انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 5:51am

پاسخ به موضوع  [ 190 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19  بعدی
 روش حفاری درست 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

یک تصویراز حفاری مربع

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

mantera

دوشنبه 27 اسفند1391 - 1:26am
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
بسیار عالی . با تشکر از استاد آریا .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

دوشنبه 28 اسفند1391 - 2:09pm
YIM WWW
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
Robin hood نوشته است:
سلام آقا رضا، خیلی جالب بود
آقا در حفاری در مکانی چون غارها یا دخمه که همش کوزه سالم وشکسته وجود داره پیدا کردم یک سکه چه معنی میتونه داشته باشه؟

سکه رو دقیقا توی جه محلی پیدا کردی واینکه جنس سکه جی هستش

استاد آریا
تقریبا وسطای حفاری بود در جایی که چند تا کوزه سالم و خالی هم در خاک اطرافش سکه پیدا کردیم. جنسش از نقره و دریک روی سکه تصویر نیمرخ یک شاه با ریش بلند و در طرف دیگر هم یک آتشکده که دوتا سرباز در چپ و راستش بودند. در اون مکان تکه هایی از استخوان انسان در کل دخمه پیدا شد ولی یک اسکلت کامل نبود. دو حلقه مفرغی کوچک دایره ای باریک هم بود.
سوال این است که اگر این مکان دارای دفینه میباشد جنسش چی میتونه باشه؟
ممنون

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

پنج شنبه 30 اسفند1391 - 12:56am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

دوست عزیز اون دخمه دیگه جیزی نداره اون دخمه به احتمال زیاد از دوره اشکانیان بوده جون در دوره اشکانیان رسم بوده یک سکه نقره در دهان یا دست فوت شده میذاشتند واینکه گور دخمه ها اکثر اونها بارشون توی خودشونه ودر مواردی هم در دیواره خود دخمه یک درب پلمپ شده وجود داره که یک گل نیلوفر هم روی این درب نقش بسته وشما رو به اتاقی مخفی هدایت میکنه البته گور دخمه ها منظورم اتاقی هست که در دل یا دیواره کوه درست میکنند اما اگر این گوردخمه شما شامل راهرو یا شبیه غار هتش وپر از خاک بوده احتمال این وجود داره که بازم باری وجود داشته باشه در مورد نوع بار ارامگاه یک سکه نقره یا تعدادی مفرغ نمیتونه نوع جنس رو مشخص کنه جون دفینه ارامگاهها میتونه انواع مختلفی داشته باشه

mantera

پنج شنبه 30 اسفند1391 - 1:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
دوست عزیز اون دخمه دیگه جیزی نداره اون دخمه به احتمال زیاد از دوره اشکانیان بوده جون در دوره اشکانیان رسم بوده یک سکه نقره در دهان یا دست فوت شده میذاشتند واینکه گور دخمه ها اکثر اونها بارشون توی خودشونه ودر مواردی هم در دیواره خود دخمه یک درب پلمپ شده وجود داره که یک گل نیلوفر هم روی این درب نقش بسته وشما رو به اتاقی مخفی هدایت میکنه البته گور دخمه ها منظورم اتاقی هست که در دل یا دیواره کوه درست میکنند اما اگر این گوردخمه شما شامل راهرو یا شبیه غار هتش وپر از خاک بوده احتمال این وجود داره که بازم باری وجود داشته باشه در مورد نوع بار ارامگاه یک سکه نقره یا تعدادی مفرغ نمیتونه نوع جنس رو مشخص کنه جون دفینه ارامگاهها میتونه انواع مختلفی داشته باشه

استاد آریای عزیز، از اینکه پاسخ دادید بسیار سپاسگذارم.

پنج شنبه 30 اسفند1391 - 1:43am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

دوست عزیز شما در پیام خصوصی در باره موردی دیگه حرف زدید واینکه من بهتون قبلا جیزی دیگه گفته بودم واینکه شما قبلا حرف از گور دخمه ویا قبر ویا مفرغ جیزی نگفتید وفقط حرف از یک غار ویک سکه نقره وجندتا کوزه زدید که اگر همجین جیزی بوده که اونجا غاری هست که توش خاک بوده وفقط سکه نقره وجود داشته باید بگم که اره نشانه دفینه هستش وااگر جایی سکه طلا باشه باید زیر سکه طلا حفاری بشه و بارش هم طلاست اگر سکه نقره باشه باید زیر سکه نقره حفاری بشه وبارش سکه نقره هست اما شما حرف از نشان دیگیری زدید همان کوزه ها منظورم بوده که وقتی نشانی مثل اون کوزه وجود داره در واقع باید زیر اون کوزه حفاری بشه شاید هم در حین خاک برداری جای کوزه ها بهم خورده باشه وشما جای اونو در ست پیدا نکرده باشید

mantera

پنج شنبه 30 اسفند1391 - 1:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله درست میفرمایید: استاد شما قبلا ما را راهنمایی کردید و چیزی از قلم ننداختید به دلیل مشکلاتی که امکان ادامه کار را غیر ممکن کرده بود، کار راکد مونده و منم به دلیل کنجکاوی به اینکه در این محل چه جنسی ممکنه وجو داشته باشه سوالم را مطرح کردم. برای راهنمایی بیشتر دوستان و همچنین حفظ جنبه اموزشی توصیه های استاد آریا با اجازه ایشون من پلانی که طراحی کرده ام بهمراه توضیحات لازم در اینجا قرا میدم تا دوستان استفاده کنند. در این تصویر با توجه به راهنمایی استاد آریا و اطلاعاتیکه در اختیارایشون قرار دادیم محل هدف در قسمتی که با ضربدر علامت زدم در پلان مشخص شده است که ممکن است عمقی تا 7 ویا 9 متر داشته باشد.
با تشکر از استاد آریا
پیوست:
Untitled.jpg

مطابق با تصاویر پیوست در دامنه کوه و در لبه کناری یک دره کوچک با وجود نشانه هایی مثل کوزه شکسته دم در یک سوراخ در پایین صخره متوجه شدیم. با ادامه کار کار کم کم دهانه به ابعاد حدودآً ارتفاع 1.5 متر وعرض 1.5 متر یک دخمه نمایان شد دم در چند سنگ بزرگ به قطر 50-60 سانتی متر بودن کنارزدیم و با ادامه حفاری همچنان آثاری از کوزه شکسته پیدا میکردیم ولی با ورود به داخل دخمه و پیشرفت کار حدود یکمتر که از در پیش رفتیم خاک که در مسیر بود سنگ و کلوخ زیادی داشت و نشون میداد که بعلت سیلاب وارد شده (هرچند که ارتفاع محل جوری بود که امکان ورود سیلاب نبود) یک تکه کوچک گلویی کوزه شکسته ای پیدا شد حدود 3 متر که پیش رفتیم حدفاصل خاکی که دخمه را پرکرده بود تاسقف حدود 30 سانت بود که تا نزدیک به انتهای دخمه ادامه داشت در این حدفاصل متوجه یک کوزه مشابه قوری بدون دسته بود روی خاک ها قرار داشت وخالی بود حدود 0.5 متر پایین تر از قوری یک کوزه دیگه قرار داشت اونم خالی و حدود 0.5 متر دیگه پایین این کوزه یک مورد دیگه پیداشت کوزه شبیه جای سم یا دارو بود با رنگ قهوه ای تیره و خطوط زرد رنگ اونم خالی. در این حین که خاکها رو کنارمیزدیم یک سکه نقره (با تصویر نیم رخ کامل شاه در یک طرف و در طرف دیگر هم یک آتشکده که دوتا سرباز به آن احترام میذاشتن) پیدا شد. از اون به بعد دیگه مرتباً کوزه ی شکسته و چند تا کوزه خالی پیدا شد استخوانهای یک جسد(قسمتی از جمجمه و چند دندان دندانها) در قسمتهای مختلف پیدا شد. بعلت اینکه در مسیر حفاری چندین سنگ بزرگ قرار داشت و در یک طرف کناری دخمه فاصله بین صخره ها با سقف تعدادی کوزه سالم و شکسته ، یک حلقه مفرغ و در جاههای در وسطهای کار برای چند لحظه همگی متوجه بویی شبیه ادرار شدیم و دیگه بویی نبود.دیگه هم نهایتاً چند مهره معمولی اندازه مهره تسبیح معمولی پیدا شد. با اینکه حدود چند تن خاک از دخمه خالی شد ولی هیچ مورد دیگه ای پیدا نشدو به دلیل اینکه به خاک معمولی رسیدیم و در جاهایی هم وجود صخره ادامه کار رو غیر ممکن کرد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 30 اسفند1391 - 2:20am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

خواهش میکنم دوست عزیز

اما شما سعی کنید حتما از یک دستگاه استفاده بشه جون تعداد زیاد کوزه ها واینکه حلقه مفرغی وهمجنین وجود مهره امکان اینو میده که این محل فقط یک ارامگاه باشه نه اینکه محل دفینه در کل سعی کنید اصولی کار بشه در مورد سکه هم همانطور که گفتم اگر جایی حفاری بشه ویک سکه نقره یا طلا پیدا بشه یعنی بار اون دفینه شامل همون نوع سکه هستش در واقع بار دفینه سکه میباشد وباید زیر اونو حفاری کرد ومسیر ورودی رو نشون میده در بعضی اوقات هم مثلا یک سکه نقره گذاشته میشه وزیراون یک سربار از سکه طلا وجودداره ویا برعکس یا جایی دیگه که من خودم دیدم تقریبا تعدادی سخره بزرگ در شیب یک دره کنار هم قرار داشتند وروی این سخره ها یک سنگ بزرگ دایره ای در مرکز این سنگ جین بود که 3عدد سنگ تراش خوره به اندازه لیوان به عنوان پایه این سنگ گر د بودند ودر قسمت طلوع خورشید در پایین سنگ جین بین یک شکاف جندتا سکه نقره وجود داشت که هم نوع بار رو مشخص میکرد وهم راه ورودی

mantera

پنج شنبه 1 فروردین1392 - 1:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
خواهش میکنم دوست عزیز

اما شما سعی کنید حتما از یک دستگاه استفاده بشه جون تعداد زیاد کوزه ها واینکه حلقه مفرغی وهمجنین وجود مهره امکان اینو میده که این محل فقط یک ارامگاه باشه نه اینکه محل دفینه در کل سعی کنید اصولی کار بشه در مورد سکه هم همانطور که گفتم اگر جایی حفاری بشه ویک سکه نقره یا طلا پیدا بشه یعنی بار اون دفینه شامل همون نوع سکه هستش در واقع بار دفینه سکه میباشد وباید زیر اونو حفاری کرد ومسیر ورودی رو نشون میده در بعضی اوقات هم مثلا یک سکه نقره گذاشته میشه وزیراون یک سربار از سکه طلا وجودداره ویا برعکس یا جایی دیگه که من خودم دیدم تقریبا تعدادی سخره بزرگ در شیب یک دره کنار هم قرار داشتند وروی این سخره ها یک سنگ بزرگ دایره ای در مرکز این سنگ جین بود که 3عدد سنگ تراش خوره به اندازه لیوان به عنوان پایه این سنگ گر د بودند ودر قسمت طلوع خورشید در پایین سنگ جین بین یک شکاف جندتا سکه نقره وجود داشت که هم نوع بار رو مشخص میکرد وهم راه ورودی

ممنونم استاد آریای عزیز :YMPRAY:
پاسختون کامل و جامع بود بسیار سپاسگذارم. موفق باشید

پنج شنبه 1 فروردین1392 - 6:53pm
استاد سخت افزار
استاد سخت افزار
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان و مخصوصا استاد آریا
بنده تازه با این فروم آشنا شدم و انصافا مطالب خیلی مفید و کاملند
استاد اگه براتون مقدوره خواهشا در مورد مبحث تله های فیزیکی(مخصوصا تجربه های شخصی البته اگه مواجه شدید) و مباحث ایمنی که جزئی از روش حفاری درست هست مطالبی بذارید که قطعا مفید واقع میشه

سه شنبه 13 فروردین1392 - 9:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 190 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure