انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 6:22am

پاسخ به موضوع  [ 109 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 آنتن و ردیاب هایی که تا به حال دیدیم و در موردش مطلب داریم 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممد گنججو نوشته است:
سلام دوستان .
این آنتن رو تازه ساختم . این دومین آنتنیه که میسازم و کلا چهارمین آنتنیه که دارم استفاده میکنم . خیلی هم تو آنتن زنی مهارت ندارم ولی امروز عصری که داشتم امتحانش میکردم فکر کنم از سه تای قبلی بهتر جواب میده .
هنوزم کامل نشده . دو تا سیم واسه اتصال فیش ها میخواد و روکش برای دسته ها که اونا رو هم فردا درست میکنم . مخصوص 35 ساختمش .
از دوستان و اساتید خواهش میکنم که نظر بدن و ایرادات رو گوشزد کنن .
سپاس .
@};-

به نظرم شرکتی میاد :D اگه خودت درست کردی ماشالله به این همه سلیقه اما باید بگم دسته ها حتما باید عایق باشن وگرنه مگنت بدنت بدجوری تاثیر میزاره روش ومدام خطا داری

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 17 مهر1394 - 2:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
سلامت باشید

طول آنتنها اگر از خم به بعد 48 سانتیمتر باشه سنگین درمیاد ، اونم نمره 4 . ذرات که هیچی ، فکر کنم اشیای ریز رو هم حذف کنه و فقط دنبال اتاقک پرجنس بگرده .
در ردیابی همیشه اینو در نظر داشته باشید که نیروی کششی دفینه آنقدر قوی نیست که قدرت چرخش آنتن رو داشته باشه پس باید با کم کردن وزن آنتن و عمود گرفتن دسته ها و گردش اپراتور بهش کمک کرد .
اینو خدمت دوستان عرض کنم که روش آنتن زدن برای پیدا کردن اهداف کوچک با پیدا کردن اهداف بزرگ فرق داره . چون اهداف کوچک یا اهدافی که دورتر هستند ، نیروی کمتری دارند و هر اپراتوری نمیتونه تشخیص بده

- در رابطه با توخالی کردن دسته ها برای کمتر کردن اصطکاک با نظر شما موافق نیستم . چون نوک تیزی که در ته آنتنها ایجاد شده دقیقا میافته روی مرکز ته سوراخ روی دسته ها و همون نوک ، کل وزن آنتن رو تحمل میکنه . در این صورت دیگه خم کوتاه آنتن زیاد با بدنه داخلی سوراخ تماس نداره که اصطکاک داشته باشه . همه ی اصطکاک میافته رور مخروطی شکل ته آنتن . خصوصا وقتی که با تیغ مته سوراخ روی دسته را ایجاد کنیم ، نوک تیغ ، ته سوراخ را بشکل تقریبا مخروطی درمیاره و تیزی آنتن از اون مخروطی در نمیاد .

درثانی با خالی کردن دسته ها از قدرت آنتن کاسته میشه چون مرکز جذب نیروها همین دسته ها هستند . شاید در ردیابهای الکترونیکی زیاد تاثیر نزاره اما در ردیاب مکانیکی خیلی تاثیر داره . بعضیها هم فکر میکنن که اگر دسته ها توخالی باشن بیشتر فضا خالی رو میزنه :(

برای اتصالات برنجی جنس کاملی در بازار نمیشناسم چون وجود نداره یا ترکیب آهن همراه داره . پس باید خودتون با خلاقییت اونو بسازید . اما فیش موزی رو براتون میزارم که در چندین شکل وجود داره اما نوک همه شون همین شکلیه و با اندکی فشار نگه میداره :
پیوست:
فیش موزی.jpg

سلام دوستان .
سنه دژ عزیز در خصوص طول آنتن من نظرات متفاوتی شنیدم و همونطور که گفتم تا حالا با چهار تا دسته آنتن کار کردم و رو هر کدوم سایز های مختلفی از آنتن ها رو از 38 سانت تا یک متر امتحان کردم و فکر میکنم تو دست هر اپراتوری سایز خاصی مناسب باشه که من هنوز نتونستم بفهمم برای خودم کدوم مناسبه . حالا من با همین آنتن 48 سانتی چند روز تمرین کنم چون دیروز که تازه گرفته بودمش یه مقدار تست کردم ظاهرا بهتر از بقیه بود . یه چند روز تمرین میکنم و نتیجه رو میگم .

من یادمه چند تا از اساتید همیشه عنوان میکردن که عکس العمل آنتن ها روی بار واقعی با قدرت زیاد و حرکت جفت آنتنه ولی این که شما میفرمایین روی بار واقعی کم جونتره واقعا شما تجربه عملیش رو دارین ؟ اگه دارید لطفا بیشتر برامون بفرمایین . آیا میشه از نحوه کشش آنتن ها پی به بار یا عدم بار و عوامل خطا برد ؟

از عکس فیشی که گذاشتین هم ممنون من تا الان چنین فیشی ندیده بودم . حالا اگه به ته فیش خودمم نخوره میتونم شفت انتهای دسته ها رو عوض کنم . در کل نحوه ساخت سوکت ته دسته ها خیلی معضل بزرگیه . هم فیش مناسب و برنجی گیر نمیاد . هم سوکت دلخواه وجود نداره باید خودت بسازی . تطابق دادن اتصالات سیم و دسته روی 35 کار رو مشکل کرده .
مرسی .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

جمعه 17 مهر1394 - 5:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
ممد گنججو نوشته است:
سلام دوستان .
این آنتن رو تازه ساختم . این دومین آنتنیه که میسازم و کلا چهارمین آنتنیه که دارم استفاده میکنم . خیلی هم تو آنتن زنی مهارت ندارم ولی امروز عصری که داشتم امتحانش میکردم فکر کنم از سه تای قبلی بهتر جواب میده .
هنوزم کامل نشده . دو تا سیم واسه اتصال فیش ها میخواد و روکش برای دسته ها که اونا رو هم فردا درست میکنم . مخصوص 35 ساختمش .
از دوستان و اساتید خواهش میکنم که نظر بدن و ایرادات رو گوشزد کنن .
سپاس .
@};-

به نظرم شرکتی میاد :D اگه خودت درست کردی ماشالله به این همه سلیقه اما باید بگم دسته ها حتما باید عایق باشن وگرنه مگنت بدنت بدجوری تاثیر میزاره روش ومدام خطا داری

سلام استاد بهرام .
ما شاگرد شما هستیم لطف دارین شما . در مورد سلیقه حق دارین اما نه من بلکه تراشکارم خیلی با سلیقس . خداییش سنگ تموم گذاشت واسم و برای هر کدوم از دسته ها یه بعد از ظهر زمون صرف کرد . بله حتما لحاظ میکنم و بدون عایق استفاده نمیکنم . دیروزم که تست کردم با دو تا تیکه پلاستیک دسته ها رو پیچیدم که با دستم تماس پیدا نکنه .
راستی آقا بهرام به نظر شما عایق ها چطوری باشن بهتره که بشه در صورت لزوم سریع برشون داشت و در واقع دو منظوره استفاده کرد ( خوراکی و فرکانسی ) که هر وقت نخواستیم عایقارو برداریم و هر وقت خواستیم عایقارو بزاریم سر جاشون ؟
@};-

جمعه 17 مهر1394 - 5:13pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
من کجا گفتم که ردیاب روی جنس واقعی کم جونتره ! گفتم که ( نیروی کششی دفینه آنقدر قوی نیست که قدرت چرخش آنتن رو داشته باشه پس باید با کم کردن وزن آنتن و عمود گرفتن دسته ها و گردش اپراتور بهش کمک کرد + اهداف کوچک یا اهدافی که دورتر هستند ، نیروی کمتری دارند و هر اپراتوری نمیتونه تشخیص بده )

هدفی که بزرگ باشه و در فاصله ی دوری باشه ، و هدفی که کوچک باشه ولی نزدیک باشه ، تقریبا یک قدرت رو برای کشش آنتن ایجاد میکنن . مگر اینکه به هدف بزرگ نزدیکتر بشیم .

ما هم که همیشه نمیتونیم از روی علم غیب بریم نزدیک جنس . ردیابی یعنی پیدا کردن مسیر انرژی از فاصله دور
اگه از دور نتونیم جنس بزرگ رو تشخیص بدیم دیگه وای به حال اهداف کوچک

----------------------------------
برای فیش موزی ، سوراخی که برای نوک فیش آنتن درست کردید مشکل ایجاد نمیکنه و باید بزرگتر هم بشه . اگر پلاستیک فیش موزی مشکل داشت میتونید از شکلهای گرد استفاده کنید .

البته قبلا اشاره کردم که فیش موزی نیز آهن داره و من قبولش ندارم . اما از فیش آنتن بهتره . حداقل به دسته گیر میشه .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

جمعه 17 مهر1394 - 7:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
سلام استاد بهرام .
ما شاگرد شما هستیم لطف دارین شما . در مورد سلیقه حق دارین اما نه من بلکه تراشکارم خیلی با سلیقس . خداییش سنگ تموم گذاشت واسم و برای هر کدوم از دسته ها یه بعد از ظهر زمون صرف کرد . بله حتما لحاظ میکنم و بدون عایق استفاده نمیکنم . دیروزم که تست کردم با دو تا تیکه پلاستیک دسته ها رو پیچیدم که با دستم تماس پیدا نکنه .
راستی آقا بهرام به نظر شما عایق ها چطوری باشن بهتره که بشه در صورت لزوم سریع برشون داشت و در واقع دو منظوره استفاده کرد ( خوراکی و فرکانسی ) که هر وقت نخواستیم عایقارو برداریم و هر وقت خواستیم عایقارو بزاریم سر جاشون ؟
@};-

لطف داری داداش گل.پس یک ایول باید بگم تا دیدم گفتم کار دست نیست اما دست تراشکارو باید بوسید خیلی تمیز دراورده واسط حتی اون خط دور دسته قسمت پاییین رو هم واسط زده که دقیقا هر چی شرکتی دیدم به این شکل بوده .در مورد عایق حتما از یک پارچه نخی یا پنبه ایی استفاده کن چون الکترسیته بدن رو جذب خودش میکنه دوم اینکه میتونی روی یک دستکش ضرف شویی به اندازه هر کدوم از انگشتات برش بدی وروی دستکش چسب کنی تا محکم بشه هم عایق خوبی در میاد هم اینکه هر وقت دوست نداشتی میتونی از دستات در بیاری.البته علت اینکه گفتم از پارچه نخی استفاده کنی این بود چون من با وجود یک لایه پلاستیک 2میل دور دسته ودستکش هم نتونستم کار کنم اما با گذاشتن اون تیکه پارچه همراه با یک لایه پلاستیک کلا مهارش کردم واگه ازش استفاده کنم فلز رو نمیگیره وبه حفره حساس میشه و برعکس اگه دقت کرده باشی تو عکس صفحه قبل هم عکس اون پارچه دور دسته مشخصه که اگه بخوام حفره بزنم باید از یک دستکش هم استفاده کنم :)

جمعه 17 مهر1394 - 9:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
من کجا گفتم که ردیاب روی جنس واقعی کم جونتره ! گفتم که ( نیروی کششی دفینه آنقدر قوی نیست که قدرت چرخش آنتن رو داشته باشه پس باید با کم کردن وزن آنتن و عمود گرفتن دسته ها و گردش اپراتور بهش کمک کرد + اهداف کوچک یا اهدافی که دورتر هستند ، نیروی کمتری دارند و هر اپراتوری نمیتونه تشخیص بده )

هدفی که بزرگ باشه و در فاصله ی دوری باشه ، و هدفی که کوچک باشه ولی نزدیک باشه ، تقریبا یک قدرت رو برای کشش آنتن ایجاد میکنن . مگر اینکه به هدف بزرگ نزدیکتر بشیم .

ما هم که همیشه نمیتونیم از روی علم غیب بریم نزدیک جنس . ردیابی یعنی پیدا کردن مسیر انرژی از فاصله دور
اگه از دور نتونیم جنس بزرگ رو تشخیص بدیم دیگه وای به حال اهداف کوچک

----------------------------------
برای فیش موزی ، سوراخی که برای نوک فیش آنتن درست کردید مشکل ایجاد نمیکنه و باید بزرگتر هم بشه . اگر پلاستیک فیش موزی مشکل داشت میتونید از شکلهای گرد استفاده کنید .

البته قبلا اشاره کردم که فیش موزی نیز آهن داره و من قبولش ندارم . اما از فیش آنتن بهتره . حداقل به دسته گیر میشه .

سلام سنه دژ عزیز .
بله حق با شماس معذرت میخوام من اشتباه متوجه شدم . تشخیص فاصله تا بار اصلی و یا تخمین حجم جنس واقعا خیلی مهارت بالایی رو میطلبه . من کلا توانایی درک رفتار ها و حرکات آنتن ها رو ندارم . حتی همین الان که رو فلز سطحی تمرین میکنم یه روز میبینی حرکت آنتن ها بدک نیست و یه روز خیلی ضعیفه و یه روز اصلا حرکتی ندارن . پس دیگه تو اهداف واقعی نحوه آنالیز حرکات آنتن ها کار هر کسی نمیتونه باشه .
از اطلاعات خیلی خوبت هم راجع به فیش ها و عکسایی که قرار دادی کمال تشکر رو دارم .
مرسی .
@};-

شنبه 17 مهر1394 - 12:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
نقل قول:
سلام استاد بهرام .
@};-

لطف داری داداش گل.پس یک ایول باید بگم تا دیدم گفتم کار دست نیست اما دست تراشکارو باید بوسید خیلی تمیز دراورده واسط حتی اون خط دور دسته قسمت پاییین رو هم واسط زده که دقیقا هر چی شرکتی دیدم به این شکل بوده .در مورد عایق حتما از یک پارچه نخی یا پنبه ایی استفاده کن چون الکترسیته بدن رو جذب خودش میکنه دوم اینکه میتونی روی یک دستکش ضرف شویی به اندازه هر کدوم از انگشتات برش بدی وروی دستکش چسب کنی تا محکم بشه هم عایق خوبی در میاد هم اینکه هر وقت دوست نداشتی میتونی از دستات در بیاری.البته علت اینکه گفتم از پارچه نخی استفاده کنی این بود چون من با وجود یک لایه پلاستیک 2میل دور دسته ودستکش هم نتونستم کار کنم اما با گذاشتن اون تیکه پارچه همراه با یک لایه پلاستیک کلا مهارش کردم واگه ازش استفاده کنم فلز رو نمیگیره وبه حفره حساس میشه و برعکس اگه دقت کرده باشی تو عکس صفحه قبل هم عکس اون پارچه دور دسته مشخصه که اگه بخوام حفره بزنم باید از یک دستکش هم استفاده کنم :)

سلام آقا بهرام .
بله حتما ایواله داری و تراشکاره هم با سن کمی که داشت خیلی اوستا بود و خیلی هم وقت و حوصله گذاشت و کاملا گوش به حرف میداد و جالبه که حتی یک بارم نپرسید اینا چین و واسه چه کاری میخوای .
آقا بهرام نمیشه از دستکش کاموایی یا نخی که زمستونا دست میکنیم برای این کار ( جهت عایق شدن دسته ها ) استفاده کرد ؟
@};-

شنبه 17 مهر1394 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب من تست نکردم اما احتمالا جواب میده

شنبه 17 مهر1394 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
نقل قول:
سلام استاد بهرام .
@};-

آقا بهرام میشه این عبارات رو یه مختصر توضیح بدی قربونت .
ممنونتم داداش .
@};-

شنبه 17 مهر1394 - 2:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم ممد جان.خب دسته من از المینیوم ساخته شده واسه همین نمیتونستم مستقیم ازش استفاده کنم و یک لایه پلاستیکی مثل شیلنگ اب یا گاز رو گذاشتم و تست کردم دیدم بهتر شد اما هنوز هم میتونه فلز روی زمین رو بزنه اما وقتی یک لایه پارچه ایی استفاده کردم به همراه یک دستکش دیگه خوراک روی زمین رو نمیگرفت وحفره زنی میکرد این رو هم بگم من از اول از انتن تلسکوپی استفاده میکردم واسه همین رسانایی بالاتری نسبت به برنجی ومسی داشت وبه همین راحتی خوراک حذف نمیکرد اما شما با استفاده از یک پارچه نخی یا پشمی بهتره تست کن اگه تونستی خوراک روی زمین رو حذف کنی دیگه به دستکش احتیاج نداری اینهایی که گفتم واسه انتن خالی بدون ردیاب بود.که در صورت استفاده از ردیاب هم همین شرایط رو باید رعایت کنی تا بتونی حفره یا هدف رو بهتر شناسایی کنی موفق باشی @};-

شنبه 18 مهر1394 - 3:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 109 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure