انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 3:32am

پاسخ به موضوع  [ 128 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13
 اتاقكهاي ساروجي 
نویسنده پیغام

bina نوشته است:
سلام دوستان
aدmirsepehr عزيز به انجمن خوش آمديد.
راستش تجربه جالبي بود . خدا همه رفتگان خصوصا پدرتون رو بيامرزه.
لطفا اگه ممكنه بعد از اتما كار بقيه تجاربتون رو هم بيان كنين.
موفق باشين
ياحق

سلام دوست عزیز
در این مدت 25 سال حرف زیاد شنیدیم در مورد ساروج ،خدا کنه این حرفها بتونه تجربیات مفیدی بوده باشه
تا بالا سر کار نری هیچ تجربه ای کسب نمیکنی
ولی با بیل و کلنگ اصلا جواب نمیده ،نه اینکه جواب نده بسیار فرسایشی و زمان بره خیلی زمان
من تجربه کوچیکی که دارم این هستش که این کار اگر فرسایشی بشه و بهش زمان زیاد بخوره کلا آدم رو دل سرد میکنه و دست از کار میکشونه و به هدف نمیرسونه
فقط تو این کار باید دقت و با آگاهی و تجربه قدم گذاشت و کمی هم حوصله
من احتمالا تا یکماه دیگه میرم بالا سر سوژه و حتما دوستان رو در مورد کار و اتفاقات حتما مطلع خواهم کرد.
در مورد دوستی که فرمودند :70 نوع ساروج داریم ،اصلا شما بگو 70000 نوع ساروج هست
با امکانات و ابزاری که در حال حاظر موجوده همشون رو براحتی میشه پوکوند با کمی هزینه و حوصله
موفق باشید.

دوشنبه 6 آبان1392 - 10:21am

haloo نوشته است:
سلام به همگی.یه سوال ایا این اتاقک های ساروجی کاملا از همه طرف بسته هستن یا میتونی از زیر به انها وارد بشی؟مثلا مثه یه مستطیل یا مربع .ایا کف این اتاقک ها هم ساروج هست یا نه؟البته یه چیز دیگه در قدیم ساروج رو واسه حوضچه هایی برای شراب درست میکردن چون هنگام چنگ هم اسب ها از ان استفاده میکردن هم ادما........اخه تو چند جایی از منطقه ی ما با لودر کار میکردن که از این حوضچه ها بدیدار شدن ولی خالی بودن

اکثر اطاقک های پلمب و ساروجی بصورت تخم مرغی ساروجی هستند از کف گرفته تا سقف و بدنه
کف بیشتر برای اینکه آب و یا رطوبت نفوذ نکنه و حتی بین ساروج از پشم گوسفند و یا مو بز هم استفاده میشده
شما اینو هم مطمئن باش که کسانیکه این دفینه با ارزش رو درون همچین اطاقی قرار دادن حتما با سیستم معماری حرفه ای با خبر و آگاه بودن و تیمی که همچین کاری رو انجام داده حتما از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بوده که هر کسی به این سادگی نتونه نفوذ کنه
اکثر سقف های این اطاقک ها بصورت قوسی شکل هست که بتونه هواری که از بالا بروش قرار دادن رو بتونه تا سالیان سال تحمل کنه حتی اینکه کوچیکترین تخریبی نداشته باشه
این اطاقک ها میتونه به 3 دسته تقسیم بشن :
1.اموال راهزنی
2.اموال دولتی
3.مقبره
راهزنها و حتی دشمنان بخاطر اینکه اموال بسیاری را چپاول میکردن نمیتونستن حمل کنن مجبور بودن جای موقتی رو حفر کنن تا بعد بیان اموال رو ببرن
گروه دوم که سخت ترینش هست اموال دولتی و خزانه یا همین بانک مرکزی خودمون میشه که با حوصله و دقت تمام اطاقک ها ساخته شده و دارای تله های متعددی هست و نفوذ بسیار سخته
در مورد سوم هم میتونه مقبره یک شخصیت مهمی باشه درسته اموالش کمتر از مورد یک و دو هستش ولی اموال کم و بسیار نادر میتونه داشته باشه.
نکته ای رو اینجا متذکر بشم که اگر ورودی رو باز کردید و رد ارابه داخلش داشت حتما اموال دولتی هست و باید علامت ها و مشخصه هایی که در اطافتون هست بسیار دقت کنید و با علامت ها پیش برید و گرنه اتفاق برگوشتون هست.
موفق باشید

دوشنبه 6 آبان1392 - 10:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی دوستان
ساروج به طور طبیعی با افتاب یا همون نور خورشید از بین میره اگر دقت کرده باشیدساروج های سطحی که در مقابل نور خورشید بوده اند به مرور زمان از بین میرفتند البته این به درد کار ما نمیخوره برای اطلاع گفتم
دوستان یه روش بهتر برای ازبین بردن ندارن خب ماکه نمیتونیم هرجایی یه کوله بار وسایل باخوداین طرف اونطرف کردپیکو ببریم
کسی روش کاری داره ;)

اینجا در دنیای من گرگ ها هم افسردگی مفرط گرفته اند*دیگر گوسفند نمی درند*به نی چوپان دل می سپارند و گریه می کنند!

جمعه 9 اسفند1392 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
سلام من یه روشی واسه تخریب ساروج و باز کردن درهای پلمپ و . . . خلاصه برای بسیاری از دردهای بی درمان دواست، دارم. آن استفاده از جک روغنی 10 تنی یا 20 تنی روغنی است. اگر بتونی زیر جک (تکیه گاه آن را) محکم کنی، باور کن هیچی جلودارش نیست، ساروج که چه عرض کنم. البته اگر از جک آلمانی استفاده کنی بهتره. چینی ها 10 تنی اش در حد 6 تن آلمانی بیشتر فشار وارد نمیکنه و زود هم خراب میشه.
امتحان کنید و نتیجه رو به من بگید.
موفق باشید

شنبه 16 فروردین1393 - 11:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
mohammadreza نوشته است:
سلام من یه روشی واسه تخریب ساروج و باز کردن درهای پلمپ و . . . خلاصه برای بسیاری از دردهای بی درمان دواست، دارم. آن استفاده از جک روغنی 10 تنی یا 20 تنی روغنی است. اگر بتونی زیر جک (تکیه گاه آن را) محکم کنی، باور کن هیچی جلودارش نیست، ساروج که چه عرض کنم. البته اگر از جک آلمانی استفاده کنی بهتره. چینی ها 10 تنی اش در حد 6 تن آلمانی بیشتر فشار وارد نمیکنه و زود هم خراب میشه.
امتحان کنید و نتیجه رو به من بگید.
موفق باشید

سلام این روش در همه شرایط جواب نمیده ولی فکر جالبی بود قابل تحسینه :-BD

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

شنبه 16 فروردین1393 - 12:49pm

دوستان یعنی واقعل شماها که میگید ساروج ساروج تا حالا نشنیدید چطوری از بین میره؟ جالبه برام که گنج یاب و کاوشگرهامون اینقدر سرسری دارن حرف میزنن و دور از علم

یکشنبه 17 فروردین1393 - 1:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان گرامی یکجاییرو کارکردیم. بعد ازلایه سنگ چین به سنگ سوخته و گرانیت در ۹ متری خوردیم بعد به یک سنگ گنبدی ۸۰سانت در یک متر کاملا سیقل داده شده برخوردیم که خیلی محکم هست و پتک۴کیلویی سا نتیمتری میتونه ازش جدا کنه و این سنگخیلی مشکوکه به نضر اساتید ارجمند میتونه هدف باشه

سه شنبه 19 فروردین1393 - 11:13am
آواتار کاربر

vafasez نوشته است:
سلام دوستان

آشناها پس از ردیابی و... 3 متر کندن به جایی رسیدن و فک کردن که تخته سنگه و دیگه نمیشه کند ولی من دیدم گفتم شاید نوعی ساروج باشه. ینی طوریه که با کلنگ محکم میزنی مثل سنگ سخته و تکه تکه میشه، ولی وقتی میریزی بیرون مثلا ادازه یه مشت از اون سنگ ها حتی میتونی توی دستت پودرش کنی ( پودر میشه و مثل خاک و سنگ ریزه ها توش). رنگش هم تقریبا کرمی . اگه بشه الان عکسش هم میزارم

با اجازه ا ساتید این عکس مربوط میشه به منطقه ای که خاکش دارای آهک زیاد است و ربطی به ساروج نداره من تو این زمینها بسیار کار کردم و به سختی کنده میشه و بعد از کنده شدن و هوا خوردن پودر میشه (البته این تجربه من بود)

صداقت داشته باشید تا خدا با شما باشد

یکشنبه 30 شهریور1393 - 9:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 128 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure