انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 11:53am

پاسخ به موضوع  [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی
 روش از بین بردن سنگهای بزرگ (حتی تا 300 تن) ! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

زنده باد محمد رضای عزیز.
از تلاش و تحقیقت بابت این راهنمایی بزرگ ممنونم و مطمئنم این راهنمایی شما برای خیلی از بچه ها راهگشاست.پاینده باشی.

دوشنبه 20 مرداد1393 - 7:43pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محمد عزیز اگه ممکنه این مورد رو هم تست کن؛
محلول تهیه شده رو بزار تو شیشه های آزمایشگاهی ببین دوام میاره یا نه. چون بعضی جاها هستش که که نمیشه در اون محل شروع به تهیه محلول کرد باید آماده داشته باشیم.
اگه بتونی این مشکلو حل کنی کمک بسیار مهمی خواهد بود.
:ymhug:

دوشنبه 20 مرداد1393 - 8:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد رضا جان یعنی این روش تضمینی جواب میده
اگر جواب بده تا50000سال دعامیکنمت
باید روی چند نوع مختلف تست بشه اگر واقعا جواب میده خبرشو حتما بهمون بده دمت گرم :-* :p :ymblushing:

اینجا در دنیای من گرگ ها هم افسردگی مفرط گرفته اند*دیگر گوسفند نمی درند*به نی چوپان دل می سپارند و گریه می کنند!

سه شنبه 20 مرداد1393 - 12:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
Kani نوشته است:
محمد عزیز اگه ممکنه این مورد رو هم تست کن؛
محلول تهیه شده رو بزار تو شیشه های آزمایشگاهی ببین دوام میاره یا نه. چون بعضی جاها هستش که که نمیشه در اون محل شروع به تهیه محلول کرد باید آماده داشته باشیم.
اگه بتونی این مشکلو حل کنی کمک بسیار مهمی خواهد بود.
:ymhug:

از نظر حمل و نقل این مخلوط اسیدها میشه از تمام ظروف پلاستیکی استفاده کرد. حتی به احتمال زیاد یک پلاستیک نایلون هم می تونه در برابر این مخلوط دوام بیاره و آنرا تحمل کنه. (ولی این کار خطرناکه). البته شیشه هم با این مخلوط حل نمیشه چون تنها اسیدی که میتونه شیشه (که همان سیلیس است) رو حل کنه هیدروفلوئوریک اسید می باشد.

سه شنبه 20 مرداد1393 - 12:29am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان موردی به گوشم رسیده که از کود شیمیایی کشاورزی که گوله گوله های ریز و سفید رنگ بوده مواد منفجره میسازن و قدرت تخریب خوبی هم داشته ، دوستان کسی اطلاع از نحوه ساخت داره ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 21 مرداد1393 - 9:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
دوستان موردی به گوشم رسیده که از کود شیمیایی کشاورزی که گوله گوله های ریز و سفید رنگ بوده مواد منفجره میسازن و قدرت تخریب خوبی هم داشته ، دوستان کسی اطلاع از نحوه ساخت داره ؟

کودی که شما فرمودید به کود ازته (نیتروژنه) معروف است. همان کودی که کشاورزان به عنوان کود سرپاش در زمان رشد گیاهان بهشون میدن. این کود سه نوع مهم پر مصرف داره که عبارتند از اوره، سولفات آمونیم و نیترات آمونیم. حال توصیه های زیادی شده که از قرار دادن این مورد آخر (نیترات آمونیم) در مجاورت مواد نفتی خودداری کنید. چون باعث انفجار میشه. چون این نیترات آمونیم از نظر ساختاری شبیه تی. ان. تی. است. بهتره سراغ چنین کاری نرویم. چون کنترل ساخت و انفجار مناسب این ماده مشکل است و خدایی ناکرده ممکنه مشکلی پیش بیاره.

سه شنبه 21 مرداد1393 - 9:39am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محمد جان ممنون از جوابت
منظور من بیشتر این بود که ما تو خونه محلول رو تهیه کنیم در یه ظرف شیشه ای یا پلاستیکی نگه داری کنیم سپس بریم سر مکان که ممکنه حتی 3 ساعتی هم طول بکشه.
محلول در این شرایط کاراییشو حفظ میکنه که در چنین شرایطی حملش کنیم؟ گفتید که نباید نیم ساعت از تهیه ش بگذره.

سه شنبه 21 مرداد1393 - 10:00am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
آقا کانی عزیز بنده فکر میکنم اگر بصورت تک تک و جدا از هم برده بشه سر مکان و همونجا مخلوط بشه از نظر امنیتی و قدرت بیشتر اسید خیلی بهتر باشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 21 مرداد1393 - 10:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Kani نوشته است:
محمد جان ممنون از جوابت
منظور من بیشتر این بود که ما تو خونه محلول رو تهیه کنیم در یه ظرف شیشه ای یا پلاستیکی نگه داری کنیم سپس بریم سر مکان که ممکنه حتی 3 ساعتی هم طول بکشه.
محلول در این شرایط کاراییشو حفظ میکنه که در چنین شرایطی حملش کنیم؟ گفتید که نباید نیم ساعت از تهیه ش بگذره.

من این مورد را امتحان نکردم. محض احتیاط گفتم که بهتره نیم ساعت بیشتر نشه. احتمال داره چند روز هم از تهیه مخلوط بگذره مشکلی پیش نیاد. چشم این مورد رو هم امتحان خواهم کرد.
دوستی در مورد سنگهای رسوبی پرسیده بودند: باید عرض کنم سنگهای رسوبی با ته نشین شدن رسوبات و املاحی که توسط آب کنده میشوند، تحت فشار به وجود می آیند. یک فروشنده مواد شیمیایی ادعا داشت که هیچ اسیدی بر سنگ رسوبی کارگر نیست. ولی نظر من این است که اگر این املاح دارای آهک باشند که 100 درصد مخلوط اسیدهای مذکور آنها رو تخریب خواهد کرد. اگر آهکی هم نباشند باز این "ابر اسید" ممکنه سستش کنه. باید امتحان گردد. چون زمانی که بیش از یک اسید همزمان استفاده میگردد یکی نقش کاتالیزور برای دیگر اسیدها رو به عهده می گیرد که اثر آنها را چندین برابر میکنه.
از نظر خرید این سه اسید هم کافیه شما یه سرچی در اینترنت بکنید. فروشنده های فراوانی پیدا میشه. اسیدهای خالص و خوب مارک "مرک" (MERK) می باشند که برای انجام آزمایشهای دقیق آزمایشگاهی استفاده میشوند و طبیعتا گرونترن. شما می توانید از انواع ایرانی که به صورت فله و یا در ظروف 2.5 لیتری تا 20 لیتری فروخته میشن استفاده نمائید. موفق باشید

آخرین بار توسط mohammadreza در سه شنبه 21 مرداد1393 - 10:19am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 21 مرداد1393 - 10:15am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

اگر این تست رو انجام بدید یک دنیا ممنون میشم. منتظر نتیجه این تست هستم. :ymhug:

سه شنبه 21 مرداد1393 - 10:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure