انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 12:04pm

پاسخ به موضوع  [ 128 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 اتاقكهاي ساروجي 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bardia92 نوشته است:
سلام به همه اساتید دوستان خوبم.من میخواستم. بدونم که این اتاقهای ساروجی رو چطوری باز کنیم. که احتمال انفجار وخطر گاز گرفتگی رو به صفر برسونیم

بردیا حان اگر اتاق بزرگ باشه که باید در ورودی رو اگر سنگ و ساروج هست دو تا سوراخ کوچیک بکنی و یه لوله هواکش رو بزاری داخلی کی که هوا تخلیه بشه..خطر انفجار که نداریم..فقط گاز گرفتگی هست که اگر از ماسک و اکسیژن و لباس استفاده کنی مشکلی پیش نمیاد..به امید خدا شما برسی...اینقدر راه هست واسه باز کردن در که به راحتی اب خوردن هست :D

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

شنبه 30 شهریور1392 - 12:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم علی جان .ممکنه بفرمایید خطر انفجار تو چه مرحله ای از حفاری وجود داره?

شنبه 30 شهریور1392 - 4:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bardia92 نوشته است:
ممنونم علی جان .ممکنه بفرمایید خطر انفجار تو چه مرحله ای از حفاری وجود داره?

فکر نمیکنم این گاز دفینه اینقدری باشه که بخواد انفجار رخ بده، ولی بازم احتیاط شرط هست..وقتی که در باز میشه اگر در سنگی لولایی باشه که مشکلی نیست ولی اگر با سنگ و ساروج بسته شده اشه که بخواد با پیکور یا چکش ضربه بزنید در این حالت اگر جرقه ای بزنه شاید انفجار رخ میده ولی بازم میگم گازی که درون اتاق هست واسه ما خطرناک هست نه این که بخواد منفجر بشه..اگر بخواد گاز تولید بشه خود اتاق اول منفجر میشه و دیگه اصلا باری زیر خاک نمیموند :D

شنبه 30 شهریور1392 - 4:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

علی جان فرض کنیم با سنگ ساروج بسته شده باشه فرض به اینکه گازشم زیاد باشه با چه روشی کار رو باز کنیم که منفجر نشه?
با سپاس فراوان

شنبه 30 شهریور1392 - 5:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bardia92 نوشته است:
علی جان فرض کنیم با سنگ ساروج بسته شده باشه فرض به اینکه گازشم زیاد باشه با چه روشی کار رو باز کنیم که منفجر نشه?
با سپاس فراوان

واسه اینکار باید دو تا سوراخ کوچیک بشه و لوله هواکش رو بکنی داخل تا یکی ورودی بشه یکی هم واسه خروجی ..چند ساعتی بعد راحت میشه در رو خورد کرد..

شنبه 30 شهریور1392 - 5:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: قلب دوستان
bardia92 نوشته است:
با سپاس فراوان

دوست عزیز گازطلا به هیچوجه منفجر نمیشه هر کسی هم گفته منفجر میشه یقین دارم که هیچوقت چنین انفجاری رو تجربه نکرده اینها همه در حد حرف و حدس و گمان است. چند سال پیش یه جایی رو حفاری مکردیم پلم رو که برداشتیم بوی شدید گاز به مشاممون رسید البته چون ماسک و لباس مخصوص داشتیم خیالی نبود ولی نکته جالب اینجاست که چراغ قوه مان باطریش خالی شده بود و مجبور شدیم با مشعل بریم هیچ انفجاری هم رخ نداد. البته اگر ترس از انفجار داری میتونی از کتراک یا راکتین استفاده کنی.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت
همه روز ایرانیان تیره گشت
ز شیر شتر خوردن و سوسمار
عرب را بجائی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو
تُفو بر تو‌ای چرخ گردون تفو
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

یکشنبه 30 شهریور1392 - 1:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
kasra نوشته است:
bardia92 نوشته است:
با سپاس فراوان

دوست عزیز گازطلا به هیچوجه منفجر نمیشه هر کسی هم گفته منفجر میشه یقین دارم که هیچوقت چنین انفجاری رو تجربه نکرده اینها همه در حد حرف و حدس و گمان است. چند سال پیش یه جایی رو حفاری مکردیم پلم رو که برداشتیم بوی شدید گاز به مشاممون رسید البته چون ماسک و لباس مخصوص داشتیم خیالی نبود ولی نکته جالب اینجاست که چراغ قوه مان باطریش خالی شده بود و مجبور شدیم با مشعل بریم هیچ انفجاری هم رخ نداد. البته اگر ترس از انفجار داری میتونی از کتراک یا راکتین استفاده کنی.
داداش حالا اون اتاق پلم که رفتی چقدر بزرگ بود؟ چی توش پیدا کردی؟
چه علامت مشخصه ای داشت که با اون رسیدیدن به اتاق؟ چقدر حفر کردین؟ تو حفر به چه لایه ها یا علائمی رسیدین؟
سوالامو یه جا کردم :D

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

دوشنبه 31 شهریور1392 - 1:42am

با سلام
مطالب خوب و مفیدی بود که خوندم.
ولی به استحظار دوستان برسونم که پدر من طبق نسخه ای که با دوستش داشتن حدود 25 سال پیش تپه ای ساروجی رو شروع به کار شدن و چون منطقه جوری بود که فقط میشد زمستون کار کنن این کار که از دو نفر به 20 نفر کشیده شد و مدت 4 سال هم طول کشید فقط هم تو فصل زمستون و سرمای طاقت فرسا
ساروجی که طول و عرضش حدود 7 متر بود و ارتفاعش هم 6 متر خلاصه با اکثر روش ها از بیل و کلنگ و گازوییل و نفت و انواع اسید صورت گرفت ولی به نتیجه نرسید چون به خاطر اینکه تابلو شده بود نتونستن دیگه ادامه بدن و هم پدرم و هم دوستش هر دوشون عمرشون را دادن به شما.
من خودم امثال رفتم سراغ کار نیمکاره پدرم با تحقیقاتی که از نوع ساروج انجام دادم ساروجش به رنگ کرم هستش و برای دوران سلجوقیان هم هست و به این نوع ساروج میگن خاک یهود و خاک اون یک تیکه آلوده هستش حتما باید از ماسک استفاده بشه چون جاش صعب العبوره و پیاده روی زیاد داره من رفتم یه دستگاه پیکور بنزینی که سوئدی هم هستش خریدم و وزنش هم 30 کیلو هستش
خلاصه ما 3 نفری کار و شروع کردیم در عرض 2 ساعت این دستگاه به اندازه 4 سالی که پدرم کار کرده بود کار انجام داد ولی متاسفانه با دوربین یک نفر رو از دور دیدیم که کار رو موقتا جمع کردیم و چون اینکه دستگاش یکم صدا هم داره.
من با کارشناس هم که صحبت کردم گفت 100 درصد دفینه های
پلمب و ساروجی حتما یه راه مخفی دارن راهی که راه خروج خودشون محسوب میشده
اگر شما از راه خروج وارد اطاقک بشی نه به تله میخوری و نه به طلسم ولی اگر از ورود وارد بشی 100 درصد تله خواهید داشت
و اگر به پله بخوردید پله های فرد یعنی یک یا سه یا پنج حتما تله دارن خیلی مواظب باشید
اگر در رو باز کردید اول میتونید یه حیوان که وزنش بالی 80 کیلو باشه بفرستید داخل که تله خنثی بشه و بعدش خودتون وارد شید
برای ورود از سرکه و ماسک استفاده کنید که هیچگونه مصمومیت پیدا نکنید ولی هیچگونه انفجاری که فکر کنید رخ بده اصلا نیست
موفق باشید

یکشنبه 5 آبان1392 - 5:11pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
aدmirsepehr عزيز به انجمن خوش آمديد.
راستش تجربه جالبي بود . خدا همه رفتگان خصوصا پدرتون رو بيامرزه.
لطفا اگه ممكنه بعد از اتما كار بقيه تجاربتون رو هم بيان كنين.
موفق باشين
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 5 آبان1392 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
سلام به همگی.یه سوال ایا این اتاقک های ساروجی کاملا از همه طرف بسته هستن یا میتونی از زیر به انها وارد بشی؟مثلا مثه یه مستطیل یا مربع .ایا کف این اتاقک ها هم ساروج هست یا نه؟البته یه چیز دیگه در قدیم ساروج رو واسه حوضچه هایی برای شراب درست میکردن چون هنگام چنگ هم اسب ها از ان استفاده میکردن هم ادما........اخه تو چند جایی از منطقه ی ما با لودر کار میکردن که از این حوضچه ها بدیدار شدن ولی خالی بودن

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

دوشنبه 5 آبان1392 - 2:55am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 128 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure