انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 12:39am

پاسخ به موضوع  [ 35 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 چگونگی و بهترین نوع حفاری در مورد ردیاب 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

dimnish عزیز بله ردیاب FPL-35 در جاهای مرطوب هم قابل استفاده هست. اگر کلا جواب نمیداد که بدرد نمیخورد! اما توجه کنین مساله احتمال افزایش خطا در خاکهای مرطوب یا پر املاح یک مساله عمومی برای همه ردیابها و حتی فلزیابهاست! فقط درصد افزایش خطا تفاوت داره. چیزی که در ردیابی در زمین مرطوب یا اب و هوای نامناسب سبب افزایش خطا میشه مساله ای هست که به اساس ردیابی مربوط میشه. خوشبختانه ردیاب 35 همونطور که در بسیاری موارد بهتر از اکثر ردیابهای شناخته شده جواب داده در این مورد هم عملکرد خوبی داشته. برای اطمینان میتونین از بچه هایی که با این ردیاب به تجربیات خوبی دست پیدا کردن در تاپیک مربوط به ردیاب سوال کنین.

دوشنبه 12 اسفند1392 - 8:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
dimnish عزیز بله ردیاب FPL-35 در جاهای مرطوب هم قابل استفاده هست. اگر کلا جواب نمیداد که بدرد نمیخورد! اما توجه کنین مساله احتمال افزایش خطا در خاکهای مرطوب یا پر املاح یک مساله عمومی برای همه ردیابها و حتی فلزیابهاست! فقط درصد افزایش خطا تفاوت داره. چیزی که در ردیابی در زمین مرطوب یا اب و هوای نامناسب سبب افزایش خطا میشه مساله ای هست که به اساس ردیابی مربوط میشه. خوشبختانه ردیاب 35 همونطور که در بسیاری موارد بهتر از اکثر ردیابهای شناخته شده جواب داده در این مورد هم عملکرد خوبی داشته. برای اطمینان میتونین از بچه هایی که با این ردیاب به تجربیات خوبی دست پیدا کردن در تاپیک مربوط به ردیاب سوال کنین.

ممنون بابت پاسخ بالاخره یکی جواب داد :ymhug:

تا چه عمقی زده تا به حال؟ تا چه عمقی تست شده و جواب داده؟
تا چه حد تو این مناطق خطا داریم؟ با 35 چطور؟
سپاس @};-

دوشنبه 12 اسفند1392 - 8:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. کلا در عمقزنی با ردیاب میزانی که عملا شما رو محدود کنه وجود نداره مگر در موارد خاص و عمق بسیار بالا! اون چیزی که با ردیاب 35 تست شده و قطعی هست عمق 20 متر هست ولی دوستان بارها اشاره داشتن که احتمالا تا عمق 30 متر و حتی 40 متر هم جواب میده.
درصد خطا عملا به اپراتور خیلی بستگی داره و اپراتور تازه کار ردیابی تقریبا بیشتر اوقات خطا میزنه مگر اینکه مکان رو بقدری خوب و مستعد انتخاب کرده باشه که همون دفعه اول به هدف واقعی بزنه! اما اپراتور با تجربه میتونه میزان خطاها رو خیلی کمتر کنه و این مساله شامل زمین مرطوب هم میشه. البته اگر رطوبت کم باشه افزایش خطا زیاد نیست ولی اگر به حالت خیسی برسه میزان خطا بالا میره.

دوشنبه 12 اسفند1392 - 9:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. کلا در عمقزنی با ردیاب میزانی که عملا شما رو محدود کنه وجود نداره مگر در موارد خاص و عمق بسیار بالا! اون چیزی که با ردیاب 35 تست شده و قطعی هست عمق 20 متر هست ولی دوستان بارها اشاره داشتن که احتمالا تا عمق 30 متر و حتی 40 متر هم جواب میده.
درصد خطا عملا به اپراتور خیلی بستگی داره و اپراتور تازه کار ردیابی تقریبا بیشتر اوقات خطا میزنه مگر اینکه مکان رو بقدری خوب و مستعد انتخاب کرده باشه که همون دفعه اول به هدف واقعی بزنه! اما اپراتور با تجربه میتونه میزان خطاها رو خیلی کمتر کنه و این مساله شامل زمین مرطوب هم میشه. البته اگر رطوبت کم باشه افزایش خطا زیاد نیست ولی اگر به حالت خیسی برسه میزان خطا بالا میره.

ممنون بابت پاسخ @};- / شرمنده انقد سوال میپرسم / اماتور هستم تو این زمینه /

هیچ امیدی هست که با این ردیاب یا با ردیابهای دیگه بشه محل زد؟ مثلا با لورنز؟ چون زمین خیسه کاملا یعنی از عمق 1.5 به بعد کاملا زمین خیسه #-o
ممنون

دوشنبه 12 اسفند1392 - 11:57pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز لورنز که فلزیاب پالسی هست و ردیاب نیست! اینکه امیدی هست یا نه بله که هست! یعنی اگر شما در اون مکان هدف واقعی داشته باشین بالاخره میتونین پیداش کنین. مشکل خطای ردیاب اصلا این نیست! موضوع اینه که ممکنه چند نقطه و هدف کاذب رو هم بگیره و شما رو به زحمت بیندازه.

سه شنبه 12 اسفند1392 - 1:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دوست عزیز لورنز که فلزیاب پالسی هست و ردیاب نیست! اینکه امیدی هست یا نه بله که هست! یعنی اگر شما در اون مکان هدف واقعی داشته باشین بالاخره میتونین پیداش کنین. مشکل خطای ردیاب اصلا این نیست! موضوع اینه که ممکنه چند نقطه و هدف کاذب رو هم بگیره و شما رو به زحمت بیندازه.

ممنون @};- / فقط اینکه فرق فلزیاب با ردیاب چیه؟ :( / از لحاظ حفاری که هیچ مساله ای نیست 24 ساعت میکنیم :D
تا به حال وارد این بحث نشده بودم...فقط میکندیم بعدا به نتیجه رسیدم که خودم باید دست به کار شم
فرکانس اب با طلا یکیه؟ / و اینکه بهترین فرکانس طلا قدیمی چنده؟ و رو چه مود 35 بهتر میگیره؟
به نظرتون همراه با دستگاه از شاقول استفاده کنیم بهتره؟( جیوه نقره)
@};-

سه شنبه 13 اسفند1392 - 3:34am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز بنظر میاد اطلاعات شما خیلی کم هست! میتونین در بخشهای مختلف این انجمن در مورد هر کدومشون صدها مطلب پیدا کنین و مطالعه کنین تا راه بیفتین. خواهشا این وقت رو بذارین و اگر باز هم سوالی داشتین ؛ در مورد هر مبحثی در قسمت خودش بپرسین. نمیشه توی این تاپیک جواب همه سوالات شما داده بشه.

سه شنبه 13 اسفند1392 - 10:46am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوست عزیز بنظر میاد اطلاعات شما خیلی کم هست! میتونین در بخشهای مختلف این انجمن در مورد هر کدومشون صدها مطلب پیدا کنین و مطالعه کنین تا راه بیفتین. خواهشا این وقت رو بذارین و اگر باز هم سوالی داشتین ؛ در مورد هر مبحثی در قسمت خودش بپرسین. نمیشه توی این تاپیک جواب همه سوالات شما داده بشه.

:ymhug: مهندس حمید نوکرتم دریاب جوونارو مهندس :))

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 6:07pm

کی ردیاب تو عمق 30تا 40 متر کجا و در چه شرایطی با چه مقدار فلز تست کرده؟! من یه النگو 20 گرمی طلا تا 4.5 متری که بیشتر هم نمیگرفت تست کردم و یه دیگه 1.5کیلویی مسی در 7متری! حالا اگه کسی تو 30یا 40 متری تست کرده لطف کنه بیاد جزئیات تستش بگه
ممنون

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 8:26pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mehran15451545 نوشته است:
کی ردیاب تو عمق 30تا 40 متر کجا و در چه شرایطی با چه مقدار فلز تست کرده؟! من یه النگو 20 گرمی طلا تا 4.5 متری که بیشتر هم نمیگرفت تست کردم و یه دیگه 1.5کیلویی مسی در 7متری! حالا اگه کسی تو 30یا 40 متری تست کرده لطف کنه بیاد جزئیات تستش بگه
ممنون

آقای مهران سلام
یه النگو رو تو 4.5 متری گرفتی توقع بیشترم داری؟ دوست عزیز اینکه عنوان میشه ردیاب تا عمق 20 متر رو میگیره درسته اما برای بارها و دفینه بزرگ!!!
یکی از دوستان بنده طبق سند با ردیاب 35 عمق 20 متری گرفته بیشترشو من در جریان نیستم.
فکر کنم 20 متر عمق کمی نیست!!!
@};-

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 8:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 35 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure