انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:37am

پاسخ به موضوع  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 بهترین نوع آنتن 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
بحث نقطه زنها با ردیاب آنتنی فرق میکنه
- تو نقطه زنها معمولا از سیم مسی استفاده میشه . اگر با سیم نقره سیمپیچی بشه ، اندکی بهتره اما هزینه ش به تفاوتش نمیارزه
- در ردیابهای آنتنی مکانیکی ساده و مکانیکی الکترونیکی ، برنج خالص استفاده میشه . با مس هم نتیجه میده اما نه بخوبی برنج
- برنج با روکش طلا یا نقره ، فرقی در عملکرد نداره . همانطور که خوراک طلا و نقره بتنهایی اثر ندارد
اثر خوراک در ردیابها ، بیشتر به خاطر مواد فعال هست تا خود طلا و نقره
- آنتن خالص از طلا یا نقره را نشنیدم کسی تست کرده باشه . اما بعقیده ی بنده ، جنس طلا یا نقره برای آنتن ، تاثیری نخواهد داشت
- از نظر علمی ، اگر تاثیر نیروهای نهفته ی انسانی را در ردیابی حذف کنیم ، فلزی که امواج مختلف را بخوبی دریافت میکند یا تحت تاثیرشان قرار می گیرد ، برنج است . همانطور که در بیشتر آنتن دستگاههای مختلف می بینیم ( رادیو - تلویزیون - بیسیم )
- از نظر منطقی نیز ، اگر خوراک طلا یا آنتن طلایی ، میتوانست واکنش آنتن به هدف طلا را ،بهبود بخشد یا تفکیک ایجاد بکند ، به هزینه ش میارزید و الان دیگه کسی با برنج کار نمی کرد . اما در عمل ثابت شده که طلایابی و تفکیک ، در حیطه ی عوض کردن جنس آنتن نیست و آنتنها به علتهای دیگری ، تحت تاثیر میدان دفینه قرار می گیرند
- فراموش نکنیم که تا حالا ،تاثیر قدرت ذهنی انسان ، بهتر از تاثیر مجهولات دیگر ، در حرکت یا توقف آنتنها بسوی دفینه، ثابت شده .

یک سوال ، آیا گروه خونی هم در استفاده از آنتن ها تاثیر داره ؟ :| چون من میخواستم یه ردیاب آنتنی بگیرم طرف که از دوستان بود گروه خونمو پرسید گفتم B..گفت فایده نداره نگیر.. :-o

چهارشنبه 26 مهر1396 - 9:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

هر گروه خونی ای باشه میشه فقط باید باور به خودت و ردیاب و آنتن داشته باشی ، فکر منفی رو از ذهنت خارج کن که من نمیتونم من فلان شرایط رو ندارم ! بگو من میتونم ! فقط مقداری گروه خونی مثبت بهتره ! باور و تقویت ذهن و مغز خودت از طریق تمرین های زیاد حداقل روزی نیم ساعت تمرین !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 26 مهر1396 - 12:29pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
Mey$aM نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
بحث نقطه زنها با ردیاب آنتنی فرق میکنه
- تو نقطه زنها معمولا از سیم مسی استفاده میشه . اگر با سیم نقره سیمپیچی بشه ، اندکی بهتره اما هزینه ش به تفاوتش نمیارزه
- در ردیابهای آنتنی مکانیکی ساده و مکانیکی الکترونیکی ، برنج خالص استفاده میشه . با مس هم نتیجه میده اما نه بخوبی برنج
- برنج با روکش طلا یا نقره ، فرقی در عملکرد نداره . همانطور که خوراک طلا و نقره بتنهایی اثر ندارد
اثر خوراک در ردیابها ، بیشتر به خاطر مواد فعال هست تا خود طلا و نقره
- آنتن خالص از طلا یا نقره را نشنیدم کسی تست کرده باشه . اما بعقیده ی بنده ، جنس طلا یا نقره برای آنتن ، تاثیری نخواهد داشت
- از نظر علمی ، اگر تاثیر نیروهای نهفته ی انسانی را در ردیابی حذف کنیم ، فلزی که امواج مختلف را بخوبی دریافت میکند یا تحت تاثیرشان قرار می گیرد ، برنج است . همانطور که در بیشتر آنتن دستگاههای مختلف می بینیم ( رادیو - تلویزیون - بیسیم )
- از نظر منطقی نیز ، اگر خوراک طلا یا آنتن طلایی ، میتوانست واکنش آنتن به هدف طلا را ،بهبود بخشد یا تفکیک ایجاد بکند ، به هزینه ش میارزید و الان دیگه کسی با برنج کار نمی کرد . اما در عمل ثابت شده که طلایابی و تفکیک ، در حیطه ی عوض کردن جنس آنتن نیست و آنتنها به علتهای دیگری ، تحت تاثیر میدان دفینه قرار می گیرند
- فراموش نکنیم که تا حالا ،تاثیر قدرت ذهنی انسان ، بهتر از تاثیر مجهولات دیگر ، در حرکت یا توقف آنتنها بسوی دفینه، ثابت شده .

یک سوال ، آیا گروه خونی هم در استفاده از آنتن ها تاثیر داره ؟ :| چون من میخواستم یه ردیاب آنتنی بگیرم طرف که از دوستان بود گروه خونمو پرسید گفتم B..گفت فایده نداره نگیر.. :-o

بازم اگر تاثیرات مثبت و منفی مغزی و ماورائی را در نظر نگیریم ، اونطور که بنده هم شنیدم ، گروههای مثبت ، امید بیشتری داشتن
اما بنده فقط یک گروه خونی دارم و نتونستم تست کنم و تفاوتشو ببینم :D
و بسختی بشه دو نفر رو پیدا کرد که توانایی ذهنی و تجربی یکسانی داشته باشند و دو گروه خونی متفاوت داشته باشند و بتونیم اونا رو روی یک هدف یکسان تست کنیم . چیزی میخواد مانند دوقلوها با دو گروه خونی متفاوت !
از نظر علمی هم چیزی که در این مورد بنظر بنده برسه ، اینه که زمین منفی هست و اپراتور اگر مثبت باشه ، قطبهای غیر همنام یکدیگر را می ربایند :D
از نظر شخصی هم : عقیده دارم که اگر طبق توانائی های ذهنی ردیابی کنیم ، گروه خونی تاثیر مثبت یا منفی زیادی نخواهد داشت و هر کسی ممکنه که چنان نقاط قوتی داشته باشه که براحتی بر جزئیات منفی موجود هم ، غلبه کنه

لا اله الا هو

دوشنبه 1 آبان1396 - 9:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

گروه خونی مثبت یا منفی فقط مربوط میشه به وجود یا عدم وجود یه عامل درخون که مثل مثبت منفی باتری نیست و تاثیری بر حرکت انتن نداره
کمی منطقی تر به مسائل نگاه کنیم !

دوشنبه 1 آبان1396 - 10:29pm

نه خون نه تمکز نه چیزهای دیگه فقط نوع قرار گرفتن آنتن در روی بدن مهم هست بهترین نوع زیر سینه با فاصله دستهای 30 سانت

پنج شنبه 3 خرداد1397 - 11:24am
مدیر سایت
مدیر سایت

zanlog نوشته است:
گروه خونی مثبت یا منفی فقط مربوط میشه به وجود یا عدم وجود یه عامل درخون که مثل مثبت منفی باتری نیست و تاثیری بر حرکت انتن نداره
کمی منطقی تر به مسائل نگاه کنیم !

:ymapplause: @};- @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 7 خرداد1397 - 9:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

جنس آنتن چندان فرقی نمیکنه.ما چه بخوایم چه نخوایم این اپراتوره که به آنتن معنی میبخشه. تجربه یه اپراتور با آنتن که کمکش میکنه.
در کل ردیاب های مکانیکی دنیای متفاوت با تمام سیستم های دارن که ما باهاشون کار میکنیم.
با آنتن مسی کار کردم. هم با مفتول نمره ۴ هم با لوله مسی نمره ۱۰
با برنجی کار کردم چه با نمره ۳ چه با ۴ حتی با ۵
از آهنربا نودیوم گرفته تا آبکاری نوک آنتن (البته منظورم از ابکاری آب رادیوم نیست.یه مقداری نقره نوک انتن)
ولی فعلا اکثریت بچه های قدیمی از مفتول نمره ۴ برنجی استفاده میکنن.

یکشنبه 17 مرداد1400 - 7:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درودبردوستان
لازم دونستم بعدسالها بنده هم نظری بزارم
هرشخصی با هرگروه خونی اگه در این راه میخوادبه نتیجه برسه (دور از اینکه ممکنه اشخاصی به نتیجه اصلا نرسن خواین وقتوایامیخوان بزارن یانه تصمیم با خودشونه)
بایدازتمام انتنها درتمام شرایط روی تمام موارد تستوازمایش کنن تا اینکه بهترین نوع انتن ودسته برا شرایط فیزیکیه خودشون پیدا کنن
فعلا بهترین انتن برنجی هستش

چهارشنبه 21 اردیبهشت1401 - 11:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان عزیز: متاسفانه یک مشکل اساسی در ساخت دسته های ردیاب وجود داره که تا حالا کسی انرا عنوان نکرده؛این مشکل اساسی ارتباط بین کنس بیرونی و خارجی بلبرینگ است. با انواع بلبرینگ نو و دست دوم امتحان کرده ام ؛ حتی گریس داخل بلبرینگ را با بنزین کاملا تمیز کرده ام ولی ارتباط مداوم بین کنس بیرونی و خارجی به درستی برقرار نمیشه و گاها قطع و وصل میشه و در بعضی مواقع هنگام چرخش بلبرینگ ارتباط کلا قطع میشه و یا ارتباط ضعیفی بین کنس بیرونی و خارجی برقرار میشه.به نظر من این یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت با ردیاب است و متاسفانه گناه اصلی را هم به گردن مدار می اندازیم.میگویید نه و منکر میشوید هر کسی ردیاب داره مطابق تصویر در حالت ثابت و چرخش بلبرینگ ، با اهمتر تست کنه ، انوقت کاملا متوجه میشه که همه با این دسته ها دنبال نخود سیاه بوده ایم.باسپاس
وقتی ارتباط به درستی و بصورت مداوم برقرار نمیشود ؛ استفاده از بلبرینگ در ردیاب کلا اشتباه است.
دوستان کسی طرح ساخت دسته بدون استفاده از بلبرینگ نداره ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 23 اردیبهشت1401 - 11:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دروددوست عزیز
اگه از فرکانس یادستگاه استفاده میکنید.بنده نظری ندارم چون تستو ازمایش نکردم
ولی انتن خالی حتما ناخالصی تو دسته ها برای کشیدگی انتن به سمت حدف موثر هست .دسته انتن حتی بین چسب کاغذی با چسب برق فرق میزاره چه برسه بربرینگ

جمعه 23 اردیبهشت1401 - 7:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure