انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 8:52pm

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 اقدامات اولیه در برخورد با گزیدگی ها (عقرب ، مار ، حشرات) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
سلام منم سر مکان 2 بار مورد گزش عقرب سیاه قرار گرفتم

gladyator_089

سه شنبه 8 اردیبهشت1393 - 1:42am
آواتار کاربر

گلادیاتور جان از تجربت بگو برامون،چیکار کردی وقتی نیش زد اون بی مرام عقرب سیاه

روزی ده دقیقه بخندید،تحول عظیمی رخ میده :-)

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 3:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
سلام
زهر عقرب سیاه به مراتب خطرناکتر از عقرب های معمولی هست و حتی بعضی از کارشناسان زهرش رو با زهر مار های خطرناک قیاس میکنند
باید در نظر داشته باشید که هر چه قدر جثه عقرب سیاه کوچکتر باشه زهرش خطرناکتره و این نکته رو هم مد نظر بگیرین که اگه یه وقت. مورد گزش قرار گرفتین. توجه کنین اگه از پایین تنه نیشتون زد یکم طول میکشه تا از طریق جریان خون به قلب برسه و هرچه قدر محل گزش از قلب فاصله داشته باشه خوبه
بنا به تجربه 2 باره ای که داشتم اولین کار حفظ خونسردیه ، چنان فکر کنین که انگار یه زنبور عسل نیشتون زده اگه هول کنین زودتر از پا درمیاین
دوم بلافاصله بعد از گزش اگه فرد سیگاری کنارتون هست ازش بخواین که یه سیگار روشن کنه و از فاصله 3 میلی متری روی محل گزش بگیره. خودتون میببنین که زهر به بیرون ترشح میشه اگه این کار رو کردین هیچیتون نمیشه اگه سیگار نبود و محل گزش نزدیک به قلب بود فورا به بیمارستان مراجعه کنید
چون بدن بعضی از افراد نسبت به گزش حساسیت ایجاد میکنه بهتره قبل از رفتن به محل از داروخانه قرص. پرد نوزولون. که نوعی قرص ضد حساسیته گزش هست تهیه فرمایید
متاسفانه یکی از آشناها از نوک پا مورد گزش قرار گرفت و به دلیل ترس و هیجان و دیر رسیدن به مرکز درمانی به کما رفت و بعد از 3 ماه درگذشت پس هیچ وقت این عقرب سیاه رو دست کم نگیرین چون زهرش در بسیاری از مواقع مورد ایست قلبی میشه در مورد گزش مار. و اقداماتش هم یه تجربه ای هم دارم که اعلام میکنم

gladyator_089

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 9:04am
آواتار کاربر

دیشب خواستم راجع به سیگار بگم،اما نت قطع شد،ممنون گلادیاتور جان از اطلاعات مفیدی که بهمون عرضه کردی،بی صبرانه منتظر تجربت راجع به نیش خوردن مار هستیم،یا علی

روزی ده دقیقه بخندید،تحول عظیمی رخ میده :-)

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یک مورد تجربی توسط یکی از آشناها: این دوستمون کفشاشو دراورده و نشستن زیر ی درخت بعد ک خواسته کفششو پاش کنه گفت احساس کردم نوک انگشتمو ی سوزن توش فرو کردن! گفت توجه نکردمو ب راهم ادامه دادم بعد یهو اینبار ی درد شدید ک تا زانوم اومد احساس کردم طوریکه خوردم زمین! گفت کفشو دراوردم تکون دادم ی عقرب زرداز توش افتاد بیرون! مادربزرگش باهاش بوده میگفت سریع عقربو گرفت له و لورده کرد و گزاشت روی قسمت گزیده شده و با ی تیکه پارچه بستش.. گفت دو روز بعد سالم :D و سلامت راه می رفتم.. خود عقرب برا نیشش مثه پادزهر عمل میکنه.. ولی اگ نتونستین عقربو بگیرین توصیه های دیگرو فراموش نکنین :D

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 4:13pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

خود نیش عقرب در بیشترین موارد کشندگی نداره مگر موارد خاص.چون عقرب برای ترساندن از نیشش استفاده میکنه برای ترساندن و راندن دشمن ولی اگه جوری باشه که جونش یا زندگیش داره نابود میشه از نیشی استفاده میکنه که کشنده هست.اگه یه روزی نیش خوردین در درجه اول نباید بترسین شاید سوزش و درد داشته باشه ولی به نزدیکترین داروخانه یا پزشک که برسین پماد مخصوسشو میتونیم بگیرین بیشتر ادمها از ترسش میمیرن تا خود زهر چون خودم تو مهران خدمت کردم یه 2سالی با همه جور عقرب بودم تا دلتون بخواد تجربه دارم

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 4:44pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
بله بهترین درمان برای گزش عقرب و رطیل و عنکبوت اینه که اونا رو له کرده و روی محل گزیدگی بذاریم...برای گزش زنبور قرمز که درد وحشتناکی هم داره اینه که کمی خاک نرم و بهش آب بزنین و روی محل گزش بذارین حد اقلش اینه که ورم نمیکنه =)) برای زنبور عسل هم که هر روز نیشش و تجربه میکنم گذاشتن پیاز روی محل گزش هستش البته اگر بهش حساسیت ندارین به هیچ وجه به محل گزش دست نزنین [-X [-X [-X دست زدن باعث ورم اون ناحیه میشه...

پنج شنبه 25 اردیبهشت1393 - 8:12am

محل اقامت: خراسان
خب ترياک جرم داره.بهتر نيست قبل از رفتن به کوه .ادم ترياک بکشه .بعد بره کوه .اينجوري هم ترياک ناب حروم نميشه .هم فضا نوردي ميکنين .هم کوهنوردي .
اخه ادمايي که ترياک و مورفين تو خونشون باشه سم مار بهشون کارساز نيست.. ;)

دوشنبه 11 آبان1393 - 3:21am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

treasure hunter نوشته است:
خب ترياک جرم داره.بهتر نيست قبل از رفتن به کوه .ادم ترياک بکشه .بعد بره کوه .اينجوري هم ترياک ناب حروم نميشه .هم فضا نوردي ميکنين .هم کوهنوردي .
اخه ادمايي که ترياک و مورفين تو خونشون باشه سم مار بهشون کارساز نيست.. ;)

دوست عزیز بحث این چیزا که بیاد وسط نری حفاری بهتره

این نیز بگذرد

دوشنبه 12 آبان1393 - 4:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure