انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:06am

پاسخ به موضوع  [ 291 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 30  بعدی
 گاز طلا 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
"طلا" گاز ندارد..! "طلا" یون ندارد..!
حالا همه با هم دیگه تکرار کنیم طلا گازندار....

اینقدر با این حرفها جیب فروشنده ها را پر نکنید! لطفا!!!

یکشنبه 12 بهمن1393 - 11:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پادمهر نوشته است:
"طلا" گاز ندارد..! "طلا" یون ندارد..!
حالا همه با هم دیگه تکرار کنیم طلا گازندار....

اینقدر با این حرفها جیب فروشنده ها را پر نکنید! لطفا!!!

کمی باهات مخالفم داداشی. ;) نمیشه همشو تکرار کرد . شاید بشه گفت گاز نداره ولی قطعاً یون داره. رو این مطلب هم خیلی کار شده و مقالاتش هم حسابی موجوده و اساس بسیاری از کاوشهای بزرگ وجدّی شرکتای اکتشافی حرفه ایه.
چیزیکه شرکت مینه اورو(Mineoro) ادعا کرده الآن معلوم شده تا حد زیادی درسته و بنده نیز شخصاً در کار با دستگاشون به این نتیجه رسیدم.
پس یه اصلاح کوچکی بفرمایید؛ همه اینطور تکرارش کنیم: "ممکنه طلای دفینه ای گاز نداشته باشه ولی قطعاً یون داره"

دوشنبه 12 بهمن1393 - 12:10am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

پیوست:
2015-02-02_0-17-34.jpg

متن رو بخونید حتما!
شما zahori رو ساختید؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 12 بهمن1393 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عزیزم این متن هیچیو اثبات نمیکنه چون:

1- اظهارات و نظرات شخصی هر فردی در نت که معیار قضاوت و صحت نمیشه اگرم باشه کارل در باب الکترونیک خیلی وارده نه ژئولوژی و گنج یابی و اینا و این دلیلی نمیشه که در مورد وجود یا عدم وجود چنین حقیقتی هم ایشون وارد باشه و اظهار نظر کنه. لذا اون گفته ها سند حساب نمیشه.

2- اگر همونو هم ملاک قرار بدی و دقیق بخونیش میبینی که:
میگه فلز معمولی نه قدیمی(Normal metal) با این کلمه هم شروع کرده.
کارل اصلاً اشاره ای به یون نمیکنه میگه چنین میدان مغناطیس که بتونه از فاصله دور یافت بشه وجود نداره و خلاصه داره سیستمای ردزنی که با آنتن L شکل کار میکنن و مدعین از این خاصیت استفاده میکنن رو رد میکنه.
حالا اینکه اصلاً یون هست یا نه و اونم طلا، کجای این چند خط قرار داره برادر من؟!!!!!!!!
وجود یون یک حقیقته 100% اثبات شدست. 100%. حالا سیستمای تولیدی بتونن اونو ردیابی کنن یا نه حرف دیگریست.
دست آخرم اینکه بله، بنده Zahori رو ساختم. نتیجه؟؟

دوشنبه 12 بهمن1393 - 12:53am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
عزیزم این متن هیچیو اثبات نمیکنه چون:

1- اظهارات و نظرات شخصی هر فردی در نت که معیار قضاوت و صحت نمیشه اگرم باشه کارل در باب الکترونیک خیلی وارده نه ژئولوژی و گنج یابی و اینا و این دلیلی نمیشه که در مورد وجود یا عدم وجود چنین حقیقتی هم ایشون وارد باشه و اظهار نظر کنه. لذا اون گفته ها سند حساب نمیشه.

2- اگر همونو هم ملاک قرار بدی و دقیق بخونیش میبینی که:
میگه فلز معمولی نه قدیمی(Normal metal) با این کلمه هم شروع کرده.
کارل اصلاً اشاره ای به یون نمیکنه میگه چنین میدان مغناطیس که بتونه از فاصله دور یافت بشه وجود نداره و خلاصه داره سیستمای ردزنی که با آنتن L شکل کار میکنن و مدعین از این خاصیت استفاده میکنن رو رد میکنه.
حالا اینکه اصلاً یون هست یا نه و اونم طلا، کجای این چند خط قرار داره برادر من؟!!!!!!!!
وجود یون یک حقیقته 100% اثبات شدست. 100%. حالا سیستمای تولیدی بتونن اونو ردیابی کنن یا نه حرف دیگریست.
دست آخرم اینکه بله، بنده Zahori رو ساختم. نتیجه؟؟

دوست عزیز جسارتا فروشنده که نیستید؟
فلزات غیر معمولی هم مگه داریم؟ لابد مثل Aerogel نصفش تو جهان های موازیه!!!
منظور فقط یک معنی رو میده و اونهم اینکه میدانی که در اثر قرار گرفتن طولانی مدت فلز "طلا" در خاک از خود طلا ساطع بشه (یون - میدان الکترومغناطیس و...) وجود نداره!
ببخشید وجود 100% یون رو چه کسایی اثبات کردن؟ میشه مرجع رو به ما هم معرفی کنید؟! لابد شرکت " mineoro "بوده!!!
اگر zahori رو ساختید بفرمایید فرقش با mineoro چی هست؟
بنده که خیلی خوشحال میشم اگر کسی یک مقاله "علمی" نه یک حرف من درآوردی رو در رابطه با اینکه "آیا فلزی مثل طلا در اثر مدفون شدن طولانی مدت در خاک یونیزه میشه" رو معرفی کنه!

دوشنبه 13 بهمن1393 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه عزیزجون فروشنده نیستم. فکر کردید فروشنده چیم؟ مینه اورو؟؟ :D نه داداشی. یکیشو دارم. خیلیها هم خواستنش و ندادمش نه بابت اینکه بگم سیستم کاملیه، نه، 100 تا محدودیت کاری و... هم داره ولی خوب چون اصله و در بعضی کارا و جاها مناسبه ، ازش استفاده میکنم یه جور مونیتورینگ و سبک-سنگین کردن و.... بماند از حوصله اینجا خارجه.
زاهوری هم با مینه اورو خیلی فرق داره. اولیش اینکه زاهوری فقط جریان برقو میزنه ولا غیر وباز اونم از بحث اینجا خارجه......

و اما از بحث پرت نشیم؛
در مورد نوشته های کارل؛ که البته یه کلمشو بنده جا انداختم.(buried)
عزیزجون مشخصاً نوشته: Normal buried metal does not emit an electromagnetic….. معنیش چیه؟؟ نگفته فلز نرمال یا عادی، بلکه فلز عادی دفن شده.
بقیشو شما از خودتون تفسیر روش میذارید که درست نیست. طلا، یون و... رو از همین یه کلمه الکترومگنتیک استنباط میکنید؟؟؟!!!! مسلماً منظورش هرچی باشه اشاره به طلایی که شما کردی یا ساطع شدن یون نیست. ازین واضحتر نمیشه.
این طلا یا یون رو در جملات این آقا ممکنه به بندۀ بیسواد نشون بدید؟

ازینا گذشته اگر هم میگفت باز اظهارات ایشون سند و مدرک متقّن ومحکم نبود که داداشم. و خوب حالا اشاره به مدرک ومقاله محکم کردید تا عصری برسم منزل از آرشیوم براتون میزارم.
ولی اینو بدونید که برو بچه های ما در اینجا خیلی از اون به ظاهر علّامه های اونور آبی در بسیاری از مطالب بیشتر میدونن و میفهمن ولی بحث خودباوریمون ضعیفه. الآن به جرات میشه گفت همین کارل الکتریسین در فلزیابی و... مقابل مهندس حمیدمون سوسکه.

دوشنبه 13 بهمن1393 - 12:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
نه عزیزجون فروشنده نیستم. فکر کردید فروشنده چیم؟ مینه اورو؟؟ :D نه داداشی. یکیشو دارم. خیلیها هم خواستنش و ندادمش نه بابت اینکه بگم سیستم کاملیه، نه، 100 تا محدودیت کاری و... هم داره ولی خوب چون اصله و در بعضی کارا و جاها مناسبه ، ازش استفاده میکنم یه جور مونیتورینگ و سبک-سنگین کردن و.... بماند از حوصله اینجا خارجه.
زاهوری هم با مینه اورو خیلی فرق داره. اولیش اینکه زاهوری فقط جریان برقو میزنه ولا غیر وباز اونم از بحث اینجا خارجه......

و اما از بحث پرت نشیم؛
در مورد نوشته های کارل؛ که البته یه کلمشو بنده جا انداختم.(buried)
عزیزجون مشخصاً نوشته: Normal buried metal does not emit an electromagnetic….. معنیش چیه؟؟ نگفته فلز نرمال یا عادی، بلکه فلز عادی دفن شده.
بقیشو شما از خودتون تفسیر روش میذارید که درست نیست. طلا، یون و... رو از همین یه کلمه الکترومگنتیک استنباط میکنید؟؟؟!!!! مسلماً منظورش هرچی باشه اشاره به طلایی که شما کردی یا ساطع شدن یون نیست. ازین واضحتر نمیشه.
این طلا یا یون رو در جملات این آقا ممکنه به بندۀ بیسواد نشون بدید؟

ازینا گذشته اگر هم میگفت باز اظهارات ایشون سند و مدرک متقّن ومحکم نبود که داداشم. و خوب حالا اشاره به مدرک ومقاله محکم کردید تا عصری برسم منزل از آرشیوم براتون میزارم.
ولی اینو بدونید که برو بچه های ما در اینجا خیلی از اون به ظاهر علّامه های اونور آبی در بسیاری از مطالب بیشتر میدونن و میفهمن ولی بحث خودباوریمون ضعیفه. الآن به جرات میشه گفت همین کارل الکتریسین در فلزیابی و... مقابل مهندس حمیدمون سوسکه.

توضیحاتی که درباره mineoro دادین دیگه خودش گویای این حقیقت بود که اگر کارایی داشت بنده در این محیط افتخار هم کلامی با جنابعالی رو نمیداشتم ! حالا بماند اینکه پایه و اساس این دستگاه هم همون پیدا کردن میدانهای یونی هست...
1-normal buried metal یعنی فلزاتی که مثل اورانیوم یا سزیوم از خودشون تشعشع (طیفی از محدوده امواج الکترومگنتیک!!!) ساطع نمیکنند منجمله طلا! که بشه با دستگاههای تشعشع سنج اونها رو پیدا کرد.
این تفسیر درسته یا مسائلی که در رابطه با یونیزه شدن طلا بیان شده؟ که بیشتر شبیه شعبده بازی هست؟!
اینکه قطعا درسته کلا خارجی ها سوسک هستن! ولی شما یک نگاهی بندازید تو همین انجمن ببینید چند درصد از مدارات و نقشه هایی که داریم روشون کار میکنیم بوسیله همون سوسک ها ارائه شدن؟!

دوشنبه 13 بهمن1393 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حالا مینه اورو رو بگذریم. اصلاً گور باباشون.
ولی اینیکی که بدتر شد دوست من!!!!! Normal buried metals کجاش یعنی اونچه که شما میفرمایی؟؟؟ اورانیم؟؟ اصلاً اورانیم فلز نیست برادر من. سزیم، سدیم، پتاسیم و..... که فلزعادی نیستن یعنی اگر هستن پس چیا غیر عادین؟
عزیز جان ، کارل بیچاره خیلی ساده گفته فلزات عادی یعنی همه اونچه به طور معمول عامّه مردم میشناسن از همون پیت حلبی خودمون بگیر تا طلا. بعدشم buried یعنی مدفون. معناشم دقیق یعنی دفن(چال ) شده با دست (حال آدم یا حیوان) نه طبیعی و....
به قول خودت تفسیر..... تفسیر میتونه اشتباه باشه که در اینجا تفسیرتون اشتباهه. حال اگر دوست دارید اصرار کنید بنده حرفی ندارم. در نظر خودتون ثابت بمونید.

کاربرد عینی لغاتتون هم که ماشالله اونوریه؟ :D عیناً شعبده بازی (Hocus pocus) که مدام مخالفان ردیابی به کار میبرن. حالا چی شعبده بازیه؟ ردیابی که خوب خیلی موارد افراد همینکارو میکنن ولی مربوط به بحث ما نمیشه و اگر ایجاد یون حاصل از فلز زیر زمین (حال به شکل معدن یا دفن شده خیلی قدیمی) رو میگی که واقعیته. اگر بنده مدرکی رو بذارم شما چی میگی؟ واکنشت چیه؟ البته نباید مثل این مورد خیلی ساده، بیدقت بخونیشون و از برداشت اشتباهت متعصبانه دفاع کنیا
یه زمان (حدود 9-8 سال پیش) کلّی با همون بدبینای ردیابی تو همون ژئوتک بحث واینا داشتیم. که خسته شدم و گفتم بابا چه کاریه اعصاب خودمونو پاش بذاریم. حالا اینا باور کنن یا نه به ما چی میرسه، بذار هرجور دوست دارن صفا کنن و در باور خودشون بمونن.

و اما در مورد سوسک که طعنشو زدی؛ در بسیاری از شرکتای به اصطلاح گندۀ دنیا قلب تپندشون ایرانیان و بس. بعضیاشو ما میدونیم و عمده شونو نمیدونیم چون سیاستشون بر اینه که دیگران ندونن. اطلاع موثقی دارم که خیلی از شرکتای تولید کننده فلزیاب در آلمان از مهندسای ناب ایرانی استفاده میکنن. داداش جون نویسنده برنامه Visualizer شرکت OKM دوست بندست. بهش حقو حقوقشم ندادن. که البته نسخه معرکه و تاپشو بهشون نداده بود و اومد رو لپتاب ما نصبش کرد که وای غوغا میکرد همچین قشنگ حالت لایه برداری و فیلتر مانند کار میکرد و تصاویر رو بسی واضحتر ارائه میداد که نگو. و خدا میدونه چقدر از هموطنامون اینطور بهشون کمک میکنن!!!
اصلاً داداش من مدیر همین گوگل گوگولی کیه؟ (امید کردستانی) مبدع و مدیر ebay (امیدیار)چطور؟؟؟ و........هزاران هزار دیگه که گمنامن و ما غافل که کیا واقعاً سوسکن :D ..... اینایی که اینجان همونایین که اونجان. این یعنی همون خودباوری قوی که شما ماشالله نشون دادیش. دوست عزیز و بقیه دوستانیکه مثل آقا پادمهرمون فکر میکنید تو رو خدا با دید بازتر به دنیای اطرافمون بنگریم و واقع نگرتر باشیم.

دوشنبه 13 بهمن1393 - 2:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
حالا مینه اورو رو بگذریم. اصلاً گور باباشون.
ولی اینیکی که بدتر شد دوست من!!!!! Normal buried metals کجاش یعنی اونچه که شما میفرمایی؟؟؟ اورانیم؟؟ اصلاً اورانیم فلز نیست برادر من. سزیم، سدیم، پتاسیم و..... که فلزعادی نیستن یعنی اگر هستن پس چیا غیر عادین؟
عزیز جان ، کارل بیچاره خیلی ساده گفته فلزات عادی یعنی همه اونچه به طور معمول عامّه مردم میشناسن از همون پیت حلبی خودمون بگیر تا طلا. بعدشم buried یعنی مدفون. معناشم دقیق یعنی دفن(چال ) شده با دست (حال آدم یا حیوان) نه طبیعی و....
به قول خودت تفسیر..... تفسیر میتونه اشتباه باشه که در اینجا تفسیرتون اشتباهه. حال اگر دوست دارید اصرار کنید بنده حرفی ندارم. در نظر خودتون ثابت بمونید.

کاربرد عینی لغاتتون هم که ماشالله اونوریه؟ :D عیناً شعبده بازی (Hocus pocus) که مدام مخالفان ردیابی به کار میبرن. حالا چی شعبده بازیه؟ ردیابی که خوب خیلی موارد افراد همینکارو میکنن ولی مربوط به بحث ما نمیشه و اگر ایجاد یون حاصل از فلز زیر زمین (حال به شکل معدن یا دفن شده خیلی قدیمی) رو میگی که واقعیته. اگر بنده مدرکی رو بذارم شما چی میگی؟ واکنشت چیه؟ البته نباید مثل این مورد خیلی ساده، بیدقت بخونیشون و از برداشت اشتباهت متعصبانه دفاع کنیا
یه زمان (حدود 9-8 سال پیش) کلّی با همون بدبینای ردیابی تو همون ژئوتک بحث واینا داشتیم. که خسته شدم و گفتم بابا چه کاریه اعصاب خودمونو پاش بذاریم. حالا اینا باور کنن یا نه به ما چی میرسه، بذار هرجور دوست دارن صفا کنن و در باور خودشون بمونن.

و اما در مورد سوسک که طعنشو زدی؛ در بسیاری از شرکتای به اصطلاح گندۀ دنیا قلب تپندشون ایرانیان و بس. بعضیاشو ما میدونیم و عمده شونو نمیدونیم چون سیاستشون بر اینه که دیگران ندونن. اطلاع موثقی دارم که خیلی از شرکتای تولید کننده فلزیاب در آلمان از مهندسای ناب ایرانی استفاده میکنن. داداش جون نویسنده برنامه Visualizer شرکت OKM دوست بندست. بهش حقو حقوقشم ندادن. که البته نسخه معرکه و تاپشو بهشون نداده بود و اومد رو لپتاب ما نصبش کرد که وای غوغا میکرد همچین قشنگ حالت لایه برداری و فیلتر مانند کار میکرد و تصاویر رو بسی واضحتر ارائه میداد که نگو. و خدا میدونه چقدر از هموطنامون اینطور بهشون کمک میکنن!!!

اصلاً داداش من مدیر همین گوگل گوگولی کیه؟ (امید کردستانی) مبدع و مدیر ebay (امیدیار)چطور؟؟؟ و........هزاران هزار دیگه که گمنامن و ما غافل که کیا واقعاً سوسکن :D ..... اینایی که اینجان همونایین که اونجان. این یعنی همون خودباوری قوی که شما ماشالله نشون دادیش. دوست عزیز و بقیه دوستانیکه مثل آقا پادمهرمون فکر میکنید تو رو خدا با دید بازتر به دنیای اطرافمون بنگریم و واقع نگرتر باشیم.

اورانیوم و سزیم فلز نیستد؟؟؟
نکنه اینو هم دانشمندایی که یون طلا رو کشف کردند گفتن؟!!!
بنده که کماکان منتظر ارائه یک مدرک موثق و علمی از طرف شما هستم!
یه نگاهی به این بندازید بد نیست:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9% ... 9%88%D9%85
یا این:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9% ... 9%88%D9%85
حالا باز هم میگید اورانیوم و سزیم فلز نیستن؟
دوست عزیز خود باوری با "توهم" خیلی فاصله داره!
معنی واقع بینی رو هم تا امروز نمیدونستیم که جنابعالی بهمون گفتید!
راه خوبیه که دوستان باور کنن که طلا یونیزه میشه(در اثر مدفون شدن طولانی مدت در خاک!) تا فروشنده های عزیز بهانه خوبی داشته باشن برای عدم عملکرد دستگاههاشون و از این راه کلاهبرداریهاشون رو بدون هیچ مانعی ادامه بدن!
اون پارگراف مربوط به دوست شما(طراح OKM) هم گویای همه چیز بود... بنده دیگه در اینباره حرفی نمیزنم.
موفق باشید...

دوشنبه 13 بهمن1393 - 4:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اساس کار همه ردیابها پیدا کردنه یونه حتی فلزیابهای خوراکی مثل شاقل که خیلیها قبولش ندارند. ولی زمین شناسها برای پیدا کردن میدان مغناطیسی زمین در نقاط مختلف از همین شاقل به عنوان مغناطیس سنج در کنار دستگاهای گرانی سنجی بکار میبرند. خوب حالا میدان مغناطیسی زمین چطوری بوجود میاد و کدوم قسمتهای زمین بیشتره؟؟؟ میدونیم که هسته زمینو مواد مذاب تشکیل میده. و مغناطیس زمین هم در اثر گرمای مواد مذاب و تمام کانیها و سنگها و فلزات و غیره که در داخل زمین دفن شده اند بوجود میاد و میدانیم که این مغناطیس دارای دوقطب شمال و جنوب هست یعنی در دوسمت کشیده میشود و دراین دوقطب در اثر یونهای آزاد شده دو حاله رنگی را داریم به نام های شفق و فلق.درسته که طلا یونیزه نمیشه ولی هر چیزی در اثر حرارت هرچند کم در مدت طولانی از خود گاز تولید میکند یکی از دلایل اینکه میگن ردیابی در تابستان بهتره همینه. و همینطور بیشتر دستگاهای تصویری حرارتی هستند. یعنی با حرارت فلز مورد نظر قادر خواهند بود که آن را اسکن وتشخیص دهند. خوب این حرارت از کجا بوجود میاد؟اگه طلا از خود نه گازی و نه یونی خارج کند چطوری میتونه اسکنش کنه؟ وغیره.....

دوشنبه 13 بهمن1393 - 9:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 291 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 30  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure