انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 1:23pm

پاسخ به موضوع  [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی
 روش از بین بردن سنگهای بزرگ (حتی تا 300 تن) ! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محمدرضا جان
مهم نیست یکی بخنده یا نه
مهم اینه حداقل یک نفر از گفته های شما استفاده کنه که خدا را شکر تعداد زیادی از دوستان از تجربه شما بهره بردن .

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 10:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

persian.550bc نوشته است:
محمدرضا جان
مهم نیست یکی بخنده یا نه
مهم اینه حداقل یک نفر از گفته های شما استفاده کنه که خدا را شکر تعداد زیادی از دوستان از تجربه شما بهره بردن .

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 11:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
با سلام، ممنون از دوستان با فهم و شعور. امیدوارم موفق باشید

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محمد رضای عزیز این تایپینگ را مدیون شما هستیم شما با قرار دادن تجارب با ارزشتان که مسلمن تجربه کرده اید تلاش داشتید گرهی از گرههای درهم رفته دوستانی که چه به صورت تفننی و چه به صورت آخرین راه چاره برای رسیدن به خواسته ها وحل مشکلاتی عدیده زندگیشان به این کار روی آورده اند <...مثل خودم ..>باز کنی حالن دوستی که اصلان تجربه ندارد و اوایل دوران خامی حود را سپری میکند و اصلن نمیداند چی به چی هست مثل قنبری عزیز شاید برایش قابل درک نباشد اگر انفجار سنگ در اثر حرارت و سرمارا هم با چشم ببیند باورش نخواهد شد و این اتفاق را معجزه محسوب خواهد کرد
اگر اینچنیین شخصی نظری هم بدهد مسلمن نظرش مهم نیست و نباید اهمیت داد چون درکی از کار ندارد پس لطفن این گفته اش را نادیده بگیرین
و به اشتراک گذاری ادامه دهید
سپاس

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

جمعه 17 مرداد1393 - 10:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر تمامی دوستان. من مخلص شما هستم. به جان خودم باور کنید اگر جایی امکان برپایی آتش را داشتید، برای خرد کردن سنگ و ساروج حتما از این روش استفاده کنید. غوغا میکنه. جلوی چشمان خودم سنگی بسیار سخت به طول 7.5 متر، عرض 4 متر و ارتفاع 4 متر ظرف مدت 10 شبانه روز (کار مفید) فقط با استفاده از آتش و دیلم و جک ده تنی و 2 تا قلم خرد شد و به 20 متر آنطرف تر منتقل گردید. حالا اگر کسی روشی بهتر برای انجام چنین کار عظیمی دارد بفرماید تا من و دیگر دوستان هم استفاده نمائیم. به امید موفقیت همه شما.

جمعه 17 مرداد1393 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohammadreza نوشته است:
درود بر تمامی دوستان. من مخلص شما هستم. به جان خودم باور کنید اگر جایی امکان برپایی آتش را داشتید، برای خرد کردن سنگ و ساروج حتما از این روش استفاده کنید. غوغا میکنه. جلوی چشمان خودم سنگی بسیار سخت به طول 7.5 متر، عرض 4 متر و ارتفاع 4 متر ظرف مدت 10 شبانه روز (کار مفید) فقط با استفاده از آتش و دیلم و جک ده تنی و 2 تا قلم خرد شد و به 20 متر آنطرف تر منتقل گردید. حالا اگر کسی روشی بهتر برای انجام چنین کار عظیمی دارد بفرماید تا من و دیگر دوستان هم استفاده نمائیم. به امید موفقیت همه شما.

محمد رضا جان سپاس

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

شنبه 18 مرداد1393 - 7:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

آیا این روش آتش واسه ساروج هم کاربرد داره ؟

شنبه 18 مرداد1393 - 9:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان. دارم روی یک روش از بین بردن سنگ و ساروج با مواد شیمیایی کار و تحقیق میکنم. نتایج اولیه بسیار درخشان بوده. پس از نهایی شدن کار "مراحل انجام این روش" در همین تایپیک ارائه خواهد شد. :D :ymhug:

یکشنبه 18 مرداد1393 - 1:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

انشااله هر چی زودتر به نتایج مطلوب برسید

یکشنبه 19 مرداد1393 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود خدمت دوستان. بر اساس تحقیق بنده روش از بین بردن سنگهای دارای درصد آهک بالا (مانند سنگ مرمر که یک سنگ آهک دگرگون شده است) و همچنین ساروجهایی که درصد آهک بالایی دارند به صورت زیر می باشد:
350 میلی لیتر اسید سولفوریک غلیظ (95 تا 98 درصد) را با 250 میلی لیتر اسید کلریدریک 37 درصد کم کم مخلوط میکنیم. یعنی اسید کلریدریک را ذره ذره روی اسید سولفوریک بریزید. مواظب باشید با افزودن این دو اسید به هم یک واکنش گرمازا اتفاق افتاده که همراه با جوشش است و ممکن است قطرات ریز اسید به اطراف پخش شود. همینطور گاز بسیار بدبو و تندی پخش خواهد شد که سمی و خطرناک است. بنابراین دستکش پلاستیکی و عینک استفاده کنید و در فضای باز این کار را انجام دهید و سرتان را به ظرف نزدیک نکنید.
در مرحله بعد مقدار 400 میلی لیتر اسید نیتریک 60 درصد به مخلوط قبلی اضافه میکنیم. رنگ مخلوط کمی متمایل به قرمز خواهد شد. حالا ما مخلوطی داریم به حجم یک لیتر که چیزی جلودارش نیست و سنگهای دارای آهک بالا و ساروجهای آهک دار رو می پکونه. اگر بتوانید تشتکی رو سنگ یا ساروج درست کنید که عالیه و مخلوط مذکور را در آن میریزیم. اگر این کار امکان پذیر نباشه مخلوط را در یک ظرف پلاستیکی ریخته و ته آن یک سوراخ ریز ایجاد می کنیم تا قطره قطره مخلوط سه اسید بر روی سنگ و یا دیواره عمودی ساروج بریزد. دیدن منظره حل شدن سنگ که مثل دوغ سفید رنگ جاری میشه دیدنی است :D
فقط شما رو به خدا مواظب باشید و سه اسید رو به همان ترتیبی که گفتم به هم اضافه کنید و اگر پس و پیش اضافه کنید اثرش خیلی کمتر میشه. من هنوز مقداری بیشتر از 20 سی سی از این سه اسید رو با هم مخلوط نکردم. ولی در همین حجم کم هم نتیجه درخشان بود. بنابراین اضافه کردن چند صد سی سی از این سه اسید با هم ممکنه واکنش بزرگتری ایجاد کرده و مقداری بیشتر اسید به اطراف بپاشد. بنابراین شما اجازه بدید من یک آزمایش بزرگتر انجام دهم و بعد شما اقدام به این کار کنید.
من مقدار لازم از سه اسید برای ساختن یک لیتر مخلوط نهایی را در اینجا ذکر کردم. اگر شما مقدار بیشتری نیاز داشتید می توانید مقادیر مذکور را ضرب در 2 یا 3 و . . . بنمائید. لازم است بلافاصله قبل از شروع به کار این اسیدها رو با هم مخلوط نمائید و نباید رمان زیادی حتی نیم ساعت از انجام اختلاط نگذشته باشد. لطفا تا من آزمایش نهایی رو انجام ندادم و نتیجه آن را اعلام نکرده ام از انجام این کار خود داری نمائید.
لازم به ذکر است قیمت این سه اسید زیاد نیست و ساخت حدود 7-6 لیتر از این مخلوط کمتر از 100 هزار تومن هزینه دارد و اگر از انواع ایرانی استفاده شود شاید این مقدار آن به 50 هزار تومن هم نرسد.
باور کنید زمان تایپ کردن این مطالب دستم می لرزه چون میترسم با بی احتیاطی خدایی ناکرده بلایی سر خودتان بیاورید. پس عواقب هر بی احتیاطی به گردن خودتان. چون کلا اسیدها موادی بی نهایت خطرناک برای پوست بدن و چشم ها می باشند و تنفس کردن گاز آنها سرطان زا و مضر است. پس مراقب خودتان باشید.
موفق باشید

دوشنبه 20 مرداد1393 - 7:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure