انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 3:22am

پاسخ به موضوع  [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 استفاده از آهنربا در آنتن 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
reza vir نوشته است:
تو اکثر وسایل لنز دار موجوده البته تو قسمت بالایی سی دی رامها هم موجوده و تو قسمت هد هارد کامپیوتر هم موجوده .

ممنون آقا رضا @};-

شنبه 31 فروردین1392 - 10:57am

دوست عزیز من خودم از این آهنرباها استفاده کردم که میگم تفاوتی نداره
هر کی هر سایز و اندازه ای خواست بگه تا از دبی سفارش بدم بیاد براش
واسه خودم دونه ای حدود 30هزارتومن تموم شد با قطر6م م

سه شنبه 3 اردیبهشت1392 - 9:24am

reza vir نوشته است:
کاشف جان اگه آهنربای نودیوم رو دیده باشی متوجه میشی مواد تسکیل دهنده و خاصیت مغناطیسیش با آهنربا های 2 قطبی فرق میکنه زمانی که با یک آهنربای دو قطبی که به گفته شما قطب N و S داره و به شمال و جنوب حساسه تست شد هم سمت شمال و هم جنوب آهنربای نودیوم رو جزب میکنند به این صورت که انگار یک آهن است در صورتی که این آهنربا از مواد پور شیمیایی خاصی تولید شده اگه خوردش کنی متوجه میشی بنظر من این ماده شیمیایی رو طوری بار دار کردن که هر دو قطب رو درون خودش داره سوال من برای همین بود . البته نگران نباش قول میدم پنجم رو زودتر پاس کنم تا سوالهای پیشو پا افتاده نپرسم . ;)

سه شنبه 3 اردیبهشت1392 - 9:27am
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
مسعودکاشف نوشته است:
دوست عزیز من خودم از این آهنرباها استفاده کردم که میگم تفاوتی نداره
هر کی هر سایز و اندازه ای خواست بگه تا از دبی سفارش بدم بیاد براش
واسه خودم دونه ای حدود 30هزارتومن تموم شد با قطر6م م

:-s دونه ای 30 تومن ؟
وقتی مجانی از تو دستگاه ها میشه در آورد براش چرا پول میدی؟؟؟؟ :-?

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

شنبه 7 اردیبهشت1392 - 12:32pm
YIM WWW
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

تنها ردیاب میله ای خوراکی شرکتی که توش از این آهنربا استفاده شده PPL هست که اونم اگه درش بیاری تازه خطاش کمتر میشه البته میزان کشش و حرکتشم کندتر میشه اما صبور بودن بهتر از خطای زیاده !!!!!!!!
بازم خودتون میدونین . موفق باشی .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

شنبه 7 اردیبهشت1392 - 12:36pm
YIM WWW

بله 30تومن
یعنی با اندازه دلخواه و قدرت دلخواه
یعنی تفاوت در کاهش خطاو دقت بیشتر
سیستم من تا2کیلومتر تست شده وعمق15متر

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 4:35pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

منظورت اینه که آهنربا رو میزاری روی یه میله برنجی و 2 کیلومتر رو باهاش میزنی ؟
خیلی عالیه . خوب شما یه فیلم از کارتون و یه عکس از دستگاه بزاری دوستان بهتر راهنمایی میشن .

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 4:48pm
YIM WWW
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

خوب دوستان اینجور که معلومه کسی اصلا نمیدونه این آهنربا چیه و چگونه ساخته میشه و اسم اصلیش چیه ؟؟؟؟
خوب توجه کنید .

نئودیمیم عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی با نشان Nd و عدد اتمی ۶۰ معرفی شده است.

خصوصیات
نئودیمیم یک فلز خاکی کمیاب است که به مقدار18% در فلزخاکی کمیاب قابل اشتعال وجود دارد.این فلز دارای درخشش فلزی ورنگ آن نقره‌ای روشن بوده ویکی از واکنش پذیرترین فلزات خاکی کمیاب به حساب می‌آید؛ نئودیمیم در معرض هوا به سرعت کدر شده و تولید اکسیدی می‌کند که باعث پوسته پوسته شدن این فلز می‌گردد. این امر موجب اکسیداسیون بیشتر این فلز می‌شود.

کاربردها
کاربردهای نئودیمیم به شرح زیر است:

نئودیمیم بخشی از دیدیمیم است که در رنگ آمیزی شیشه‌ عینک‌های جوشکاری به کار می‌رود. از نئودیمیم در رنگ آمیزی شیشه هایی که دارای یک طیف ملایم بین بنفش خالص تا قرمز و خاکستری می‌باشند استفاده می‌شود. نوری که از این شیشه‌ها ساطع می‌گردد نوار جذبی درخشانی را پدیدار می‌کنند. از این نوع شیشه در فعالیتهای نجومی برای تولید نوارهای درخشانی که به‌وسیله آنها احتمال درجه بندی خطوط طیفی وجود دارد استفاده می‌شود.شیشه حاوی نئودیمیم یک ماده لیزری است که به جای یاقوت برای تولید نورهم نوسان بکار می‌رود. نئودیمیم همچنین برای زدودن رنگ سبز شیشه‌ها که ناشی از آلاینده‌های آهن است مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمکهای نئودیمیم به‌عنوان رنگ افزا ی لعاب‌ها کاربرد دارند. نئودیمیم در آهن رباهای دائمی بسیار قوی Nd2Fe14B بکار می‌روند. این نوع آهن رباها از انواع آهنرباهای کبالت - سامریم ارزانتر هستند.

خوب دوستان حالا فهمیدین که این مثلا آهنربا چرا جذبش نصبت به بار زیاده و اینکه چرا وقتی پوسته اون رو جدا میکنید درونش مواد شیمیایی و خاگه آهنی مانند است و چون محدودیتی نداره این ماده برا همین جهت خاصی نداره متغیره و بعنوان خوراک استفاده میشه فقط بخاطر واکنش خاصی که داره . * موفق باشید *

سه شنبه 10 اردیبهشت1392 - 4:57pm
YIM WWW

مزیت استفاده از آهنربا چیه؟؟؟

پنج شنبه 12 اردیبهشت1392 - 11:23am
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

quark نوشته است:
مزیت استفاده از آهنربا چیه؟؟؟

کمک در جذب و کشش بیشتر :-\

شنبه 14 اردیبهشت1392 - 11:36am
YIM WWW
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 51 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure