ قسمتی که داخل دسته میره باید حدود 12 سانت باشه .. برای زیر و روی لوله مسی از واشر پلاستیکی شیرآب استفاده کنید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 2 خرداد1392 - 9:04am
آواتار کاربر

مهندس مهدی دست گل شما درد نکنه.
فکر کنم موضوع دیگه کامل شد وجای هیچ سوالی نمونده.مرسی مرسی

پنج شنبه 2 خرداد1392 - 10:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان میشه نقشه این مدار ردیاب که براش آنتن ساختین رو بذارین ممنون

پنج شنبه 2 خرداد1392 - 9:44pm
YIM
آواتار کاربر

سلام به همگی
در جواب آقا سامی:بنده دارم با برنامه آندروید ازش استفاده میکنم :-* :-* :-*
دوستان گلم من آنتن هارو ساختم و تموم شد.و نمی دونم درس هستش یا نه ولی وقتی آنتن ها رو از هم دور میکنم با قدرت زیادی به سمت همدیگه کشیده میشن!!!بنده تجربه کار با آنتن رو ندارم اماهمین که این عکس العملو نشون میده باور نکردنیه برام.البته تو ساختن آنتن هاو دسته هااز وسایل بسیار ظریف و کارامدی استفاده کردم که آنتن ها بسیار روان میچرخن و برای اتصال سیم هم باز یه روش دیگه،تو پست های بعدی قرارمیدم طرز ساختشو دوستان لطف کنن نظر بدن.
دوستانی که تجربه کار با آنتن و دارن:این عکسالعمل آنتن هایی که من ساختم طبیعیه؟و میشه گفت آمادس برا کار کردن؟چطوری؟مرسی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 3 خرداد1392 - 4:22am
آواتار کاربر

دوستان بنده آنتن ها روها این طوری که تو شکل توضیح دادم ساختم و برای نچسچیدن آنتن به دسته از چرخ نوار کاست استفاده کردم وبرای اتصال دادن سیم به آنتن از ته چراغ های ماشین استفاده کردم.اگه لطف کنید نظر بدید و آیا درست ساختم و می تونه کار کنه یا خیر؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 3 خرداد1392 - 5:09am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 180 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure