انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 2:07pm

پاسخ به موضوع  [ 190 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 19  بعدی
 روش حفاری درست 
نویسنده پیغام

راستی نقش سفید خونه توی تلها یا اتاقک چیه؟ کسی میدونه؟

سه شنبه 21 خرداد1392 - 9:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
اندازه تل زیاد بزرگ نیست
ارتفاعش تقریبا 3متره عرض تپه تقریبا 25 متر و طولش 25 متره البته چون خاکبرداری شده دقیقامعلوم نیست

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

سه شنبه 21 خرداد1392 - 11:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mani1063 نوشته است:
سلامدوستان خسته نباشید میتونید به من کمک کنید ممنون میشم
چند وقت پیش با دوستام به وسیله یک ردیاب (جئو تارا ترکیه )یک منطقه که پر از تکه سفال وکوزه بود رو گشتیم ردیاب ما رو برد روی یک تل خاکی کوچک که ارتفاعش 3 متر بیشتر نبود از ظاهرش معلوم بود خاک برداری شده ردیاب نقطه رو برامون زد شب برای کار رفتیم نقطه رو 150 س تو 150 س کندیم رفتیم پایین در ادامه کار به تکه سفال و استخوان و تکه زغال بر می خوردیم تا اینکه بعد از 150 س رسیدیم به یک کفپوش اجر اندازه اجرها 25*25 و زخامت 10 بودند به شکل ماهرانه ای چیده شده بودند مانند موزاییک کف حیاط اجر ها روکه برداشتیم زیر اجر ها به اندازه 20 س ماسه بود وقتی اولین بیل رو به ماسه زدیم بوی ناخوشایندی مانند بوی فاضلاب اومد بیرون دوستانی که توگودال بودند زود اومدن بیرون 10 دقیقه صبر کردیم تا گاز کاملا خارج شد بعد دوباره دست به کار شدیم 20 س ماسه رو کندیم بعد رسیدیم به سنگ چین سنگها خیلی بزرگ نبودند تقریبا 30 س ارتفاع داشتند بعد از سنگ چین دوباره کمی ماسه بود بعد ازماسه رسیدیم به یک خاک خیلی سفت دوستام گفتند خاک بکر است ولی من راضی نشدم گفتم کار کنید خاک اون مرحله با وجود اینکه خیلی سفت بود ولی یکدست وبدون ریگ بود بعد از 50 س رسیدیم به یک تکه استخوان بزرگ که دوستام قانع شدن که خاک بکر نبود دوباره رسیدیم به ماسه ولی این دفعه ماسه خیس بود دوستام گفتند رسیدیم به آب (باید بگم نزدیک تپه یک گودال پر از اب وجود داره) نا امید شدند بر گشتیم خونه فردا صبح یک دوستم که دوست نزدیکش کارشناس باستانشناسی برامون سوال کرد کارشناس گفته بود به احتمال 90 درصد طلا توش باشه فقط راه رو اشتباهی رفتید دوباره یک شب دیگه رفتیم برای حفاری من گفتم به دوستام که باید مسیر اجر ها را دنبال کنیم دوباره مشغول شدیم مسیر اجرها رو دنبال کردیم ازسمت غرب تموم شد ازسمت شرق هم 50 سانت رفتیم باز هم تموم شد اجرها در مسیر شمال و جنوب ادامه داشتند از مسیر شمال 50س رفتیم به هیچی نرسیدیم از مسیر جنوب که رفتیم بعد از 50 س رسیدیم به اجرهایی که 3 ردیف روی هم بودند اون شب به پایان رسید وما به نتیجه نرسیدیم هنوزنرفتیم برای حفاری دنبال یکدستگاه نقطه زن خوب هستیم یکی از دوستام میگه اگه یک نفر ماهر پیدا بشه راهنمایمون کنه دستگاه نمی خواد شما میتونید راهنماییمون کنید با تشکر

خوب مانی جان در اینصورت تل نیست توپو گرافی برای کار با علائمی که گفتید مخصوصا اجرچین براتون پیام خصوصی کردم ببینید لطفا

سه شنبه 21 خرداد1392 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

dorrtaj نوشته است:

یک اتاق برای جمع کردن گنج بوده

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

سه شنبه 21 خرداد1392 - 9:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

parsi نوشته است:
mani1063 نوشته است:
سلامدوستان خسته نباشید میتونید به من کمک کنید ممنون میشم
چند وقت پیش با دوستام به وسیله یک ردیاب (جئو تارا ترکیه )یک منطقه که پر از تکه سفال وکوزه بود رو گشتیم ردیاب ما رو برد روی یک تل خاکی کوچک که ارتفاعش 3 متر بیشتر نبود از ظاهرش معلوم بود خاک برداری شده ردیاب نقطه رو برامون زد شب برای کار رفتیم نقطه رو 150 س تو 150 س کندیم رفتیم پایین در ادامه کار به تکه سفال و استخوان و تکه زغال بر می خوردیم تا اینکه بعد از 150 س رسیدیم به یک کفپوش اجر اندازه اجرها 25*25 و زخامت 10 بودند به شکل ماهرانه ای چیده شده بودند مانند موزاییک کف حیاط اجر ها روکه برداشتیم زیر اجر ها به اندازه 20 س ماسه بود وقتی اولین بیل رو به ماسه زدیم بوی ناخوشایندی مانند بوی فاضلاب اومد بیرون دوستانی که توگودال بودند زود اومدن بیرون 10 دقیقه صبر کردیم تا گاز کاملا خارج شد بعد دوباره دست به کار شدیم 20 س ماسه رو کندیم بعد رسیدیم به سنگ چین سنگها خیلی بزرگ نبودند تقریبا 30 س ارتفاع داشتند بعد از سنگ چین دوباره کمی ماسه بود بعد ازماسه رسیدیم به یک خاک خیلی سفت دوستام گفتند خاک بکر است ولی من راضی نشدم گفتم کار کنید خاک اون مرحله با وجود اینکه خیلی سفت بود ولی یکدست وبدون ریگ بود بعد از 50 س رسیدیم به یک تکه استخوان بزرگ که دوستام قانع شدن که خاک بکر نبود دوباره رسیدیم به ماسه ولی این دفعه ماسه خیس بود دوستام گفتند رسیدیم به آب (باید بگم نزدیک تپه یک گودال پر از اب وجود داره) نا امید شدند بر گشتیم خونه فردا صبح یک دوستم که دوست نزدیکش کارشناس باستانشناسی برامون سوال کرد کارشناس گفته بود به احتمال 90 درصد طلا توش باشه فقط راه رو اشتباهی رفتید دوباره یک شب دیگه رفتیم برای حفاری من گفتم به دوستام که باید مسیر اجر ها را دنبال کنیم دوباره مشغول شدیم مسیر اجرها رو دنبال کردیم ازسمت غرب تموم شد ازسمت شرق هم 50 سانت رفتیم باز هم تموم شد اجرها در مسیر شمال و جنوب ادامه داشتند از مسیر شمال 50س رفتیم به هیچی نرسیدیم از مسیر جنوب که رفتیم بعد از 50 س رسیدیم به اجرهایی که 3 ردیف روی هم بودند اون شب به پایان رسید وما به نتیجه نرسیدیم هنوزنرفتیم برای حفاری دنبال یکدستگاه نقطه زن خوب هستیم یکی از دوستام میگه اگه یک نفر ماهر پیدا بشه راهنمایمون کنه دستگاه نمی خواد شما میتونید راهنماییمون کنید با تشکر

خوب مانی جان در اینصورت تل نیست توپو گرافی برای کار با علائمی که گفتید مخصوصا اجرچین براتون پیام خصوصی کردم ببینید لطفا

چرا خصوصی؟ :-?

چهارشنبه 21 خرداد1392 - 1:05am

ژنرال نوشته است:
dorrtaj نوشته است:

خب چرااسمش سفید خونست؟

چهارشنبه 22 خرداد1392 - 9:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

dorrtaj نوشته است:
ژنرال نوشته است:
dorrtaj نوشته است:

خب چرااسمش سفید خونست؟

درتاج جان خوب وقتی اتاقی زیر زمین تعبیه میکردن لازم بوده که بدنش صاف و صیقل داده بشه که هم این اتاقک پشته نندازه و هم ریزش نکنه و هم از داخل شدن موجودات موذی که به اموال صدمه میزنند به داخل اتاق جلوگیری بشه برای این مهم بدنه اتاقک رو با گل اهک (که سفید هست و نقش گچ امروزی رو بازی میکرده که البته گل اهک بسیار مقاوم هست و کم ترک بر میدارد)صاف و صیقل میدادن برای همین بهش میگن سفید خونه که دیگه بعد از گذشت زمان سفید نمیمونه و باید بهش گفت سیاه خونه چون حرارت گاز طلا حسابی بدنشو میسوزونه اول بدنه قرمز میشه و بعد به مرور زمان سیاه میشه :D

چهارشنبه 22 خرداد1392 - 11:17am

پارسی جان ممنونم ازپاسختون
واما یک سوال دیگه:
اگر برروی یک تپه یا همون تومولوس از عمق 4 متری به خاک قرمز رنگ برسیم این نشونه چیه؟

چهارشنبه 22 خرداد1392 - 11:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
براي پيدا كردن ورودي ها و تونلها حتما از حفره يابي استفاده كنيد چون حفره ها فركانس قوي دارند و راحت حتي بدون دستگاه فقط با دو آنتن دسته برنجي اصولي ساده ميتونيد حفره يابي صحيحي انجام بديد كه خيلي ميتونه كمكتون كنه

چهارشنبه 22 خرداد1392 - 11:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
اگه اتاقک یا سفید خونه داشت چطوری میشه واردش شد؟ ایا راه ورودیش ساروجه؟

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

چهارشنبه 22 خرداد1392 - 12:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 190 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure