انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 1:48am

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 11  بعدی
 بیشترین عمق حفاری شما چقدر بوده؟ 
نویسنده پیغام

40 مترررررررررررررررررررر!!!!!!!!!!!!
آقا ما جا داریم آدم نداریم 5 متر بکنه

سه شنبه 21 بهمن1392 - 2:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بالای 5متر کندن اصلأ معقول نمیاد ب نظر من.. ولو اینکه نسخه باشه ک بیشترم باشه ارزش داره..

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

سه شنبه 22 بهمن1392 - 2:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
من 2 نفری 6 متر رسیدم و دیگه اعصابم خورد شد ازش دست کشیدم ..بخدا تو عمق 6 متر انقد وحشتناک بود که نگو چون توی روز روشنم اونجا تاریک بود

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

سه شنبه 22 بهمن1392 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان توی این کار فقط باید به نظر من جایی رفت که توی یک شب یا نهایت دو شب کارو جمع کنی...این حفاریها با این عمق هم جز دردسر چیزی گیر ادم نمیاد...به نظر من برید روی کارهای سبک یا قبرها...جاهایی که منطقه مسکونی بوده..این مکانها ادمو شرمنده نمیزاره...من خودم هم دیگه از این حفاری های زیاد و سنگین خسته شدم و دیگه توبه کردم..وقت و هزینه و عمر و کلی چیز دیگه رو هم از دست میدی و اخرش هم به چیزی نمیرسی...
موفقیت در کارهای سبک هست که بهترین و واضح ترینش هم قبر هست...بعضی مواقع توی قبرها چیزایی پیدا میشه که ادم شاخ در میاره...منقطه رو هم میخواید بفهمید که مردمش چیزی توی قبرشون هست یا نه یک قبر رو در نظربگیرید و حفاری کنید اگر چیزی نداشت مطمئن باشید که بهترین قبرش هم چیزی نداره...ولی مناطقی هستن که با یه حفاری نیم متری به مهره و سکه و کلی چیز دیگه میرسی...البته این مورد واسه من اتفاق افتاده..شاید ثابت شده نباشه..به هر حال دور کار سنگین رو بدون داشتن نسخه و دستگاه خوب خط قرمز بکشید

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ALI.D نوشته است:
دوستان توی این کار فقط باید به نظر من جایی رفت که توی یک شب یا نهایت دو شب کارو جمع کنی...این حفاریها با این عمق هم جز دردسر چیزی گیر ادم نمیاد...به نظر من برید روی کارهای سبک یا قبرها...جاهایی که منطقه مسکونی بوده..این مکانها ادمو شرمنده نمیزاره...من خودم هم دیگه از این حفاری های زیاد و سنگین خسته شدم و دیگه توبه کردم..وقت و هزینه و عمر و کلی چیز دیگه رو هم از دست میدی و اخرش هم به چیزی نمیرسی...
موفقیت در کارهای سبک هست که بهترین و واضح ترینش هم قبر هست...بعضی مواقع توی قبرها چیزایی پیدا میشه که ادم شاخ در میاره...منقطه رو هم میخواید بفهمید که مردمش چیزی توی قبرشون هست یا نه یک قبر رو در نظربگیرید و حفاری کنید اگر چیزی نداشت مطمئن باشید که بهترین قبرش هم چیزی نداره...ولی مناطقی هستن که با یه حفاری نیم متری به مهره و سکه و کلی چیز دیگه میرسی...البته این مورد واسه من اتفاق افتاده..شاید ثابت شده نباشه..به هر حال دور کار سنگین رو بدون داشتن نسخه و دستگاه خوب خط قرمز بکشید

دقیقأ فرمایشات علی آقارو تایید میکنم.. با این دستگاهایی ک ما توو دستوبالمونه نمیشه رو عمق بالا روشون حساب کرد.. و فقط همونطور ک علی آقا هم گفتن وقت و هزینه رو میگیره و بعد از مدتیم آدم سرد میشه و روحیه کار براش نمیمونه پس در نتیجه کارای سبک رو پیشه بگیری بهتره و اذیت شدنم نداره تفریحی میشه دیگه..

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 8:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ALI.D نوشته است:

سلام علی آقا، کی از کار سبک و سطحی بدش میاد؟ من که از خدامه. ولی کوش کار راحت؟ تقریباً همه کارهای راحت در طول زمان رفته اند. عموماً کارای سنگین و سخت موندن.

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
ALI.D نوشته است:

سلام علی آقا، کی از کار سبک و سطحی بدش میاد؟ من که از خدامه. ولی کوش کار راحت؟ تقریباً همه کارهای راحت در طول زمان رفته اند. عموماً کارای سنگین و سخت موندن.

اقا محمود درسته ولی نه اینکه بگی همش رفته دیگه..اصلا همیچین چیزی امکان نداره...اره بعضا که نشونه داشتن رفتن ولی بعضی ها هم هستن نشونه ها نخریب شدن..یا اصلا نشونه ندارن و توی مناطق مسکونی هست..iما چند هزار سال تمدن داریم..حالا اسلام به اینور رو که حساب نکنی..3 هزار سال قبل از اسلام هست..ببین توی این مدت چند نفر زندگی میکردن و چند تا قبر هست...حالا درسته بعضی ها چیزی ندارن یا بعضی ها عمقشون بالاست ولی متوسط ها هم هستن....

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

پنج شنبه 23 بهمن1392 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من اصلا اینو قبول ندارم ک همه این بارهای سبک رفتن! آقا مثه اینکه یادتون رفته اینجا امپراتوریه ایران بوده! این همه تاریخ رو پشتش داره! این همه اقوام و سلسله های گوناگون ک هرکدوم توو بخش های مختلف و چند ده و بعضا چند صدسال حکمرانی کردن مثلا ایلامیها نزدیک ب هزارسال فرمانروایی کردن! خب توو این مدت میدونی چقد جنس قایم شده دراوردن و باز پنهان شده! ی صحبتی رو ی کارشناسی ک خداییش خبره بود بهم گفت ک همون حرفو ی کارشناس دیگه بدون اینکه من بگم چیزیرو تایید کرد ب طور اتفاقی توو حرفاش ک من دهنم وا موند.. نمیگم چی گفتن ولی پیشنهاد من اینه ک فک نکنید دیگه بار کم شده یا قبر کم هست نه اینطور نیست، اگ کساییم میگن بدونید یا اطلاعات کافی ندارن ویا میخوان با این حرفا مردم رو دلسرد کنن نرن دنبالش.. سپاس.

جمعه 25 بهمن1392 - 12:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سورنا نوشته است:
من اصلا اینو قبول ندارم ک همه این بارهای سبک رفتن! آقا مثه اینکه یادتون رفته اینجا امپراتوریه ایران بوده! این همه تاریخ رو پشتش داره! این همه اقوام و سلسله های گوناگون ک هرکدوم توو بخش های مختلف و چند ده و بعضا چند صدسال حکمرانی کردن مثلا ایلامیها نزدیک ب هزارسال فرمانروایی کردن! خب توو این مدت میدونی چقد جنس قایم شده دراوردن و باز پنهان شده! ی صحبتی رو ی کارشناسی ک خداییش خبره بود بهم گفت ک همون حرفو ی کارشناس دیگه بدون اینکه من بگم چیزیرو تایید کرد ب طور اتفاقی توو حرفاش ک من دهنم وا موند.. نمیگم چی گفتن ولی پیشنهاد من اینه ک فک نکنید دیگه بار کم شده یا قبر کم هست نه اینطور نیست، اگ کساییم میگن بدونید یا اطلاعات کافی ندارن ویا میخوان با این حرفا مردم رو دلسرد کنن نرن دنبالش.. سپاس.

دوست عزیز کاملا باهاتون موافقم / بسیاری از دفینه ها هنوز کشف نشدند...فقط کسی که دنبال این کار میره باید علمشو داشته باشه

جمعه 25 بهمن1392 - 8:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ALI.D نوشته است:
اقا محمود درسته ولی نه اینکه بگی همش رفته دیگه..اصلا همیچین چیزی امکان نداره...اره بعضا که نشونه داشتن رفتن ولی بعضی ها هم هستن نشونه ها نخریب شدن..یا اصلا نشونه ندارن و توی مناطق مسکونی هست..iما چند هزار سال تمدن داریم..حالا اسلام به اینور رو که حساب نکنی..3 هزار سال قبل از اسلام هست..ببین توی این مدت چند نفر زندگی میکردن و چند تا قبر هست...حالا درسته بعضی ها چیزی ندارن یا بعضی ها عمقشون بالاست ولی متوسط ها هم هستن.

سورنا نوشته است:

دوستان،فرمایشات شما متینه و کاملاً هم موافقم. بنده هم منظورم همه به مفهوم مطلق نبوده بنده عرایضمو اصلاح میکنم؛ به قول علی آقا خیلیهاشون زیر ساختمانها موندن و یا مسائل دیگه که بسیاریشون کلاً غیر قابل دسترسی شدن. منظور بنده هم از نظر دسترسی و قابلیت کار و حفاریه. یعنی اگر قابل یافتن و کار بوده انجامش دادن و بردن. همونطوریکه میفرمایید در طول ادوار گذشته ملل از خودشون چیزی گذاشتن همونطور هم در هر زمان مدام افرادی جوینده این گنجها بودن لذا نشان بسیاری ازونا نابود شده و جنسها در جاهایی غیر قابل دسترسی ما قرار گرفتن. جنس قبرستونا هم آنچنان جالب و ارزشمند نیست. اگر هم بحث قبر سردار وبزرگی باشه که اکثراٌ میشن جزو کارای سخت و یا برده شده.
بله، بنده هم از قول یک نفر خیلی وارد به مسائل باستانی، گنجینه ها و اسناد شنیده ام که هنوز در ایران حدود 70 میلیون گنج کشف نشده داریم.
بحث بنده بر سر بود و نبود گنج نیست. خود بنده بر این باور یقینی رسیده ام که کمتر درّه ای و کوهی داریم که در اون دفینه ای نباشه و اینکه گنجهایی داریم که کشفیات مصر و سایر مناطق مقابلش هیچند و همیشه هم به افراد دودل با اطمینان از این قضیه صحبت کرده ام. حتی همیشه به آیات قرآنی استناد کردم که خیلی از دفینه های عظیمی باید مخفی باشند. نمونه اش آنچیزیکه که خداوند در قرآن به قارون و سرنوشت گذشته هاش اشاره میکنه کاملاً واضحه. ولی.........

شنبه 25 بهمن1392 - 1:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure