انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:13pm

پاسخ به موضوع  [ 85 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 اتفاقات شب حفاری 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
اشتباه ما این بود که جای که خوردیم به کوزه باید به طرفی که چومره کوزه رو زده بودن میرفتیم
درضمن خاکش خیلی چرب بود و ما از 4 متر یک سوراخ مارپیچ داشتیم که به سمت پایین میرفت که دور این سوراخ مثل اکلیل و طلای رنگ هم بود که این سوراخ هم تا جای کوزه چپه بود
به نظر من هر کدوم از شما هم بجای من بود ولکنش نبودید.فقط مشکل ما نداشتن کارشناس بود

شنیدن کی بود مانند دیدن

پنج شنبه 18 تیر1393 - 1:20am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جالبترش اینجا بود که ما برای جای دیگه رفته بودیم و در برگشت رفتیم خونه طرف و بعد از استراحت دوستم به اپراتور پیله کرد که یک دستگاه هم برای فانش تو خونه رو بزن که اونجا رو گرفت

شنیدن کی بود مانند دیدن

پنج شنبه 18 تیر1393 - 1:31am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
اینم خاطره شب حفاری من
آقا ما یه شب رفته بودیم سر کار یه قبر که شانسه ما اصلا نور ماه هم نبود ویعنی سیاهی مطلق و ماشینو یه جایی از سینه تپه استتار کرده بودیم بعده این که حفاری تموم شد و نتیجه نگرفتیم قرار بر این شد دوباره به جاهای مختلف منطقه سیم بزنیم همینطور که یه خورده بالا رفته بودیم موقع برگشتن دیدیم کنار ماشین یه نوری هست همه کپ کردیم و ترسیدیم یکی از دوستان گفت کنار ماشین کسایی هستن ما هم می ترسیدیم جلو بریم و با اصرار اون که میگفت بابا میگم کنار ماشین ادم هست رفتیم جلو چی ببینیم خوبه.گوشیارو که تو ماشین گذاشته بودیم یکیش زنگ میزد که نور ش روشن شده بود و همگی اینطور شدیم =)) =)) =)) =)) چهارتا چون چهار نفر بودیم

پنج شنبه 2 مرداد1393 - 9:45am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام keyhanjam عزیز،
شما که تجربه ی حفاری در عمق بالا رو دارید میتونید راجع به تجهیزات و نکاتی که باید در این حفاری ها رعایت بشه توضیح بدید؟
از لوازم کار و تجهیزات تا تیم حفاری، سپاسگذارم @};-

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 2 مرداد1393 - 10:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سید جواد نوشته است:
سلام keyhanjam عزیز،
شما که تجربه ی حفاری در عمق بالا رو دارید میتونید راجع به تجهیزات و نکاتی که باید در این حفاری ها رعایت بشه توضیح بدید؟

جسارتاً اگر چه از کیهان سؤال کردی ولی طاغت نیوردم برات ننویسم. کمترین ملزوماتش ایناست:
موتور برق، بالابر(نه چندان گرون. 2 فاز هم کارو راه میندازه فقط گریبکسش خوب وجوندار باشه)، چکش برق(برای خاکای خیلی سفت مثل جای خودمون) طناب کنفی متراژبالا.،قرقره جنس خوب ومحکم و مهمتر نردبان تاشوی مخصوص که سبک و راحت پورتابل باشه که بتونید رو چاه قرقره و یا بالابرتونو نصب کنید وبتونید کار کنید و وقتی نصب میشه 2 متر ارتفاع بگیره. خرده ریزای دیگه هم از چراغ سری معدنکارا میخواد تا کلنگ یه سر(مقنی گری) وبیل و بیلچه و ...... خوب اینهمه رو هم که نمیشه با دست خالی برد سر جا. پس ماشین مناسب هم میطلبه مخصوصاً بتونه شرایط سخت رو هم رد کنه که حداقلش یه پاتروله 4 دربه که 4 سیلندراش اگرچه گرونترن ولی ضعیفن و در شرایط سخت مثل گل وشل و برف و یخ حسابی میمونن. باید وارد کار بشید دیگه خرده ریزای کار و... هم دستتون میاد وگرنه تئوری هیچوقت کامل نمیشه.

و اما شرکا که نیاز به توضیح نداره و اگر خوب نباشن همه لوازم بالا مساوی خاکند. خلاصش یکدلی، یکرنگی و صداقته. اگر یه کم هم بلنگن مثلاً بخوان کارای سبکترو بردارن یا جایی از کار کم بذارن و مسؤلیتی نپذیرن یا حتی در خرج کردن خودشونو بزنن به اون راه و....... تکلیف کار از همون اول معلومه بهتره بیخیالش بشی چون اونیکه بارا میفته رو دوشش ناخواسته قلباً ناراضیه و خداییش کار اتوماتیک عقیم میمونه. اینا تجربه شده های عملیه نه تئوری. موفق باشی آقا سید.

پنج شنبه 2 مرداد1393 - 5:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزیز ما که دیلم و بیل و کلنگ و فوقش یه سطل و طنابو به زوز میبریم ~O) اونم حملشو هی میندازیم گردن هم جلوتر درمیریم :o) واسه بردن وسایل شما باید یه وانت کرایه کنیم *-:)

با هیچکس بر سر باورش نمى جنگم؛

خداى هر کس همان است که؛

درون او با وی سخن مى گوید ...

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن یا آرزوهایت را اندازه تلاشت کن

پنج شنبه 2 مرداد1393 - 11:12pm

سلام
یه خاطره هم از من
ما توی یه تپه کار مکردیم که که یه چاه ساروجی ازش انداختیم بیرون تخلیش کردیم انتهاش باز پلم ساروجی بود شکستیم یه طاقچه مانند تو دیواره چاه افتاد بررون چیزیم توش نبود دم صبح بود رفتیم فرداشب بیایم ادامه کار
فردا شب ساعت 10 شب رفتیم سر مکان من رفتم پاین که اماده کندن کف و بقیه ساروج بشم دیدم دوستام گفتن چند نفری دارن میان این طرف نزدک هم بودن فرست نشد من بیام بالا اخه اومدن بیرون از چاه خیلی سخت بود دیواه چاه ساروج سیقلی و بدون طناب نمیشد بیای بالا دهنه چاه هم بزرگ 5 متر هم ارتفاع این نامردا طناب رو ول کردن الفرار منم موندم ته چاه حالا مونده بودم چکار کنم طاقچه یه جوری بود میشد رفت توش که از بالا نگاه میکردی کسی ته چاه معلوم نبود رفتم تو طاقچه یوهو یه فکری زد به سرم گفتم یه جوری وانمود میکنم که افتادم ته چاه از دیروز
تو طاقچه بودم نور گوشیم رو روشن کردم گفتم شروع کنم به قران خوندن که مثلا دارم دعای میکنم نجات پیدا کنم جالبش اینجا بود هیچ سوره ای هم حفظ نبود سوره حمد شروع کردم به خوندن صدای پا میومد ولی زود قطع شد منم همین طوری داشتم قران میخوندم دیدم یه 20 دقیقای گذشت دیدم خبری نشد میترسیدم سرم رو بیرون بیارم گفتم نکنه بالا چاه باشن با سنگ از ترس بزنن تو سرم گور به گور م کنن
ساکت نشستم دیگه قران نخوندم یه چند دقیق ای گذشت دیدم یکی از دوستام بالا چاه صدام زد گفت بیا بیرون رفتن
یه اخیش گفتم یه چند دقیقه ای نشستم ته چاه بدنم سس شده بود از ترس
اودم بالا گفتم چی شد کجا رفتین شما نامردا گفتن بابا ما نرفتیم همین پشت کمر قایم شدیم چیزی شد بیایم گفتم پس اونا گفت رسیدن یه متری چاه یوهو مثل بنز شتاب گرفتن در رفتن اینو گفت من دیگه نتونستم جلو خودمو بگیرم انقدر خندیدم که دلم درد گرفت بودم هی میپرسیدن واسه چی میخندی بعد نیم ساعت خنده واسه اونا گفتم چکار کردم اونام مثل من خلاصه یه یه ساعتی رو زمین نشستیم خنده بعدش برگشتیم گفتیم اخر خنده گریست بزنم به چاک تا اتفاقی نیفتاده اشکمون در بیاد

جمعه 17 مرداد1393 - 4:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام keyhanjam عزیز،

جسارتاً اگر چه از کیهان سؤال کردی ولی طاغت نیوردم برات ننویسم. کمترین ملزوماتش ایناست:
موتور برق، بالابر(نه چندان گرون. 2 فاز هم کارو راه میندازه فقط گریبکسش خوب وجوندار باشه)، چکش برق(برای خاکای خیلی سفت مثل جای خودمون) طناب کنفی متراژبالا.،قرقره جنس خوب ومحکم و مهمتر نردبان تاشوی مخصوص که سبک و راحت پورتابل باشه که بتونید رو چاه قرقره و یا بالابرتونو نصب کنید وبتونید کار کنید و وقتی نصب میشه 2 متر ارتفاع بگیره. خرده ریزای دیگه هم از چراغ سری معدنکارا میخواد تا کلنگ یه سر(مقنی گری) وبیل و بیلچه و ...... خوب اینهمه رو هم که نمیشه با دست خالی برد سر جا. پس ماشین مناسب هم میطلبه مخصوصاً بتونه شرایط سخت رو هم رد کنه که حداقلش یه پاتروله 4 دربه که 4 سیلندراش اگرچه گرونترن ولی ضعیفن و در شرایط سخت مثل گل وشل و برف و یخ حسابی میمونن. باید وارد کار بشید دیگه خرده ریزای کار و... هم دستتون میاد وگرنه تئوری هیچوقت کامل نمیشه.

و اما شرکا که نیاز به توضیح نداره و اگر خوب نباشن همه لوازم بالا مساوی خاکند. خلاصش یکدلی، یکرنگی و صداقته. اگر یه کم هم بلنگن مثلاً بخوان کارای سبکترو بردارن یا جایی از کار کم بذارن و مسؤلیتی نپذیرن یا حتی در خرج کردن خودشونو بزنن به اون راه و....... تکلیف کار از همون اول معلومه بهتره بیخیالش بشی چون اونیکه بارا میفته رو دوشش ناخواسته قلباً ناراضیه و خداییش کار اتوماتیک عقیم میمونه. اینا تجربه شده های عملیه نه تئوری. موفق باشی آقا سید.

سلام بله درسته فقط دستگاه دم رو فراموش کردید که از واجبات برای تامین اکسیژن حفار

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 17 مرداد1393 - 12:00am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
ممنون دوست من لطف کردید @};-

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 19 مرداد1393 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام keyhanjam عزیز،

سلام بله درسته فقط دستگاه دم رو فراموش کردید که از واجبات برای تامین اکسیژن حفار

سلام. کاملاً درسته. البته این هم بستگی داره؛ اگر کار عمودی باشه و چاه هم از همون اول کمی گشاد حفر بشه نیاز چندانی به دمنده نداره. ما که تا عمق حدود 20 تا بودیم اصلاً مشکلی نداشتیم. ولی خوب اگر کار تونلی بشه حتماً نیازه. حالا اگر بخورید به اطاقک یا اطاق بار :ymhug: :D که دیگه نگو باید بذارید یه شب تا صبح هم دمنده و هم مکنده هر دو کار کنن تا فضای داخل قابل پاگذاری بشه. ( ما حتی دمنده و مکنده رو هم دیده بودیم و نزدیک خریدش بودیم ولی خوب قسمت چیز دیگه ای بود و کار به تهیه اونا نرسید و عقیم موند :( ).

یکشنبه 19 مرداد1393 - 10:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 85 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure