انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 12:10pm

پاسخ به موضوع  [ 96 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 10  بعدی
 انواع ساروج و روش شکستن آن 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اهورا نوشته است:
ایلانجی عزیز ممنون. با این عکسی که گذاشتی و اطلاعاتت کلی حال کردم. ولی خودمونیم این ساروجه چه عظمتی داره :-ss

خواهش یکنم دوست عزیز :x
ضمنا نترس ساروج آنقدر هم شکستنش سخت نیست!
این تصویری که شما میبینید اصلا ساروج نیست بلکه قطعه سنگ بزرگیست که هنگام پی کنی یک سازه بزرگ با آن روبرو شده اند و برای راحتی کار ابتدا قسمتی از آن را برش داده اند تا هنگام سوراخکاری و استفاده از مواد حجم افزا و تولید نیروی فشاری همه جانبه نیروی ایجاد شده به تمام قسمتها یکسان ایجاد شود و وبسایتی که این عکس را گذاشته فقط هدف به نمایش گذاشتن مقدار قدرت این ماده است وگرنه این یک سنگ است و اصلا ساروج نیست و اصولا مورد استفاده مواد حجم افزا مانند کتراک و راکتن اصلا در شکستن ساروج نیست و بلکه در راهسازی و بویژه حفر تونل و شکافتن سنگهای بزرگ در مکانهایی است که استفاده از مواد منفجره و چکشهای سنگ شکن و ماشینهای حفاری بصرفه نیست و یا به علت کمبود فضای مورد نیاز این ماشین آلات و باز یا به دلیل سر و صدای ناشی از این و سایل و ماشینهای بزرگ و نهایتا آزار و اذیت ساکنین محل از مواد حجم افزا استفاده میشود وگرنه ساروج را حتی با یک پتک نیز میشود تخریب کرد و نیازی به هزینه های آنچنانی نیست
سپاس

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

چهارشنبه 19 شهریور1392 - 1:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببخشید دوستان چجوری میشه یه مطلب رو از یه تاپیک به تاپیک دیگه نقل کرد؟

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

یکشنبه 7 مهر1392 - 6:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ilanji نوشته است:

کل تاپیک رو میشه به یه بخش دیگه منتقل کرد ولی پست رو نمیشه...

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

سه شنبه 9 مهر1392 - 8:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: قلب دوستان
ilanji نوشته است:

با کسب اجازه از علی آقای گل(ALI.D)
دوست عزیز جناب ایلانجی
اینکار را از یک طریق میتوان انجام داد. شما بایدمثلاً در این تایپک مطلبی را که ازکسی می خواهید نقل کنید را باز کنید(نقل کنید) آنگاه کّل آن نقل قول را با تمام حروف و علامات کپی کنید و در تایپیک دیگری که میخواهید آن نقل قول را منتقل کنید ارسال پاسخ را کلیک کنید سپس مطلبلی را که کپی کرده اید پیست کنید . و در زیر آن مطلب خودتان را نگارش کنید.
مثلاً بنده این پست شما را از تایپیک بغلی در اینجا نقل قول نموده ام.

ilanji نوشته است:
طبق خواسته ی دوستان تصاویری از انواع مته های حفاری قرار میدم البته از مته های مخصوص حفاری چاههی آب عمیق و چاههای نفت و ... صرف نظر میکنم صرفا اون مته هایی که در کارهای سوراخکاری مورد استفاده مته دستي.

موفق و پیروز باشید.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت
همه روز ایرانیان تیره گشت
ز شیر شتر خوردن و سوسمار
عرب را بجائی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو
تُفو بر تو‌ای چرخ گردون تفو
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

چهارشنبه 10 مهر1392 - 3:33am

dj_remix نوشته است:
دوستان عزیز درسته که باید مسایل ایمنی رو رعایت کنیم

ولی اکثر این بحث ها عامیانه است

بزرگترین کشف تاریخ که مقبره توت آخ خامون با 5000 قطعه طلا بوده هیچ گاز و مار و جن و پری طلسسمی نبوده توش

نبود گاز ومار وجن پری طلسم درسته.اما یه نکته کوچیکو فراموش کردید که مقبره توت‌عنخ‌آمون یه دریچه کوچیک داشته که همون باعث کشفش شد وگاز هااز همون طریق خارج میشده.نظرتم درباره جن پری قبول دارم :-BD @};-

دوشنبه 6 آبان1392 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
چند تا مطلب در مورد ساروج هست که بگم...
به قول یکی از دوستان ساروجها مثل اسفنج میمونن..از بغل که بشکنیشون مثل اسفنج هستن...چند روز پیش جایی بودم که چند تیکه ساروج رو دیدم که واقعا بگم اولش نفهمیدم ساروج هست..البته یکیش قرمز بود که میشد تشخیص داد..دو تاش مثل سنگ چند لایه رو کشیدن روی هم که اگر درست توجه نکنی متوجه نمیشه که ساروج هست یا نه!!! قابل توجه دوستانی که مکانهایی دارن که پلم هست..پلمهارو اکثرا طوری میسازن که با سنگ بغلی یکی بشه و معلوم نشه که چی به چیه...
شکستن ساروج هم به همین راحتیا نیست..یه جا میخواستم برم جوقن پلمی رو باز کنم..اول میخواستم با چکش و قلم برم... :)) بخاطر اینکه وقت نمیشد دیگه با پیکور و مته رفتیم سراغش.بعدش خدارو شکر کردم که دستگاه بردم..باور نمیکنید به قدری این ساروج یا قطر 20 سانت محکم بود که دستگاه توش کار نمیکرد..مته زدیم که مته تونست سوراخش کنه.بعدش با پیکور زدیم کنار جای مته که شکسته بشه و پیکور گیر کرد..فقط 3 سانتش رفت توی ساروج..دیگه با مته یواش یواش زدیم کنارش رو خورد کردیم تا تونستیم قلم پیکور رو در بیاریم...حالا این ساروج قطر 20 سانت با ضخامت 20 سانت بوده...بقیه رو دیگه ببینید چی هست...یه جا داشیتم با بیل مکانیکی کار میکردیم رسیدیم به 3 تا خمره بزرگ که با ساروج پلم شده بود...این خمره ها هم واسه مواد غذایی یا چیز دیگه بود نمیدونم...به قدری مجکم بود این ساورجه..چند سانت هم بیشتر ضخامت نداشت...وقتی بیل کنارش میزد که کنده بشه بیل از جاش بلند میشد..
به نظر من واسه شکستن ساروج باید همه تجهیزاتت کامل باشه...چند تا دستگاه داشته باشی حله..اگر بین سنگ باشه بهترین کار اینه که از سنگ ها شروع کنی به کندنش...تنها ضعف ساروج همینه که اگر تکیه گاهش خورد بشه خودش راحت شکسته میشه...چند نمونه ساروج رو براتون میزارم که ببینید...
یادم رفت..یه چیز دیگه بعضی مواقع که سخت میشه تشخیص ساروج و سنگ..بهترین کار مته زدن هست..من روی 5-6 نوع ساروج تست کردم و جواب همش هم یکی بوده...پودری که از خرد کردن با مته بیرون میاد در سنگ سفید و زبر هست ولی اگر ساروج باشه رنگ کرمی هست تقریبا..یه ساروج قرمز بود که قرمز شد..یه چیزی هم که توی این چند نوع من دیدم خورده سنگهای شیشه ای هست که توی همه ساروجها استفاده شده بود...
دو عکس اولی یه تیکه هست که بعد از مته زدن پودر رو میبینید که کرمی هست....بعدا عکس پودر ساورج و سنگ رو میزارم تا تفاوت رو ببینید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 23 بهمن1392 - 7:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دکتر فرهاد اریا نوشته است:
dj_remix نوشته است:
دوستان عزیز درسته که باید مسایل ایمنی رو رعایت کنیم

ولی اکثر این بحث ها عامیانه است

بزرگترین کشف تاریخ که مقبره توت آخ خامون با 5000 قطعه طلا بوده هیچ گاز و مار و جن و پری طلسسمی نبوده توش

نبود گاز ومار وجن پری طلسم درسته.اما یه نکته کوچیکو فراموش کردید که مقبره توت‌عنخ‌آمون یه دریچه کوچیک داشته که همون باعث کشفش شد وگاز هااز همون طریق خارج میشده.نظرتم درباره جن پری قبول دارم :-BD @};-

دوستان جن وجود داره!!!! حتی تو قران هم ازشون یاد شده....
بنده جایی دارم میکنم که ظاهرا موکل هایی داره...و چندین درویش هم اوردم میگن که اونها یکنفر میگیرن بعد میتونیم مال برداریم...
اگه درویش ها از خودشون در اوردن چه قضیه ای پشت حرفشونه؟
بنا به گفته خودشون برای هر دفینه ای همچین قضیه ای نیست...
دلیلش هم اینه که تا 100 سال بیشتر دست اونها بوده...
و به همین دلیل وقتی طلسم شکستیم باید یکی از اعضای خانواده به انتخاب اونها به اونها بدیم...

دوستان چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟ چیکار کنم؟
لطفا کمک کنید

یکشنبه 27 بهمن1392 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز این حرفا چیه میزنی...اگر جون یه نفر رو بدیم میتونیم مال رو برداریم...این حرفارو نزن هیچوقت...اصلا بزرگترین گنج دنیا هم باشه چنین طلسمی روش نیست...کلا طلسم یه چیز خیالی هست...کجاش نوشته یکیتون میمیره اگر درش بیارید؟؟ بابا دور این درویش هارو خط بکش...هیچی که حالیشون نیست(البته بعضی ها نه همش)یه چیزی هم میزارن روش میزارن به امثال شما تحویل میدن...کلا توی مبحث دفینه و خارج کردن جنس اگر کسی خدایی نکرده اتفاقی براش بیفته فقط فقط تقصیر خودش و اطرفیان هست که با تجهیزات کامل و با اگاهی و اطلاعات بالا جنس رو خارج نکردن...کسی هم منکر جن نیست...کمک از اجنه اشتباه محض هست و فقط تلف کردن وقت هست.. :-Q

دوشنبه 28 بهمن1392 - 4:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ALI.D نوشته است:
دوست عزیز این حرفا چیه میزنی...اگر جون یه نفر رو بدیم میتونیم مال رو برداریم...این حرفارو نزن هیچوقت...اصلا بزرگترین گنج دنیا هم باشه چنین طلسمی روش نیست...کلا طلسم یه چیز خیالی هست...کجاش نوشته یکیتون میمیره اگر درش بیارید؟؟ بابا دور این درویش هارو خط بکش...هیچی که حالیشون نیست(البته بعضی ها نه همش)یه چیزی هم میزارن روش میزارن به امثال شما تحویل میدن...کلا توی مبحث دفینه و خارج کردن جنس اگر کسی خدایی نکرده اتفاقی براش بیفته فقط فقط تقصیر خودش و اطرفیان هست که با تجهیزات کامل و با اگاهی و اطلاعات بالا جنس رو خارج نکردن...کسی هم منکر جن نیست...کمک از اجنه اشتباه محض هست و فقط تلف کردن وقت هست.. :-Q

ممنون استاد عزیز بابت جواب.../ بنده هم با شما و دیگر دوستان موافقم /به طور کل طلسم کنار بزاریم اینطور که چند نفر بهم گفتند اینه که اجنه ها یکنفر میگیرن تا مال تحویل بدن...
اینهایی که این حرف زدند افراد کاردرستی بودند... ولی راه حلی نداشتند! در یکی از تاپیکهای سایت خوندم که ارتباط اینها(درویش) به نور حق نیست یعنی با واسطه و...... میتونه دلیلش همین باشه؟؟؟
یکی از دوستان گفت که ایه بقره( به طور کل قران)بخونیم اجنه هایی که اسیر شدن میروند...ایا به نظر شما هم همین هست؟
و چون همین محلی که داریم کار میکنیم منزل مسکونی هست...بعد اینکه ازاد شدن مزاحمت ایجاد نمیکنند برای افراد منزل؟
حق بدید کمی محتاط باید جلو رفت

دوشنبه 28 بهمن1392 - 5:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز خب مگه مال مال اونا هست که تحویل بدن...حرفایی میزنید.اینم که میگن جنس زیر خاک صد سال بیشترش باشه دیگه اجه صاجبش میشن بابا همش الکی هست...ببینید همچین جنسی که توی خونه مسکونی هست به نظر من وقتی جنسی توی خونه باشه اونقدر نیست که در صورت وجود طلسم هم بگیم همچین طلسمی روش کذاشتن..اگر اینجوری باشه که سنگ رو سنگ نمیمونه..شما اگر مطمئنی یه دستگاه ببر تا برات بزنن ببین اصلا میگیره جایی..شما اصلا از کجا میدونی اینجا جنس هست؟؟؟

دوشنبه 28 بهمن1392 - 6:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 96 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure